Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλή μου popi1 είμαι 40 κλεισμένα, οπότε το θεωρώ οχι απλα δεδομένο αλλα εκ των ουκ ανευ. Να σου πω για την ιστορία οτι εγώ είχα κλεισει ως μάνα. Το μεγάλο μου ειναι 12 χρονών και το μικρό μου 10. Ειχα τεραστια ευκολία να μένω εγκυος στην ηλικία που έκανα τα παιδιά μου. Δε χρειαζοταν να προσπαθησω δεύτερη φορά. Μια φορά την μερα της ωορρηξιας και έφτανε. Ετσι θεωρουσα μεχρι και πριν 2 μήνες που για μια μία ακομα φορα δεν προσεξα. Βεβαια θεωρουσα απιθανο το ενδεχομενο συλληψης λόγω ηλικίας και κυριως κωνοειδους εκτομής που λεγεται οτι επηρεαζει την γονιμότητα. Αλλα επεσα τελειως έξω. Διανύω την ογδοη εβδομαδα κύησης με ενα πολύ δυνατο μωρο, που αυξάνει θεαματικά τις μοναδες χοριακής και με μια πολυ δυνατη καρδουλα. Να καταλαβεις την 5η μερα καθηστερησης ειχα 5.250 μονάδες και σε 3 μερες 16.850. Καρδουλα άκουσα ενδοκολπικά λιγο πριν να συμπληρωσω την 6η εβδομάδα. Παρόλα αυτά νιωθω φοβερη φοβια...κανω λες και ειναι το πρώτο. Θα μου πεις μετα΄απο 10 χρονια σαν πρωτη εγκυμοσύνη αισθανομαι

μπραβο σου!!!!!!!!σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!!!!!!!να χαιρεσαι τα παιδακια σου και με το καλο να ερθει και το τριτο!!!!!οσο για την κωνοειδους εκτομη, δεν την εχω ξανακουσει, ελπιζω ολα να σου πανε καλα και με την περιδεση, θα πρεπει να εισαι ξαπλωμενη συνεχεια?να μην αγχωνεσαι καθολου με την αμνιοπαρακεντηση, εχει καταντησει ρουτινα πλεον!!!!!καποιες επιλεγουν να το κανουν απο μονες τους, για να ειναι σιγουρες οτι το μπεμπακι τους ειναι γερο!!!!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ποια καλή κοπέλα θα μου πει πως βαζουμε το τικερακι απο κατω; Μη ξεχνατε οτι ειμαι και καποιας ηλικίας και η σχεση μου με την τεχνολογια σταματει στην εγγραφη και καταχωρηση του φορουμ. Για βοηθήστε με λιγο οι νεωτερες!!!!

λοιπον.....πατας πανω σε οποιο τικερακι σου αρεσει και μετα ακολουθεις τις διαδικασιες με τις ημερομηνιες πιθανου τοκετου.....επειτα σου λεει τον κωδικο : [url.......κτλ..... αυτο το κανεις αντιγραφη και το κανεις επικολληση στην επεξεργασια υπογραφης που βρισκεις στο προφιλ σου και ειναι ετοιμο, αν δεν καταλαβες κατι, πες μου!!!!!καλα?


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω ολα να σου πανε καλα και με την περιδεση, θα πρεπει να εισαι ξαπλωμενη συνεχεια?

Κοιτα λεπτομερειες θα ξέρω στο τελος της 10ης εβδομάδας που θα με ξαναδει ο γιατρος μου. Το μηκος του τραχηλου ειναι σε οριακο σημειο , 1,5 εκατοστά. Άλλα επειδη ξερω το γιατρο μου δε θα ρισκάρει και θα κανει περιδεση. Επειδη ειναι προγραμματισμενη περιδεση που γινεται για προληψη και οχι εκτατη λογω διαστολης και προωρου τοκετου, πιθανολογω οτι θα ξαπλωσω για λιγες μερες και μετα θα επιστρεψω στη καθημερινη ρουτινα αλλα με μεγαλη προσοχη!! Ετσι νομιζω αλλα με βεβαιοτητα θα ξερω σε 2 εβδομαδες που θα τα συζητησω με το γιατρο μου.

Αχ βουνο μου φαινονται ολα... αλλα νιωθω πως θα τα καταφέρω!!! Να μαστε ολες καλά και να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα λεπτομερειες θα ξέρω στο τελος της 10ης εβδομάδας που θα με ξαναδει ο γιατρος μου. Το μηκος του τραχηλου ειναι σε οριακο σημειο , 1,5 εκατοστά. Άλλα επειδη ξερω το γιατρο μου δε θα ρισκάρει και θα κανει περιδεση. Επειδη ειναι προγραμματισμενη περιδεση που γινεται για προληψη και οχι εκτατη λογω διαστολης και προωρου τοκετου, πιθανολογω οτι θα ξαπλωσω για λιγες μερες και μετα θα επιστρεψω στη καθημερινη ρουτινα αλλα με μεγαλη προσοχη!! Ετσι νομιζω αλλα με βεβαιοτητα θα ξερω σε 2 εβδομαδες που θα τα συζητησω με το γιατρο μου.

Αχ βουνο μου φαινονται ολα... αλλα νιωθω πως θα τα καταφέρω!!! Να μαστε ολες καλά και να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη

εννοειται πως θα τα καταφερεις!!!!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!!!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την επικόλληση εχω κανω λαθος. εγω επικολλησα στην υπογραφή αλλα εκει πρεπει να ειναι το λαθος

πρεπει να επιλεξεις τον αλλο κωδικο που σου δινει το τικερακι αυτο που αρχιζει με [url....


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Popi1, είδες προόδο που έκανα!! Γηράσκουσα αεί διδασκόμενη. Όχι μόνο 1 τικερακι έβαλα αλλα κατάφερα να πιανω τη μιση σελίδα με τα τικεράκια μου.

χαχαχαχα....ειδες?

αφου εχεις και τα παιδακια σου, να μην τα βαλεις κι αυτα?χαχαχαχα


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

Πηγα και εγω στην γιατρο μου ολα καλα με το νινι μου!!!

πηρα και κρεμουλες για κοιλια και προσωπο!!!

τωρα θα ξαναπαω μετα την αυχενικη μετα τις 10-3!!!!

χθες ειχαμε επετειο η Κυριακη κοιμηθηκε στην γιαγια της και πηγαμε σινεμα και μετα για ποτακι και μετα και μετα για γλυκακι!!!!!

Δεν μπορεσα να αντισταθω και εφαγα ποπ κορν αν και απαγορευεται να τρωω αλατι!!!!δεν αντεχα να κουω αυτο το κριτσ κριτσ απο τα ποπ κορν εκει μεσα αν και δεν φταιω εγω,ο αντρας μου που επρεπε να τα παρουμε ειναι must ετσι μου ειπε.....!!!!!

απο τοτε εχω ταχυκαρδιες δεν ξερω αν αυτη ειναι η αιτια....τα ατιμα τα ποπ κορν!!!!

εχει καμια σας ταχυκαρδιες ?????

μου μετρησανε την πιεση και ειχα 12 και μου ειπαν να την παρακολουθω.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια καλησπερα,

δυστυχως δεν προλαβαινω να μπαινω καθε μερα.Χαιρομαι που ειστε ολες καλα!

elly ολα καλα να πανε!!

ΝιNH KYΡΙΑΚΗ καλα εκανες για τα ποπ κορν.Μια στο τοσο δεν κανει τοοοοσο κακο.Εγω εχθες τους τηγανησα πατατες κ εφαγα λιγες κ παρ ολο που αποφευγω κ εγω το αλατι, σημερα το πρωι τα δαχτυλα μου ηταν ψιλοπρησμενα.Να φανταστειτε εβγαλα την βερα μου:D:D

Καλλιοπακι ευχαριστω για το καλωσορησμα.Για την ιστορια το 3ο παιδι το ειχα σχεδον αποκλεισει απο τα αμεσα τουλαχιστον σχεδια μου.Γι αυτο ηταν τρελο σοκ οταν το εμαθα..χαχα..ευχαριστω ομως σοκ!!

Εγω εχω τα αλλα χαριτωμενα που με ποιανουν..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...μεχρι κ το σπιτι...μπαινω μεσα κ νομιζω οτι βρωμαει κ σφουγγαριζω συνεχεια...ευτυχως που εχω χαλια κ η επιφανεια ειναι περιορισμενη!!!

Η τουαλετα για μενα ειναι απλησιαστη..καθε μερα ριχνω dettol κ μου μυριζει.Εννοειται οτι ο αντρας μου με λεει τρελη κ αυτος τα βλεπει πεντακαθαρα...

Σας φιλω!!


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας σε ολες κοριτσια!!!!!καλως ηρθα κι εγω στο καφε του Σεπτεβριου!!!!να εχουμε ολες μια καλη εγκυμοσυνη.....:-P. το Σαββατο κλεινω τις 12 εβδομαδες και αυριο(03/03/11) εχω αυχενικη διαφανεια.....εχω παρα παρα πολυ αγχος γιατι εχω ηδη μια αποτυχια....:-(.ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!!


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...