Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου αυτό λέει εμείς να είμαστε καλά και η κόρη του. !!! Χχαχαχαχ Αλλά η πεθερά μου βλέποντας ότι δεν έχουμε πολλούς φίλους, μας λέει να κάνουμε παρέα με ζευγάρια . (οι περισσότεροι εντωμεταξύ είναι μπακουρια και δεν βλέπω να κάνουν κάτι σοβαρό στα επόμενα χρόνια.)και οτι η ζωή δεν περνάει ετσιμονο οι δύο μας, αν και εγώ ψιλοβγαινω με την τριάδα μου -2 φίλες και την αδερφή μου. Αλλά  από τους 3-4 φιλους" 'που έχει ο δικός μου ,βασικά τους 2 δεν τους θεωρεί φίλους, δεν θα τρέξουν αν χρειαστείς κάτι κλπ.  Οπότε και μεις στηριζόμαστε ο ενας στον άλλο πολύ. Βασικα θεωρούμε ότι είμαστε και κολλητοί εκτός από ζευγάρι γι'αυτό και είμαστε τόσο χρόνια μαζί. Αλλά φαντάζομαι τώρα με το παιδί θα γνωρίσουμε στην παιδική χαρά, στο σχολείο ...  

  • Χαχα 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , λιλιτο είπε:

Έχεις δίκιο και ο άντρας μου αυτό λέει εμείς να είμαστε καλά και η κόρη του. !!! Χχαχαχαχ Αλλά η πεθερά μου βλέποντας ότι δεν έχουμε πολλούς φίλους, μας λέει να κάνουμε παρέα με ζευγάρια . (οι περισσότεροι εντωμεταξύ είναι μπακουρια και δεν βλέπω να κάνουν κάτι σοβαρό στα επόμενα χρόνια.)και οτι η ζωή δεν περνάει ετσιμονο οι δύο μας, αν και εγώ ψιλοβγαινω με την τριάδα μου -2 φίλες και την αδερφή μου. Αλλά  από τους 3-4 φιλους" 'που έχει ο δικός μου ,βασικά τους 2 δεν τους θεωρεί φίλους, δεν θα τρέξουν αν χρειαστείς κάτι κλπ.  Οπότε και μεις στηριζόμαστε ο ενας στον άλλο πολύ. Βασικα θεωρούμε ότι είμαστε και κολλητοί εκτός από ζευγάρι γι'αυτό και είμαστε τόσο χρόνια μαζί. Αλλά φαντάζομαι τώρα με το παιδί θα γνωρίσουμε στην παιδική χαρά, στο σχολείο ...  

Χαχα και εμείς έτσι είμαστε όλα μαζί.. θα βγούμε βέβαια όταν έχει χρόνο και ο άντρας μου με φιλικό ζευγάρι ή για κάνα καφέ με κάναν φίλο του Αλλά οκ μια στο τόσο.. Όπως λες θα γνωρίσουμε στο μέλλον πολύ κόσμο.. :-P

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον πιστευω με πήρες η κοπελα που σας έλεγα τηλεφωνο, τελικά έτρεχαν με τον άντρα της νοσοκομείο έβγαλε κατι σαν κύστη ανάμεσα στο λαιμό και στα ούλα και έτρεχαν για βιοψίες μήπως είναι καρκίνωμα κλπ. Αλλά δεν ζητούσα κάνα τζόκερ ..... 

Σήμερα επίσημα 32η βδομαδα. !!!! Έχω γιατρό το απόγευμα, 3 λεξουλες θέλω να ακούσω: "Μπορείς να σηκωθείς"


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

Δεν τον πιστευω με πήρες η κοπελα που σας έλεγα τηλεφωνο, τελικά έτρεχαν με τον άντρα της νοσοκομείο έβγαλε κατι σαν κύστη ανάμεσα στο λαιμό και στα ούλα και έτρεχαν για βιοψίες μήπως είναι καρκίνωμα κλπ. Αλλά δεν ζητούσα κάνα τζόκερ ..... 

Σήμερα επίσημα 32η βδομαδα. !!!! Έχω γιατρό το απόγευμα, 3 λεξουλες θέλω να ακούσω: "Μπορείς να σηκωθείς"

με το καλο σημερα ο γιατρος οτι κ να ακουσεις πλεον δεν εμεινε πολυ αντε δυο εβδομαδες ακομα για να σε αφησει να περπατας. 

ειδες ποτε δεν πρεπει να λεμε για ανθρωπους ολοι εχουμε προβληματα δεν πρεπει να κρινεις αυστηρα κανεναν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

Δεν τον πιστευω με πήρες η κοπελα που σας έλεγα τηλεφωνο, τελικά έτρεχαν με τον άντρα της νοσοκομείο έβγαλε κατι σαν κύστη ανάμεσα στο λαιμό και στα ούλα και έτρεχαν για βιοψίες μήπως είναι καρκίνωμα κλπ. Αλλά δεν ζητούσα κάνα τζόκερ ..... 

Σήμερα επίσημα 32η βδομαδα. !!!! Έχω γιατρό το απόγευμα, 3 λεξουλες θέλω να ακούσω: "Μπορείς να σηκωθείς"

Περαστικά στη κοπέλα. Μακάρι να είναι όλα καλά!

Εύχομαι να ακούσεις αυτο που θες στο γιατρό, αλλά και να κάνεις και λίγη υπομονή ακόμα το χεις, ε; Ειναι ασφαλές το μωράκι σου κορίτσι μου! Μπράβο!  Άντε και στα δικά μας!:x


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

με το καλο σημερα ο γιατρος οτι κ να ακουσεις πλεον δεν εμεινε πολυ αντε δυο εβδομαδες ακομα για να σε αφησει να περπατας. 

ειδες ποτε δεν πρεπει να λεμε για ανθρωπους ολοι εχουμε προβληματα δεν πρεπει να κρινεις αυστηρα κανεναν. 

Ναι μετά ένιωσα άσχημα, ναι δύο εβδομάδες και μετά θα κάνω πάρτυ.

Θα κάνετε τίποτα τύπου baby shower? H baby moon ?( Είναι διακοπές πριν καταφτάσει το μωρό διάβασα)


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι μετά ένιωσα άσχημα, ναι δύο εβδομάδες και μετά θα κάνω πάρτυ.

Θα κάνετε τίποτα τύπου baby shower? H baby moon ?( Είναι διακοπές πριν καταφτάσει το μωρό διάβασα)

μωρε ασε εγω απορω αν ειναι κ κανεις στην γεννηση εκτος απτα αδερφια μας κ τους γονεις. πεφτω την εβδομαδα του 15 αυγουστου . κοντα ειμαστε εμεις νομιζω 10 μερουλες σε περναω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 2angels είπε:

Περαστικά στη κοπέλα. Μακάρι να είναι όλα καλά!

Εύχομαι να ακούσεις αυτο που θες στο γιατρό, αλλά και να κάνεις και λίγη υπομονή ακόμα το χεις, ε; Ειναι ασφαλές το μωράκι σου κορίτσι μου! Μπράβο!  Άντε και στα δικά μας!:x

Κι εσύ κοντεύεις 2 βδομάδες ακόμα.. Ναι είναι ασφαλές επιτέλους το μικρακη μας. Όταν αρχίσαμε να μιλάμε σήμερα αρχή δεν πίστευα ότι θα φτάσω ως εδω. Να δεις που μετά δεν θα θέλουν να βγουν και θα γκρινιάζουμε.

Ναι εχω λιγάκι υπομονή ακομα αλλά εξαντλείται σιγα σιγα.

έκανα σημερα και πεντικιούρ στο σπίτι (δώρο της πεθεράς) και νιώθω λίγο καλύτερα που περιποιηθηκα τον εαυτό μου.

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

μωρε ασε εγω απορω αν ειναι κ κανεις στην γεννηση εκτος απτα αδερφια μας κ τους γονεις. πεφτω την εβδομαδα του 15 αυγουστου . κοντα ειμαστε εμεις νομιζω 10 μερουλες σε περναω. 

Ε δεν χρειάζονται παραπάνω στο μαιευτήριο , θα τους δεις μετά όταν μπεις στους ρυθμούς σου. Έτσι κι αλλιώς ςπιστευω θα θες ξεκούραση. Εγώ είδα στο υπνο μου ότι θα γεννήσω 15/8 (μολις μπω στο μήνα μου),πριν κάνα μήνα και το έχω δέσει κόμπο. Που θα γεννησεις?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κι εσύ κοντεύεις 2 βδομάδες ακόμα.. Ναι είναι ασφαλές επιτέλους το μικρακη μας. Όταν αρχίσαμε να μιλάμε σήμερα αρχή δεν πίστευα ότι θα φτάσω ως εδω. Να δεις που μετά δεν θα θέλουν να βγουν και θα γκρινιάζουμε.

Ναι εχω λιγάκι υπομονή ακομα αλλά εξαντλείται σιγα σιγα.

έκανα σημερα και πεντικιούρ στο σπίτι (δώρο της πεθεράς) και νιώθω λίγο καλύτερα που περιποιηθηκα τον εαυτό μου.

Ε δεν χρειάζονται παραπάνω στο μαιευτήριο , θα τους δεις μετά όταν μπεις στους ρυθμούς σου. Έτσι κι αλλιώς ςπιστευω θα θες ξεκούραση. Εγώ είδα στο υπνο μου ότι θα γεννήσω 15/8 (μολις μπω στο μήνα μου),πριν κάνα μήνα και το έχω δέσει κόμπο. Που θα γεννησεις?

χα χα χα ωραια ημερομηνια αλλα θα εχει γιορταζει  μαζι με ολη την ελλαδα!!! εγω θα ιασω θα γεννησω! εγω μπαινω στο μηνα μου 6 αυγουστου θα παω προγραμματισμενα εκτος ομως για να γεννησω αν δεν προλαβει μονο του.

ξερεις τι εγω πονταρα στο αναποδο ερχονται ολοι στο νοσοκομειο που εχεις κ βοηθεια κ δεν χρειαζετε να μαζευεις κιολας κ μετα σε αφηνουν στην ησυχια σου χα χα χα χα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κι εσύ κοντεύεις 2 βδομάδες ακόμα.. Ναι είναι ασφαλές επιτέλους το μικρακη μας. Όταν αρχίσαμε να μιλάμε σήμερα αρχή δεν πίστευα ότι θα φτάσω ως εδω. Να δεις που μετά δεν θα θέλουν να βγουν και θα γκρινιάζουμε.

Ναι εχω λιγάκι υπομονή ακομα αλλά εξαντλείται σιγα σιγα.

έκανα σημερα και πεντικιούρ στο σπίτι (δώρο της πεθεράς) και νιώθω λίγο καλύτερα που περιποιηθηκα τον εαυτό μου.

Ειδες που έφτασες;; Και πιο μακριά  θα πας! Τελικά το σκεφτηκα....δεν στελνεις τη πεθερά σου μια βόλτα και προς εμάς!?!? Χαχαχαχααχ. Εγώ έκανα πεντικιούρ τη μέρα πριν με ξαπλώσει ο γιατρός. Ακόμα έτσι είμαι. Φοβάμαι όμως να κάνω γιατί σφιγγομαι όταν μου κάνει τις φτέρνες και δεν κάνει με τις συσπάσεις νομίζω... Γαργαλιεμαι όμως και είναι αντανακλαστικό. Τι χρώμα τα έκανες τα ποδαράκια;

Και γω δεν νομίζω να κάνω κάτι σε παρτυ.... πατροπαράδοτα και ήρεμα.

Σωστή η @linaa χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα ωραια ημερομηνια αλλα θα εχει γιορταζει  μαζι με ολη την ελλαδα!!! εγω θα ιασω θα γεννησω! εγω μπαινω στο μηνα μου 6 αυγουστου θα παω προγραμματισμενα εκτος ομως για να γεννησω αν δεν προλαβει μονο του.

ξερεις τι εγω πονταρα στο αναποδο ερχονται ολοι στο νοσοκομειο που εχεις κ βοηθεια κ δεν χρειαζετε να μαζευεις κιολας κ μετα σε αφηνουν στην ησυχια σου χα χα χα χα !!! 

Σωστα λινακι. Αυτό δεν το σκέφτηκα άσε που θα τους φωνάζουν οι μαίες να φύγουν και δμε θα έρχεσαι εσύ σε δύσκολη θέση. Εγώ σκεφτόμουν ότι πρώτες μέρες θα θέλω ησυχια μεχρι να συνέλθω. Και ότι θα τους δω στο σπίτι αλλά δεν σκέφτηκα ότι θα χω να μαζεύω κλπ. Γιατί προγραμματισμένα έχεις κάποιο θέμα?? Νταξει είχα και.προαισθημα ότι θα ναι αγόρι χΧα ,δεν με εμπιστεύομαι πολύ.

 

πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Ειδες που έφτασες;; Και πιο μακριά  θα πας! Τελικά το σκεφτηκα....δεν στελνεις τη πεθερά σου μια βόλτα και προς εμάς!?!? Χαχαχαχααχ. Εγώ έκανα πεντικιούρ τη μέρα πριν με ξαπλώσει ο γιατρός. Ακόμα έτσι είμαι. Φοβάμαι όμως να κάνω γιατί σφιγγομαι όταν μου κάνει τις φτέρνες και δεν κάνει με τις συσπάσεις νομίζω... Γαργαλιάνοι όμως και είναι αντανακλαστικό. Τι χρώμα τα έκανες τα ποδαράκια;

Και γω δεν νομίζω να κάνω κάτι σε παρτυ.... πατροπαράδοτα και ήρεμα.

Σωστή η @linaa χαχαχα

Χαχαχ εγώ ανατριχιαζω πολύ με τη λίμα.φρικη σου λέω υποφέρω .και στα χέρια και στα πόδια αλλά ευτυχώς με ξέρει αυτή και τα κάνεις γρήγορα αυτό το στάδιο. Τα έκανα κοραλί. Καλοκαιρινο καλοκαιρινό άσχετα που δεν τα βλέπει κανείς.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι @λιλιτο να σου πει ο γιατρός αυτό που θέλεις να ακούσεις έστω για λίγο να μπορείς να σηκώνεσαι..

Και εγώ σήμερα 31η:)

Μπα όχι δεν θα κάνω τίποτα και εγώ αν και θα ήθελα.. μου αρέσουν πολύ αυτά..Αλλά πρέπει οι άλλοι βασικά να στα οργανώνουν τώρα να το κάνουμε εμείς δεν έχει νόημα..

Χαχα σούπερ πεθερά μια χαρά τι χρώμα?? Εγώ θα ξαναπάω την Τρίτη..

Λες να βγει το όνειρο?? Εγώ είχα δει στις αρχές σε όνειρα την γέννα μου πριν την Αυχενική ότι γέννησα κορίτσι με μαύρα μαλλάκια και μπλε ματάκια χαχα θα μου πεις όλα μπλε είναι στην αρχή αλλά και καλά του άντρα μου πως θα μοιάζει..το κορίτσι βγήκε όλα τα άλλα θα φανούν :-P

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , λιλιτο είπε:

Σωστα λινακι. Αυτό δεν το σκέφτηκα άσε που θα τους φωνάζουν οι μαίες να φύγουν και δμε θα έρχεσαι εσύ σε δύσκολη θέση. Εγώ σκεφτόμουν ότι πρώτες μέρες θα θέλω ησυχια μεχρι να συνέλθω. Και ότι θα τους δω στο σπίτι αλλά δεν σκέφτηκα ότι θα χω να μαζεύω κλπ. Γιατί προγραμματισμένα έχεις κάποιο θέμα?? Νταξει είχα και.προαισθημα ότι θα ναι αγόρι χΧα ,δεν με εμπιστεύομαι πολύ.

 

Χαχαχ εγώ ανατριχιαζω πολύ με τη λίμα.φρικη σου λέω υποφέρω .και στα χέρια και στα πόδια αλλά ευτυχώς με ξέρει αυτή και τα κάνεις γρήγορα αυτό το στάδιο. Τα έκανα κοραλί. Καλοκαιρινο καλοκαιρινό άσχετα που δεν τα βλέπει κανείς.

δεν πειραζει τα βλεπεις εσυ τα νυχακια κ φτανει αυτο! ναι θα μου ερθουν ολοι απο σεπτεμβρη που εγω θα ειμαι ενα ζομπι απο την αυπνια!!!! 

θα παω προγραμματισμενα εχω μεγαλη μυωπια γκαβακας οποτε θα κανω καισαρικη δεν με περνει η πιεση στα ματια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Μακάρι @λιλιτο να σου πει ο γιατρός αυτό που θέλεις να ακούσεις έστω για λίγο να μπορείς να σηκώνεσαι..

Και εγώ σήμερα 31η:)

Μπα όχι δεν θα κάνω τίποτα και εγώ αν και θα ήθελα.. μου αρέσουν πολύ αυτά..Αλλά πρέπει οι άλλοι βασικά να στα οργανώνουν τώρα να το κάνουμε εμείς δεν έχει νόημα..

Χαχα σούπερ πεθερά μια χαρά τι χρώμα?? Εγώ θα ξαναπάω την Τρίτη..

Λες να βγει το όνειρο?? Εγώ είχα δει στις αρχές σε όνειρα την γέννα μου πριν την Αυχενική ότι γέννησα κορίτσι με μαύρα μαλλάκια και μπλε ματάκια χαχα θα μου πεις όλα μπλε είναι στην αρχή αλλά και καλά του άντρα μου πως θα μοιάζει..το κορίτσι βγήκε όλα τα άλλα θα φανούν :-P

Καλά βλέπω πολλά όνειρα με το μωρό γενικά τις τελευταίες ημέρες. Ότι το έχω αγκαλιά το θηλάζω κλπ. Ότι έχει πολλά μαλλάκια, έτσι κι αλλιώς και γω και ο μπαμπάς μας από μαλλιά άλλο τίποτα. Και ενώ δεν βλέπω πρόσωπο ξέρω ότι είναι όμορφο πολύ. Χαχαχ χαζομαμα από τώρα.

 

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

δεν πειραζει τα βλεπεις εσυ τα νυχακια κ φτανει αυτο! ναι θα μου ερθουν ολοι απο σεπτεμβρη που εγω θα ειμαι ενα ζομπι απο την αυπνια!!!! 

θα παω προγραμματισμενα εχω μεγαλη μυωπια γκαβακας οποτε θα κανω καισαρικη δεν με περνει η πιεση στα ματια. 

Ε αν είναι σοβαρό .εκανες βυθοσκοπηση??? Κορίτσι ή αγόρι?? 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλά βλέπω πολλά όνειρα με το μωρό γενικά τις τελευταίες ημέρες. Ότι το έχω αγκαλιά το θηλάζω κλπ. Ότι έχει πολλά μαλλάκια, έτσι κι αλλιώς και γω και ο μπαμπάς μας από μαλλιά άλλο τίποτα. Και ενώ δεν βλέπω πρόσωπο ξέρω ότι είναι όμορφο πολύ. Χαχαχ χαζομαμα από τώρα.

Χαχαχ σε μας μόνο εγώ έχω πολλά μαλλιά ο μπαμπάς δεν καθόλου..

Πάντως και εγώ βλέπω διάφορα.. Αφού μόνο αυτό έχουμε στο μυαλό μας.. ου χαζομαμαδες δεν λες τίποτα.. 

Τελικά σκέφτηκες για κέρασμα στο Νοσοκομείο? Αν θα έχεις κάτι?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...