Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , 2angels είπε:

Το έκοψα και αυτό απο τη Δευτέρα που μας πέρασε, παρόλο που έχω χαμηλό αιματοκρίτη, αναγκαστικά. Δεν είχαμε άλλη επιλογή όμως. Ούτε ασβέστιο παίρνω ούτε σίδηρο πια. Είμαι κάπως καλύτερα. Θα δείξει η συνέχεια..... 

Εγω εχω 31, γιατι εχω στιγμα μεσογειακης αναιμιας, αλλα ως τωρα δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης, εχω πολλη ενεργεια και η οψη μου ειναι καλη. Ο γιατρος θελει να μου ξεκινησει σιδηρο αλλα σκεφτομαι, αφου αισθανομαι καλα, γιατι να κανω κατι;

Μαθηματα και προετοιμασια για τοκετο κανετε καπου οσες ειστε Αθηνα;

 

  • Μου αρέσει 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@Sofaki91 ασβέστιο έπαιρνα μέχρι  25 η βδομάδα μετά μου το έκοψε γτ ήδη έπαιρνα πολλά φαρμακα και συμπληρώματα , γενικά τρώω γαλακτοκομικά καο μου ειπε δεν χρειάζεται.

Εγώ πάλι το παίρνω όποτε το θυμάμαι δεν είμαι και πολύ τακτική αν και τρώω επίσης πολλά γαλακτοκομικά..

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

καλησπέρα  μανούλες!

χάθηκα λίγο λόγω της βάπτισης...αλλά διάβασα τα νέα σας ( τόμο γράψατε πάλι)!!!

Ο μικρός μου έδωσε ρεσιτάλ...έκλαιγε με λιγμούς και αναφιλητά. Η ζέστη ανυπόφορη...έσταζα κάτω!!! Μου φερναν βενταλιες και χαρτομάντηλα! Ένα δράμα...ελπίζω να με ανταμείψουν οι φωτογραφίες γιατί κατά τ άλλα υπέφερα! Την μπέμπα αποφασίσαμε να την βαφτίσουμε μετά το καλοκαίρι..ίσως Οκτώβρη...όχι άλλη ζέστη!!!

Κουνιέται πολύ Ευτυχώς δεν έχω θέματα..πολύ ομαλή εγκυμοσύνη! Πααρασκευή θα πάω γιατρό..έχω να πάω από τις 27/6!

Δεν έχω ασχοληθεί με ζιπουνάκια-φορμάκια κλπ.. Αύριο πάω σπίτι μου (είμαι στο πατρικό μου τώρα) και θ αρχίσω τις ετοιμασίες για τη μικρή λέω! 

Αφήστε τους όλους να λένε... μόνο θετική σκέψη να χετε και όλα θα πάνε καλά!!!

φιλιά σε όλες!!!

Να σας ζήσει και με το όνομα! Όντως χαρά στο κουράγιο σου που άντεξες Αλλά δεν είχες και άλλη επιλογή.. και οι φωτο σούπερ θα βγουν.. 

Ή Οκτώβρη ή άνοιξη θα ήταν ωραία από θέμα ζέστη..Εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι είναι καλά να είναι το μωρό μεγάλο ή μικρό? Τα λυπάμαι έτσι όπως τα βουτάνε και κλαίνε..

Έχεις αρκετό καιρό να πας να δεις τη μπέμπα.. Πότε έχεις ντοπλερ? 

 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arous είπε:

Εγω εχω 31, γιατι εχω στιγμα μεσογειακης αναιμιας, αλλα ως τωρα δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης, εχω πολλη ενεργεια και η οψη μου ειναι καλη. Ο γιατρος θελει να μου ξεκινησει σιδηρο αλλα σκεφτομαι, αφου αισθανομαι καλα, γιατι να κανω κατι;

Μαθηματα και προετοιμασια για τοκετο κανετε καπου οσες ειστε Αθηνα;

 

Εγώ ήταν να ξεκινήσω την βδομάδα που μας πέρασε αλλά δεν μπορώ να πάω δυστυχώς. Πόσο είσαι; Τι περιμένεις; Κοριτσάκι; Αγοράκι; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Που είστε βρε κορίτσια; Πήγατε βόλτα; Με αφήσατε μόνη μου;;; 

Μας έστειλε η νονά μας σήμερα δέμα με διάφορα πραγματακια. Πόσο το χαίρομαι όταν βλέπω καινούρια πράγματα για τη μπεμπουλα μου!!! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Εγώ ήταν να ξεκινήσω την βδομάδα που μας πέρασε αλλά δεν μπορώ να πάω δυστυχώς. Πόσο είσαι; Τι περιμένεις; Κοριτσάκι; Αγοράκι; 

Εγω πηγαινω στη Φαιναρετη για μαθηματα προετοιμασιας και για γυμναστικη. Ειναι τελεια, πολυ αναλυτικα, δωρεαν ολα. Εχω παει και στα μαθηματα του Ελενα, επισης καλα! Γενναω στο Λητω.

Ειμαι 37 χρονων, εγκυος στις 29 εβδομαδες, φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη θα κανω αν ολα πανε καλα. Δεν κοιταξαμε αν εχουμε αγορι ή κοριτσι για να το δουμε οταν γεννηθει!

  • Μου αρέσει 2

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , arous είπε:

Εγω πηγαινω στη Φαιναρετη για μαθηματα προετοιμασιας και για γυμναστικη. Ειναι τελεια, πολυ αναλυτικα, δωρεαν ολα. Εχω παει και στα μαθηματα του Ελενα, επισης καλα! Γενναω στο Λητω.

Ειμαι 37 χρονων, εγκυος στις 29 εβδομαδες, φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη θα κανω αν ολα πανε καλα. Δεν κοιταξαμε αν εχουμε αγορι ή κοριτσι για να το δουμε οταν γεννηθει!

Με το καλό... Είμαστε κοντά εμείς δλδ. Ποτέ έχεις Πητ; Εγώ 28/9 και έχω κοριτσάκι . 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , λιλιτο είπε:

τι κανετε κοριτσια? @2angels τι σας εστειλε η νονα?

Νόμισα ότι εγκαταλείψατε και πήγατε βόλτα!  Πως πας που είσαι λίγο πιο χαλαρή; ωραία που είναι!!!! Ε; Χάρηκα πολύ για σένα αλήθεια!!! 

Λοιπόν, μας έστειλε μπουρνουζακι, πάνες αγκάλιας, χτένα και βούρτσα, σφουγγάρι για το μπάνιο μας , αυτό που ρουφάνε τις μυξουλες, ψαλιδσκι για τα νύχια μας, πιστεύω να μην ξεχνάω κάτι... Και γω σήμερα παρήγγειλα στρώμα. Πήρα τηλ στο κατάστημα να ρωτήσω τιμή και να δώσω διαστάσεις και μου είπε η πωλήτρια ότι είναι το πιο ακριβό που έχουν. όταν με ξαναπήρε για την τιμή έπαθα κατιτις αλλά μου είπε θα κάνουν κάτι καλύτερο. Έτσι το πήρα! Της linea με τα ανεξάρτητα ελατήρια και ημίσκληρο. Τόσο καιρό που διαβάζω μελέτες κτλ το θεώρησα το καλύτερο που μπορούσα να πάρω. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@2angels Πολύ ωραία τα δωράκια της νονας :x 

Και φαντάζεσαι,έκανες τόση μελέτη όπως λες για το στρώμα και να κοιμάται μαζί σου??:grin:

 

Εγώ χθες είχα ραντεβού με την μαία στη γιατρό μου,είδαμε και την μπέμπα πάλι 1562γραμμαρια είναι.. 

Ρε κορίτσια τι ζέστη και αυτή και έχουμε ακόμα πωπω..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, 2angels είπε:

Νόμισα ότι εγκαταλείψατε και πήγατε βόλτα!  Πως πας που είσαι λίγο πιο χαλαρή; ωραία που είναι!!!! Ε; Χάρηκα πολύ για σένα αλήθεια!!! 

Λοιπόν, μας έστειλε μπουρνουζακι, πάνες αγκάλιας, χτένα και βούρτσα, σφουγγάρι για το μπάνιο μας , αυτό που ρουφάνε τις μυξουλες, ψαλιδσκι για τα νύχια μας, πιστεύω να μην ξεχνάω κάτι... Και γω σήμερα παρήγγειλα στρώμα. Πήρα τηλ στο κατάστημα να ρωτήσω τιμή και να δώσω διαστάσεις και μου είπε η πωλήτρια ότι είναι το πιο ακριβό που έχουν. όταν με ξαναπήρε για την τιμή έπαθα κατιτις αλλά μου είπε θα κάνουν κάτι καλύτερο. Έτσι το πήρα! Της linea με τα ανεξάρτητα ελατήρια και ημίσκληρο. Τόσο καιρό που διαβάζω μελέτες κτλ το θεώρησα το καλύτερο που μπορούσα να πάρω. 

Καλησπερα! Πως λέγεται το στρωματακι που πηρες;;; ειναι καλυτερα τα ημισκληρα;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Νόμισα ότι εγκαταλείψατε και πήγατε βόλτα!  Πως πας που είσαι λίγο πιο χαλαρή; ωραία που είναι!!!! Ε; Χάρηκα πολύ για σένα αλήθεια!!! 

Λοιπόν, μας έστειλε μπουρνουζακι, πάνες αγκάλιας, χτένα και βούρτσα, σφουγγάρι για το μπάνιο μας , αυτό που ρουφάνε τις μυξουλες, ψαλιδσκι για τα νύχια μας, πιστεύω να μην ξεχνάω κάτι... Και γω σήμερα παρήγγειλα στρώμα. Πήρα τηλ στο κατάστημα να ρωτήσω τιμή και να δώσω διαστάσεις και μου είπε η πωλήτρια ότι είναι το πιο ακριβό που έχουν. όταν με ξαναπήρε για την τιμή έπαθα κατιτις αλλά μου είπε θα κάνουν κάτι καλύτερο. Έτσι το πήρα! Της linea με τα ανεξάρτητα ελατήρια και ημίσκληρο. Τόσο καιρό που διαβάζω μελέτες κτλ το θεώρησα το καλύτερο που μπορούσα να πάρω. 

που να παμε καλε!!!εδω ειμαστε .. χαλαρωσα λιγακι ,καθομαι, αρχισα να φοραω και ρουχα οτι μου κανει τελος παντων για να νιωσω καπως καλυτερα. αλλα ποναει πλατη και αυχενας διοτι τοοσ καιρο απλα δεν χρησιμοποιουσα εκεινους τους μυες αφου ξαπλωνα. τελειο το πακετακι , μπραβο στη νονα! χρωματολογιο βρηκες? ποσο το στρωματακι?

 

πρίν από 8 λεπτά , Sofaki91 είπε:

@2angels Πολύ ωραία τα δωράκια της νονας :x 

Και φαντάζεσαι,έκανες τόση μελέτη όπως λες για το στρώμα και να κοιμάται μαζί σου??:grin:

 

Εγώ χθες είχα ραντεβού με την μαία στη γιατρό μου,είδαμε και την μπέμπα πάλι 1562γραμμαρια είναι.. 

Ρε κορίτσια τι ζέστη και αυτή και έχουμε ακόμα πωπω..

λες να κοιμαται μαζι μας χαχχα, και τι ψαχνουμ ετοσο καιρο!!

τι σε ειπε η μαια? το θεμα με τα κιλα ειναι να ακολουθει την καμπυλη της .τι εννοεις παλι 1562, δεν πηρε βαρος απο την προηγουμενη φορα?

 

ηρθε η μαμακα μου σημερα της ειπα ν απαρει 2-3 φορμακια και φανελακια 0-3 και πηγε και ξεσηκωσε ενα μαγαζι , τωρα που πηραμε καλα νεα, απλα ηταν συγκρατημενη μηπως γινει κατι κακο . πηρε φανελακια και φορμακια για 1 μηνων αν βγει μικρουλη λεει να εχουμε να το ντυνουμε , μεχρι και κολαν φορεμα και τζιν παντελονι- ΥΠΕΡΟΧΟ. χτενα ψαλιδι μπιμπερο ετσι να υπαρχει... γεμισαμε πραγματα


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

@2angels Πολύ ωραία τα δωράκια της νονας :x 

Και φαντάζεσαι,έκανες τόση μελέτη όπως λες για το στρώμα και να κοιμάται μαζί σου??:grin:

 

Εγώ χθες είχα ραντεβού με την μαία στη γιατρό μου,είδαμε και την μπέμπα πάλι 1562γραμμαρια είναι.. 

Ρε κορίτσια τι ζέστη και αυτή και έχουμε ακόμα πωπω..

Ωχ! Αυτό δεν το σκέφτηκα! Φαντάζεσαι; Χαχαχαχααχ πολύ ζέστη ρε κορίτσια! Λιώσιμο σκέτο! Μια χαρά η μπεμπουλα σου! Τι ωραία που την είδες! 

 

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπερα! Πως λέγεται το στρωματακι που πηρες;;; ειναι καλυτερα τα ημισκληρα;;;;

Σε οοοοολα όσα διάβασα από παιδιάτρους , φυσικοθεραπευτες κτλ προτείνουν ημίσκληρα. Πήρα το baby pocket linea strom. Από ότι μου είπαν και στο μαγαζί είναι από τις καλύτερες επιλογές. Τώρα τι να πω; Αν την πάτησα τη πάτησα.

 

1 hour ago, λιλιτο είπε:

που να παμε καλε!!!εδω ειμαστε .. χαλαρωσα λιγακι ,καθομαι, αρχισα να φοραω και ρουχα οτι μου κανει τελος παντων για να νιωσω καπως καλυτερα. αλλα ποναει πλατη και αυχενας διοτι τοοσ καιρο απλα δεν χρησιμοποιουσα εκεινους τους μυες αφου ξαπλωνα. τελειο το πακετακι , μπραβο στη νονα! χρωματολογιο βρηκες? ποσο το στρωματακι?

 

λες να κοιμαται μαζι μας χαχχα, και τι ψαχνουμ ετοσο καιρο!!

τι σε ειπε η μαια? το θεμα με τα κιλα ειναι να ακολουθει την καμπυλη της .τι εννοεις παλι 1562, δεν πηρε βαρος απο την προηγουμενη φορα?

 

ηρθε η μαμακα μου σημερα της ειπα ν απαρει 2-3 φορμακια και φανελακια 0-3 και πηγε και ξεσηκωσε ενα μαγαζι , τωρα που πηραμε καλα νεα, απλα ηταν συγκρατημενη μηπως γινει κατι κακο . πηρε φανελακια και φορμακια για 1 μηνων αν βγει μικρουλη λεει να εχουμε να το ντυνουμε , μεχρι και κολαν φορεμα και τζιν παντελονι- ΥΠΕΡΟΧΟ. χτενα ψαλιδι μπιμπερο ετσι να υπαρχει... γεμισαμε πραγματα

Χρωματολογιο ακόμα δεν μου έχει φέρει κανένας ρε κορίτσια! Με έχουν γραμμένη? Δεν προλαβαίνει κάνεις; Τόσο πολύ πια; Είπα στη πεθερά μου μήπως πεταχτεί ο πεθερός μου και μου φέρει.... Θα δούμε τώρα! Κούνα ποδαράκια και χεράκια οδό μπορείς, και τον αυχένα διατάσεις. Σιγά σιγά θα φτιάξει το σύστημα. Ξέρω πως είναι.... Το στρωματακι αρχική 188. Δεν ξέρω πόσο θα κόψει. 

Τι ωραία! Τζιν παντελόνι; Κολάν με φόρεμα; Πω πω! Άντε να γεννησουμε να βγούμε στα μαγαζιά μόνες μας να δούμε τι θα κάνουμε! Χαχαχαχαχ

  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , 2angels είπε:

Ωχ! Αυτό δεν το σκέφτηκα! Φαντάζεσαι; Χαχαχαχααχ πολύ ζέστη ρε κορίτσια! Λιώσιμο σκέτο! 

 

Σε οοοοολα όσα διάβασα από παιδιάτρους , φυσικοθεραπευτες κτλ προτείνουν ημίσκληρα. Πήρα το baby pocket linea strom. Από ότι μου είπαν και στο μαγαζί είναι από τις καλύτερες επιλογές. Τώρα τι να πω; Αν την πάτησα τη πάτησα.

 

Χρωματολογιο ακόμα δεν μου έχει φέρει κανένας ρε κορίτσια! Με έχουν γραμμένη? Δεν προλαβαίνει κάνεις; Τόσο πολύ πια; Είπα στη πεθερά μου μήπως πεταχτεί ο πεθερός μου και μου φέρει.... Θα δούμε τώρα! Κούνα ποδαράκια και χεράκια οδό μπορείς, και τον αυχένα διατάσεις. Σιγά σιγά θα φτιάξει το σύστημα. Ξέρω πως είναι.... Το στρωματακι αρχική 188. Δεν ξέρω πόσο θα κόψει. 

Τι ωραία! Τζιν παντελόνι; Κολάν με φόρεμα; Πω πω! Άντε να γεννησουμε να βγούμε στα μαγαζιά μόνες μας να δούμε τι θα κάνουμε! Χαχαχαχαχ

εγω θα παιρνω τον αντρα μου να με συγκρατει γτ αν με αφησει μονη με την καρτα, αστο καλυτερα.. θα μεινει χωρις μανα το παιδι.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

εγω θα παιρνω τον αντρα μου να με συγκρατει γτ αν με αφησει μονη με την καρτα, αστο καλυτερα.. θα μεινει χωρις μανα το παιδι.

Εμένα ο άντρας μου είναι χειρότερος! Αν έχει 50ε πχ θα χαλάσει και τα 50! Εγώ θα πω "ας κρατήσουμε τα 10 , μην χρειαστουμε και κάτι"  . Μια χαρά ο δικος σου αν σου βάζει φρένο. Σιγά όμως μην μηνρι χωρίς μάνα το παιδί....και μόνος του τώρα θα θέλει! Θα του αρέσει! Κάτσε και θα δεις!

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...