Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Όπως το είπες όταν είμαι σπίτι. Βλέπω να βγαίνω νωρίτερα σε άδεια να κάτσω να ηρεμήσω..

Ναι, να βγεις νωρίτερα γιατί εσύ έχεις και μετακομιση!μην τα έχεις όλα μαζί!να έχεις και χρόνο και να είσα ήσυχη!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, να βγεις νωρίτερα γιατί εσύ έχεις και μετακομιση!μην τα έχεις όλα μαζί!να έχεις και χρόνο και να είσα ήσυχη!

Καλημέρα. Ναι αυτό θα κάνω θα πάω στην Β.επιπεδου να κάνω τις εξετάσεις μου και θα μιλήσω με τον γιατρό. Θα του πω ότι έχω μετακομιση και με το που βρω σπίτι να μου δώσει άδεια. Να είμαι πιο ήρεμη από το θέμα δουλειά για να μπορέσω να μαζευτω σιγά σιγά με την ησυχία μου.

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα. Ναι αυτό θα κάνω θα πάω στην Β.επιπεδου να κάνω τις εξετάσεις μου και θα μιλήσω με τον γιατρό. Θα του πω ότι έχω μετακομιση και με το που βρω σπίτι να μου δώσει άδεια. Να είμαι πιο ήρεμη από το θέμα δουλειά για να μπορέσω να μαζευτω σιγά σιγά με την ησυχία μου.

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???εγω βρηκα σπιτι κ εχω πολυ τρεξιμο εγω περνω αδειες απ την δουλεια μου απ την 8η εβδομαδα γιατι ειχα αποκολληση οποτε ειμαι πιο χαλαρη ευτυχως εχω ατομα για βοηθεια αλλιως αστα να πανε δεν θα μπορουσα να κανω τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Zouzou94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Εγώ δυο μέρες τώρα έχω εναν πόνο στα δοντια! Μέχρι τώρα δεν είχα καμία φορά θέμα με τα δόντια μου,ούτε σφραγίσματα ούτε τίποτα τέτοιο μου χρειάστηκε! Τι μπορεί να φταίει? Είχε κάποια κάτι παρόμοιο στην εγκυμοσύνη?  Αύριο λέω να κλείσω ραντεβού σε οδοντίατρο να τα δούμε! 

Στην εγκυμοσύνη συμβαίνουν συχνά θεματάκια στα δόντια.

Ο γιατρός μου με ρώτησε και στον προγεννητικό αν είχα οποιοδήποτε θέμα με τα δόντια μου. Μάλιστα, έκανα και έναν καθαρισμό με το που έκλεισα το πρώτο 3μηνο, γιατί κόντευε χρόνος απ'τον τελευταίο.

Είναι καλή μια οδοντόκρεμα της frezyderm για την εγκυμοσύνη, είναι πιο καλή για τα ούλα που μπορεί να έχουν φουσκώσει λίγο και να σε πονάνε. Επίσης, η οδοντογιατρός μου είπε να αντικαταστήσω τα διαλύματα τύπου listerine κλπ με διάλυμα ενεργού οξυγόνου (απ'το φαρμακείο). Κάνει την ίδια δουλειά με τα υπόλοιπα, αλλά είναι καλύτερο στην εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Heidelberg είπε:

Στην εγκυμοσύνη συμβαίνουν συχνά θεματάκια στα δόντια.

Ο γιατρός μου με ρώτησε και στον προγεννητικό αν είχα οποιοδήποτε θέμα με τα δόντια μου. Μάλιστα, έκανα και έναν καθαρισμό με το που έκλεισα το πρώτο 3μηνο, γιατί κόντευε χρόνος απ'τον τελευταίο.

Είναι καλή μια οδοντόκρεμα της frezyderm για την εγκυμοσύνη, είναι πιο καλή για τα ούλα που μπορεί να έχουν φουσκώσει λίγο και να σε πονάνε. Επίσης, η οδοντογιατρός μου είπε να αντικαταστήσω τα διαλύματα τύπου listerine κλπ με διάλυμα ενεργού οξυγόνου (απ'το φαρμακείο). Κάνει την ίδια δουλειά με τα υπόλοιπα, αλλά είναι καλύτερο στην εγκυμοσύνη.

Την εχω την οδοντοκρεμα της frezyderm!εχω 10 μέρες που την χρησιμοποιώ!δεν εχω θέματα προς το παρόν με τα ούλα αλλά την χρησιμοποιώ προληπτικά!ρινορραγίες εχω και αυτό δεν υπάρχει λύση!στοματικό διάλυμα χρησιμοποιώ πάλι της frezyderm!

1 hour ago, elenistam είπε:

TI THA TA TAISETE SIMERA TA BEBEKIA SAS KORITSIA??? EGO PATATES FOURNOU ME FETA KAI MAROYULI

 

Τα πάντα!!!εγω την τάισα το πρωί τοστ και ενα ποτήρι χυμό πορτοκαλι, μακαρόνια και τώρα ψαροκροκετες με πατάτες τηγανιτές και μπρόκολο!μέχρι το βράδυ έχουμε πολύ μέλλον στο φαι!!!α!και τέσσερις καργιοκες!!!

Ανορεξιες εχω πάλι σήμερα!!!Χαχαχαχα 

2 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???εγω βρηκα σπιτι κ εχω πολυ τρεξιμο εγω περνω αδειες απ την δουλεια μου απ την 8η εβδομαδα γιατι ειχα αποκολληση οποτε ειμαι πιο χαλαρη ευτυχως εχω ατομα για βοηθεια αλλιως αστα να πανε δεν θα μπορουσα να κανω τπτ!!!

Και εγω με άδειες είμαι από την 12η βδομάδα λόγω αποκόλλησης!δουλειές πλέον κάνω στο σπίτι, εκτός από σκούπισμα -σφουγγάρισμα και αλλαγή σεντονιων για να μην σηκώνω το στρώμα που έρχεται μια φορά την βδομάδα η μαμά μου στο ρεπό της και μου τα κάνει!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κ γω έκανα καθαρισμό γιατί τα δόντια μου είχαν θάμπωσει από το σίδηρο μου είπε κ θα μου ξαναγίνουν πάλι έτσι. Στοματικά διαλύματα κάνα δυο ειναι για εγκύους αλλά κ καθόλου να μη χρήσιμοποιω καλυτερα. Εμένα μου κόψε το αλάτι γιατί κάτι είδε στις εξετάσεις εγώ χωρίς αλάτι δε μπορώνα τα φάω τα φαγητά ούτε χωρίς φέτα δε μπορώ να ζήσω  τι θα κάνω δε ξέρω. 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , gogouli88 είπε:

Πήγα κ γω έκανα καθαρισμό γιατί τα δόντια μου είχαν θάμπωσει από το σίδηρο μου είπε κ θα μου ξαναγίνουν πάλι έτσι. Στοματικά διαλύματα κάνα δυο ειναι για εγκύους αλλά κ καθόλου να μη χρήσιμοποιω καλυτερα. Εμένα μου κόψε το αλάτι γιατί κάτι είδε στις εξετάσεις εγώ χωρίς αλάτι δε μπορώνα τα φάω τα φαγητά ούτε χωρίς φέτα δε μπορώ να ζήσω  τι θα κάνω δε ξέρω. 

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΓΩ...ΕΧΕΙ ΦΕΤΕΣ ΜΕ 40 % ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΛΑΤΙ...ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ....ΑΛΛΑ ΑΛΑΤΙ ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΙ....ΒΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΕΜΟΝΙ ΟΠΩΣ ΣΠΑΝΑΚΟΡΥΖΟ, ΦΡΙΚΑΣΕ, ΠΑΤΑΤΕΣ ΛΕΜΟΝΑΤΕΣ, ΨΗΤΑ ΚΡΕΑΤΑ, ΤΗΓΑΝΗΤΑ ΑΥΓΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΡΥ, ΜΠΑΧΑΡΙ, ΠΑΠΡΙΚΑ, ΣΚΟΡΔΟ ΡΙΓΑΝΗ ΘΥΜΑΡΙ ΔΙΝΟΥΝ ΑΡΩΜΑΤΑ....ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΡΩΣ ΣΑΛΑΤΕΣ ΜΑΖΙ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΞΥΔΙ Η ΛΕΜΟΝΙ ΓΙΑ ΓΕΥΣΗ....ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΣΕΡΙ ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΜΕΝΤΑΛ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΤ ΚΑΙ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΜΕ ΑΥΤΟ....

ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ ΑΛΑΤΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΑΛΑΤΙ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΔΕ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΚΡΕΑΤΙΝΙΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΤΟ ΕΙΠΕ....ΑΝ ΣΤΟ ΕΙΠΕ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ....ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ Η Ο ΑΡΑΚΑΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΑΛΑΤΙ....ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ....ΑΠΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΟΒΕΙΣ ΠΑΤΑΤΑΚΙΑ ΚΡΑΚΕΡΑΚΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΑΠΕΞΩ ΦΟΥΛ ΑΛΑΤΙ ΑΛΜΥΡΑ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΣΕΡΙΑ ΤΥΡΙΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Την εχω την οδοντοκρεμα της frezyderm!εχω 10 μέρες που την χρησιμοποιώ!δεν εχω θέματα προς το παρόν με τα ούλα αλλά την χρησιμοποιώ προληπτικά!ρινορραγίες εχω και αυτό δεν υπάρχει λύση!στοματικό διάλυμα χρησιμοποιώ πάλι της frezyderm!

Τα πάντα!!!εγω την τάισα το πρωί τοστ και ενα ποτήρι χυμό πορτοκαλι, μακαρόνια και τώρα ψαροκροκετες με πατάτες τηγανιτές και μπρόκολο!μέχρι το βράδυ έχουμε πολύ μέλλον στο φαι!!!α!και τέσσερις καργιοκες!!!

Ανορεξιες εχω πάλι σήμερα!!!Χαχαχαχα 

Και εγω με άδειες είμαι από την 12η βδομάδα λόγω αποκόλλησης!δουλειές πλέον κάνω στο σπίτι, εκτός από σκούπισμα -σφουγγάρισμα και αλλαγή σεντονιων για να μην σηκώνω το στρώμα που έρχεται μια φορά την βδομάδα η μαμά μου στο ρεπό της και μου τα κάνει!

Εγω για τα βαρια περνω κοπελα αναγκαστηκα...στα υπολοιπα βοηθαει κ λιγο ο αντρας μου!!!κοριτσια που θα γεννησετε με το καλο???

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε???εγω βρηκα σπιτι κ εχω πολυ τρεξιμο εγω περνω αδειες απ την δουλεια μου απ την 8η εβδομαδα γιατι ειχα αποκολληση οποτε ειμαι πιο χαλαρη ευτυχως εχω ατομα για βοηθεια αλλιως αστα να πανε δεν θα μπορουσα να κανω τπτ!!!

Και εγώ περιμένω τηλέφωνο να πάω να δω ένα σπίτι. Εάν το κλείσω θα πάρω κατευθείαν άδεια από την δουλειά. Ευτυχώς έχω και εγώ άτομα για βοήθεια. Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Εγω για τα βαρια περνω κοπελα αναγκαστηκα...στα υπολοιπα βοηθαει κ λιγο ο αντρας μου!!!κοριτσια που θα γεννησετε με το καλο???

ΕΓΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Εγω για τα βαρια περνω κοπελα αναγκαστηκα...στα υπολοιπα βοηθαει κ λιγο ο αντρας μου!!!κοριτσια που θα γεννησετε με το καλο???

Στο ρέα!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Εγώ μάλλον παίρνω τα λιγότερα. Μου έδωσε ο γιατρός ένα φούξια λαμπερό χαπακι σαν τα smarties που περιέχει κ φυλλικό οξύ και σίδηρο. Αυτό είναι όλο. Ένα κάθε βράδυ. Του λέω του άντρα μου σε γαλάζιο δεν έχει? Γιο περιμένουμε! Χιχιχι

@Katerina.84 Εμείς στο Μητέρα Κρήτης. 

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...