Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μια από τα ιδια...δυσκολεύομαι και γω να γυρίσω. Σε πιέζει το μωρό στη κύστη; Τι εννοείς γκλουπ; 

Με πίεση στην κύστη και έχουν αυξηθεί κ τα κολπικα


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

 

Και γω ζοριζομαι να γυρίσω και να σηκωθώ. Όταν είμαι ανάσκελα κυριως .και πόλη συχνοουρια πήγα το τελευταίο μισάωρο 4 φορές ηο κατούρημα. Έχει πάρει θέση και με πιέζει προς τα κάτω και επειδή τώρα άρχισα να ψιλοκαθομαι κλπ το νιώθω πολύ μέσα στη μέρα. Εκεί ξαφνικά που κάθομαι θέλω τουαλέτα, νομίζοντας ότι θα σκάσω αν δεν παω.

Εμένα είναι με το κεφάλι κάτω από τη β επιπέδου. Και σε κάθε υπέρηχο από εκεί και μετά με το κεφάλι κάτω! Μάλλον βολεύεται , τι να πω; ... Σου πατάει τη κύστη και πας τουαλέτα για δυο σταγόνες. Χαχαχαχααχ. Υπομονή! 

πρίν από 33 λεπτά , ναντια δε είπε:

Με πίεση στην κύστη και έχουν αυξηθεί κ τα κολπικα

Σαν αίσθηση το νιώθεις η βλέπεις και στο εσώρουχο περισσότερα κολπικά;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εμένα είναι με το κεφάλι κάτω από τη β επιπέδου. Και σε κάθε υπέρηχο από εκεί και μετά με το κεφάλι κάτω! Μάλλον βολεύεται , τι να πω; ... Σου πατάει τη κύστη και πας τουαλέτα για δυο σταγόνες. Χαχαχαχααχ. Υπομονή! 

Σαν αίσθηση το νιώθεις η βλέπεις και στο εσώρουχο περισσότερα κολπικά;

Σαν αίσθηση τα κομπίνα είναι τα ιδια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ναντια δε είπε:

Σαν αίσθηση τα κομπίνα είναι τα ιδια

Οκ. Μια χαρά τότε.... Φυσιολογικό.

Αν αυξηθούν όντως η αλλάξουν σύσταση εκεί θέλει ψάξιμο για κανένα μικρόβιο, μύκητες κτλ. Αλλιώς όλα καλα. 

Πως πάει η ζέστη σήμερα;  Εγώ αύριο πρωί έχω γιατρό (Ναι Κυριακάτικα!) Πως θα είναι το κέντρο 11 η ώρα το πρωί αραγε; Και ποιος ξέρει τι ώρα θα τελειώσουμε να φύγουμε. Θα ψηθουμε! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Οκ. Μια χαρά τότε.... Φυσιολογικό.

Αν αυξηθούν όντως η αλλάξουν σύσταση εκεί θέλει ψάξιμο για κανένα μικρόβιο, μύκητες κτλ. Αλλιώς όλα καλα. 

Πως πάει η ζέστη σήμερα;  Εγώ αύριο πρωί έχω γιατρό (Ναι Κυριακάτικα!) Πως θα είναι το κέντρο 11 η ώρα το πρωί αραγε; Και ποιος ξέρει τι ώρα θα τελειώσουμε να φύγουμε. Θα ψηθουμε! 

Καλά κυριακάτικα γιατρό πρώτη φορά ακούω . 6 ώρα κοιμήθηκα πάλι δεν βολευομουν είχα μια γενικότερη ενόχληση.

Και ναι πάω τουαλέτα για δυο σταγόνες ,πολύ σπαστικό!

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Όχι δν έχουν αλλάξει σύσταση απλά Όταν είναι πιο πολύ ώρα όρθια νιώθω αυτό το γκλουπ λες και κάτι τρέχει Αλλά τπτνα φανταστώ θα πάτε με αμαξι;;;

Λογικά όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνονται τα υγρά ή θα νιώθεις ότι τρέχουν. Εμένα ο γιατρός με είπε είναι φυσιολογικό να έχω αυτή την αίσθηση .


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα.. 

Πάει και το ντοπλερ..Όλα φυσιολογικά..1800 σχεδόν το μωρό.. μακριά πόδια μικρό στομαχακι.. λίγα μαγουλάκια όμορφο στοματάκι..

Αν γεννηθεί 36η μου είπε θα βγει γύρω στα 2700 αν βγει στις 40 γύρω στα 3.5 χαχα μεγαλουτσικο..

Πήγαμε και lapin μετά και αγοράσαμε το Maxi cosi cabriofix με ανταπτορες ώστε να ταιριάζει και στο καρότσι stokke..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλά κυριακάτικα γιατρό πρώτη φορά ακούω . 

Ναι, είδες.... ?  Δεν έχει που να μας βάλει πια! Και αφού εφημερεύει , βολεύει και τους δυο μας.

 

πρίν από 13 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.. 

Πάει και το ντοπλερ..Όλα φυσιολογικά..1800 σχεδόν το μωρό.. μακριά πόδια μικρό στομαχακι.. λίγα μαγουλάκια όμορφο στοματάκι..

Αν γεννηθεί 36η μου είπε θα βγει γύρω στα 2700 αν βγει στις 40 γύρω στα 3.5 χαχα μεγαλουτσικο..

Πήγαμε και lapin μετά και αγοράσαμε το Maxi cosi cabriofix με ανταπτορες ώστε να ταιριάζει και στο καρότσι stokke..

Μπράβο κορίτσι μου! Με γεια και το καθισματακι! Να το χαρείτε! 3.500 μία χαρά φυσιολογικοτατο θα είναι. Όπως πρέπει! :grin:

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλά κυριακάτικα γιατρό πρώτη φορά ακούω . 6 ώρα κοιμήθηκα πάλι δεν βολευομουν είχα μια γενικότερη ενόχληση.

Και ναι πάω τουαλέτα για δυο σταγόνες ,πολύ σπαστικό!

Λογικά όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνονται τα υγρά ή θα νιώθεις ότι τρέχουν. Εμένα ο γιατρός με είπε είναι φυσιολογικό να έχω αυτή την αίσθηση .

Ναι και εμένα που τον ρώτησα αυτό μου είπε..  Γενικά Πως είσαι με αντοχες;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , 2angels είπε:

Ναι, είδες.... ?  Δεν έχει που να μας βάλει πια! Και αφού εφημερεύει , βολεύει και τους δυο μας.

 

Μπράβο κορίτσι μου! Με γεια και το καθισματακι! Να το χαρείτε! 3.500 μία χαρά φυσιολογικοτατο θα είναι. Όπως πρέπει! :grin:

Όντως και εγώ Κυριακή δεν έχω ακούσει ποτέ χαχα.. Δεν πειράζει έτσι για αλλαγή.. Αλλά να μην εκτεθείς πολύ στον ήλιο αύριο θα χει πολύ ζέστη και Δευτέρα .. Τρίτη πέφτει πάλι..

Να σαι καλά κοπέλα μου :grin: χαχαχ δεν θέλω μεγαλουτσικο φοβάμαι για το πώς θα βγει από εκεί κάτω :-P


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.. 

Πάει και το ντοπλερ..Όλα φυσιολογικά..1800 σχεδόν το μωρό.. μακριά πόδια μικρό στομαχακι.. λίγα μαγουλάκια όμορφο στοματάκι..

Αν γεννηθεί 36η μου είπε θα βγει γύρω στα 2700 αν βγει στις 40 γύρω στα 3.5 χαχα μεγαλουτσικο..

Πήγαμε και lapin μετά και αγοράσαμε το Maxi cosi cabriofix με ανταπτορες ώστε να ταιριάζει και στο καρότσι stokke..

Μια χαρά είστε και μενα η εκτίμηση για τις 40 είναι 3.5 κιλά. Αλλά όλα είναι στατιστικές παίζει αυτό.μην αγχώνεσαι το σώμα κάθε γυναίκας είναι έτοιμο για το μωρό που θα γεννήσει και ξερω παίζει ρόλο και πόσο γεννήθηκαν οι γονείς και φυσικά αν είναι πολύ μεγαλοσωμοι

Αυτό είναι αυγό? Πόσο το πήρατε??

 

7 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι και εμένα που τον ρώτησα αυτό μου είπε..  Γενικά Πως είσαι με αντοχες

7 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ναι και εμένα που τον ρώτησα αυτό μου είπε..  Γενικά Πως είσαι με αντοχες;

Τώρα που κάθομαι έφτιαξε η ψυχολογία μου αλλα επειδή δεν είχα συνηθίσει το βάρος της κοιλιάς σταδιακά ζοριζομαι λιγάκι.οταν με έβαλε ξάπλα ήμουν 6 μηνών .αλλά πιστεύω τελειώνουν οι αντοχές όσο περνάει ο καιρός .


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Μια χαρά είστε και μενα η εκτίμηση για τις 40 είναι 3.5 κιλά. Αλλά όλα είναι στατιστικές παίζει αυτό.μην αγχώνεσαι το σώμα κάθε γυναίκας είναι έτοιμο για το μωρό που θα γεννήσει και ξερω παίζει ρόλο και πόσο γεννήθηκαν οι γονείς και φυσικά αν είναι πολύ μεγαλοσωμοι

Αυτό είναι αυγό? Πόσο το πήρατε??

Α και εσένα τόσο στο έβγαλε Ε?? Μια χαρά.. σίγουρα όλα στατιστικά είναι.. Για να δούμε λοιπόν πόσο θα γεννηθούν τα μπεμπακια μας..

Ναι αυγό είναι μου βγήκε μαζί με τους αντάπτορες 210€ είχαν έκπτωση.

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου τα εβγαλε σε ενα πινακα που μετράει την καμπύλη ανάπτυξης του μωρού στον υπολογιστή. Πολλά μου φαίνονται για αυγοβρε συ τα 200. Εαν δεν μου δώσουν ένα που ξέρω ότι χρησιμοποιηθηκε ενα δίμηνο μόνο λέω να πάρω ενα joye αυγό μάλλον το jemm. Η το juva . Αλλιώς μετά το πάλι της joye το 0-18 μάλλον τι stages. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι μου τα εβγαλε σε ενα πινακα που μετράει την καμπύλη ανάπτυξης του μωρού στον υπολογιστή. Πολλά μου φαίνονται για αυγοβρε συ τα 200. Εαν δεν μου δώσουν ένα που ξέρω ότι χρησιμοποιηθηκε ενα δίμηνο μόνο λέω να πάρω ενα joye αυγό μάλλον το jemm. Η το juva . Αλλιώς μετά το πάλι της joye το 0-18 μάλλον τι stages. 

Ναι και εμένα στον υπολογιστή μου το έδειξε..

Το αυγό έκανε 188 αρχική τιμή και οι αντάπτορες 45 αρχική και με την έκπτωση όσο έγραψα παραπάνω..σίγουρα πολλά είναι Αλλά θα με βολέψει πολύ..άσε που είχαμε πάει πριν κάνα μήνα να αγοράσουμε το joie ή britax και δεν έφτανε η ζώνη.. άρα και η μοναδική λύση είναι το αυγό.. μακάρι να σου το δώσουν..

Πώς είσαι σήμερα??

 

@2angels πήγες στον γιατρό? Τι σου πε?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι και εμένα στον υπολογιστή μου το έδειξε..

Το αυγό έκανε 188 αρχική τιμή και οι αντάπτορες 45 αρχική και με την έκπτωση όσο έγραψα παραπάνω..σίγουρα πολλά είναι Αλλά θα με βολέψει πολύ..άσε που είχαμε πάει πριν κάνα μήνα να αγοράσουμε το joie ή britax και δεν έφτανε η ζώνη.. άρα και η μοναδική λύση είναι το αυγό.. μακάρι να σου το δώσουν..

Πώς είσαι σήμερα??

 

@2angels πήγες στον γιατρό? Τι σου πε?

Εγώ δεν θέλω να το βάλω στο κάροτσι γτ έτσι κι αλλιώς ξαπλώνει και νεογέννητο. Αλλά αφού δεν κουμπωναν τα άλλα ,καλά έκανες. Όλο το πρωί σήμερα κοιμόταν και από τό μεσημέρι και μετα δεν έχει σταματήσει να κουνιέται .νιώθω πολύ βάρος τελευταία.ακομα δεν έχω συνηθίσει πιστεύω να πέφτει η κοιλιά μπροστά η μπορεί να το νιώθουν όλες έτσι όσο περνάει ο καιρός.δεν ξέρω στα σίγουρα , αλλά μόλις αισθανθω δυσφορία ή κάνα πονακι ξαπλώνω αμέσω. Πιστεύω και από Πέμπτη που διέπουν θα με δει και λογικά θα με πει να σηκώθω ,δεν θα κάνω πολλά πράγματα από το φόβο μου.εσυ καλά είσαι ???

 @2angels όλα καλά ??? 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...