Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια θα πάω τη συζήτηση μερικούς μήνες μπροστά....χαχα...μη με παρεξηγήσετε...λοιπόν..... η καλαθούνα που πάει μαζί με το καρότσι είναι για περίπου μέχρι 3 μήνες. τον πρώτο μήνα δε βγαίνουμε από το σπίτι...οπότε είναι τσάμπα αγορά για 1 μήνα χρήση και πάλι δε θα είμαστε όλοι μέρα στους δρόμους με νεογέννητο......σκέφτομαι λοιπόν να πάρω μόνο το καρότσι χωρίς καλαθούνα...επίσης το κάθισμα αυτοκινήτου που πάει μαζί με το καρότσι είναι μόνο για νεογέννητα οπότε σύντομα γίνεται άχρηστο...σκέφτομαι λοιπόν να πάρω κάθισμα αυτοκινήτου που έχει δύο θέσεις για νεογέννητο και όταν μεγαλώσει τη βγάζεις και μένει η μεγάλη θέση για το παιδάκι.....τι λέτε και σεις? και πως θα το μεταφέρετε από το μαιευτήριο στο αμάξι;;;; επίσης αν ζητήσω στο νοσοκομείο να το έχω δίπλα μου, δε χρειάζομαι δικό μου κρεβατάκι; δίνει το νοσοκομείο;


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , elenistam είπε:

Κορίτσια θα πάω τη συζήτηση μερικούς μήνες μπροστά....χαχα...μη με παρεξηγήσετε...λοιπόν..... η καλαθούνα που πάει μαζί με το καρότσι είναι για περίπου μέχρι 3 μήνες. τον πρώτο μήνα δε βγαίνουμε από το σπίτι...οπότε είναι τσάμπα αγορά για 1 μήνα χρήση και πάλι δε θα είμαστε όλοι μέρα στους δρόμους με νεογέννητο......σκέφτομαι λοιπόν να πάρω μόνο το καρότσι χωρίς καλαθούνα...επίσης το κάθισμα αυτοκινήτου που πάει μαζί με το καρότσι είναι μόνο για νεογέννητα οπότε σύντομα γίνεται άχρηστο...σκέφτομαι λοιπόν να πάρω κάθισμα αυτοκινήτου που έχει δύο θέσεις για νεογέννητο και όταν μεγαλώσει τη βγάζεις και μένει η μεγάλη θέση για το παιδάκι.....τι λέτε και σεις? και πως θα το μεταφέρετε από το μαιευτήριο στο αμάξι;;;; επίσης αν ζητήσω στο νοσοκομείο να το έχω δίπλα μου, δε χρειάζομαι δικό μου κρεβατάκι; δίνει το νοσοκομείο;

Κοιτα εγω κοιταξα ενα της carello ελληνικη εταιρια που ειναι οικονομικη την εχει και στα ηρα και στα λητω.ειναι 3σε1 . Η καλαθουνα βολευει αρκετα να κοιμαται τον πρωτο καιρο πριν παει κουνια.το καρεκλακι του αμαξιου εμενα μ ειπε η κοπελα οτι κανει μεχρι ενος χρονου και παρα πανω. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε ιδιώτη θα κάνω την αυχενική, με έστειλε εκει ο γυναικολόγος μου και για δίδυμη κύηση παίρνει 150€.. 

Κοριτσια στο καρότσι που θα πάρετε να κοιτάξετε να είναι ελαφρύ, είναι πολύ σημαντικό γτ σίγουρα κάποιες φορές θα χρειαστεί να το κουβαλήσουμε!! 

@elenistam και εγώ θεωρώ την καλαθούνα ψιλοαχρηστη αγορά αλλά πλέον νομίζω πως υπάρχουν κάποια συστήματα καροτσιου που δίνουν και καλαθουνα!! Αν ζητήσεις στο νοσοκομείο να έχεις δίπλα σου το μωρό, το βάζουν σε αυτά τα πως τα λένε δεν ξέρω με τα ρολερ απο κάτω, αυτά που βλέπουμε τα μωράκια στα μαιευτήρια, ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Που θα πας;;;εγω πήγα στο κολωνάκι στον παφιλη!ο γιατρος μου με εστειλε! είναι εξαιρετικος!ήταν βοηθός του Νικολαϊδη,του γιατρού που ανακάλυψε την αυχενική διαφάνεια!

Καλημέρα!! Κ μένα ο γιατρός μου ήταν βοηθός του στο Λονδίνο! Τι team έχει ο άνθρωπος αυτός βρε παιδιά??

@Mariloux και @Filisia87 μια μερουλα ακόμη!!!! Ετοιμαστείτε! Βουρ στις σοκολάτες αύριο! :-D

8 ώρες πρίν, elenistam είπε:

Κορίτσια θα πάω τη συζήτηση μερικούς μήνες μπροστά....χαχα...μη με παρεξηγήσετε...λοιπόν..... η καλαθούνα που πάει μαζί με το καρότσι είναι για περίπου μέχρι 3 μήνες. τον πρώτο μήνα δε βγαίνουμε από το σπίτι...οπότε είναι τσάμπα αγορά για 1 μήνα χρήση και πάλι δε θα είμαστε όλοι μέρα στους δρόμους με νεογέννητο......σκέφτομαι λοιπόν να πάρω μόνο το καρότσι χωρίς καλαθούνα...επίσης το κάθισμα αυτοκινήτου που πάει μαζί με το καρότσι είναι μόνο για νεογέννητα οπότε σύντομα γίνεται άχρηστο...σκέφτομαι λοιπόν να πάρω κάθισμα αυτοκινήτου που έχει δύο θέσεις για νεογέννητο και όταν μεγαλώσει τη βγάζεις και μένει η μεγάλη θέση για το παιδάκι.....τι λέτε και σεις? και πως θα το μεταφέρετε από το μαιευτήριο στο αμάξι;;;; επίσης αν ζητήσω στο νοσοκομείο να το έχω δίπλα μου, δε χρειάζομαι δικό μου κρεβατάκι; δίνει το νοσοκομείο;

Αχ αυτό δεν το έχω ψάξει καθόλου. Νομίζω καρεκλακι αυτοκίνητου για την μεταφορά. Έχει αρκετά που είναι από 0 μέχρι αρκετά κιλά. Έχει κάτι πρόσθετα μαξιλάρια κ μετά έχει χώρο για πιο μεγάλο μωρό. Το είχε μια φίλη μου.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλώς την. Ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ευχή σου κοριτσάκι μου. Και εννοείται πως εύχομαι τα καλύτερα και για σένα. Μια χαρά οι παλμοί. Εμένα μου είπε μια φίλη ότι θα κάνω κορίτσι. Από τους παλμούς. Αλλά απ'οτι το έψαξα λίγο διάβασα ότι δεν ισχύει αυτό.

Εάν πας σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν πληρώνεις.

Κάνω έρευνα με τους παλμούς. :-DΠόσους είχατε εσείς?

159!!!Και ειναι κοριτσακι!δεν ισχύει αυτό με τους παλμούς!υποτίθεται ότι τα κορίτσια έχουν παραπάνω!

πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα!! Κ μένα ο γιατρός μου ήταν βοηθός του στο Λονδίνο! Τι team έχει ο άνθρωπος αυτός βρε παιδιά??

@Mariloux και @Filisia87 μια μερουλα ακόμη!!!! Ετοιμαστείτε! Βουρ στις σοκολάτες αύριο! :-D

Αχ αυτό δεν το έχω ψάξει καθόλου. Νομίζω καρεκλακι αυτοκίνητου για την μεταφορά. Έχει αρκετά που είναι από 0 μέχρι αρκετά κιλά. Έχει κάτι πρόσθετα μαξιλάρια κ μετά έχει χώρο για πιο μεγάλο μωρό. Το είχε μια φίλη μου.

Για τον παφιλη λέω οτι ήταν βοηθός του Νικολαϊδη όχι ο γιατρός μου!!!εξαιρετικός πάντως, άκρως καταρτισμένος για τέτοιους υπερήχους!και την β'επιπεδου εκεί την εκλεισα!

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα!! Κ μένα ο γιατρός μου ήταν βοηθός του στο Λονδίνο! Τι team έχει ο άνθρωπος αυτός βρε παιδιά??

@Mariloux και @Filisia87 μια μερουλα ακόμη!!!! Ετοιμαστείτε! Βουρ στις σοκολάτες αύριο! :-D

Αχ αυτό δεν το έχω ψάξει καθόλου. Νομίζω καρεκλακι αυτοκίνητου για την μεταφορά. Έχει αρκετά που είναι από 0 μέχρι αρκετά κιλά. Έχει κάτι πρόσθετα μαξιλάρια κ μετά έχει χώρο για πιο μεγάλο μωρό. Το είχε μια φίλη μου.

Στο μαιευτήριο είναι πάντα μέσα στο πυρέξ τα μωρα!!!μόνο με καθισματακι αυτοκινήτου από το μαιευτήριο για την ασφάλεια του!τα βρεφικα είναι μέχρι κάποια κιλά!για τους πρώτους μήνες είναι μια χαρά!μετά παίρνεις αυτό που είναι μέχρι να μεγαλώσει και να κάθονται στα μισά που υπάρχουν!εγω εχω καθισματακι από την αδερφή του άντρα μου οπότε δεν αγοράζουμε προς το παρόν!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Εγώ με μία μικρή έρευνα που έχω κάνει, είδα ότι τα περισσότερα καρότσια έχουν κ καλαθουνα και το κανονικο κάθισμα κ του αυτοκινήτου!

Δν ξέρω για εσάς, εγώ ψιλοαγχωνομαι σιγά-σιγά για να βρω αυτά που θα βολέψουν! Έχουμε κ μικρό χώρο.. Ενώ μου αρέσει πολύ να χαζεύω, κολλάω στις τελικές αγορές! Αυτό το είχα κ με τα έπιπλα του σπιτιού, πάλι λόγω χώρου! Πότε λέτε να ξεκινήσετε τις αγορές;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Εγώ με μία μικρή έρευνα που έχω κάνει, είδα ότι τα περισσότερα καρότσια έχουν κ καλαθουνα και το κανονικο κάθισμα κ του αυτοκινήτου!

Δν ξέρω για εσάς, εγώ ψιλοαγχωνομαι σιγά-σιγά για να βρω αυτά που θα βολέψουν! Έχουμε κ μικρό χώρο.. Ενώ μου αρέσει πολύ να χαζεύω, κολλάω στις τελικές αγορές! Αυτό το είχα κ με τα έπιπλα του σπιτιού, πάλι λόγω χώρου! Πότε λέτε να ξεκινήσετε τις αγορές;;

Εγώ ανυπομονώ! Ο άντρας μου είναι της λογικής όμως του να ψωνίσουμε αργότερα. Γιατί τώρα η αλήθεια είναι ότι προσπαθούμε να φτιάξουμε το σπίτι οπότε αυτά επείγουν πιο πολύ.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Σας διαβάζω αλλά χρόνο για να γράψω δύσκολα βρίσκω!!!! Έχω κ το μικρό μου Ταρζάν στο σπίτι! Ζωή να έχει είναι πολύ ζωηρό το αγοράκι μου !!! Την Κυριακή εγινε16 μηνών κ έκανε το πρώτο του ράμμα στο μέτωπο!!!

εγώ από αναγουλες είμαι πολύ καλύτερα!!! Βέβαια λαχανιαζω πάρα πολύ εύκολα!!! Ρούχα πλέον μόνο φαρδιά! Ήδη η κοιλίτσα πετάχτηκε!!! Αύριο έχουμε κ εμέις την αυχενική!!!

 

Από καλαθουνα, εμείς είχαμε την οποία κ ποτέ δεν χρησιμοποιήσαμε αφού ο μικρός κοιμόταν ανάμεσα μας τη νύχτα στο ρηλαξ κ την κούνια την ημέρα! Για Αγορές μην βιαστειτε....

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ανυπομωνώ για αγορές.....θέλω να το χαρώ και λέω ότι και να συμβεί θα μείνουν για το επόμενο ή αν είμαι άτυχη και δεν κάνω ποτέ σίγουρα θα πάρω ένα παιδάκι....από ετοιμασίες στο σπίτι ευτυχώς είχα προνοήσει και όταν το φτιάχναμε έβαψα με χρώματα το ένα δωμάτιο για παιδικό, πήρα το φωτιστικό, το λαμπατέρ και το φωτάκι νυχτός, σύστημα ενδοεπικοινωνίας που το είχα βρει σε προσφορά, αποστειρωτή και εκείνο το σετάκι περιποίησης(τα είχα πάρει από ένα μαγαζί)... τώρα πήγαμε μία φορά να δούμε για κορίτσι αλλά δεν παίρνω ακόμα και κοιτάμε και στο εξωτερικό που πραγματικά συμφέρει....βρήκα ένα καρότσι απο πωλονία με καλαθούνα και κάθισμα αμαξιού, με κουνουπιέρα, θήκη για καφέ, ποδόσακο, αδιάβροχο κάλυμα, αμορτισέρ για να είναι σταθερές οι ρόδες στους κραδασμούς(που στην ελλάδα ξεκινάνε από 600), μεγάλες ρόδες για καλύτερη σταθερότητα, υφάσματα που βγαίνουν και πλενονται, χερούλι που αλλάζει θέση ανάλογα το ύψος της μαμάς 300 ευρω!!!!!!!!!!! και δωρεάν μεταφορικά για ελλάδα!!!!!!....μάλλον από κει θα το πάρω κορίτσια......στην Ελλάδα ολοκληρωμένα συστήματα 3 σε 1 είναι πολύ πιο ακριβά

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenistam είπε:

Εγώ κορίτσια ανυπομωνώ για αγορές.....θέλω να το χαρώ και λέω ότι και να συμβεί θα μείνουν για το επόμενο ή αν είμαι άτυχη και δεν κάνω ποτέ σίγουρα θα πάρω ένα παιδάκι....από ετοιμασίες στο σπίτι ευτυχώς είχα προνοήσει και όταν το φτιάχναμε έβαψα με χρώματα το ένα δωμάτιο για παιδικό, πήρα το φωτιστικό, το λαμπατέρ και το φωτάκι νυχτός, σύστημα ενδοεπικοινωνίας που το είχα βρει σε προσφορά, αποστειρωτή και εκείνο το σετάκι περιποίησης(τα είχα πάρει από ένα μαγαζί)... τώρα πήγαμε μία φορά να δούμε για κορίτσι αλλά δεν παίρνω ακόμα και κοιτάμε και στο εξωτερικό που πραγματικά συμφέρει....βρήκα ένα καρότσι απο πωλονία με καλαθούνα και κάθισμα αμαξιού, με κουνουπιέρα, θήκη για καφέ, ποδόσακο, αδιάβροχο κάλυμα, αμορτισέρ για να είναι σταθερές οι ρόδες στους κραδασμούς(που στην ελλάδα ξεκινάνε από 600), μεγάλες ρόδες για καλύτερη σταθερότητα, υφάσματα που βγαίνουν και πλενονται, χερούλι που αλλάζει θέση ανάλογα το ύψος της μαμάς 300 ευρω!!!!!!!!!!! και δωρεάν μεταφορικά για ελλάδα!!!!!!....μάλλον από κει θα το πάρω κορίτσια......στην Ελλάδα ολοκληρωμένα συστήματα 3 σε 1 είναι πολύ πιο ακριβά

Δες και το carello m25 που θα παρω εγω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Filisia87 είπε:

Σε πιο site τα βρηκες??

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&Type=Travel%20System&Features=3%20in%201&_dcat=66700&LH_ItemCondition=1000&_nkw=strollers&rt=nc&LH_PrefLoc=5&_trksid=p2045573.m1684

 

ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΗ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΕΛΩΝΕΙΟ, ΕΙΝΑΙ 3ΣΕ 1 ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΚΑΙ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλεγα να ξεκινήσω τα ψώνια στον 6ο'7ο που θα εχουμε σιγουρευτεί και για το φύλο του μωρού.. Είναι αργά λέτε; Επίσης, σκεφτομουν το ενδεχόμενο να κάνουμε baby shower.. Ξενόφερτο μεν, αλλά αφενός είναι μια ευκαιρία να μαζευτούμε πριν γεννηθεί το μωρό όλες οι φιλενάδες κι αφετέρου, δώρα που θα έφερναν στο μαιευτήριο να τα φέρουν νωρίτερα ώστε να κάνουμε κι εμείς καλύτερο προγραμματισμό... Εσείς τί λέτε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Coset είπε:

Εγώ έλεγα να ξεκινήσω τα ψώνια στον 6ο'7ο που θα εχουμε σιγουρευτεί και για το φύλο του μωρού.. Είναι αργά λέτε; Επίσης, σκεφτομουν το ενδεχόμενο να κάνουμε baby shower.. Ξενόφερτο μεν, αλλά αφενός είναι μια ευκαιρία να μαζευτούμε πριν γεννηθεί το μωρό όλες οι φιλενάδες κι αφετέρου, δώρα που θα έφερναν στο μαιευτήριο να τα φέρουν νωρίτερα ώστε να κάνουμε κι εμείς καλύτερο προγραμματισμό... Εσείς τί λέτε;

Και εγω ακόμα δεν αγοράζω τίποτα!6ο-7ο λεω και εγω να ξεκινήσουμε και τα ψωνια και να φτιαχνω το παιδικο οπως θελω!είναι πολύ νωρίς τώρα πιστεύω!baby shower σκεφτόμουν να κάνω και εγώ πιο πολύ για να το διασκεδασουμε όμως για να το γιορτασουμε λίγο πριν τον ερχομό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...