Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σας διαβάζω αλλά χρόνο για να γράψω δύσκολα βρίσκω!!!! Έχω κ το μικρό μου Ταρζάν στο σπίτι! Ζωή να έχει είναι πολύ ζωηρό το αγοράκι μου !!! Την Κυριακή εγινε16 μηνών κ έκανε το πρώτο του ράμμα στο μέτωπο!!!

εγώ από αναγουλες είμαι πολύ καλύτερα!!! Βέβαια λαχανιαζω πάρα πολύ εύκολα!!! Ρούχα πλέον μόνο φαρδιά! Ήδη η κοιλίτσα πετάχτηκε!!! Αύριο έχουμε κ εμέις την αυχενική!!!

 

Από καλαθουνα, εμείς είχαμε την οποία κ ποτέ δεν χρησιμοποιήσαμε αφού ο μικρός κοιμόταν ανάμεσα μας τη νύχτα στο ρηλαξ κ την κούνια την ημέρα! Για Αγορές μην βιαστειτε....

Να μας στείλεις αύριο να μας πεις για την αυχενική!!!περαστικά σας!!!νωρίς -νωρίς ξεκινησατε!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ δε θα περιμένω να φτάσει η κοιλιά στο στόμα για να ξεκινήσω τα ψώνια...έτσι και αλλιώς τα περισσότερα θα είναι και για αγόρι και για κορίτσι, δηλαδή έπιπλα καρότσι μπιμπερά....τα υπόλοιπα τα ρουχαλακια και αυτα θα τα πάρω πιο αργά....θα είναι και καλοκαίρι και με φαντάζομαι με τον καυσωνα να κανω έρευνα αγοράς και ζαλίζομαι ήδη

  • Χαχα 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ερωτευμένες μανουλες!!!

Τι κάνετε? Ανυπομονώ για τα νέα για τις σημερινές αυχενικής!!!

Πότε λέτε βρε κορίτσια δηλαδή ότι είναι καλά να ξεκινήσουμε το shopping? Εγώ υπολόγιζα από τον πέμπτο και μετά. Αργά είναι λέτε? Εμείς δεν έχουμε τίποτα.. όλα θα τα αγοράσουμε δυστυχώς..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά ερωτευμένες μανουλες!!!

Τι κάνετε? Ανυπομονώ για τα νέα για τις σημερινές αυχενικής!!!

Πότε λέτε βρε κορίτσια δηλαδή ότι είναι καλά να ξεκινήσουμε το shopping? Εγώ υπολόγιζα από τον πέμπτο και μετά. Αργά είναι λέτε? Εμείς δεν έχουμε τίποτα.. όλα θα τα αγοράσουμε δυστυχώς..

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Εγω θεωρώ οτι μετά τον πέμπτο είναι μια χαρά να ξεκινήσεις!έχεις πολύ χρόνο μέχρι τον Αύγουστο για τα απαραίτητα!εγω εχω 6 ανήψια από τις αδερφές μου και ένα ο άντρας μου οπότε τα απαραίτητα, κούνια, κάθισμα αυτοκινήτου, καρότσι,αλαξιερα, καθισματακι φαγητού έχουμε!θα πάρουμε καλαθάκι για την αρχή που θα το εχω δίπλα μου, μπανακι και τα υπόλοιπα μικροπραγματα!ευτυχώς!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά ερωτευμένες μανουλες!!!

Τι κάνετε? Ανυπομονώ για τα νέα για τις σημερινές αυχενικής!!!

Πότε λέτε βρε κορίτσια δηλαδή ότι είναι καλά να ξεκινήσουμε το shopping? Εγώ υπολόγιζα από τον πέμπτο και μετά. Αργά είναι λέτε? Εμείς δεν έχουμε τίποτα.. όλα θα τα αγοράσουμε δυστυχώς..

Δεν νομίζω ότι είναι αργά. Και εγώ μετά τον 5-6 θα ξεκινήσω τα ψώνια μου. Κοιτάω από τώρα διάφορα. Ευτυχώς εγώ θα προμηθευτώ από φίλες και συγγενείς αρκετά. Κούνια κάθισμα αυτοκινήτου ρουχαλάκια και διάφορα πραγματάκια. Μάλλον καρότσι θα αγοράσουμε και ότι δεν θα προμηθευτούμε από τους δικούς μας... Δεν έχεις κάποια φίλη ή συγγενείς που να ήταν πρόσφατα νέοι γονεις?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δεν νομίζω ότι είναι αργά. Και εγώ μετά τον 5-6 θα ξεκινήσω τα ψώνια μου. Κοιτάω από τώρα διάφορα. Ευτυχώς εγώ θα προμηθευτώ από φίλες και συγγενείς αρκετά. Κούνια κάθισμα αυτοκινήτου ρουχαλάκια και διάφορα πραγματάκια. Μάλλον καρότσι θα αγοράσουμε και ότι δεν θα προμηθευτούμε από τους δικούς μας... Δεν έχεις κάποια φίλη ή συγγενείς που να ήταν πρόσφατα νέοι γονεις?

Έχω αλλά δυστυχώς είναι στο πρώτο κ θέλουν να κάνουν άλλο ένα οπότε καταλαβαίνεις.. Δυσκολακι.. Η ανήψια μου είναι μεγάλη οπότε τα περισσότερα τα έχουν ήδη δώσει σε φίλους κ γνωστούς. Δεν πειράζει όμως, έχω σκεφτεί να κάνω λίστα να τα παρω έτσι. 

Ανυπομονώ κορίτσια να ξεκινήσουμε παιδικα δωμάτια κ να μαζέψουμε όλα αυτά τα μικροσκοπικά ρουχαλακια κ πραγματακια!! Εσείς έχετε σκεφτεί πως θα κάνετε το δωμάτιο?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Έχω αλλά δυστυχώς είναι στο πρώτο κ θέλουν να κάνουν άλλο ένα οπότε καταλαβαίνεις.. Δυσκολακι.. Η ανήψια μου είναι μεγάλη οπότε τα περισσότερα τα έχουν ήδη δώσει σε φίλους κ γνωστούς. Δεν πειράζει όμως, έχω σκεφτεί να κάνω λίστα να τα παρω έτσι. 

Ανυπομονώ κορίτσια να ξεκινήσουμε παιδικα δωμάτια κ να μαζέψουμε όλα αυτά τα μικροσκοπικά ρουχαλακια κ πραγματακια!! Εσείς έχετε σκεφτεί πως θα κάνετε το δωμάτιο?

Να κοιτάς προσφορές και να τσεκάρεις τιμές και να πηγαίνεις σε εκπτώσεις. Αυτό θα κάνω και εγώ. Εγώ δεν έχω σκεφτεί τίποτα για το δωμάτιο γιατί θα μετακομισουμε. Οπότε μόλις με το καλό βρούμε σπίτι τότε θα ξεκινήσω να ασχολουμε με διακόσμηση. Πολύ άγχος δεν έχω βρει τίποτα. Και πρέπει να φύγουμε μέχρι τον Ιούνιο...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ερωτευμενες εγκυουλες!!

Αχ κ εγώ ανυπομονώ να φτιάξουμε το παιδικό! Απλώς δεν έχω μεγάλο χώρο κ θέλω να γίνει όσο πιο λειτουργικό γίνεται, χωρίς να χαθεί όμως κ ο ελεύθερος χώρος για παιχνίδι! Κ εγώ σε κάνα 2 μήνες λέω να ξεκινήσουμε αγορές! Το ενδεχόμενο μετακόμισης το σκέφτηκε κ ο σύζυγός μου αλλά νομίζω θα βολευτούμε για 2 χρονάκια, γτ μετακομίσαμε σχεδόν πριν ένα χρόνο κ νομίζω δεν έχω κουράγιο για άλλη μετακόμιση τόσο σύντομα!

Στα site φαίνονται τοοοσο κουκλιστικα τα δωμάτια! Αλλά όλα είναι μεγάλα κ μπορείς να κάνεις ό,τι θες! Με όσες έχουμε μικρό παιδικό δωμάτιο δεν εχω δει τπτ!!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα ερωτευμενες εγκυουλες!!

Αχ κ εγώ ανυπομονώ να φτιάξουμε το παιδικό! Απλώς δεν έχω μεγάλο χώρο κ θέλω να γίνει όσο πιο λειτουργικό γίνεται, χωρίς να χαθεί όμως κ ο ελεύθερος χώρος για παιχνίδι! Κ εγώ σε κάνα 2 μήνες λέω να ξεκινήσουμε αγορές! Το ενδεχόμενο μετακόμισης το σκέφτηκε κ ο σύζυγός μου αλλά νομίζω θα βολευτούμε για 2 χρονάκια, γτ μετακομίσαμε σχεδόν πριν ένα χρόνο κ νομίζω δεν έχω κουράγιο για άλλη μετακόμιση τόσο σύντομα!

Στα site φαίνονται τοοοσο κουκλιστικα τα δωμάτια! Αλλά όλα είναι μεγάλα κ μπορείς να κάνεις ό,τι θες! Με όσες έχουμε μικρό παιδικό δωμάτιο δεν εχω δει τπτ!!

Εμείς αλλαξαμε σπίτι πριν 2.5 χρόνια για αυτόν τον λόγω ευτυχώς και ήρθαμε σε μεγαλύτερό!Νορμάλ σε μέγεθος το παιδικό!Ανυπομονω να το φτιαξω αλλά δεν θα το κάνω ακόμα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα έγκυες βαλεντίνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ο πέμπτος είναι ωραίος μήνας για αγορές ειδικά αφού πέφτει άνοιξη...χθες άκουσα κάτι για έβδομο και μου φάνηκε αργά....εμείς να σας πω την αλήθεια δεν είμαστε μεγαλοπιασμένοι αλλά στο πρώτο παιδί είπαμε να τα πάρουμε καινούρια....φυσικά να τονίσω ότι θα πάρουμε φτηνά πλην ποιοτικά πράγματα γιατί έχει...πχ το κρεβατάκι έχει 200 ευρώ από τα καλά, λίκνο δε θα πάρουμε γιατί μου φαίνεται άχρηστο....συρταριέρα δε θα πάρουμε παιδική αλλά κανονική για να την έχει και μετά και έχει 150 ευρώ, το μπανάκι έχει 50 ευρώ και το καρότσι μαζί με το κάθισμα αμαξιού και καλαθούνα 300....αυτά για αρχή από τα χοντρά....θα δώσουν και οι παπούδες κάποιο ποσό....

πάντως δε θα δώσω 5000 ευρώ για τη γέννα!!! θα γεννήσω σε νοσοκομείο και θα προτιμήσω τα 5000 να τα φάει το παιδί μου στα χρόνια του στη ζωή....έτσι τα ζυγήσαμε εμείς καλύτερα....

σας εύχομαι όλα κατ' ευχήν


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου πριν λίγο γυρίσαμε απο την αυχενική και όλα καλα, περιμένουμε αύριο να βγουνε και οι αιματολογικές!! ΠΗΤ μου έδωσε 26/08 και φύλο μάλλον το ένα κοριτσάκι & το άλλο αγοράκι!!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariloux είπε:

Κοριτσάκια μου πριν λίγο γυρίσαμε απο την αυχενική και όλα καλα, περιμένουμε αύριο να βγουνε και οι αιματολογικές!! ΠΗΤ μου έδωσε 26/08 και φύλο μάλλον το ένα κοριτσάκι & το άλλο αγοράκι!!!! 

Μπράβο!!!!!ένα και ένα τα γερά μωρακια σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις επιστρεψαμε και εμειςςςς!!!το μωρο ειναι υγιεστατο!ΚΟΙΜΟΤΑΝ!!!με τα ποδια σταυρωμενα κατω στις πατουσες!!!μολις το κουνησε με τον υπερηχο κουνηθηκε λιγο και τα ξανα σταυρωσε απο την αλλη και ξανα κοιμηθηκε!Μας ειχε γραμμενους κοινος!σημασια εχει οτι μας ειπε ειναι ενα υγιεστατο μωρακι!οι αιματος θελουν 3 μερες οποτε παμε απο βδομαδα αλλα ειπε δεν νομιζω να δειξουν κατι!Καναμε επισης μαζι και για κυστικη ινωση που θα βγει σε 15 μερες!

Επισης μας ειπε οτι δινει ενα 67% να ειναι κοριτσακι!!!πητ δεν μας εδωσε αλλα την ηξερα απο τον γιατρο και θα το ξανα δω κιολας οταν παω!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...