Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Εγώ δυο μέρες τώρα έχω εναν πόνο στα δοντια! Μέχρι τώρα δεν είχα καμία φορά θέμα με τα δόντια μου,ούτε σφραγίσματα ούτε τίποτα τέτοιο μου χρειάστηκε! Τι μπορεί να φταίει? Είχε κάποια κάτι παρόμοιο στην εγκυμοσύνη?  Αύριο λέω να κλείσω ραντεβού σε οδοντίατρο να τα δούμε! 

Εγω αυτό που είχα έντονα από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης ήταν πρήξιμο στα ούλα και ματωναν. Πηγα για καθαρισμό. Έχουν ακόμα λίγο πρήξιμο και ματώνουν που και που αλλά όχι όπως πριν. Και δεν με ενοχλούν τα ούλα.

πρίν από 12 λεπτά , modena είπε:

Ούτε κ εγώ παίρνω.. απλά πίνω ένα ποτήρι γάλα κάθε μέρα. Ασβέστιο μου είπε θα μου δώσει στην Β επιπέδου.

Να το κ το επόμενο αγοράκι!!! Πάμε στοίχημα?? Χαχαχα

Θέλετε να σας πω τι πίνω κάθε μέρα?

Πρωί πρωί 1 τ4

Το επόμενο 1 προγεστερόνη 

Μια ώρα μετά 1 μαγνήσιο 

1 Σίδηρο πριν το φαγητό 

1 Βιταμίνη D μετά το φαγητό 

Μετά από 1ωρα 1 μαγνήσιο 

Νωρίς το απόγευμα 1 ασβέστιο 

Μετά από 1ωρα 1 φολικο 

Βράδυ 1 προγεστερόνη 

Μετά από 1ωρα 1 μαγνήσιο 

Και τέλος 1 σίδηρο..... 

Τι λέτε?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγω αυτό που είχα έντονα από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης ήταν πρήξιμο στα ούλα και ματωναν. Πηγα για καθαρισμό. Έχουν ακόμα λίγο πρήξιμο και ματώνουν που και που αλλά όχι όπως πριν. Και δεν με ενοχλούν τα ούλα.

Θέλετε να σας πω τι πίνω κάθε μέρα?

Πρωί πρωί 1 τ4

Το επόμενο 1 προγεστερόνη 

Μια ώρα μετά 1 μαγνήσιο 

1 Σίδηρο πριν το φαγητό 

1 Βιταμίνη D μετά το φαγητό 

Μετά από 1ωρα 1 μαγνήσιο 

Νωρίς το απόγευμα 1 ασβέστιο 

Μετά από 1ωρα 1 φολικο 

Βράδυ 1 προγεστερόνη 

Μετά από 1ωρα 1 μαγνήσιο 

Και τέλος 1 σίδηρο..... 

Τι λέτε?

Γιατί πινεις διπλό σίδηρο;έκανες εξετάσεις;και 3 μαγνησιο και 2 προγεστερόνη;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , modena είπε:

 

Να το κ το επόμενο αγοράκι!!! Πάμε στοίχημα?? Χαχαχα

Ελα?!τι??? Λες?

Εγω δεν παιρνω μαγνησιο,δε μου χει δωσει ακομα. Αυριο παω για εξετασεις κ καμπυλη,fingers crossed!

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γιατί πινεις διπλό σίδηρο;έκανες εξετάσεις;και 3 μαγνησιο και 2 προγεστερόνη;;;

Με ξεκίνησε από την αρχή 2 σίδηρο πριν κάνω τις εξετάσεις. Προγεστερόνη έχω συσπάσεις και δεν ξέρω γιατί μου είπε δύο. Και μαγνήσιο τώρα μου το ξεκίνησε και πάλι δεν ξέρω γιατί είναι 3.... Και δεν μπορώ να συγκρίνω και να ρωτήσω αλλα κορίτσια γιατί βλέπω διαφορές. Ο κάθε γιατρός πιστεύει τα δικά του και δουλεύει διαφορετικά.

Γενικα όμως στα αποτελέσματα των εξετάσεων μου μου λέει ότι είναι καλά. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Με ξεκίνησε από την αρχή 2 σίδηρο πριν κάνω τις εξετάσεις. Προγεστερόνη έχω συσπάσεις και δεν ξέρω γιατί μου είπε δύο. Και μαγνήσιο τώρα μου το ξεκίνησε και πάλι δεν ξέρω γιατί είναι 3.... Και δεν μπορώ να συγκρίνω και να ρωτήσω αλλα κορίτσια γιατί βλέπω διαφορές. Ο κάθε γιατρός πιστεύει τα δικά του και δουλεύει διαφορετικά.

Γενικα όμως στα αποτελέσματα των εξετάσεων μου μου λέει ότι είναι καλά. 

Ναι, ο κάθε γιατρός έχει άλλη άποψη για τα συμπληρώματα!απλά μου φαίνονται πολλά χωρίς να έχεις προβλήματα!έχεις ακόμα συσπάσεις;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 1 για θυροειδή, 2 σίδηρο, 1 φυλλικό, 1 ασβέστιο και 1 μαγνήσιο. Το σίδηρο μου το αύξησε σε 2 πριν δύο εβδομάδες γιατί ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 34. 

1 hour ago, elenistam είπε:

ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΠΩΣ ΒΑΖΕΤΕ?>

Πάτα πάνω στο δικό μου και θα σε πάει σε ένα λινκ για να φτιάξεις το δικό σου. Μόλις φτιάξεις το δικό σου θα το κάνεις επικόλληση στην υπογραφή σου από τις ρυθμίσεις του προφίλ σου.

  • Μου αρέσει 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, ο κάθε γιατρός έχει άλλη άποψη για τα συμπληρώματα!απλά μου φαίνονται πολλά χωρίς να έχεις προβλήματα!έχεις ακόμα συσπάσεις;;;

Μου είπε μέχρι την Β.επιπεδου. χθες και σήμερα είχα πονακια χαμηλά οπότε έχω συσπάσεις ακόμα. Είχα μέρες να τα νιώσω αλλά κουράστηκα κιόλας. Είμαι σίγουρη ότι μου τα δείνει καθαρά προληπτικά. Είναι κουραστικό. Το μεσημέρι εάν θέλω να κοιμηθώ δεν μπορώ γιατί θα χάσω την σειρά για τα χάπια. Άστα. Δεν πειράζει. Τουλάχιστον να κάνουν την δουλειά τους. Να είναι καλά το μωράκι και μετά εγώ.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μου είπε μέχρι την Β.επιπεδου. χθες και σήμερα είχα πονακια χαμηλά οπότε έχω συσπάσεις ακόμα. Είχα μέρες να τα νιώσω αλλά κουράστηκα κιόλας. Είμαι σίγουρη ότι μου τα δείνει καθαρά προληπτικά. Είναι κουραστικό. Το μεσημέρι εάν θέλω να κοιμηθώ δεν μπορώ γιατί θα χάσω την σειρά για τα χάπια. Άστα. Δεν πειράζει. Τουλάχιστον να κάνουν την δουλειά τους. Να είναι καλά το μωράκι και μετά εγώ.

Λίγο ακόμα υπομονή λοιπόν!τι να κάνουμε, ότι είναι καλύτερο για τα μωρακια μας χαρά μου!την κάνουν την δουλειά τους, μην ανησυχεις! 

Τα πονακια που έχουμε δεν είναι πάντα συσπάσεις!εχω και εγω αρκετά συχνά πονακια ειδικά οταν κουραστω αλλά ξαπλωνω λίγο και μου περνάνε!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Λίγο ακόμα υπομονή λοιπόν!τι να κάνουμε, ότι είναι καλύτερο για τα μωρακια μας χαρά μου!την κάνουν την δουλειά τους, μην ανησυχεις! 

Τα πονακια που έχουμε δεν είναι πάντα συσπάσεις!εχω και εγω αρκετά συχνά πονακια ειδικά οταν κουραστω αλλά ξαπλωνω λίγο και μου περνάνε!

Δυστυχώς εγώ το καταλαβαίνω και αλλιώς. Εάν ξαπλώσω για να ξεκουραστώ και κάνω να σηκωθώ και να περπατήσω για 1 λεπτό και κάτι παρα πάνω δεν μπορώ να περπατήσω κουτσαίνω. Το είπα και στον γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μεν αλλά όταν δεν μπορώ να περπατήσω φταίει η κούραση.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δυστυχώς εγώ το καταλαβαίνω και αλλιώς. Εάν ξαπλώσω για να ξεκουραστώ και κάνω να σηκωθώ και να περπατήσω για 1 λεπτό και κάτι παρα πάνω δεν μπορώ να περπατήσω κουτσαίνω. Το είπα και στον γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μεν αλλά όταν δεν μπορώ να περπατήσω φταίει η κούραση.

Γι αυτό να ξεκουραζεσαι οταν είσαι σπίτι, να ξαπλώνεις όμως όχι καθιστή!εγω πολλές φορές την ώρα που σηκωνομαι με πιάνει σαν κράμπα για λίγα δευτερόλεπτα και μετά περνάει!όταν το σώμα χρειάζεται ξεκούραση να το ακούς!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γι αυτό να ξεκουραζεσαι οταν είσαι σπίτι, να ξαπλώνεις όμως όχι καθιστή!εγω πολλές φορές την ώρα που σηκωνομαι με πιάνει σαν κράμπα για λίγα δευτερόλεπτα και μετά περνάει!όταν το σώμα χρειάζεται ξεκούραση να το ακούς!

Όπως το είπες όταν είμαι σπίτι. Βλέπω να βγαίνω νωρίτερα σε άδεια να κάτσω να ηρεμήσω..


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maraki2018 είπε:

Εγώ 1 για θυροειδή, 2 σίδηρο, 1 φυλλικό, 1 ασβέστιο και 1 μαγνήσιο. Το σίδηρο μου το αύξησε σε 2 πριν δύο εβδομάδες γιατί ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 34. 

Πάτα πάνω στο δικό μου και θα σε πάει σε ένα λινκ για να φτιάξεις το δικό σου. Μόλις φτιάξεις το δικό σου θα το κάνεις επικόλληση στην υπογραφή σου από τις ρυθμίσεις του προφίλ σου.

SE EYXARISTO!!


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...