Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Filisia87 είπε:

Μολις επιστρεψαμε και εμειςςςς!!!το μωρο ειναι υγιεστατο!ΚΟΙΜΟΤΑΝ!!!με τα ποδια σταυρωμενα κατω στις πατουσες!!!μολις το κουνησε με τον υπερηχο κουνηθηκε λιγο και τα ξανα σταυρωσε απο την αλλη και ξανα κοιμηθηκε!Μας ειχε γραμμενους κοινος!σημασια εχει οτι μας ειπε ειναι ενα υγιεστατο μωρακι!οι αιματος θελουν 3 μερες οποτε παμε απο βδομαδα αλλα ειπε δεν νομιζω να δειξουν κατι!Καναμε επισης μαζι και για κυστικη ινωση που θα βγει σε 15 μερες!

Επισης μας ειπε οτι δινει ενα 67% να ειναι κοριτσακι!!!πητ δεν μας εδωσε αλλα την ηξερα απο τον γιατρο και θα το ξανα δω κιολας οταν παω!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!πολύ χαίρομαι!!!!άντε, και είναι και κόρη μάλλον!!!εγω υπέρηχο που να κοιμάται δεν εχω πετύχει!μάλλον με προετοιμάζει για αυτα που θα ζησω στην συνέχεια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mariloux τι καλά!!! Ζευγαράκι!! 

@Filisia87 Σε καταλαβαίνω! Κ εμάς τα ίδια τσαλιμια μας έκανε! Την επόμενη φορά!

Καλά αποτελέσματα και στο papp-a και στις δυο!!!

10 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα ερωτευμενες εγκυουλες!!

Αχ κ εγώ ανυπομονώ να φτιάξουμε το παιδικό! Απλώς δεν έχω μεγάλο χώρο κ θέλω να γίνει όσο πιο λειτουργικό γίνεται, χωρίς να χαθεί όμως κ ο ελεύθερος χώρος για παιχνίδι! Κ εγώ σε κάνα 2 μήνες λέω να ξεκινήσουμε αγορές! Το ενδεχόμενο μετακόμισης το σκέφτηκε κ ο σύζυγός μου αλλά νομίζω θα βολευτούμε για 2 χρονάκια, γτ μετακομίσαμε σχεδόν πριν ένα χρόνο κ νομίζω δεν έχω κουράγιο για άλλη μετακόμιση τόσο σύντομα!

Στα site φαίνονται τοοοσο κουκλιστικα τα δωμάτια! Αλλά όλα είναι μεγάλα κ μπορείς να κάνεις ό,τι θες! Με όσες έχουμε μικρό παιδικό δωμάτιο δεν εχω δει τπτ!!

Και εμάς είναι μικρό το δωμάτιο αλλά θα έχει πολλή αγάπη! ❤️

Δεν θέλω να το γεμίσω έπιπλα κ εγώ.. Να έχει χώρο για παιχνίδια! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

modena                            ΠΗΤ 19/08/2018  

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018 

Maraki2018         ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87                            ΠΗΤ 26/08/2018 

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

Coset                            ΠΗΤ 30/08/2018 Αυχενική 22/02

elenistam                            ΠΗΤ 05/09/2018 Αυχενική 22/02

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο θα πάω νοσοκομείο για να μου δώσουν αίματος, θα ζητήσω και την παπέι μαζί για να μου πάρουν μία φορά αίμα και ίσως ακούσουν και το μωρό ελπίζω αύριο.....την άλλη Πέμπτη θα πάω για αυχενική...έχω να το δω από τις 6 βδομάδες!!!!!!! πως άντεξα μόνο εγώ το ξέρω

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Mariloux κ @Filisia87 τέλεια τα νέα σας! Καλά αποτελέσματα στην papp-a!!

@Filisia87 πώς κ έκανες κ για Κυστική ινωση; κ εγώ το σκεφτόμουν, ζήτησες από το γιατρό να σου δώσει παραπεμπτικό;; Πόσο στοίχισε;

@modena αυτό είναι το σημαντικότερο! Η αγάπη που θα έχει το δωμάτιο!❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Agusta είπε:

@Mariloux κ @Filisia87 τέλεια τα νέα σας! Καλά αποτελέσματα στην papp-a!!

@Filisia87 πώς κ έκανες κ για Κυστική ινωση; κ εγώ το σκεφτόμουν, ζήτησες από το γιατρό να σου δώσει παραπεμπτικό;; Πόσο στοίχισε;

@modena αυτό είναι το σημαντικότερο! Η αγάπη που θα έχει το δωμάτιο!❤

Μου το προτινε ο γιατρος και μ ειπε οτι γενικα στην ελλαδα υπαρχουν πολλα κρουσματα...30 ευρω επιπλεον κοστισε οποτε δεν το σκεφτηκα καν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έκανα και εγώ για κυστικη ίνωση αλλά για το 98% των μεταλλάξεων και πλήρωσα 140€ σε ένα ιδιωτικό εργαστήριο!! Στην κυστικη ίνωση γράφεται μόνο ένα ποσοστό που αντιστοιχεί στο 60% αν δεν κάνω λάθος αλλά καλύπτει το 80% του πληθυσμού!! Δηλαδή οι περισσότεροι άνθρωποι αν είναι φορείς θα είναι σε αυτό το ποσοστό που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ, ελπίζω να μην σας μπέρδεψα!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου....εγώ δε θα έδινα στη φάση που είμαι τώρα τόσα λεφτά για να εξετάσω άλλες ανωμαλίες.....ο μόνος λόγος να σταματούσα την κύηση (και ποια είμαι εγώ για να το κάνω) θα ήταν αν μου έλεγαν ότι το παιδί θα έχει μια αρρώστια όπως η μεσογειακή αναιμία και θα πηγαινοέρχεται κάθε μήνα στα νοσοκομεία για μεταγγίσεις.....ότι άλλο και να έχει όπως σύνδρομο νταουν αποφάσισα να μην ορίσω την τύχη του για δική μου διευκόλυνση στο μέλλον, ή επειδή θα καταρρίψει αυτό που περιμένω....είμαι δασκάλα ειδικής αγωγής και βλέπω θαύματα σε παιδιά ξεγραμμένα επειδή τα αγάπησαν οι γονείς τους από την πρώτη στιγμή....

Δε θέλω να σας ρίχνω αλλά ότι και να μας τύχει θα είναι πάντα αυτό το παιδί το δικό μας θαύμα, το δικό μας βάρος και το δικό μας πούπουλο ταυτόχρονα....

Εύχομαι σε όλες μας υγιέστατα παιδιά που θα γίνουν αύριο καλοί άνθρωποι...

εγώ σε λίγο θα πάω για τυπική επίσκεψη στο Παπαγεωργίου αλλά δε ξέρω αν θα δούμε ή θα ακούσουμε το μωρό γιατί την άλλη βδομάδα έχω αυχενική


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , elenistam είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....εγώ δε θα έδινα στη φάση που είμαι τώρα τόσα λεφτά για να εξετάσω άλλες ανωμαλίες.....ο μόνος λόγος να σταματούσα την κύηση (και ποια είμαι εγώ για να το κάνω) θα ήταν αν μου έλεγαν ότι το παιδί θα έχει μια αρρώστια όπως η μεσογειακή αναιμία και θα πηγαινοέρχεται κάθε μήνα στα νοσοκομεία για μεταγγίσεις.....ότι άλλο και να έχει όπως σύνδρομο νταουν αποφάσισα να μην ορίσω την τύχη του για δική μου διευκόλυνση στο μέλλον, ή επειδή θα καταρρίψει αυτό που περιμένω....είμαι δασκάλα ειδικής αγωγής και βλέπω θαύματα σε παιδιά ξεγραμμένα επειδή τα αγάπησαν οι γονείς τους από την πρώτη στιγμή....

Δε θέλω να σας ρίχνω αλλά ότι και να μας τύχει θα είναι πάντα αυτό το παιδί το δικό μας θαύμα, το δικό μας βάρος και το δικό μας πούπουλο ταυτόχρονα....

Εύχομαι σε όλες μας υγιέστατα παιδιά που θα γίνουν αύριο καλοί άνθρωποι...

εγώ σε λίγο θα πάω για τυπική επίσκεψη στο Παπαγεωργίου αλλά δε ξέρω αν θα δούμε ή θα ακούσουμε το μωρό γιατί την άλλη βδομάδα έχω αυχενική

Με το καλό αύριο Ελένη μου! Μακάρι να το δείτε γτ έχετε πολύ καιρό.. καλέ πως άντεξες??

Όσον αφορά το θέμα με τα σύνδρομα δεν θέλω καν να το σκέφτομαι αλλά είμαι της άποψης να είναι υγιές χωρίς καμία ανωμαλία γτ δυστυχώς οι γονείς δεν θα ζουν για πάντα να υποστηρίζουν ένα παιδί με ιδιαίτερες ανάγκες. 

Δεν θέλω να το μελεταμε.. Όλες οι εξετάσεις καλές κ όλα τα δείγματα καλά είναι σε όλες μας!

Κορίτσια είχε καμία αυτές τις εβδομάδες πόνους περιόδου? Με έστειλε χτες όλη μέρα.. :-(


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Με το καλό αύριο Ελένη μου! Μακάρι να το δείτε γτ έχετε πολύ καιρό.. καλέ πως άντεξες??

Όσον αφορά το θέμα με τα σύνδρομα δεν θέλω καν να το σκέφτομαι αλλά είμαι της άποψης να είναι υγιές χωρίς καμία ανωμαλία γτ δυστυχώς οι γονείς δεν θα ζουν για πάντα να υποστηρίζουν ένα παιδί με ιδιαίτερες ανάγκες. 

Δεν θέλω να το μελεταμε.. Όλες οι εξετάσεις καλές κ όλα τα δείγματα καλά είναι σε όλες μας!

Κορίτσια είχε καμία αυτές τις εβδομάδες πόνους περιόδου? Με έστειλε χτες όλη μέρα.. :-(

Είχα στην δέκατη βδομάδα και οταν πήγα στον γιατρό είδαμε οτι κάνω συσπάσεις!γενικά πονακια έχω και θα συνεχίσω να εχω μου είπε ο γιατρός!και πριν την αιμοραγία είχα πόνους αλλά είχα κουραστεί πολύ!γενικά εγω κάνω συσπάσεις οταν κουραστω!μην ανησυχεις όμως απλά δεν είναι ευχάριστο και όταν το νιώθεις να ξεκουραζεσαι!μιλησες με τον γιατρό σου;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα γύρισα από το νοκοσομείο.....κάναμε κοιλιακό υπέρηχο αλλά δεν το είδαμε καθαρά και λόγω βδομάδων και λόγω λίπους στην κοιλιά. είδαμε όμως ένα κεφάλι και τον κορμό και ακούσαμε καρδιά.....οι παλμοί πρέπει να ήταν 140 γιατί γράφει αυτό το νούμερο στη φωτό...το μωρό ήταν ακίνητο τελειώς...λέτε να είναι ήσυχο??? μου είπε ότι με κολπικό θα φαινόταν καλύτερα αλλά δεν ήθελα...

το μόνο που με προβλημάτισε ήταν ότι μου είπε ότι στα νοσοκομεία δεν κάνουν επισκληρίδιο ακόμα και αν ζητήσεις παρά μόνο σε επιπλοκή και αν χρειαστεί.....εγώ είμαι πολύ φοβιτσιάρα και δε ξερω.......έχω δίλλημα τώρα για τον φυσιολογικό και χωρίς επισκληρίδιο!!! ή για καισαρική....

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , elenistam είπε:

Εγώ τώρα γύρισα από το νοκοσομείο.....κάναμε κοιλιακό υπέρηχο αλλά δεν το είδαμε καθαρά και λόγω βδομάδων και λόγω λίπους στην κοιλιά. είδαμε όμως ένα κεφάλι και τον κορμό και ακούσαμε καρδιά.....οι παλμοί πρέπει να ήταν 140 γιατί γράφει αυτό το νούμερο στη φωτό...το μωρό ήταν ακίνητο τελειώς...λέτε να είναι ήσυχο??? μου είπε ότι με κολπικό θα φαινόταν καλύτερα αλλά δεν ήθελα...

το μόνο που με προβλημάτισε ήταν ότι μου είπε ότι στα νοσοκομεία δεν κάνουν επισκληρίδιο ακόμα και αν ζητήσεις παρά μόνο σε επιπλοκή και αν χρειαστεί.....εγώ είμαι πολύ φοβιτσιάρα και δε ξερω.......έχω δίλλημα τώρα για τον φυσιολογικό και χωρίς επισκληρίδιο!!! ή για καισαρική....

τουλάχιστον ειδες το μωρακι σου που είχες να το δεις καιρό!και εμένα μου έκανε και κοιλιακό και κολπικό μέχρι τώρα γιατί θέλουμε  να βλεπουμε και άλλα πράγματα εκτός από το μωρό που δεν φαίνονται με κοιλιακό!να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και να κάνετε αυτά που πρέπει!

Ναι, στο δημόσιο δεν κάνουν επισκληριδιο σε φυσιολογικό τοκετό!όλες φοβόμαστε νομίζω αλλά εκείνη την στιγμή λειτουργεί η φύση και κάνουμε αυτό που πρέπει!

Την άλλη βδομάδα σου εύχομαι να το δείτε ξύπνιο και ζωηρό και να το χαρειτε το μωρό σας!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

Εγώ τώρα γύρισα από το νοκοσομείο.....κάναμε κοιλιακό υπέρηχο αλλά δεν το είδαμε καθαρά και λόγω βδομάδων και λόγω λίπους στην κοιλιά. είδαμε όμως ένα κεφάλι και τον κορμό και ακούσαμε καρδιά.....οι παλμοί πρέπει να ήταν 140 γιατί γράφει αυτό το νούμερο στη φωτό...το μωρό ήταν ακίνητο τελειώς...λέτε να είναι ήσυχο??? μου είπε ότι με κολπικό θα φαινόταν καλύτερα αλλά δεν ήθελα...

το μόνο που με προβλημάτισε ήταν ότι μου είπε ότι στα νοσοκομεία δεν κάνουν επισκληρίδιο ακόμα και αν ζητήσεις παρά μόνο σε επιπλοκή και αν χρειαστεί.....εγώ είμαι πολύ φοβιτσιάρα και δε ξερω.......έχω δίλλημα τώρα για τον φυσιολογικό και χωρίς επισκληρίδιο!!! ή για καισαρική....

Πολύ καλά τα νέα!!! Ίσως κοιμόταν το μπεμπακι γι'αυτό ήταν ακίνητο. Κ εμάς το ίδιο. Εμένα κορίτσια στην 12τη εβδομάδα που κάναμε την αυχενική, κάναμε κοιλιακό υπερηχο κ φαινόταν καθαρά. Ίσως έχει να κάνει το μηχάνημα. 

Για την επισκληριδιο δυστυχώς δεν κάνουν στα δημόσια ναι.. και ήταν ένας από τους λόγους που θα πάμε στο Μητέρα εμείς. Ο βασικότερος λόγος βέβαια ήταν ο γιατρός μου.

@rapounzel_rapounzel έκανα λίγες δουλίτσες πάλι σήμερα κ με έπιασε πάλι.. πιο ήπια αλλά έτσι ξεκίνησε κ χτες. Τον πήρα τηλ κ μου είπε να ξαπλώσω κ ότι στην εβδομάδα που είμαι δεν μπορεί να μου δώσει κάτι για τις συσπάσεις. Οπότε ξεκούραση κ αν επιμένουν να τον ξαναπάρω. Προς το παρόν καλύτερα νιώθω.. θα δείξει. Είμαι αισιόδοξη!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια μην με παρεξηγήσετε. Οι συσπάσεις τι είναι? Πώς νιώθεις στις συσπάσεις?

Εγω τις νιώθω σαν έντονους πόνους περιόδου.. τραβήγματα έντονα.. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Πολύ καλά τα νέα!!! Ίσως κοιμόταν το μπεμπακι γι'αυτό ήταν ακίνητο. Κ εμάς το ίδιο. Εμένα κορίτσια στην 12τη εβδομάδα που κάναμε την αυχενική, κάναμε κοιλιακό υπερηχο κ φαινόταν καθαρά. Ίσως έχει να κάνει το μηχάνημα. 

Για την επισκληριδιο δυστυχώς δεν κάνουν στα δημόσια ναι.. και ήταν ένας από τους λόγους που θα πάμε στο Μητέρα εμείς. Ο βασικότερος λόγος βέβαια ήταν ο γιατρός μου.

@rapounzel_rapounzel έκανα λίγες δουλίτσες πάλι σήμερα κ με έπιασε πάλι.. πιο ήπια αλλά έτσι ξεκίνησε κ χτες. Τον πήρα τηλ κ μου είπε να ξαπλώσω κ ότι στην εβδομάδα που είμαι δεν μπορεί να μου δώσει κάτι για τις συσπάσεις. Οπότε ξεκούραση κ αν επιμένουν να τον ξαναπάρω. Προς το παρόν καλύτερα νιώθω.. θα δείξει. Είμαι αισιόδοξη!

Απο κούραση θα είναι!!!τώρα θέλουμε πιο χαλαρούς ρυθμούς!να ξαπλώνεις οταν το νιώθεις και όλα θα είναι τέλεια!

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Εγω τις νιώθω σαν έντονους πόνους περιόδου.. τραβήγματα έντονα.. 

Έτσι ακριβώς!είναι πιο έντονοι σε σχέση με τα πονακια που έχουν να κάνουν με την μήτρα που μεγαλώνει!καλά, και εγω αφού το έπαθα έμαθα να τα ξεχωρίζω!οτν είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη για όλες είναι πρωτόγνωρα!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...