Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , gogouli88 είπε:

Τα μαλλιά μου τα βάψε με χρωμογαλάκτωμα ούτε αμμωνία ούτε οξυζενέ κάστανο σκούρο χάλια δε μ αρέσει το χρώμα καθόλου τα είχα κόκκινα κ όσο να ναι αυτό δε χωνεύεται. Κ με βαφή όμως δεν έιναι τιποτα αφότου κλείσαμε το 3ο μήνα. Τα νύχια τα κάνα τζελ εμένα ο γιατρός δε μου είπε κάτι ούτε για νύχια ούτε για μαλλί μια φίλη μου τα κάνε τζελ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ τα βγάλε 2 μέρες πριν γεννήσει 

Εμένα κορίτσια μου ο γιατρός μου είπε από την αρχή οκ για τα νύχια!εγω κάνω ημιμονιμο γιατί έχω μακριά νύχια και δεν σπάνε, τα μικραινω κάθε φορά στην αλλαγή!οπότε ενα ημιμονιμο για Πάσχα θα κάνω!απλά τώρα στην εγκυμοσύνη δεν τα φτιάχνω συνέχεια!είπα να μην κανω κατάχρηση!

Μαλλιά μου είπε να βάψω  όπως θέλω μετά την 16η βδομάδα που ολοκληρώνεται η οργανογεννεση!εγω όμως δεν εχω βάψει ακόμα!θα τα βάψω μετά την β'επιπεδου λέω!με κανονική βαφή αλλά δεν θα ακουμπησω ρίζα!

Γενικά να ξέρετε οτι καμία βαφή δεν είναι αθωα!ούτε οι "φυτικές" ούτε το χρωμογαλακτωμα!

Περιμένω και εγω πως και πως να βαψω μαλλί να ξαναγινω άνθρωπος!!!

πρίν από 57 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μαλλί έφτιαξα και εγώ. Νύχια δεν έχω κάνει. Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό. Ήθελα να κάνω ημιμόνιμο αλλά δεν ξέρω αν μπορώ. Εσύ πως τα έφτιαξες? Δεν ξέρω καν τι θα βάλω... πρέπει να κάνω μια βόλτα μες την εβδομάδα.

Χαρά μου εγω ημιμονιμο κάνω απο την αρχή!νύχια μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να φτιάχνω!μαλλιά μου είπε μετά την 16η βδομάδα που ολοκληρώνεται η οργανογεννεση!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα κορίτσια μου ο γιατρός μου είπε από την αρχή οκ για τα νύχια!εγω κάνω ημιμονιμο γιατί έχω μακριά νύχια και δεν σπάνε, τα μικραινω κάθε φορά στην αλλαγή!οπότε ενα ημιμονιμο για Πάσχα θα κάνω!απλά τώρα στην εγκυμοσύνη δεν τα φτιάχνω συνέχεια!είπα να μην κανω κατάχρηση!

Μαλλιά μου είπε να βάψω  όπως θέλω μετά την 16η βδομάδα που ολοκληρώνεται η οργανογεννεση!εγω όμως δεν εχω βάψει ακόμα!θα τα βάψω μετά την β'επιπεδου λέω!με κανονική βαφή αλλά δεν θα ακουμπησω ρίζα!

Γενικά να ξέρετε οτι καμία βαφή δεν είναι αθωα!ούτε οι "φυτικές" ούτε το χρωμογαλακτωμα!

Περιμένω και εγω πως και πως να βαψω μαλλί να ξαναγινω άνθρωπος!!!

Χαρά μου εγω ημιμονιμο κάνω απο την αρχή!νύχια μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να φτιάχνω!μαλλιά μου είπε μετά την 16η βδομάδα που ολοκληρώνεται η οργανογεννεση!

Ωραία θα φτιάξω και εγώ. Κανά δυο τρείς φορές που θα χρειαστώ. Μια για Πάσχα μια σε έναν γάμο που έχω και μια για να υποδεχτω το άλλο μου μισό....:)


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ωραία θα φτιάξω και εγώ. Κανά δυο τρείς φορές που θα χρειαστώ. Μια για Πάσχα μια σε έναν γάμο που έχω και μια για να υποδεχτω το άλλο μου μισό....:)

Χαχαχαχα!!!ειδικα για 2-3 φορες δεν εγινε τιποτα!στο μαιευτήριο τα θέλουν αβαφτα!!!:)


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!ειδικα για 2-3 φορες δεν εγινε τιποτα!στο μαιευτήριο τα θέλουν αβαφτα!!!:)

Ναι ? Γιατί ξέρω κοπέλες που πήγαν με νύχια και μαλλί περιποιημένο.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι ? Γιατί ξέρω κοπέλες που πήγαν με νύχια και μαλλί περιποιημένο.

Μαλλί ναι!αν πας με ραντεβου πηγαινεις με μαλλι κομμωτηριου!τα νύχια τα θέλουν αβαφτα γιατί θέλουν να δουν αν μελανιαζουν!ενα από τα δυο τα θέλουν σίγουρα αβαφτα, χέρια ή πόδια!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα κορίτσια μου ο γιατρός μου είπε από την αρχή οκ για τα νύχια!εγω κάνω ημιμονιμο γιατί έχω μακριά νύχια και δεν σπάνε, τα μικραινω κάθε φορά στην αλλαγή!οπότε ενα ημιμονιμο για Πάσχα θα κάνω!απλά τώρα στην εγκυμοσύνη δεν τα φτιάχνω συνέχεια!είπα να μην κανω κατάχρηση!

Μαλλιά μου είπε να βάψω  όπως θέλω μετά την 16η βδομάδα που ολοκληρώνεται η οργανογεννεση!εγω όμως δεν εχω βάψει ακόμα!θα τα βάψω μετά την β'επιπεδου λέω!με κανονική βαφή αλλά δεν θα ακουμπησω ρίζα!

Γενικά να ξέρετε οτι καμία βαφή δεν είναι αθωα!ούτε οι "φυτικές" ούτε το χρωμογαλακτωμα!

Περιμένω και εγω πως και πως να βαψω μαλλί να ξαναγινω άνθρωπος!!!

Χαρά μου εγω ημιμονιμο κάνω απο την αρχή!νύχια μου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να φτιάχνω!μαλλιά μου είπε μετά την 16η βδομάδα που ολοκληρώνεται η οργανογεννεση!

Παντωσ κ ρίζα να μην ακουμπήσεις έινσι σαν  να τησ ακουμπήσες αυτό ήθελα να κάνω κ γω αλλά η κομμωτρια μου πε ότι έιναι το ίδιο 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , gogouli88 είπε:

Παντωσ κ ρίζα να μην ακουμπήσεις έινσι σαν  να τησ ακουμπήσες αυτό ήθελα να κάνω κ γω αλλά η κομμωτρια μου πε ότι έιναι το ίδιο 

Στην βαφή γίνεται απορρόφηση και απο την τρίχα και από το δέρμα!απο το δέρμα όμως είναι πολύ μεγαλύτερη!ήμουν 10 χρόνια μέσα στα κομμωτήρια λόγω δουλειάς!θα αισθάνομαι πιο ήσυχη να μην ακουμπάει δέρμα η βαφή!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το ημιμονιμο και το τζελ είναι τεχνικές νυχιών που γίνονται με λάμπα UV άρα με ακτινοβολία. Εγώ έχω κόλλημα με τα νύχια κάθε μήνα τζελ αλλά αποφάσισα να μην τα φτιάχνω στην εγκυμοσύνη. Οι μισοί γιατροί λένε ναι  (και πιθανόν να μην γνωρίζουν τις τεχνικές με τη λάμπα γιατί ως γιατροί θα φαντάζονται απλά ένα μανο) και οι αλλοι μισοι το απαγορεύουν λόγω ακτινοβολίας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Κορίτσια το ημιμονιμο και το τζελ είναι τεχνικές νυχιών που γίνονται με λάμπα UV άρα με ακτινοβολία. Εγώ έχω κόλλημα με τα νύχια κάθε μήνα τζελ αλλά αποφάσισα να μην τα φτιάχνω στην εγκυμοσύνη. Οι μισοί γιατροί λένε ναι  (και πιθανόν να μην γνωρίζουν τις τεχνικές με τη λάμπα γιατί ως γιατροί θα φαντάζονται απλά ένα μανο) και οι αλλοι μισοι το απαγορεύουν λόγω ακτινοβολίας!!

Επειδή είναι η δουλειά μου,το πρόβλημα δεν είναι η ακτινοβολία από το φουρνακι!είναι ελάχιστη στο ημιμονιμο!σαν να κατσεις 10 λεπτά στον ήλιο και μιλάμε για μια φορά το μήνα!υπάρχουν και ειδικά γάντια για οποιον δεν θέλει ούτε αυτό!τα συστατικά που περιέχουν τα βερνίκια προβληματίζουν τους γιατρούς!

Είμαι όμως της άποψης οτι στην εγκυμοσύνη πρέπει να έχουμε μέτρο!να κάνουμε και νυχακια και μαλλάκια αλλά όχι τόσο συχνά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:
πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

 

Δεν ξέρω έχω ακούσει πολλές απόψεις αλλά γενικά είμαι φοβητσιαρα οπότε κλείνω προς την αποφυγή ορισμένων συνηθειών. Και το τσιγάρο έκοψα με την υπόνοια ότι είμαι έγκυος πριν κάνω χοριακη ακόμα φαντάσου.

πρίν από 27 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Επειδή είναι η δουλειά μου,το πρόβλημα δεν είναι η ακτινοβολία από το φουρνακι!είναι ελάχιστη στο ημιμονιμο!σαν να κατσεις 10 λεπτά στον ήλιο και μιλάμε για μια φορά το μήνα!υπάρχουν και ειδικά γάντια για οποιον δεν θέλει ούτε αυτό!τα συστατικά που περιέχουν τα βερνίκια προβληματίζουν τους γιατρούς!

Είμαι όμως της άποψης οτι στην εγκυμοσύνη πρέπει να έχουμε μέτρο!να κάνουμε και νυχακια και μαλλάκια αλλά όχι τόσο συχνά!

Δεν ξέρω έχω ακούσει πολλές απόψεις αλλά γενικά είμαι φοβητσιαρα οπότε κλείνω προς την αποφυγή ορισμένων συνηθειών. Και το τσιγάρο έκοψα με την υπόνοια ότι είμαι έγκυος πριν κάνω χοριακη ακόμα φαντάσου.

πρίν από 4 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δεν ξέρω έχω ακούσει πολλές απόψεις αλλά γενικά είμαι φοβητσιαρα οπότε κλείνω προς την αποφυγή ορισμένων συνηθειών. Και το τσιγάρο έκοψα με την υπόνοια ότι είμαι έγκυος πριν κάνω χοριακη ακόμα φαντάσου.

Καλά τι έκανα εδώ; παράθεση 100 φορές χαχα δεν ξέρω να το σβήσω 

Επεξεργάστηκαν by Melissoula27
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δεν ξέρω έχω ακούσει πολλές απόψεις αλλά γενικά είμαι φοβητσιαρα οπότε κλείνω προς την αποφυγή ορισμένων συνηθειών. Και το τσιγάρο έκοψα με την υπόνοια ότι είμαι έγκυος πριν κάνω χοριακη ακόμα φαντάσου.

Καλά τι έκανα εδώ; παράθεση 100 φορές χαχα δεν ξέρω να το σβήσω 

Χαχαχαχα!!!!λεπτομέρειες!!!ώρες -ώρες παταω και εγω οτι να 'ναι!να κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλα!εγω στο είπα για να ξέρεις οτι το πρόβλημα δεν είναι το φουρνακι!αν ηταν έτσι θα έκανες ακρυλικό που δεν πολυμερίζεται αλλά ακρυλικό δεν κάνουμε στην εγκυμοσύνη!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!!λεπτομέρειες!!!ώρες -ώρες παταω και εγω οτι να 'ναι!να κάνεις αυτό που σε κάνει να αισθάνεσαι καλα!εγω στο είπα για να ξέρεις οτι το πρόβλημα δεν είναι το φουρνακι!αν ηταν έτσι θα έκανες ακρυλικό που δεν πολυμερίζεται αλλά ακρυλικό δεν κάνουμε στην εγκυμοσύνη!

Βρήκες άνθρωπο!! Εμένα ο γιατρός μου είναι ιδιαιτέρως χαλαρός. Εγώ δεν είμαι καθόλου! Άντε να δούμε ρε κορίτσι δε γινόταν να μας πει κάποιος χαλάρωσε όλα θα πάνε άψογα μη φοβάστε τίποτα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια ευτυχως πριν την εγκυμοσυνη ειχα κανει ριζικη στα ποδια κ καπως σωθηκα. Για το ημιμονιμο θα ρωτησω κ γω κ θα σας πω. Μαλλια εκανα ανταυγειες στην 17η βδομαδα κ πραγματικα ενιωσα αλλος ανθρωπος. Παιζει μεγαλο ρολο η ψυχολογια κ το πως μας φαινεται ο εαυτος μας.

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΓΩ....ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ...ΔΕ ΠΗΡΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΤΙΑ...ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΝΤΕΠΟΝ ΔΕ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ....!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Βρήκες άνθρωπο!! Εμένα ο γιατρός μου είναι ιδιαιτέρως χαλαρός. Εγώ δεν είμαι καθόλου! Άντε να δούμε ρε κορίτσι δε γινόταν να μας πει κάποιος χαλάρωσε όλα θα πάνε άψογα μη φοβάστε τίποτα!!!! 

Και εμένα είναι χαλαρός σε τέτοια!θα το λέμε η μία στην άλλη και που θα πάει θα το πιστέψουμε!τον Αυγούστο θα λέμε "κοιμήθηκες καμια ωριτσα το βράδυ;;;":)

6 ώρες πρίν, samiam είπε:

Εγω κοριτσια ευτυχως πριν την εγκυμοσυνη ειχα κανει ριζικη στα ποδια κ καπως σωθηκα. Για το ημιμονιμο θα ρωτησω κ γω κ θα σας πω. Μαλλια εκανα ανταυγειες στην 17η βδομαδα κ πραγματικα ενιωσα αλλος ανθρωπος. Παιζει μεγαλο ρολο η ψυχολογια κ το πως μας φαινεται ο εαυτος μας.

Παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία!ανυπομονω και εγω να βάψω μαλλί γιατί βλέπω και κάτι άσπρες τριχουλες και δεν μπορώ!

1 hour ago, elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΓΩ....ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ...ΔΕ ΠΗΡΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΤΙΑ...ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ...ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΝΤΕΠΟΝ ΔΕ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ....!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ

Πονοκεφάλους γενικά έχουμε στην εγκυμοσύνη!δεν είναι ανησυχητικό!ντεπον μπορείς να παίρνεις για να μην σε πιάνει τόσο δυνατά!υπομονή σε όλες μας!!!έχεις και μυωπία;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...