Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!! Τι κανουν τα μπεμπάκια σας;;; Εμείς ετοιμαζόμαστε για την αυχενική τη δευτέρα κ το προσμένουμε με πολύ χαρά!! Αλλά βρε κοριτσια πάλι κάτι βρήκα να αγχωθω. Τη λιστέρια!!! Κανατε εξετασεις να δειτε αν εχετε αντισωματα;; Γιατι εμενα δε μου έκανε. Κ τώρα διαβαζω οτι για λιστερια ενοχοποιούνται αλλαντικά, τυρια μέσα στα οποία κ η φέτα την οποία καταναλώνω σε μεγάλες ποσότητες, ωμά θαλασσινά όπως ο ταραμάς τον οποίο καταναλωσα σε τεραστιες ποσότητες επίσης. Κ καλά ρε παιδιά ο γιατρός μου δεν έπρεπε να μου πει προσεχε αυτα κι αυτα;; Μόνο για τις γαρίδες μου πε μόνο. Οτι εχουυν χημικα για να φαινονται φρεσκες κ κοκκινες κ να τις αποφευγω.

περιμενουμε νεα σου, μην μας ξεχασεις....


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σε ολες και από μένα!:PΕίμαι κι εγώ μέλλουσα μανούλα με ΠΗΤ 15/9.

Ευχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό το ζουζουνάκι σας!

Ααααα και να μην ξεχάσω καλό κουράγιο για το καλοκαίρι που θα περάσουμε!:shock:ΘΑ φάμε όλες τις ζέστες ρε κορίτσια!Πως θα το αντέξουμε?

ελσουλα, ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!που θα γεννησεις??εμενα μου εχει δωσει πητ 18/09.εγω γενναω ιασω


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπέρα!!

εκανα και εγω αυχενικη διαφανεια σημερα.Ολα πολυ καλα απλα θα χρειαστει να κανω και μια αλλη εξεταση μαζι με το β επιπεδου για να δουνε αν το μωρο θα εχει φυσημα κατα τα αλλα ολα πολυ καλα.

Μαλλον αγορακι!

Μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!να εχεις μια καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη και με το καλο να φερεις το bebe σου στο κοσμο!!!!!!!!!!!


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κααλημέρα!! Τι ευτυχία είναι αυτή !!! Όλα πολύ καλά η γιατρός εξέτασε πολύ αναλυτικά τα πάντα μιλάμε ττο ξεσκόνησε το παιδί. Κάποια στιγμή χτύπησε κ την κοιλιά μου για να ελέγξει τα αντανακλαστικά του κ το πιτσιρίκι τρελάθηκε άρχισε να χοροπηδάει!! Τρελό γέλιο. Γενικά κουνιόταν συνέχεια. Επίσης είναι μπέμπα!!! Κατά 90%!! Καλά πολύ γελιο μόλις μου λέει στην αρχή 163 παλμούς της λέω κορίτσι είναι κ μου κανει έλα τωρα δεν μπορώ να ακούω τέτοια κ στο τελος τη ρωτάω τι παιδί έχουμε κ μου λέει κορίτσι έπεσες μέσα!!! Το χουμε κ σε dvd το μπεμπέ. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο φαίνονται τα χαρακτηριστικά αλλά μου φάνηκε πολύ όμορφη κ νομίζω οτι κ μονο απο το σουλούπι φαίνεται οτι είναι κορίτσι. Ναι χάζεψα από τώρα γελάει κανείς;;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης πάλι θα περιοριστώ στο σπίτι κ στο κρεββάτι!! Έχει ακόμα μια αιματολίμνη ο γιατρός λέει οτι μίκρυνε αλλά σε φωτό το είδε δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να κρίνει. Μου κοψε τα utrogestan κ μου δωσε μαγνησιο 2 πρωι 2 βραδυ (λέει οτι είναι το αγαπημένο του συμπλήρωμα κ του λέω μηπως είναι πολυ όχι δειναι το αγαπημένο μου - τι να του πω τωρα. Βοηθάει λέει σε συσπάσεις προωρους τοκετούς καρδιά κτλ κτλ. Εγώ ξέρω οτι άλλες δεν το πάιρνουν κ καθόλου. 1 σίδηρο το πρωι 1 το βράδυ κ 1 ασβέστιο το μεσημέρι. Αυτά τα λίγα. Κ εξετάσεις σε 2 μήνες. Μου κανε πριν ενάμιση μήνα. Θα μείνω 3 μήνες χωρίς εξετάσεις;;; Κ μου πε για λιστέρια να μη φοβάμαι δεν του χει πάθει ποτέ καμία. Β επιπέδου πότε κάνουμε ξέχασα να ρωτήσω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο nefel μου!!!!!!!συγχαρητηρια για τα χαρουμενα νεα σου και για την μπεμπουλα σου!!!!!!!τωρα, να περιοριστεις στο κρεβατι οπως ακριβως σου ειπε ο γιατρος σου. για την β επιπεδου, αν δεν κανω λαθος ειναι την 20η εβδομαδα. εκει θα δουνε ακομα πιο αναλυτικα ολα τα ζωτικα οργανα του μωρου. και παλι πολλα πολλα συγχαρητηρια και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μεχρι το τελος να εχουμε μονο ευχαριστα νεα!!!!!!!!:D


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θα ηθελα να θεσω ενα θεμα συζητησης. ΒΑΦΗ ΜΑΛΛΙΩΝ. τι κανετε εσεις?/τι σας εχει πει ο γιατρος σας??? εχω σημερα ραντεβου και θελω να τον ρωτησω. οσο ξερω οτι ειμαι εγκυος δεν τα εχω βαψει καθολου, εχω ομως πολλες ασπρες τριχες και θα ηθελα αν υπαρχι καποιος τροπος να τις καλυψω. απο οτι ξερω οι αντευγειες ειναι μια καλη λυση


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

ελσουλα, ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!που θα γεννησεις??εμενα μου εχει δωσει πητ 18/09.εγω γενναω ιασω

skoulikaki, είμαι από Γιαννιτσά και θα γεννήσω σε μια κλινική που λέγεται Ελευθώ στην οποία είναι ο γιατρός μου.Είμαστε μακριά..:-P

θα τα λέμε όμως απ΄το forum για την εμπειρία μας!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Skoulikaki τι χρώμα είναι τα μαλλιάα σου;;;; Αν είναι καστανα ανοιχτά δεν πειράζει αν είναι σκούρα καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Ανταύγειες λένε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα μετά το πρώτο τρίμηνο εγώ βέβαια δε θα κανα δεν πειράζει μετά θα χουμε τα μωρά μας θα μπορούμε να ασχοληθούμε άφοβα κ με την ομορφιά μας, τώρα καλύτερα να μη τα θέτουμε στον παραμικρό κίνδυνο. Οπότε θα σου λεγα να μην κανεις βαφή αλλά αν δεν αντέχεις οι ανταύγειες όντως δεν είναι κάτι επικύνδινο.Απλά οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο παιρνουμε εεναα σωρο χημικα απο τις τροφες ούτως η αλλως..Εγώ έκανα βελονα στο στήθος κ κερι στην κοιλια που χω πολλές τριχες το κερι επιτρεπεται κ η βελονα αλλοι λενε ναι αλλοι οχι. Παρολοα αυτα θα μεινω με την κοιλια χαλια γτ εχω την αποκολληση κ δεν το ρισκρω να τραβιεμαι, θα φτιαξω πλεξουδες σε λιγο. Ντρέπομαι να είναι η κοιλια μου έτσι αλλα δεν πειράζει.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια!!

σημερα αισθανομαι πτωμα και δεν εχω κανει σχεδον τιποτα απο δουλειες!

Η βαρεμαρα της εγκυμοσύνης!

skoulikaki οσο αναφορα τις βαφες στην πρωτη εγκυμοσύνη επρεπε να παντρευτω ημουν 5 μηνων στον γαμο μου, οποτε και να βαψω τα μαλλια μου ρωτησα την γιατρο μου και ειπε πως καλυτερα να κανω ανταυγειες και αν οχι, τοτε φυτικη βαφη και οσο πιο σκουρη τοσο καλυτερα.ετσι λοιπον αν τα εχεις ανοιχτοχρωμα ευκαιρια να κανεις μια αλλαγουλα!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια απλα σας ενημερωνω υπαρχει ενας νεος νομος στο ικα και ειναι μονο για γυναικες που γενησανε παιδακια το 2009 και μεχρι το 2010 και δουλευανε μετα την γεννα θα παρουν πισω το 50% των κρατησεων.

Δεν εγινε και πολυ γνωστο γιαυτο το ανακοινωνω το εμαθα και αυριο θα καταθεσω τα χαρτια μου


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

skoulikaki, είμαι από Γιαννιτσά και θα γεννήσω σε μια κλινική που λέγεται Ελευθώ στην οποία είναι ο γιατρός μου.Είμαστε μακριά..:-P

θα τα λέμε όμως απ΄το forum για την εμπειρία μας!

θα τα λεμε σιγουρα απο το forum!!!!ευχομαι καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας και με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα....:-P


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

Skoulikaki τι χρώμα είναι τα μαλλιάα σου;;;; Αν είναι καστανα ανοιχτά δεν πειράζει αν είναι σκούρα καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Ανταύγειες λένε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα μετά το πρώτο τρίμηνο εγώ βέβαια δε θα κανα δεν πειράζει μετά θα χουμε τα μωρά μας θα μπορούμε να ασχοληθούμε άφοβα κ με την ομορφιά μας, τώρα καλύτερα να μη τα θέτουμε στον παραμικρό κίνδυνο. Οπότε θα σου λεγα να μην κανεις βαφή αλλά αν δεν αντέχεις οι ανταύγειες όντως δεν είναι κάτι επικύνδινο.Απλά οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο παιρνουμε εεναα σωρο χημικα απο τις τροφες ούτως η αλλως..Εγώ έκανα βελονα στο στήθος κ κερι στην κοιλια που χω πολλές τριχες το κερι επιτρεπεται κ η βελονα αλλοι λενε ναι αλλοι οχι. Παρολοα αυτα θα μεινω με την κοιλια χαλια γτ εχω την αποκολληση κ δεν το ρισκρω να τραβιεμαι, θα φτιαξω πλεξουδες σε λιγο. Ντρέπομαι να είναι η κοιλια μου έτσι αλλα δεν πειράζει.

nefel πηγα χθες στον γιατρο και τον ρωτησα για το θεμα της βαφης. μου ειπε ακομα να μην τα βαψω αλλα αν θελω ανταυγειες μπορω να κανω αφοβα. για την κοιλιτσα σου μην αγχωνεσαι, θα την φροντισεις οταν θα συνελθεις. χθες μου ειπε και ο γιατρος οτι το μωρακι μας ειναι αγορακι!!!!!!!!:tongue:


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...