Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Καλησπερα κορίτσια..τελικά δεν εφτεγαν τα δόντια μου αλλά το αυτί μου που μου προκάλεσε ωτίτιδα και με χτυπούσε στις γνάθους και στο κεφάλι! Πήρα παιδική αντιβίωση και συνηλθα κάπως..το θέμα είναι ότι χτες μπήκα ξανά νοσοκομείο γιατί 3 φορές μέσα σε 2 μέρες βρεχτηκε το εσώρουχο μου και ανησύχησα για αμνιακό υγρό! Πήγα νοσοκομείο χτες το απόγευμα το ένα τέστ κομπλέ το άλλο άλλαξε χρώμα! Τσεκαραν με υπέρηχο το μωρό μια χαρά και φουλ αμνιακό,δεν φαίνεται κάπου ρήξη! Με κράτησαν όμως μιας και βγήκε έτσι χτες να δούμε αν θα τρέξει τίποτα σήμερα,μήπως είναι καμία μικρή ρηξη! (Βέβαια επειδή επερνα κολπικά utrogestan μια μικρή πιθανότητα να φταίει και αυτό που βγήκε ετσι το τεστ).Προς παρόν όλα καλά ,δεν έτρεξε ξανά τίποτα  από χτες το πρωί και ο μικρός εκεί μέσα κάνει τούμπες! 

Γιατί όχι!? Εγώ στο Ιπποκράτειο πηγαίνω μιας και εκεί γέννησα τη κόρη μου και δεν είχα κανένα παραπονο! 

Εχω και εγω πολλά υγρά!εκεί που κάθομαι καταλαβαίνω οτι τρέχουν!είχα πάει και εγω στον γιατρό για αυτό τον λόγο και είδαμε στον υπέρηχο οτι είναι φουλ το αμνιακό!τέστ δεν κάναμε αφού ηταν Οκ στον υπέρηχο και το αμνιακό και το μωρό!και τώρα εχω πάρα πολλά υγρά αυτές τις μέρες,ώρες -ώρες μουσκεμα το εσώρουχο αλλά δεν ανησυχω αφού και πριν 2 βδομάδες με τα ίδια υγρά ήταν ολα καλά και τώρα νιώθω και το κοριτσάκι μου κάθε μέρα!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Αυτό το μασώμενο το Calcioral που παίρνω εγώ είναι τέλειο! Σαν καραμελίτσα! :-P

Αφού σκέφτομαι να το συνεχίσω και μετά, χαχα!

Αν δεν το μπορείς αυτό που παίρνεις, δεν ρωτάς τον γιατρό σου μήπως σου το δώσει σε άλλη μορφή; Για το ασβέστιο υπάρχει ποικιλία, νομίζω.

Μου είπε η μασωμενο η αναβραζον.... Και τα δύο με αηδιαζουν... Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι θα το πιπιλω μέσα στην ζέστη και θα μου κόβεται η ανάσα.... Θα το παλέψω. Δεν είμαι σπίτι να δω πως λέγετε μόλις πάω θα σου πω.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εχω και εγω πολλά υγρά!εκεί που κάθομαι καταλαβαίνω οτι τρέχουν!είχα πάει και εγω στον γιατρό για αυτό τον λόγο και είδαμε στον υπέρηχο οτι είναι φουλ το αμνιακό!τέστ δεν κάναμε αφού ηταν Οκ στον υπέρηχο και το αμνιακό και το μωρό!και τώρα εχω πάρα πολλά υγρά αυτές τις μέρες,ώρες -ώρες μουσκεμα το εσώρουχο αλλά δεν ανησυχω αφού και πριν 2 βδομάδες με τα ίδια υγρά ήταν ολα καλά και τώρα νιώθω και το κοριτσάκι μου κάθε μέρα!

Τα υγρά που έχεις είναι διάφανα? Γιατί εμένα έτσι σαν νερό ήταν για αυτό ανησύχησα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Τα υγρά που έχεις είναι διάφανα? Γιατί εμένα έτσι σαν νερό ήταν για αυτό ανησύχησα! 

Είναι πολύ υγρά!αν δεν φοραω σερβιετακι θα βραχεί μέχρι και το παντελόνι μου!είμαι ημιδιαφανα κάποιες φορές!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αχ ρε κορίτσια δεν αντέχω πότε θα μάθω και εγω το φύλλο.. Πώς θα περάσουν αυτές οι δύο εβδομάδες. Θέλω να ξεκινήσω να αγοράζω και εγω διαφορα πραγματακια.

Λίγο ακόμα υπομονή!δυο βδομάδες κ κάτι για την β'επιπεδου!!!και μετά τρεχα για ψώνια!

Μην βιαζεσαι για τα ψώνια όμως γιατί εσυ θα κάνεις και μετακόμιση!ποιος ο λόγος να τα πηγαινοφερνεις


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με συγχωρείτε για την αηδιαστικη περιγραφή αλλά εμένα τα υγρά μου έχουν χρωμα ανοιχτο κίτρινο και ειναι κολλώδη. Δεν έχουν άσχημη οσμή ούτε έχω φαγούρα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ανησυχεί αυτό... Έχει καμία άλλη τέτοια υγρά;

Παρεμπιπτόντως εγώ παίρνω ένα μασωμενο ασβέστιο που λέγεται body calcin το οποίο είναι σαν καραμελιτσα με γεύση λεμόνι και είναι πολύ ελαφρύ. Δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Λίγο ακόμα υπομονή!δυο βδομάδες κ κάτι για την β'επιπεδου!!!και μετά τρεχα για ψώνια!

Μην βιαζεσαι για τα ψώνια όμως γιατί εσυ θα κάνεις και μετακόμιση!ποιος ο λόγος να τα πηγαινοφερνεις

Καλά ναι μικρο πράγματα θέλω να πάρω.. Να ξέρω τι χρώμα να κοιτάζω αν και με κόβω για ουδέτερα είτε κορίτσι είτε αγόρι δεν θέλω ροζ και γαλάζια... Όσο μπορώ θα τα αποφύγω γιατί οι συγγενείς με τέτοια χρώματα θα με γεμίσουν.

Και θέλω να ξέρω σε τι μιλάω σε αρσενικό η σε θηλυκό... Να προσέχω και τι λέω.... :-D


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Κορίτσια με συγχωρείτε για την αηδιαστικη περιγραφή αλλά εμένα τα υγρά μου έχουν χρωμα ανοιχτο κίτρινο και ειναι κολλώδη. Δεν έχουν άσχημη οσμή ούτε έχω φαγούρα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ανησυχεί αυτό... Έχει καμία άλλη τέτοια υγρά;

Παρεμπιπτόντως εγώ παίρνω ένα μασωμενο ασβέστιο που λέγεται body calcin το οποίο είναι σαν καραμελιτσα με γεύση λεμόνι και είναι πολύ ελαφρύ. Δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

Συνήθως και εμένα έτσι είναι αλλά άλλες φορές είναι ημιδιαφανα!και γενικά πλημμύρα!

Με γεύση λεμόνι και το δικό μου αλλά μπλιαξ!

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλά ναι μικρο πράγματα θέλω να πάρω.. Να ξέρω τι χρώμα να κοιτάζω αν και με κόβω για ουδέτερα είτε κορίτσι είτε αγόρι δεν θέλω ροζ και γαλάζια... Όσο μπορώ θα τα αποφύγω γιατί οι συγγενείς με τέτοια χρώματα θα με γεμίσουν.

Και θέλω να ξέρω σε τι μιλάω σε αρσενικό η σε θηλυκό... Να προσέχω και τι λέω.... :-D

Χαχαχαχα!!!και εμένα αυτό με ένοιαζε!να ξέρω σε τι να μιλάω!!!Και εγω θα είχα σκάσει στην θέση σου!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Κορίτσια με συγχωρείτε για την αηδιαστικη περιγραφή αλλά εμένα τα υγρά μου έχουν χρωμα ανοιχτο κίτρινο και ειναι κολλώδη. Δεν έχουν άσχημη οσμή ούτε έχω φαγούρα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν τον ανησυχεί αυτό... Έχει καμία άλλη τέτοια υγρά;

Παρεμπιπτόντως εγώ παίρνω ένα μασωμενο ασβέστιο που λέγεται body calcin το οποίο είναι σαν καραμελιτσα με γεύση λεμόνι και είναι πολύ ελαφρύ. Δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.

Έτσι ήταν εμένα στην αρχή μιξα τα έλεγα. Τώρα είναι πιο υγρά σαν φλεμα και λίγο πιο κιτρινωπα από την αρχή.... μπλιαχ συγγνώμη κιόλας. Ούτε εμένα μυρίζουν ούτε έχω φαγούρα. Πρέπει να το πλένουμε συχνά το τσίου και το βράδυ να κοιμόμαστε χωρίς εσώρουχο για να πέρνει και λίγο αέρα....

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!και εμένα αυτό με ένοιαζε!να ξέρω σε τι να μιλάω!!!Και εγω θα είχα σκάσει στην θέση σου!

Μου έρχεται να πάω σε καποιον να κάνω υπέρηχο για να δω τι ειναι. Αλλά και τι να του πω για σας ήρθα να μάθω το φύλλο? Θα με πει και τρελή.

  • Χαχα 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Έτσι ήταν εμένα στην αρχή μιξα τα έλεγα. Τώρα είναι πιο υγρά σαν φλεμα και λίγο πιο κιτρινωπα από την αρχή.... μπλιαχ συγγνώμη κιόλας. Ούτε εμένα μυρίζουν ούτε έχω φαγούρα. Πρέπει να το πλένουμε συχνά το τσίου και το βράδυ να κοιμόμαστε χωρίς εσώρουχο για να πέρνει και λίγο αέρα....

Μου έρχεται να πάω σε καποιον να κάνω υπέρηχο για να δω τι ειναι. Αλλά και τι να του πω για σας ήρθα να μάθω το φύλλο? Θα με πει και τρελή.

Χαχαχαχα!!!μπορείς να πας να κάνεις υπέρηχο σε ένα ιατρικό και να ρωτήσεις και αν βλέπουν φύλο!!!

Αυτα που λες είναι φυσιολογικά!εμένα με ανησυχούν οταν είναι πολλά και πολύ αραιά!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel @Χαρά Τριανταφυλλακι. Ευχαριστώ βρε κορίτσια ησύχασα τώρα.  Εμένα τα υγρά μου τον 2ο-3ο μήνα ήταν διάφανα σαν νερό. Γινόταν μούσκεμα μέχρι και το παντελόνι μου. Νομίζω όμως ότι είχε να κάνει και με την vasclor που έβαζα ενδοκολπικα. Μετά γίναν άσπρα σαν γάλα και νερουλά. Τώρα έχει κάνα μήνα γίναν κίτρινα και γλιτσερα σαν μιξα!! Χαχαχαχα


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Maraki2018 είπε:

@rapounzel_rapounzel @Χαρά Τριανταφυλλακι. Ευχαριστώ βρε κορίτσια ησύχασα τώρα.  Εμένα τα υγρά μου τον 2ο-3ο μήνα ήταν διάφανα σαν νερό. Γινόταν μούσκεμα μέχρι και το παντελόνι μου. Νομίζω όμως ότι είχε να κάνει και με την vasclor που έβαζα ενδοκολπικα. Μετά γίναν άσπρα σαν γάλα και νερουλά. Τώρα έχει κάνα μήνα γίναν κίτρινα και γλιτσερα σαν μιξα!! Χαχαχαχα

Ρωτα τον γιατρό σου μόλις πας. Αλλά πιστεύω ότι δεν είναι κάτι για να ανησυχείς.

πρίν από 11 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!μπορείς να πας να κάνεις υπέρηχο σε ένα ιατρικό και να ρωτήσεις και αν βλέπουν φύλο!!!

Αυτα που λες είναι φυσιολογικά!εμένα με ανησυχούν οταν είναι πολλά και πολύ αραιά!

Δεν τον έχω ρωτήσει τον γιατρό για τα υγρά. Και τώρα που τα μελετήσαμε μόλις ξανά πάω θα τον ρωτήσω. Να δω τι θα μου πει. Εσείς έχετε συχνοουρια κορίτσια? Εγώ καθόλου. Από την αρχή τίποτα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Maraki2018 είπε:

@rapounzel_rapounzel @Χαρά Τριανταφυλλακι. Ευχαριστώ βρε κορίτσια ησύχασα τώρα.  Εμένα τα υγρά μου τον 2ο-3ο μήνα ήταν διάφανα σαν νερό. Γινόταν μούσκεμα μέχρι και το παντελόνι μου. Νομίζω όμως ότι είχε να κάνει και με την vasclor που έβαζα ενδοκολπικα. Μετά γίναν άσπρα σαν γάλα και νερουλά. Τώρα έχει κάνα μήνα γίναν κίτρινα και γλιτσερα σαν μιξα!! Χαχαχαχα

Χαχαχαχα!!!πεθαίνω με τις περιγραφές μας!!!εγω αυτά τα πολύ υγρά έχω, κιτρινίζουν όμως!σαν κατουρημενη είμαι ώρες ώρες!

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ρωτα τον γιατρό σου μόλις πας. Αλλά πιστεύω ότι δεν είναι κάτι για να ανησυχείς.

Δεν τον έχω ρωτήσει τον γιατρό για τα υγρά. Και τώρα που τα μελετήσαμε μόλις ξανά πάω θα τον ρωτήσω. Να δω τι θα μου πει. Εσείς έχετε συχνοουρια κορίτσια? Εγώ καθόλου. Από την αρχή τίποτα.

Συχνοουρια;;;σαν τρελή πηγαίνω!μου λέει ο άντρας μου πάλι για κατουρημα πας;;;χαχαχαχα ειδικά οταν πιω πολυ νερό μέχρι να αδειασω κάθε ενα τέταρτο! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ρωτα τον γιατρό σου μόλις πας. Αλλά πιστεύω ότι δεν είναι κάτι για να ανησυχείς.

Δεν τον έχω ρωτήσει τον γιατρό για τα υγρά. Και τώρα που τα μελετήσαμε μόλις ξανά πάω θα τον ρωτήσω. Να δω τι θα μου πει. Εσείς έχετε συχνοουρια κορίτσια? Εγώ καθόλου. Από την αρχή τίποτα.

 Τον ρώτησα και τον γιατρό και μου είπε ότι εφόσον δεν μυρίζουν τα υγρά να μην ανησυχω.

Εγω συχνοουρια ειχα 5η έως 7η εβδομάδα. Τώρα έχω εδώ και 2-3 μέρες παλι συχνοουρια η οποία νομίζω οφείλεται στο ότι μεγαλώνει το μωρό και η μήτρα μου και πιέζει την ουροδόχο κύστη. Πάντως η κοιλιά μου μεγάλωσε πολύ τις τελευταίες μέρες. Άρχισαν κάποιοι να με καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος παρά το γεγονός ότι φοράω φαρδιές μπλούζες.

  • Μου αρέσει 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...