Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, λιλιτο είπε:

αυτα που φορανε σαν βρεφη πριν αρχισουν να περπατανε ειναι μαλακα απο παντου και απο κατω μονο για το στυλ

τα πηρα 1,5 ε το ζευγαρι

Πολύ ωραία είναι :grin: τζάμπα καλέ 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, λιλιτο είπε:

ναι  τζαμπα ειναι !!!απλα κανουν ενα μηνα να ερθουν

εμενα οι καρτες επειδη ηταν απο αγγλια εκαναν 11 μερες..ενα kit για αποτυπωμα πατουσα παλαμη πιστευω και μενα μηνα θα κανει(απο κινα):razz:

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να τα χαρείτε κορίτσια! Κορδέλες κοιτάω και γω, αλλά δεν έχει κανένας που να ξέρω PayPal. Και έχω δει κάτι ωραίες στο εβαυ!!! Αυτές που οι φιόγκοι και τα λουλούδια είναι μεγαλύτερα από το κεφάλι τους! Χαχαχα! Παπουτσάκια έχω 2-3 ζευγάρια που μου φέραμε. Θέλω να δω τι θα μου φέρνουν από δω και πέρα και μετά ότι χρειάζεται θα πάμε να ψωνίζουμε. Κρατιεμαι όσο μπορώ..... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω prepaid  αλλα αυτη τη φορα πληρωσα με κανονικη καρτα που γενικα εχω λιγα χρηματα μεσα.

εγω ετοιμαζω βαλιτσουλα, αυριο θα πλυνω κατι επιπλεον φορμακια να παρω μαζι γιαti θα την εχω μαζι μου στο δωματιο και μου ειπαν χρειαζονται. αυτες τις μερες θα παρω  σερβιετες και παμπερς και νομιζω θα ειμαστε κομπλε. ψαλιδακι χρειαζεται?λετε να παρω και ενα μακρυμανικο εκτος απο κοντομανικα?

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , λιλιτο είπε:

εγω εχω prepaid  αλλα αυτη τη φορα πληρωσα με κανονικη καρτα που γενικα εχω λιγα χρηματα μεσα.

εγω ετοιμαζω βαλιτσουλα, αυριο θα πλυνω κατι επιπλεον φορμακια να παρω μαζι γιαti θα την εχω μαζι μου στο δωματιο και μου ειπαν χρειαζονται. αυτες τις μερες θα παρω  σερβιετες και παμπερς και νομιζω θα ειμαστε κομπλε. ψαλιδακι χρειαζεται?λετε να παρω και ενα μακρυμανικο εκτος απο κοντομανικα?

 

Αν εννοείς μακρυμάνικο για το μωρό, εννοείτε. Τις πρώτες μέρες μόνο μακρυμάνικα θέλει στο μαιευτήριο. Ψαλιδακι δεν νομίζω να χρειαστείς στο μαιευτήριο. Νομίζω πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες πριν κόψεις νύχια αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Δεν θυμάμαι ποιος μου το είχε πει και αν ήταν προληπτικό η όχι. Ρώτα τη μαία του γιατρου σου για να είσαι σίγουρη....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Να τα χαρείτε κορίτσια! Κορδέλες κοιτάω και γω, αλλά δεν έχει κανένας που να ξέρω PayPal. Και έχω δει κάτι ωραίες στο εβαυ!!! Αυτές που οι φιόγκοι και τα λουλούδια είναι μεγαλύτερα από το κεφάλι τους! Χαχαχα! Παπουτσάκια έχω 2-3 ζευγάρια που μου φέραμε. Θέλω να δω τι θα μου φέρνουν από δω και πέρα και μετά ότι χρειάζεται θα πάμε να ψωνίζουμε. Κρατιεμαι όσο μπορώ..... 

Γνωρίζω ένα σάιτ στο φβ που φτιάχνει μια κοπέλα τέτοιες κορδέλες αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω Inbox.. 

πρίν από 57 λεπτά , λιλιτο είπε:

εγω εχω prepaid  αλλα αυτη τη φορα πληρωσα με κανονικη καρτα που γενικα εχω λιγα χρηματα μεσα.

εγω ετοιμαζω βαλιτσουλα, αυριο θα πλυνω κατι επιπλεον φορμακια να παρω μαζι γιαti θα την εχω μαζι μου στο δωματιο και μου ειπαν χρειαζονται. αυτες τις μερες θα παρω  σερβιετες και παμπερς και νομιζω θα ειμαστε κομπλε. ψαλιδακι χρειαζεται?λετε να παρω και ενα μακρυμανικο εκτος απο κοντομανικα?

 

Από πιτζάμες τι πήρες και πόσες?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki91 είπε:

Γνωρίζω ένα σάιτ στο φβ που φτιάχνει μια κοπέλα τέτοιες κορδέλες αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω Inbox.. 

Από πιτζάμες τι πήρες και πόσες?

πηρα  μια νυχτικια και 2 πιτζαμες παντελονακι μπλουζα που εχουν κουμπακια για το θηλασμο μπροστα, για να ειμαι πιο ανετα. Δεν εχω συνηθισει σε νυχτικιες. 

 

πρίν από 31 λεπτά , 2angels είπε:

Αν εννοείς μακρυμάνικο για το μωρό, εννοείτε. Τις πρώτες μέρες μόνο μακρυμάνικα θέλει στο μαιευτήριο. Ψαλιδακι δεν νομίζω να χρειαστείς στο μαιευτήριο. Νομίζω πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες πριν κόψεις νύχια αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Δεν θυμάμαι ποιος μου το είχε πει και αν ήταν προληπτικό η όχι. Ρώτα τη μαία του γιατρου σου για να είσαι σίγουρη....

οκ. θα παρω και μακρυμανικα τοτε μαζι και βλεπουμε τι θα χρειαστει.

επισης πηρα 2 πανες αγκαλιας μια κουβερτουλα λεπτη γαι σκεπασμα , γαντακια, ενα σκουφακι, 2 καλτσακια, 3 πανακια για γουλιες 1 μικρη πετσετουλα για να τη σκουπιζω μετα το πλυσιμο στο αλλαγμα, ενα σελτεδακι, μερικα δειγματακια κρεμα συγκαματος,μωρομαντηλα να υπαρχουν, και περιμενω να ερθει και το φορεματακι που θα την βγαλουμε .

τι αλλο χρειαζεται, γαζες για τον αφαλο? οινοπνευμα 'η μπεταντιν?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , λιλιτο είπε:

 

@Sofaki91 αν και δεν έχω fb , αν μπορείς να μου το στείλεις θα το ήθελα.... Θα μπω από του άντρα μου! Χιχιχι

Οινόπνευμα καθαρό, όχι λοσιόν! Γαζες αποστειρωμενες. Μια πετσέτα για μετά το μπάνιο θα σου φτάσει; Δεν παίρνεις ακόμα 1-2; Πες ότι έπεσε κάτω , ότι λερώθηκε κτλ... Και καμία σαλιαρα...όπως τρώνε όλο και κάτι θα τρέξει. Γαντακια εγώ δεν πήρα. Μας είπε η νονά ότι η αφή είναι η πρώτη αίσθηση και με τα γαντακια συγχυζονται.

Α! Επίσης προσωπικά θα αποφύγω τα μωρομαντηλα. Βαμβάκι με νερό και χαρτοβαμβακο τα θεωρώ πιο υγιεινά. Το λέω γιατί αν σκουπίστω εγώ με μωρομαντηλο γίνομαι κατακόκκινη, πως να το βάλω στο μωρό; 

Τι άλλο;;;; Αν θυμηθώ και κάτι άλλο....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

@Sofaki91 αν και δεν έχω fb , αν μπορείς να μου το στείλεις θα το ήθελα.... Θα μπω από του άντρα μου! Χιχιχι

Οινόπνευμα καθαρό, όχι λοσιόν! Γαζες αποστειρωμενες. Μια πετσέτα για μετά το μπάνιο θα σου φτάσει; Δεν παίρνεις ακόμα 1-2; Πες ότι έπεσε κάτω , ότι λερώθηκε κτλ... Και καμία σαλιαρα...όπως τρώνε όλο και κάτι θα τρέξει. Φαντασία εγώ δεν πήρα. Μας είπε η νονά ότι η αφή είναι η πρώτη αίσθηση και με τα γαντακια συγχυζονται.

Α! Επίσης προσωπικά θα αποφύγω τα μωρομαντηλα. Βαμβάκι με νερό και χαρτοβαμβακο τα θεωρώ πιο υγιεινά. Το λέω γιατί αν σκουπίστω εγώ με μωρομαντηλο γίνομαι κατακόκκινη, πως να το βάλω στο μωρό; 

Τι άλλο;;;; Αν θυμηθώ και κάτι άλλο....

τα μωρομαντηλα τα πηρα κυριως για μενα αλλα ισως χρειαστει, μου ειπαν οτι μπορεις να το ξεπλυνεις και μετα να σκουπισεις το μωρο. γαντακια μου φερανε και λεω ας τα παρω ποτε δεν ξερεις.δεν πιανουν και χωρο.ναι πηρα κια μια σαλιρα και θα χρησιμοποιω και τα πανακια για τος γουλιες για να μη λερωνεται. αν σκεφτειτε και κατι αλλο πειτε μου τωρα εχει κολλησει το μυαλο μου


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

τα μωρομαντηλα τα πηρα κυριως για μενα αλλα ισως χρειαστει, μου ειπαν οτι μπορεις να το ξεπλυνεις και μετα να σκουπισεις το μωρο. γαντακια μου φερανε και λεω ας τα παρω ποτε δεν ξερεις.δεν πιανουν και χωρο.ναι πηρα κια μια σαλιρα και θα χρησιμοποιω και τα πανακια για τος γουλιες για να μη λερωνεται. αν σκεφτειτε και κατι αλλο πειτε μου τωρα εχει κολλησει το μυαλο μου

Εγώ δεν έχω ιδέα τι θέλει και ένα δημόσιο στο ιδιωτικό στα παρέχουν όλα και έτσι δεν έχω ασχοληθεί..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ξερω ακριβως παιρνω τα παντα μηπως και χρειαστουν, δεν εχω παρει καποια λιστα αλλα καθε δημοσιο ειδα στο ιντερνετ ζηταει διαφορετικα πραγματα


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λιλιτο είπε:

ουτε εγω ξερω ακριβως παιρνω τα παντα μηπως και χρειαστουν, δεν εχω παρει καποια λιστα αλλα καθε δημοσιο ειδα στο ιντερνετ ζηταει διαφορετικα πραγματα

Τότε καλά κάνεις στη τελική πετάγεται κάποιος και στα φέρνει μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... ! Η μικρή μου εχει εδώ και μια ώρα που στριφογυρίζει! Αλλάζει θέση συνέχεια, είναι και χαλαρή η κοιλιά μου σήμερα, την καταλαβαίνω καλύτερα και γελάω μόνη μου .  Αλλά σκεφτόμουν.... Αυτές οι γυναίκες που "δεν ήξεραν" ότι εγκυμονουσαν ... Πως; Πως ΔΕΝ καταλαβαίνεις ότι κάτι υπάρχει μέσα σου; Πως; Πως γίνεται; Ειδικά όταν και η κοιλιά σου αλλάζει θέση! Και όταν κάτι σε κλωτσαει κάτω από τα πλευρά και όχι μονο η νομίζεις ότι σε λίγο θα ανοίξει η κοιλιά σου και θα σου πει "Γεια".   Τι να πω.... ; Σκέψεις πρωι-πρωι θα μου πείτε... 

  • Χαχα 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Καλημέρα.... ! Η μικρή μου εχει εδώ και μια ώρα που στριφογυρίζει! Αλλάζει θέση συνέχεια, είναι και χαλαρή η κοιλιά μου σήμερα, την καταλαβαίνω καλύτερα και γελάω μόνη μου .  Αλλά σκεφτόμουν.... Αυτές οι γυναίκες που "δεν ήξεραν" ότι εγκυμονουσαν ... Πως; Πως ΔΕΝ καταλαβαίνεις ότι κάτι υπάρχει μέσα σου; Πως; Πως γίνεται; Ειδικά όταν και η κοιλιά σου αλλάζει θέση! Και όταν κάτι σε κλωτσαει κάτω από τα πλευρά και όχι μονο η νομίζεις ότι σε λίγο θα ανοίξει η κοιλιά σου και θα σου πει "Γεια".   Τι να πω.... ; Σκέψεις πρωι-πρωι θα μου πείτε... 

Χαχα απλά δεν γίνεται να μη το καταλάβαιναν..κάνει μπαμ ότι κάτι έχεις μέσα δεν υπάρχει περίπτωση να μη κουνιέται το μωράκι καθόλου.. πάντως και εμένα είναι μέρες όπου γυρίζει συνέχεια..

Καλημέρααα κορίτσια γέννησε και η φίλη μου στην 39η βδομάδα.. ουφ σκέφτομαι σειρά μου τώρα :shock: κοντεύει ο καιρός χαχαχ 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...