Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΙΑ ΜΟΥ....ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ......ΑΛΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ...

Και εγω φοβάμαι και πολυ αλλά προτιμώ να γεννησω φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο παρά αν συμβεί κάτι να γεννησω με καισαρικη και μάλιστα διασωληνωμενη γιατί δεν θα μπορώ να κάνω επισκληριδιο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου και εγώ έχω που και που ταχυπαλμίες και τελικά ειχαν ανεβεί αρκετά οι FT3, FT4.. Ο γιατρός μου έδωσε αντιθυρεοειδικό χάπι και το παρακολουθούμε ανα 20 μέρες!! @rapounzel_rapounzel Κάνω και εγώ αντιπηκτικες αλλά έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που κάνουν επισκληρίδειο... Όταν φτάνεις κοντά στις μέρες να γεννήσεις ο γιατρός σου σπάει τη δόση για να μπορείς ανα πάσα στιγμή να γεννήσεις με επισκληρίδειο!! 

Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά έχω δίδυμα και ξέρω οτι σε τέτοιες περιπτώσεις πας συνήθως με καισαρική, αλλά και με καισαρική να πάω θέλω να μην με ναρκωσουν τελείως και να δω τα μωράκια μου μόλις βγουν!!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Έχω ΠΗΤ 30-8-18 και περιμένω να κάνω την αυχενική! Έχω ένα αρκετά δύσκολο πρωτο τρίμηνο με εμετούς, ναυτίες κτλ. Από 48 κιλά που ήμουν πριν μείνω έγκυος έχω πάει 44.5... Ελπίζω να τα πάρω σύντομα πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Σήμερα έκανα την αυχενικη και papp-A , ήταν μια φανταστική εμπειρία και τα αποτελέσματα πολύ καλά (ενημερώθηκα ήδη τηλεφωνικώς για την αίματος) Είδαμε το μωρό να κινείται ήταν πολύ όμορφη εικόνα! Επίσης με μικρή απόκλιση μας είπε αγοράκι.Η δική μου ΠΗΤ 19/8. Εύχομαι τα καλύτερα για όλες τις μέλλουσες μαμάδες 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 

rapounzel_rapounzel       ΠΗΤ 19/08/2018 Αυχενική 12/02

modena                            ΠΗΤ 19/08/2018  

Melissoula27                      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018 

Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87                            ΠΗΤ 26/08/2018 Αυχενική 14/02

marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

elenistam                            ΠΗΤ 05/09/2018 Αυχενική 22/02

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

πρίν από 12 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Σήμερα έκανα την αυχενικη και papp-A , ήταν μια φανταστική εμπειρία και τα αποτελέσματα πολύ καλά (ενημερώθηκα ήδη τηλεφωνικώς για την αίματος) Είδαμε το μωρό να κινείται ήταν πολύ όμορφη εικόνα! Επίσης με μικρή απόκλιση μας είπε αγοράκι.Η δική μου ΠΗΤ 19/8. Εύχομαι τα καλύτερα για όλες τις μέλλουσες μαμάδες 

Τέλεια!!! Τι καλά νέα!! Με το καλό κ στην επόμενη!

@elenistam υπομονή λιγάκι κοριτσι μου κ τις επόμενες μέρες θα είσαι καλύτερα όπως και εμείς λογικά.

@rapounzel_rapounzel πώς πήγε?? Τι κάνει το πιτσιρίκακι σου???

Κορίτσια μου εγώ δεν θα μπορέσω να βρεθώ στον καφέ μιας κ ειμαι στην Κρήτη! Καλά να περάσετε εύχομαι!! ❤️


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , modena είπε:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 

rapounzel_rapounzel       ΠΗΤ 19/08/2018 Αυχενική 12/02

modena                            ΠΗΤ 19/08/2018  

Melissoula27                      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018 

Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87                            ΠΗΤ 26/08/2018 Αυχενική 14/02

marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

elenistam                            ΠΗΤ 05/09/2018 Αυχενική 22/02

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Τέλεια!!! Τι καλά νέα!! Με το καλό κ στην επόμενη!

@elenistam υπομονή λιγάκι κοριτσι μου κ τις επόμενες μέρες θα είσαι καλύτερα όπως και εμείς λογικά.

@rapounzel_rapounzel πώς πήγε?? Τι κάνει το πιτσιρίκακι σου???

Κορίτσια μου εγώ δεν θα μπορέσω να βρεθώ στον καφέ μιας κ ειμαι στην Κρήτη! Καλά να περάσετε εύχομαι!! ❤️

Τέλεια!!!!!όλα ήταν τέλεια στις μετρήσεις!!!φουλ κινητικότητα το μωρό μου!!!σαν τρελό έκανε!!!!μάλλον κοριτσάκι μας είπε!!!!μ'αρεσει που ήμουν σίγουρη οτι εχω γιο!!!είμαι πολύ ευτυχισμένη!

  • Μου αρέσει 5

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τέλεια!!!!!όλα ήταν τέλεια στις μετρήσεις!!!φουλ κινητικότητα το μωρό μου!!!σαν τρελό έκανε!!!!μάλλον κοριτσάκι μας είπε!!!!μ'αρεσει που ήμουν σίγουρη οτι εχω γιο!!!είμαι πολύ ευτυχισμένη!

Χαχαχα σημερα πήγες κι εσύ; ίδιες ημερομηνίες έχουμε!!! Εγώ πίστευα κοριτσάκι αλλά έπεσα έξω! Με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Κοριτσάκια μου και εγώ έχω που και που ταχυπαλμίες και τελικά ειχαν ανεβεί αρκετά οι FT3, FT4.. Ο γιατρός μου έδωσε αντιθυρεοειδικό χάπι και το παρακολουθούμε ανα 20 μέρες!! @rapounzel_rapounzel Κάνω και εγώ αντιπηκτικες αλλά έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που κάνουν επισκληρίδειο... Όταν φτάνεις κοντά στις μέρες να γεννήσεις ο γιατρός σου σπάει τη δόση για να μπορείς ανα πάσα στιγμή να γεννήσεις με επισκληρίδειο!! 

Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά έχω δίδυμα και ξέρω οτι σε τέτοιες περιπτώσεις πας συνήθως με καισαρική, αλλά και με καισαρική να πάω θέλω να μην με ναρκωσουν τελείως και να δω τα μωράκια μου μόλις βγουν!!!  

Αν έχεις δείγμα οτι πας για γέννα μου είπε ότι δεν θα την κάνω αλλά αν είναι απρόοπτο δεν μπορείς να κάνεις αν δεν έχουν περάσει 12 ώρες!!!!με το καλό τα μωρακια σου!!!να είναι γερά και ας γεννηθούν όποτε θέλουν!!! 

πρίν από 5 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Χαχαχα σημερα πήγες κι εσύ; ίδιες ημερομηνίες έχουμε!!! Εγώ πίστευα κοριτσάκι αλλά έπεσα έξω! Με το καλό!!

Ναι!!!!ηταν φανταστικά!!!με το καλό τα μωρα μας!!! 

1 ώρα πρίν, Coset είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Έχω ΠΗΤ 30-8-18 και περιμένω να κάνω την αυχενική! Έχω ένα αρκετά δύσκολο πρωτο τρίμηνο με εμετούς, ναυτίες κτλ. Από 48 κιλά που ήμουν πριν μείνω έγκυος έχω πάει 44.5... Ελπίζω να τα πάρω σύντομα πίσω!

Υπομονή κορίτσι μου λίγο ακόμα!!!και εγω 47.5 έμεινα έγκυος και εχω πάρει 2 κιλά!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τέλεια!!!!!όλα ήταν τέλεια στις μετρήσεις!!!φουλ κινητικότητα το μωρό μου!!!σαν τρελό έκανε!!!!μάλλον κοριτσάκι μας είπε!!!!μ'αρεσει που ήμουν σίγουρη οτι εχω γιο!!!είμαι πολύ ευτυχισμένη!

Μπράβο κοριτσάκι μου.... σε μια φίλη μου της είχαν πει αγόρι και ήταν κορίτσι. Είναι νωρίς ακόμα.... Θα δούμε στον επόμενο υπέρηχο. Εμένα δεν μου είπε καθόλου.....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου.... σε μια φίλη μου της είχαν πει αγόρι και ήταν κορίτσι. Είναι νωρίς ακόμα.... Θα δούμε στον επόμενο υπέρηχο. Εμένα δεν μου είπε καθόλου.....

Ναι είναι!!!την 16η βδομάδα μας είπε οτι φαίνεται 100%!μας είπε οτι λογικά είναι κορίτσι γιατί δεν φαίνεται πουλί!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Χάθηκα λίγο 2 μερουλες, είχαμε φίλους φιλοξενούμενους στο σπίτι το ΣΚ!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Χρόνια πολλά με υγεία και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου! Καθυστερημένα οι ευχές μου αλλά μέσα από την καρδιά μου!! Οι σφυγμοι του μωρού μου ήταν 162 στην αυχενική παρεμπιπτόντως!!

Καλώς ήρθαν κ τα καινούργια κορίτσια!! Με το καλό τα μπεμπάκια σας @Heidelberg και @Coset!!

Αχ κορίτσια μου 2 μέρες δεν μπήκα κ δν ξέρω τι να πρωτοσχολιασω!! Διάβασα πάντως οοοολα τα νέα σας!!

Συγχαρητήρια κορίτσια μου @rapounzel_rapounzel @Melissoula27για τις αυχενικες!!! Όλα καλά πηγαίνουν σε όλες μας!! Με το καλό τώρα οι επόμενες! @Filisia87 εσύ έχεις νομίζω τώρα!

Λοιπόν, νύχια και μαλλιά μου απαγόρευσε η γιατρός μου!! Πήρα φυτικό βερνίκι από το ίντερνετ που βγαίνει και καλά με σαπούνι, αλλά ήταν μία μπούρδα! Μαλλιά ελπίζω να μπορώ να κάνω ομπρε σε κανα 2 μήνες, γτ τα είχα ομπρε για χρόνια κ πριν μείνω έγκυος κουρευτηκα, δεν ανανεωσα το ομπρε, μου τα έκανε κ χάλια! Οπότε περιμένω να μακρινουν λίγο να τα σουλουπωσω ξανά και αν πάρω το οκ να κάνω το ομπρε μου και να με δει όμορφη ο μπέμπης μου τον Αύγουστο!!

 


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta                                ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 

rapounzel_rapounzel       ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

modena                            ΠΗΤ 19/08/2018  

Melissoula27                      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018 

Maraki2018                      ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Nefeli2014                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87                            ΠΗΤ 26/08/2018 Αυχενική 14/02

marakiinlove                    ΠΗΤ 27/08/2018

Coset                            ΠΗΤ 30/08/2018 Αυχενική 22/02

elenistam                            ΠΗΤ 05/09/2018 Αυχενική 22/02

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...