Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εμένα είναι χαλαρός σε τέτοια!θα το λέμε η μία στην άλλη και που θα πάει θα το πιστέψουμε!τον Αυγούστο θα λέμε "κοιμήθηκες καμια ωριτσα το βράδυ;;;":)

Παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία!ανυπομονω και εγω να βάψω μαλλί γιατί βλέπω και κάτι άσπρες τριχουλες και δεν μπορώ!

Πονοκεφάλους γενικά έχουμε στην εγκυμοσύνη!δεν είναι ανησυχητικό!ντεπον μπορείς να παίρνεις για να μην σε πιάνει τόσο δυνατά!υπομονή σε όλες μας!!!έχεις και μυωπία;;;

ΝΑΙ!!!!!! ΕΧΩ 9 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ 2 ΑΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΜΗ ΧΕΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ....ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΒΛΕΠΕ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΚ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, elenistam είπε:

ΝΑΙ!!!!!! ΕΧΩ 9 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ 2 ΑΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΜΗ ΧΕΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ....ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΒΛΕΠΕ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ...ΤΩΡΑ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΚ ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ

ΧχαχαχαχαΕίσαι καλύτερα τώρα;;;μπορεί να είναι από τα μάτια σου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

ΧχαχαχαχαΕίσαι καλύτερα τώρα;;;μπορεί να είναι από τα μάτια σου!

ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΕ ΗΡΕΜΙΑ...ΟΧΙ ΚΑΛΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΕ ΗΡΕΜΙΑ...ΟΧΙ ΚΑΛΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΕΣ...ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑ ΤΕΡΑΣ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΕ ΗΡΕΜΙΑ...ΟΧΙ ΚΑΛΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΕΣ...ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑ ΤΕΡΑΣ

Αν δεις οτι πάει να σε πιάσει να πάρεις ντεπον!το στομάχι κάνει διάφορα!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!! Τι κανουν τα κοριτσια  μου? Πηγαμε και μεις στο γιατρο και μας εβγαλε τον μικρο 2 βδομαδες μεγαλυτερο. Ενω εγω ημερολογιακα εκτιμουσα οτι ειμαι 17 εβδ και 3 ημερων ο υπερηχος μας εβγαλε 19 και 4 ημερων και 280 γραμαρια. Αυτο τι λετε να σημαινει? Μας μπερδεψε λιγακι. Και τωρα δεν ξερω πως να υπολογισω τις βδομαδες. Ο γιατρος μας ειπε να κανουμε τον β υπερηχο πιο νωρις. Εσεις ειχατε αναλογη εμπειρια? αυτο σημαινει οτι ειναι μεγαλο το μωρο ή οτι θα γεννησω πιο νωρις? παντως ΠΗΤ δεν μας αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , vaclia είπε:

Καλημερα !!!! Τι κανουν τα κοριτσια  μου? Πηγαμε και μεις στο γιατρο και μας εβγαλε τον μικρο 2 βδομαδες μεγαλυτερο. Ενω εγω ημερολογιακα εκτιμουσα οτι ειμαι 17 εβδ και 3 ημερων ο υπερηχος μας εβγαλε 19 και 4 ημερων και 280 γραμαρια. Αυτο τι λετε να σημαινει? Μας μπερδεψε λιγακι. Και τωρα δεν ξερω πως να υπολογισω τις βδομαδες. Ο γιατρος μας ειπε να κανουμε τον β υπερηχο πιο νωρις. Εσεις ειχατε αναλογη εμπειρια? αυτο σημαινει οτι ειναι μεγαλο το μωρο ή οτι θα γεννησω πιο νωρις? παντως ΠΗΤ δεν μας αλλαξε.

ΕΓΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ....ΙΣΩΣ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ...ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΤΩΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΣΑΣ ΑΛΛΑΞΕ ΠΗΤ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ....ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ...ΑΝ ΗΤΑΝ ΘΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΚΑΝΕΣ ΤΩΡΑ????? ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΑΠΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ..ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αυχενικη ειχα κανει κανονικα και τοτε ηταν 1 βδομαδα πιο μεγαλο αλλα τωρα πηγε 2.ναι παιζει και αυτο που λες γτ η συλληξη οντως εγινε νωρις γτ εχω μικρο κυκλο. Ο γιατρος μας ειπε οτι μαλλον θα βγει μεγαλο μωρο εως 4 κιλα αλλα πιστευει οτι ειναι νωρις ακομη μπορει να αλλαξουν οι μετρησεις στο μελλον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , vaclia είπε:

Αυχενικη ειχα κανει κανονικα και τοτε ηταν 1 βδομαδα πιο μεγαλο αλλα τωρα πηγε 2.ναι παιζει και αυτο που λες γτ η συλληξη οντως εγινε νωρις γτ εχω μικρο κυκλο. Ο γιατρος μας ειπε οτι μαλλον θα βγει μεγαλο μωρο εως 4 κιλα αλλα πιστευει οτι ειναι νωρις ακομη μπορει να αλλαξουν οι μετρησεις στο μελλον.

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!~!!!!!!!!!!!! ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΚΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΠΑΙΔΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!~!!!!!!!!!!!! ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΚΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΠΑΙΔΕΥΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ...

Αντε ωραια με το καλο να την δειτε!!! Και γω καθε υπερηχο με ανυπομονησια τον περιμενω!!!!Να μας πει και συ τι εγινε!!! Θα περιμενουμε νεα σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , vaclia είπε:

Καλημερα !!!! Τι κανουν τα κοριτσια  μου? Πηγαμε και μεις στο γιατρο και μας εβγαλε τον μικρο 2 βδομαδες μεγαλυτερο. Ενω εγω ημερολογιακα εκτιμουσα οτι ειμαι 17 εβδ και 3 ημερων ο υπερηχος μας εβγαλε 19 και 4 ημερων και 280 γραμαρια. Αυτο τι λετε να σημαινει? Μας μπερδεψε λιγακι. Και τωρα δεν ξερω πως να υπολογισω τις βδομαδες. Ο γιατρος μας ειπε να κανουμε τον β υπερηχο πιο νωρις. Εσεις ειχατε αναλογη εμπειρια? αυτο σημαινει οτι ειναι μεγαλο το μωρο ή οτι θα γεννησω πιο νωρις? παντως ΠΗΤ δεν μας αλλαξε.

Οι εβδομάδες δεν αλλάζουν!είναι οι εβδομάδες που μετράμε την ηλικία κύησης και αυτό δεν γίνεται να αλλάξει!γι αυτο κκαι δεν αλλαζει η πητ!οι εβδομάδες που βγάζει ο υπερυχος είναι του εμβρύου που λόγω μετρήσεων μπορεί να βγει λίγο μεγαλύτερο ή λίγο μικρότερο!την επόμενη βδομάδα θα στο βγάλει πάλι με άλλη ηλικία!ανάλογα την ανάπτυξη που έχει κάθε βδομάδα, η οποία δεν είναι κάθε βδομάδα ίδια!ο πρόωρος τοκετός δεν έχει καμία σχέση με αυτό!αν έγινε και λίγες μέρες νωρίτερα η σύλληψη βγαίνει λίγο μεγαλύτερο!

Εγω που πηγαίνω συχνά στον γιατρό ποτέ δεν βγαίνει το έμβρυο στον υπέρηχο όσο είμαι στις βδομάδες!μια βγαίνει 3-4 μερες μικρότερο και μια 4-5 μέρες μεγαλύτερο!ανάλογα ποσό μεγάλωσε την συγκεκριμένη βδομάδα!

Πάντως μην ανησυχεις!!!με το καλό και η β'επιπεδου!!! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/3/2018 at 5:16 ΜΜ, Katerina.84 είπε:

Εγω για τα βαρια περνω κοπελα αναγκαστηκα...στα υπολοιπα βοηθαει κ λιγο ο αντρας μου!!!κοριτσια που θα γεννησετε με το καλο???

κατερινα μου αδεια επαπειλουμενης κυησης βαζεις? Μπορεις να μου πεις λιγο τα χαρτια κ τι διαδικασια χρειαζεται?Επιδομα σου δινουν? Η κουμπαρα μου ενδιαφερεται γτ δεν εχει και αυτη καλη εγκυμοσυνη. επισης γμωριζεις ν αμου πεις μεχρι ποιο μηνα μπορεις να το παρεις το επιδομα κυησεως και εαν το παιρνεις μεχρι τον 9ο τοτε εαν χανεις τα υπολοιπα επιδοματα?Θα χαρω πολυ να μου απαντησεις .σ  ευχαριστω εκ των προτερων.

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Οι εβδομάδες δεν αλλάζουν!είναι οι εβδομάδες που μετράμε την ηλικία κύησης και αυτό δεν γίνεται να αλλάξει!γι αυτο κκαι δεν αλλαζει η πητ!οι εβδομάδες που βγάζει ο υπερυχος είναι του εμβρύου που λόγω μετρήσεων μπορεί να βγει λίγο μεγαλύτερο ή λίγο μικρότερο!την επόμενη βδομάδα θα στο βγάλει πάλι με άλλη ηλικία!ανάλογα την ανάπτυξη που έχει κάθε βδομάδα, η οποία δεν είναι κάθε βδομάδα ίδια!ο πρόωρος τοκετός δεν έχει καμία σχέση με αυτό!αν έγινε και λίγες μέρες νωρίτερα η σύλληψη βγαίνει λίγο μεγαλύτερο!

Εγω που πηγαίνω συχνά στον γιατρό ποτέ δεν βγαίνει το έμβρυο στον υπέρηχο όσο είμαι στις βδομάδες!μια βγαίνει 3-4 μερες μικρότερο και μια 4-5 μέρες μεγαλύτερο!ανάλογα ποσό μεγάλωσε την συγκεκριμένη βδομάδα!

Πάντως μην ανησυχεις!!!με το καλό και η β'επιπεδου!!! 

Σευχαριστω πολυ και γω αυτο ηξερα μεχρι προχθες!!! Αλλα προβληματιστηκα γτ  2 βδομαδες ειναι πολλες και διαβασα και αλλου  τι μπορει να αλλαξει η ΠΗΤ. Επισης το γεγονος οτι μπορει να γεννηθει 4 κιλα δεν ειναι τρομαχτικο? Αν σκεφτεις οτι ειμαι μικροσωμη. Ο γιατρος μας ανεφερε οτι να εχουμε και στο μυαλο μας και το ενδεχομενο της καισαρικης πισω πισω!!! Αν και αο οτι ξερω ειναι υπερμαχος του φυσιολογικου τοκετου!!! Θα φανει!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , vaclia είπε:

κατερινα μου αδεια επαπειλουμενης κυησης βαζεις? Μπορεις να μου πεις λιγο τα χαρτια κ τι διαδικασια χρειαζεται?Επιδομα σου δινουν? Η κουμπαρα μου ενδιαφερεται γτ δεν εχει και αυτη καλη εγκυμοσυνη. επισης γμωριζεις ν αμου πεις μεχρι ποιο μηνα μπορεις να το παρεις το επιδομα κυησεως και εαν το παιρνεις μεχρι τον 9ο τοτε εαν χανεις τα υπολοιπα επιδοματα?Θα χαρω πολυ να μου απαντησεις .σ  ευχαριστω εκ των προτερων.

Σευχαριστω πολυ και γω αυτο ηξερα μεχρι προχθες!!! Αλλα προβληματιστηκα γτ  2 βδομαδες ειναι πολλες και διαβασα και αλλου  τι μπορει να αλλαξει η ΠΗΤ. Επισης το γεγονος οτι μπορει να γεννηθει 4 κιλα δεν ειναι τρομαχτικο? Αν σκεφτεις οτι ειμαι μικροσωμη. Ο γιατρος μας ανεφερε οτι να εχουμε και στο μυαλο μας και το ενδεχομενο της καισαρικης πισω πισω!!! Αν και αο οτι ξερω ειναι υπερμαχος του φυσιολογικου τοκετου!!! Θα φανει!!!

Και εγω μικρόσωμη είμαι!!!έμεινα έγκυος 48 κιλά και τώρα είμαι 50 ακριβώς!αλλά πάμε για όσο πιο φυσιολογικό τοκετό γίνεται!!!

Είναι!!!!και εγω το σκέφτομαι!να είναι γερό αλλά όχι 4 κιλά!!!να ξέρεις οτι το μεγάλο μωρό δεν είναι ένδειξη για καισαρική!ακόμα και αν δεν θέλει ο γιατρός να ταλαιπωρηθεις επειδή είναι μεγάλο το μωρακι σου, μπορείς να μπεις νωρίτερα με τεχνιτούς αλλά όχι καισαρική!

Μην το σκέφτεσαι από τώρα και αγχωνεσαι!αν θέλεις φυσιολογικό τοκετό όμως να τον διεκδικήσεις!και να μπεις να διαβάσεις για τους πραγματικους λόγους που γινεται καισαρική!!!

Μακάρι να μας πάνε ολα καλά και να τα καταφέρουμε και εμείς!!!!

Τελικά πότε θα κάνεις β'επιπεδου;;;

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vaclia είπε:

κατερινα μου αδεια επαπειλουμενης κυησης βαζεις? Μπορεις να μου πεις λιγο τα χαρτια κ τι διαδικασια χρειαζεται?Επιδομα σου δινουν? Η κουμπαρα μου ενδιαφερεται γτ δεν εχει και αυτη καλη εγκυμοσυνη. επισης γμωριζεις ν αμου πεις μεχρι ποιο μηνα μπορεις να το παρεις το επιδομα κυησεως και εαν το παιρνεις μεχρι τον 9ο τοτε εαν χανεις τα υπολοιπα επιδοματα?Θα χαρω πολυ να μου απαντησεις .σ  ευχαριστω εκ των προτερων.

Σευχαριστω πολυ και γω αυτο ηξερα μεχρι προχθες!!! Αλλα προβληματιστηκα γτ  2 βδομαδες ειναι πολλες και διαβασα και αλλου  τι μπορει να αλλαξει η ΠΗΤ. Επισης το γεγονος οτι μπορει να γεννηθει 4 κιλα δεν ειναι τρομαχτικο? Αν σκεφτεις οτι ειμαι μικροσωμη. Ο γιατρος μας ανεφερε οτι να εχουμε και στο μυαλο μας και το ενδεχομενο της καισαρικης πισω πισω!!! Αν και αο οτι ξερω ειναι υπερμαχος του φυσιολογικου τοκετου!!! Θα φανει!!!

Κοριτσι μου καλησπερα!!!περνω καθε μηνα αδεια απ τον γιατρο μου κ με βεβαιωσει εργοδοτη οτι δεν εργαζομαι λογο ασθενειας τα καταθετω στο ικα περναω απο εξεταστικη επιτροπη κ μετα μου δινουν ημερομηνια πληρωμης..πληρωνομαι καθε μηνα απο το ικα οχι απ τον εργοδοτη.πες στην κουμπαρα σου να ρωτησει τον γιατρο της.. κ μολις παρει την αδεια κ παει στο ικα εκει θα της τα εξηγησουν πιο αναλυτικα!!!ελπιζω να βοηθησα :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγω μικρόσωμη είμαι!!!έμεινα έγκυος 48 κιλά και τώρα είμαι 50 ακριβώς!αλλά πάμε για όσο πιο φυσιολογικό τοκετό γίνεται!!!

Είναι!!!!και εγω το σκέφτομαι!να είναι γερό αλλά όχι 4 κιλά!!!να ξέρεις οτι το μεγάλο μωρό δεν είναι ένδειξη για καισαρική!ακόμα και αν δεν θέλει ο γιατρός να ταλαιπωρηθεις επειδή είναι μεγάλο το μωρακι σου, μπορείς να μπεις νωρίτερα με τεχνιτούς αλλά όχι καισαρική!

Μην το σκέφτεσαι από τώρα και αγχωνεσαι!αν θέλεις φυσιολογικό τοκετό όμως να τον διεκδικήσεις!και να μπεις να διαβάσεις για τους πραγματικους λόγους που γινεται καισαρική!!!

Μακάρι να μας πάνε ολα καλά και να τα καταφέρουμε και εμείς!!!!

Τελικά πότε θα κάνεις β'επιπεδου;;;

μετα το κυριακη του θωμα, δεν κλεισαμε ακομα ημερομηνια. εγω εχω πιο πολλα κιλα αλλα ειμαι μικροσωμη. απο οτι ρωτησα ομως την πεθερα μου εχουμ ιστορικο με μαγαλα μωρα.η πεθερα μιυ γεννηθηκε 4μισι κιλα. μωρε θα δειξει!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , vaclia είπε:

μετα το κυριακη του θωμα, δεν κλεισαμε ακομα ημερομηνια. εγω εχω πιο πολλα κιλα αλλα ειμαι μικροσωμη. απο οτι ρωτησα ομως την πεθερα μου εχουμ ιστορικο με μαγαλα μωρα.η πεθερα μιυ γεννηθηκε 4μισι κιλα. μωρε θα δειξει!!!!

4,5!Παναγία μου!!!θα δείξει στο τέλος το βάρος του για να δεις τι θα κάνεις!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...