Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια.με το καλό σας εύχομαι.μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκια.

Διάβασα που λέτε για τις αναρρωτικες άδειες.Εγώ 7 μήνες έκατσα με άδεια γιατρού πληρωνομουν από το ΙΚΑ.λοιπόν τις πρώτες 15 μέρες δικαιούσαι άδεια από την δουλειά σου άμα δεν έχεις κάνει χρήση της αναρρωτικής άδειας από κει και πέρα τα υπόλοιπα τα πληρώνει το ΙΚΑ. Τα λεφτά είναι ανάλογα με τον μισθό.Εγώ πχ 25 ετων μεικτά έπαιρνα 540 Και καθαρά 440 (ανάλογα πόσες Κυριακές και αργίες έχω δουλεψει) το ΙΚΑ μου έδινε 367 Εάν θυμάμαι καλά. Όποτε κάθε μήνα έπαιρνα αυτά τα λεφτά.Όταν γεννήσεις ο εργοδότης θα σου δώσει τα χρήματα και τις μέρες της άδειας Που δικαιούσαι. Και μετά μπορείς να μπεις στο 6μηνο του οαεδ


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Filisia87 είπε:

Να σου πω κοριτσι ψαχτο λιγο!κατα τυχη η μαμα μ ειναι κλειτηρας στον δημο και εχει επαφες και με υποθεσεις του ικα.οταν την ειχα βαλει να ρωτησει αυτο που της ειχε πει το ικα ειναι οτι ναι χανεις αλλα οχι πολλα γιατι πληρωνεσαι απο το ικα οπως μου ειπες και εσυ αλλα πληρωνεσαι ενα μερος και απο τον εργοδοτη και ετσι καπως βγαινουν στον μισθο σου!ισως ομως αλλαζει επειδη εισαι 4ωρο??τι ωρα εχεις αυχενικη σημερα??

Δεν αλλάζει κάτι με το 4ωρο!εγω είμαι δηλωμένη τετραωρο αλλά δουλεύω κανονικά!ο εργοδότης μου λοιπόν επειδή πληρωνομαστε με την ώρα μας έχει πει οτι όσο δουλεύεις πληρώνεσαι, ανανεωτικές δεν πληρώνει!μου έχει φερθεί άψογα στην εγκυμοσύνη αλλά έχουμε αυτό το θέμα!ελπίζω μήπως λόγω εγκυμοσύνης και επειδή έχουμε πολύ καλή σχέση μου την πληρώσει!θα δείξει!ααα!τον πρώτο μήνα πληρώνεσαι και σπό τα δύο, μετά μόνο από το ικα!4.45 εχω την αυχενική!!!θα σας ενημερωσω αμέσως!!! 

πρίν από 41 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

καλησπέρα κορίτσια.με το καλό σας εύχομαι.μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκια.

Διάβασα που λέτε για τις αναρρωτικες άδειες.Εγώ 7 μήνες έκατσα με άδεια γιατρού πληρωνομουν από το ΙΚΑ.λοιπόν τις πρώτες 15 μέρες δικαιούσαι άδεια από την δουλειά σου άμα δεν έχεις κάνει χρήση της αναρρωτικής άδειας από κει και πέρα τα υπόλοιπα τα πληρώνει το ΙΚΑ. Τα λεφτά είναι ανάλογα με τον μισθό.Εγώ πχ 25 ετων μεικτά έπαιρνα 540 Και καθαρά 440 (ανάλογα πόσες Κυριακές και αργίες έχω δουλεψει) το ΙΚΑ μου έδινε 367 Εάν θυμάμαι καλά. Όποτε κάθε μήνα έπαιρνα αυτά τα λεφτά.Όταν γεννήσεις ο εργοδότης θα σου δώσει τα χρήματα και τις μέρες της άδειας Που δικαιούσαι. Και μετά μπορείς να μπεις στο 6μηνο του οαεδ

Σε Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!!εγω που είμαι δηλωμένη για 300 να δω τι θα πάρω!και λήγει Μάιο η σύμβαση μου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel ισως αυτο της ειπαν οτι για ενα μηνα μπορω να παρω αδεια και να πληρωθω κανονικα και απο τους δυο!προς το παρον δεν χρειαζομαι και παρα πανω γιατι δοξα τον θεο δεν εχω καποιο προβλημα περα απο την εξαντληση και τις ναυτιες που μου λενε οτι θα σταματησουν σε λιγο καιρο!Αντε να δω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Filisia87 είπε:

@rapounzel_rapounzel ισως αυτο της ειπαν οτι για ενα μηνα μπορω να παρω αδεια και να πληρωθω κανονικα και απο τους δυο!προς το παρον δεν χρειαζομαι και παρα πανω γιατι δοξα τον θεο δεν εχω καποιο προβλημα περα απο την εξαντληση και τις ναυτιες που μου λενε οτι θα σταματησουν σε λιγο καιρο!Αντε να δω

Για ενα μήνα κοριτσάκι μου δεν χάθηκε κανείς!αν δεν αισθάνεσαι καλά να καθησεις λίγο!πρέπει να ακούμε το σώμα μας!ναυτίες εχω και εγω ακόμα αλλά όχι όσο στην αρχή!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως πάτε με τα συμπτώματα;;; εγώ αυτή τη βδομάδα κλείνω τον τρίτο μήνα και έχω εμετούς οι οποίοι ξεκίνησαν πριν από 2 βδομάδες ενώ στην αρχή δεν είχα τέτοια...Φυσικά να μην είμαι και εγωίστρια, κάνω μέρα παρά μέρα μία φορά το πρωί με το που ξυπνήσω... Πέμπτη θα πάω Παπαγεωργίου για τυπική εξέταση και να μου γράψουν εξετάσεις και την άλλη Πέμπτη αυχενική~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΡΕΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα το ΙΚΑ μου έδινε τότε 220 ευρώ όταν ο μισθός μου τότε ήταν 500.. βάλε διαφορά να δεις.. είχα απογοητευτεί αλλά τελικά έκατσα όλους τους μήνες. Το μετάνιωσα γιατί βαρέθηκα στο σπίτι πέραν του οικονομικού...

Εγώ έχω και ήπιες ταχυκαρδίες..

μονο εγώ γκρινιάζω μου φαίνεται.. μετράω μερες...240 και σήμερα... :D

  • Χαχα 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, modena είπε:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 

rapounzel_rapounzel       ΠΗΤ 19/08/2018 Αυχενική 12/02

modena                            ΠΗΤ 19/08/2018  

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018 

Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87                            ΠΗΤ 26/08/2018 Αυχενική 14/02

marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μου είπε στα ζόρια να τα βάψω μετά τον τέταρτο εμένα. Οπότε λογικά θα σαι οκ. Και εγώ φυτική βαφή θα σου έλεγα. Για τους παλμούς διάβαζα χτες στο διαδίκτυο στο site ενός γιατρού οτι είναι μύθος ότι ανάλογα το φύλο είναι διαφορετικοι οι παλμοί. 

@rapounzel_rapounzel Ανυπομονούμε αύριο να μας πεις νέα από την αυχενική! 

Κορίτσια μου μεγαλωνει η λίστα, μεγαλώνουν κ οι κοιλιτσες!! Τι καλά!

Βάλτε και μένα στο πίνακα κορίτσια!!! αυχενική 22/2 ΠΗΤ 5/9


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Εμένα το ΙΚΑ μου έδινε τότε 220 ευρώ όταν ο μισθός μου τότε ήταν 500.. βάλε διαφορά να δεις.. είχα απογοητευτεί αλλά τελικά έκατσα όλους τους μήνες. Το μετάνιωσα γιατί βαρέθηκα στο σπίτι πέραν του οικονομικού...

Εγώ έχω και ήπιες ταχυκαρδίες..

μονο εγώ γκρινιάζω μου φαίνεται.. μετράω μερες...240 και σήμερα... :D

Ούτε τα μισά δηλαδή!για να δω και εγω τι θα πάρω τώρα!εγω θελω να ξαναγυρισω στην δουλειά όμως!ταχυκαρδίες εχω και εγώ!ειδικα τώρα που παίρνω utrogestan!

πρίν από 12 λεπτά , elenistam είπε:

Κορίτσια πως πάτε με τα συμπτώματα;;; εγώ αυτή τη βδομάδα κλείνω τον τρίτο μήνα και έχω εμετούς οι οποίοι ξεκίνησαν πριν από 2 βδομάδες ενώ στην αρχή δεν είχα τέτοια...Φυσικά να μην είμαι και εγωίστρια, κάνω μέρα παρά μέρα μία φορά το πρωί με το που ξυπνήσω... Πέμπτη θα πάω Παπαγεωργίου για τυπική εξέταση και να μου γράψουν εξετάσεις και την άλλη Πέμπτη αυχενική~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΡΕΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ

Εγω έχω ναυτίες και ταχυκαρδίες!και αρκετά πονακια χαμηλά!εχω και συσπάσεις που και που επειδή είναι χαμηλά ο πλακούντας!μια χαρά θα είναι το μωρακι σου!!!θετικά να σκέφτεσαι για να είναι και αυτό χαρούμενο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ούτε τα μισά δηλαδή!για να δω και εγω τι θα πάρω τώρα!εγω θελω να ξαναγυρισω στην δουλειά όμως!ταχυκαρδίες εχω και εγώ!ειδικα τώρα που παίρνω utrogestan!

Εγω έχω ναυτίες και ταχυκαρδίες!και αρκετά πονακια χαμηλά!εχω και συσπάσεις που και που επειδή είναι χαμηλά ο πλακούντας!μια χαρά θα είναι το μωρακι σου!!!θετικά να σκέφτεσαι για να είναι και αυτό χαρούμενο!

ένα περίεργο σύμπτωμα που έχω από την αρχή είναι το μούδιασμα στη λεκάνη και από τις δύο πλευρές στο κόκαλο...πολύ όμως και μόνο το βράδυ όταν πέφτω για ύπνο αμέσως.....ταχυκαρδίες έχω και γω ειδικά όταν σηκώνομαι για μαγείρεμα....χαχαχα.....επίσης στο περπάτημα πρέπει να πηγαίνω σχετικά αργά γιατί λαχανιάζω πολύ εύκολα 


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenistam είπε:

ένα περίεργο σύμπτωμα που έχω από την αρχή είναι το μούδιασμα στη λεκάνη και από τις δύο πλευρές στο κόκαλο...πολύ όμως και μόνο το βράδυ όταν πέφτω για ύπνο αμέσως.....ταχυκαρδίες έχω και γω ειδικά όταν σηκώνομαι για μαγείρεμα....χαχαχα.....επίσης στο περπάτημα πρέπει να πηγαίνω σχετικά αργά γιατί λαχανιάζω πολύ εύκολα 

Μέση και λεκάνη άστα γιατί εχω και 2 κήλες!!!εγω περπάτημα τώρα δεν εχω γιατί είμαι στο κρεβάτι αλλά ελπίζω σύντομα να σηκωθω!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μέση και λεκάνη άστα γιατί εχω και 2 κήλες!!!εγω περπάτημα τώρα δεν εχω γιατί είμαι στο κρεβάτι αλλά ελπίζω σύντομα να σηκωθω!

και μένα στην  αρχή μου είπαν να μην περπατάω επειδή ήταν πιασμένο χαμηλά το μωρό αλλά η γιατρός στο νοσοκομείο είπε να κάνω ότι έκανα...προσέχω πάρα πολύ βέβαια και φυσικά δε βγαίνω κάθε μέρα έξω...για τις κήλες ρώτησες για επισκληρίδιο;;; εγώ έχω σκολίωση και δε ξέρω αν θα επηρεάσει τον τοκετό σε θέμα αναισθησίας

ΑΣΧΕΤΟ!!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

και μένα στην  αρχή μου είπαν να μην περπατάω επειδή ήταν πιασμένο χαμηλά το μωρό αλλά η γιατρός στο νοσοκομείο είπε να κάνω ότι έκανα...προσέχω πάρα πολύ βέβαια και φυσικά δε βγαίνω κάθε μέρα έξω...για τις κήλες ρώτησες για επισκληρίδιο;;; εγώ έχω σκολίωση και δε ξέρω αν θα επηρεάσει τον τοκετό σε θέμα αναισθησίας

ΑΣΧΕΤΟ!!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω θρομβοφιλια οπότε γενικά είναι δύσκολο να κάνω επισκληριδιο επειδή πρέπει να έχουν περάσει 12 ώρες από την αντιπηκτική!στο κρεβάτι είμαι γιατί είχα αιμορραγία, και χαμηλά που είναι το μωρό δουλευα κανονικά!

Και εγω το σκεφτόμουν για όσες είμαστε Αθήνα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Εχω θρομβοφιλια οπότε γενικά είναι δύσκολο να κάνω επισκληριδιο επειδή πρέπει να έχουν περάσει 12 ώρες από την αντιπηκτική!στο κρεβάτι είμαι γιατί είχα αιμορραγία, και χαμηλά που είναι το μωρό δουλευα κανονικά!

Και εγω το σκεφτόμουν για όσες είμαστε Αθήνα!

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!!! ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.....

 

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΙΣΧΥΕΙ....ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.....ΑΘΗΝΑΙΕΣ ΑΘΗΝΑ

  • Χαχα 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!!! ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΧΝΙΟΥΝΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.....

 

Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΙΣΧΥΕΙ....ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.....ΑΘΗΝΑΙΕΣ ΑΘΗΝΑ

Ας είναι καλά τα μικρά μας και εμεις και το λιγότερο είναι αυτό!εμένα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ για την επισκληριδιο αλλά αν μπορούμε δεν θα μου πει όχι!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ας είναι καλά τα μικρά μας και εμεις και το λιγότερο είναι αυτό!εμένα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ για την επισκληριδιο αλλά αν μπορούμε δεν θα μου πει όχι!

ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΙΑ ΜΟΥ....ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ......ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...