Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα κοριτσια.Ευχομαι σε ολες σας να πανε ολα καλα!

Χθες πηγα για αυχενικη και ειναι ολα καλα.Κατα 80% εχω κοριτσακι.

Θα το δουμε τον επομενο μηνα πιο σιγουρα.

Παντως στον Παντελη στην αυχενικη που μου ειπαν παλι κατα 80% το φυλο επεσαν μεσα.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

evmo το ονομα μου ειναι Αννα

στα benetton ειχα παει στην πρωτη εγκυμοσυνη για καλοκαιρινα και δεν μου αρεσαν εκτως απο μπιζαμες που πηρα απο κει και ηταν πολυ βολικες με κουμπακια.

h&m παρολα αυτα ξερεις που έχει στην θεσσαλονικη?δεν εχω παει ποτε για ψωνια σε H&m. Στο cosmos δεν εχει απο οσο θυμαμαι.

βασικα φουστιτσες θελω γιατι θελω να παω την Κυριακη μου στην εκκλησια και δεν εχω φουστα ή φορεμα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σ'όλες. Ζορίζομαι πάρα πολύ με τις ναυτίες και τις ανακατοσουρες. Σαν να είμαι σε μια βάρκα μεσοπέλαγα με 7 μποφώρ. Απο την άλλη σκεφτομαι οτι αυτο σημαίνει ότι όλα εξελίσσονται καλά και παρηγοριεμαι. Σήμερα συμπληρώνω την 7η εβδομάδα. Εσείς κορίτσια πως τα πάτε;


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!ευχομαι να μην σας ταλαιπωρουν τα μπεμπακια!!!!!εγω ευτυχως δεν εχω εμετους και αναγουλες, μονο κοπωση αρκετη!!!!αυριο παω στον γιατρο, μπορει να κανω και την αυχενικη διαφανεια, δεν μου εχει πει αν θα την κανουμε....εχω αγχος!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Κι εγώ αναγούλες κ εμετούς έχω αλλά τώρα 2 μέρες είμαι καλά. Είδατε τι καλό μωρό που έχω με χαλάρωσε τώρα λίγο να φάω τα σουβλάκια μου κ μετά θ αρχίσει πάλι. Το απόγευμα θα πάμε στο γιατρό να το δούμε. Ανυπομονώ!! Πόπη ο γιατρός σου θα σου την κάνει την αυχενική;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Όσο πάμε κ αυξανόμαστε!

Κορίτσια πέρασα μεγάλη λαχτάρα την Κυριακή κ μπήκα να μοιραστώ τα νέα μου.

Εκεί που καθόμουν χωρίς να έχω κανένα ύποπτο σημάδι αισθάνθηκα μια υγρασία. Κοιτάζω κ μένω κάγκελο! Μπόλικο αίμα κόκκινο σαν να έχω περίοδο. Κ εγώ κ ο άντρας μου σκεφτήκαμε ότι αυτό ήταν δεν τα κατάφερε το καημένο το εμβρυάκι..

Παίρνω τηλέφωνο το γιατρό κ του λέω γιατρέ πιστεύω ότι ξεκίνησε η αποβολή. Ο γιατρός με εξέπληξε γιατί μου είπε ότι αν δεν έχω πόνους τίποτα δεν είναι σίγουρο. Μάλιστα μου είπε κ με "πλημμύρα" αίμα μπορεί κ να πηγαίνει καλά. Εγώ πρώτη φορά το άκουγα αυτό. Κ πρόσθεσε: "Ξάπλωσε δες πως θα πάει κατά τη διάρκεια της νύχτας κ πάρε με τηλέφωνο. Αν δεν έχεις άλλο αίμα ραντεβού το πρωί".

Αν και πίστευα ότι πιθανότατα δεν είναι καλά τα πράγματα ήμουν αρκετά ψύχραιμη κ σκεφτόμουν "ότι είναι να συμβεί θα συμβεί". Μου έκανα εντύπωση γιατί ήμουν ήρεμη. Κοιμήθηκα κανονικά ξύπνησα μια φορά κατά τη διάρκεια της νύχτας κ αναρωτιόμουν τι να συμβαίνει άραγε; γιατί ακόμα δεν είχαν αρχίσει οι πόνοι της υποτιθέμενης αποβολής.

Το πρωί πάμε στο γιατρό κ εκεί που κάνει τον υπέρηχο ακούμε "Μια χαρά είναι!!!" Γιατρέ σίγουρα;;;; Είχαμε πάθει πλάκα κ οι δύο!!! Μια χαρά έχει μεγαλώσει κ η καρδιά του χτυπάει κανονικότατα κ σταθερά! Απλά είχαμε μια μικρή περιφερειακή αποκόλληση πλακούντα. Κορίτσια είναι φανταστικό το πόσο είχε μεγαλώσει..είδα κ τα χεράκια του!!! Μας το έβαλε ο γιατρός κ στην έγχρωμη τρισδιάστατη απεικόνιση!! Τι γλυκό που ήταν! Έκανα την ενεσούλα μου(προγεστερόνη) κ μου είπε να μην κάνω τίποτα για μια εβδομάδα.

Τώρα απολαμβάνω ξεκούραση κ θα ξαναπάω τη Δευτέρα....Δεν είχα ξανά αίμα όλα πεντακάθαρα...


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποια για την αυχενική διαφάνεια χρειάζεται να κάνεις κάτι; Εννοώ να προετοιμαστείς με κάποιο τρόπο;

καλησπέρα κορίτσια!!!

menina δεν χρειαζεται κατι, ενας απλος υπερυχος ειναι για μας αλλα ο γιατρος μετραει τον αυχενα του παιδιου.Το κοστος του είναι παραπάνω απο απλη επισκεψη .Εμενα που δεν μου την κανει η γιατρος μου κοστιζει 130-140 ευρω θα την κανω σε διαγνωστικο κεντρου οπου θα εκει θα κανω και β επιπεδου.

εγω δεν ειχα κανει στην πρωτη εγκυμοσυνη.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!ευχομαι να μην σας ταλαιπωρουν τα μπεμπακια!!!!!εγω ευτυχως δεν εχω εμετους και αναγουλες, μονο κοπωση αρκετη!!!!αυριο παω στον γιατρο, μπορει να κανω και την αυχενικη διαφανεια, δεν μου εχει πει αν θα την κανουμε....εχω αγχος!!!!!

popi αν σου κανει την αυχενικη ο γιατρος σου μην εχεις αγχος δεν υπηρχε λογος να στο λεει καιρο πριν....αν ομως δεν εχει τετοιου ειδους υπερυχο τοτε παλι να μην στεναχωρεθεις απο την 8-13 εβδομαδα μπορεις να την κανεις!προλαβαινεις να κλεισεις ραντεβου καπου αλλου.

και εγω οπως ειπα στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν την ειχα κανει ετσι κιαλλιως τα αποτελεσματα δεν ειναι τοσο εγκυρα

....

Μια φιλη μου της ειχαν πει στην αυχενικη πως το παιδι της θα εχει συνδρομο down και το μωρο βγηκε υγιεστατο.

ο υπερυχος β επιπεδου ειναι πολυ πιο σημαντικος και πιο εγκυρος.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

μαζι με την αυχενικη διαφανεια θα κανουμε και ελεγχο χοριακης papp -a και συγκρινουν τα δυο ποσοστα την αυχενικης και τησ χοριακης.

και ετσι βλεπουν αν τα μωρακια μας θα εχουν συνδρομο down.

καλα αποτελεσματα σε ολες μας κοριτσια και υγεια σε ολα τα μωρακια αλλα και στις ομορφες μανουλες.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια!!!

menina δεν χρειαζεται κατι, ενας απλος υπερυχος ειναι για μας αλλα ο γιατρος μετραει τον αυχενα του παιδιου.Το κοστος του είναι παραπάνω απο απλη επισκεψη .Εμενα που δεν μου την κανει η γιατρος μου κοστιζει 130-140 ευρω θα την κανω σε διαγνωστικο κεντρου οπου θα εκει θα κανω και β επιπεδου.

εγω δεν ειχα κανει στην πρωτη εγκυμοσυνη.

Σ' ευχαριστώ.


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

....

Μια φιλη μου της ειχαν πει στην αυχενικη πως το παιδι της θα εχει συνδρομο down και το μωρο βγηκε υγιεστατο.

ο υπερυχος β επιπεδου ειναι πολυ πιο σημαντικος και πιο εγκυρος.

Πωπω τι τράβηξε η καημένη η κοπέλα! Δεν φάνηκε στη β επιπέδου ότι ήταν καλά το μωράκι; Κ γιατί να την κάνουμε κ να αγχωνόμαστε αν τα αποτελέσματα δεν είναι τόσο έγκυρα στην αυχενική; Μήπως υπάρχουν κ άλλες περιπτώσεις που είναι σίγουρο το πρόβλημα κ βοηθά στο να διακοπεί η κύηση νωρίτερα;


bg1134657.jpg"]bg1134657.jpg[/url]
Link to comment
Share on other sites

Αχ με αυτές τις αποκολλήσεις!! Τώρα γυρίσμαε κι εμείς από το γιατρό. Τα ίδια και χειρότερα η αποκόλληση με την προηγούμενη φορά. Εγώ ευτυχώς δεν έχω αίμα γιατί είναι πάνω λέει. Μου πε οτι έπρεπε να χε κολλήσει από την προηγούμενη φορά..Τι να πω! Συνεχίζω τα utrogestan 1 κολπικά κάθε βράδυ. Πάντως έχει μεγαλώσει πάρα πολύ γλύκα είναι. 143 οι χτύποι της καρδιάς του και μήκος 2,75 το γλυκάκι μου.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!πω πω μελινα μου παλι κατατρομαξες!!!!!!αλλα δοξα τον Θεο!!!!!!!το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα!!!!!!!!!!μπραβο!!!!!!!!

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ μου σε ευχαριστω, εχει τετοιο υπερηχο στο ιατρειο του, ευτυχως, αλλα επειδη στην προηγουμενη αποβολη μου το μωρακι ειχε συνδρομο down γι'αυτο ειμαι παραπανω αγχωμενη, ισως μου πει να κανω και αμνιοπαρακεντηση για να ειμαστε σιγουροι οτι το μπεμπακι ειναι γερο!!!!!μακαρι να ειναι ολα καλα!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...