Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια σας σε ολες κοριτσια!!!!!καλως ηρθα κι εγω στο καφε του Σεπτεβριου!!!!να εχουμε ολες μια καλη εγκυμοσυνη.....:-P. το Σαββατο κλεινω τις 12 εβδομαδες και αυριο(03/03/11) εχω αυχενικη διαφανεια.....εχω παρα παρα πολυ αγχος γιατι εχω ηδη μια αποτυχια....:-(.ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!!

καλως την!!!!!!!κατανοω το αγχος σου!!!!!!!ευχομαι ολα να πανε καλα, να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!μην σκεφτεσαι την προηγουμενη αποτυχια, αυτη ειναι μια καινουρια εγκυμοσυνη και το μπεμπακι θα ειναι γερο!!!!!να εισαι αισιοδοξη!!!!!περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!!τα ομορφα νεα σου, μην ανησυχεις!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες. Εδώ κ τρεις μέρες ττα συμπτώματά μου είναΙ ανυπόφορα μέχρι που έκλαιγα σήμερα κ έλεγα δεν αντέχω άλλο κ μετά εκλαιγα γτ ένιωθα ενοχές που το πα. Είμαι κ στο κρεββάτι λόγω αποκόλλησης..Αύριο θα πάω στο νοσοκ για άδεια κ θα με δει κ η γιατρός του νοσοκ. ΜΜακάρι να ναι όλα καλά να ηρεμήσω. Popi ωραία που είχες καλά νέα από την αυχενική , για πες μας λεπτομέρειες. Πόση ώρα κράτησε η εξέταση τι ακριβώς είδε κτλ κτλ. Εγώ 14 Μαρτίου έχω αυχενική. Από κρέμες τι βάζετε;; Εγώ βάζω μια της mustela κ εχει κ για στηθος ξεχωριστη. 50 ευρω οι 2 κρέμες..έλεος αλλά δεν έχουν parabens κ κατι αλλα που δε θυμαμια οποτε αυτο ειναι καλο τουλαχιστον. Το πρόσωπό μου έχει γίνει χάλια σπυράκια απ το πουθενα μου προεκυψαν, ξηρότητα. Για πέιτε κι εσείς τίποτα. Η κοιλιά από την ασιτεία είναι ανύπαρκτη αλλά νομίζω οτι έχει αρχίσει να ανεβαίνει ο αφαλός μου.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες. Εδώ κ τρεις μέρες ττα συμπτώματά μου είναΙ ανυπόφορα μέχρι που έκλαιγα σήμερα κ έλεγα δεν αντέχω άλλο κ μετά εκλαιγα γτ ένιωθα ενοχές που το πα. Είμαι κ στο κρεββάτι λόγω αποκόλλησης..Αύριο θα πάω στο νοσοκ για άδεια κ θα με δει κ η γιατρός του νοσοκ. ΜΜακάρι να ναι όλα καλά να ηρεμήσω. Popi ωραία που είχες καλά νέα από την αυχενική , για πες μας λεπτομέρειες. Πόση ώρα κράτησε η εξέταση τι ακριβώς είδε κτλ κτλ. Εγώ 14 Μαρτίου έχω αυχενική. Από κρέμες τι βάζετε;; Εγώ βάζω μια της mustela κ εχει κ για στηθος ξεχωριστη. 50 ευρω οι 2 κρέμες..έλεος αλλά δεν έχουν parabens κ κατι αλλα που δε θυμαμια οποτε αυτο ειναι καλο τουλαχιστον. Το πρόσωπό μου έχει γίνει χάλια σπυράκια απ το πουθενα μου προεκυψαν, ξηρότητα. Για πέιτε κι εσείς τίποτα. Η κοιλιά από την ασιτεία είναι ανύπαρκτη αλλά νομίζω οτι έχει αρχίσει να ανεβαίνει ο αφαλός μου.

καλημερα,νεφελακι μου εχεις ναυτιες?πω πω, υπομονη!!!!!!η αυχενικη ειναι ακριβως οπως ο υπερηχος, απο πανω με τζελ!!!!!!επεξεργαζεται το μπεμπακι και μετραει την ραχουλα και το ρινικο οστο, βλεπει χερακια, ποδαρακια και ολα καλα!!!!!!!περιπου σε ενα τεταρτο εχεις τελειωσει, θελεις κι αλλο ομως!!!!!!:tongue:κι εγω πολυ ξηροδερμια στο προσωπο......η κοιλιτσα φαινεται λιγουλακι!!!!!!κι εμενα 2 κρεμες ιδιες σε προσφορα στο φαρμακειο 35 ευρω, μυριζει τελεια!!!!!!!δεν θυμαμαι πως την λενε....

ολα καλα θα ειναι με το μπεμπακι σου!!!!!κουραστηκες ολο ξαπλα λογω αποκολλησης ε?υπομονη!!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,νεφελακι μου εχεις ναυτιες?πω πω, υπομονη!!!!!!η αυχενικη ειναι ακριβως οπως ο υπερηχος, απο πανω με τζελ!!!!!!επεξεργαζεται το μπεμπακι και μετραει την ραχουλα και το ρινικο οστο, βλεπει χερακια, ποδαρακια και ολα καλα!!!!!!!περιπου σε ενα τεταρτο εχεις τελειωσει, θελεις κι αλλο ομως!!!!!!:tongue:κι εγω πολυ ξηροδερμια στο προσωπο......η κοιλιτσα φαινεται λιγουλακι!!!!!!κι εμενα 2 κρεμες ιδιες σε προσφορα στο φαρμακειο 35 ευρω, μυριζει τελεια!!!!!!!δεν θυμαμαι πως την λενε....

ολα καλα θα ειναι με το μπεμπακι σου!!!!!κουραστηκες ολο ξαπλα λογω αποκολλησης ε?υπομονη!!!!!!

Nefel μην μου ανησυχεις για τιποτα, ολα θα πανε καλα!!!!να εισαι αισιοδοξη!!!!:-Pνα σας ρωτησω βρε κοριτσια....τι κρεμες βαζετε??για τις ραγαδες??απο τωρα??δεν ειναι λιγο νωρις??για πειτε μου και μενα για να ρωτησω τον γιατρο μου αν ειναι να ξεκινησω κι εγω. μην γινουμε και χαλια.....:rolleyes:....ουτε κι εμενα φαινεται ιδιαιτερα η κοιλιτσα μου...θα μας φανει μια και καλη ομως!!!!!!:lol:


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο μένα..

και γω wanna be μανούλα Σεπτεμεβρίου! 20 του μήνα...

ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας...και να χουμε καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες

εγω δεν έχω σχεδόν καθόλου συμπτώματα(δεν είχα και κατι τρανταχτο εκτός απο κάτι ανακατωσούρες) την τελευταία εβδομάδα ειδικά...και ανησυχώ αρκετά δεν ξέρω αν είναι όλα καλά..πάω για αυχενική την άλλη εβδομάδα..έχει κανει καμιά σας στο ΜΗΤΕΡΑ, ξέρει πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Skoulikaki και Νatty32 καλώς ήρθατε. Αντε να μαζευομαστε να γίνουμε πολλές.

Νεφελάκι...υπομονή. Θυμάμαι οτι ειχες μια μικρή αποκολληση πραγμα που σε αναγκαζει να μείνεις για λιγο ξαπλωμένη, σωστά; Να υποθέσω όμως οτι και όλα τα υπολοιπα συμπτωματα καλά κρατούν ε; Υπομονή κοριτσακι μου. Και εγω υποφερω απο τρελλες ναυτίες. Απο το πρωι που θα σηκωθω μεχρι το βραδυ που θα κοιμηθω νιωθω οτι ειμαι σε μια βαρκα καταμεσις στο μεσοπελαγος. Προσπαθω να δωσω κουραγιο στον εαυτο μου λέγοντας ότι αυτο σημαινει οτι η χοριακη μου συνεχως ανεβαινει και όλα εξελλισσονται ομαλα. Που θα παει βρε Νεφέλι μου καποια στιγμη θα φτασει στο ανωτερο σημειο της και μετα θα ηρεμήσουμε. Ασε που εμενα με εχει πιασει και ενας μαζοχισμος να το πω και λεω στον εαυτό μου: βιολογικα ειναι η τελευταια σου εγκυμοσύνη, κοιτα να το απολαυσεις. Τετοια λεω και παρηγοριεμαι.

Αντε κοριτσια γραψτε νεα σας


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ για το κουράγιο. Έλλη ναι μαζοχισμό να το πεις. Με τις ναυτιες απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου;;; Skoulikaki Κρεμες αν ειναι να βάλεις καλό είναι πριν κάνει το τσαφ η κοιλιά γτ απόσο ξέρω θα το κάνει σχετικά απότομα. Εγω της mustela βαζω κ επίσης μυρίζει τέλεια αλλά τη βαριέμαι τη διαδικασία. Βάζω μόνο κοιλιά κ στήθος μοιρούς ποπο βαριέμαι. Κανονικά πρέπει κ ιεκει γτ αλλάζει το δερμα κ ξεραινεται κ κανει ραγαδες. Κ μια απορία εσεις που χετε κάνει κι άλλα παιδάκια η περιφέρεια επανερχεται τελειως ή να μην ελπίζω γτ εγω ειμαι αδυνατη αλλα με περιφερεια κ αν ανοιξει κι αλλο αλιμονο μου.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nefel καλησπερα, εγω που εχω κανει ηδη 2 παιδακια θα ελεγα με σιγουρια οτι το σωμα επανερχεται μετα τους 9-10 μηνες.

skoulikaki welcome, με μια ομορφη εγκυμοσυνη.

Popi συγχαρητηρια που ειχες καλη αυχενικη.Και στα δικα μας οι υπολοιπες!!:D

Φιλια

καληνυχτα


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια ειμαι και εγω μανουλα σεπτεμβρη(βασικα εχω πητ 4/10 αλλα λογω καισαρικης θα γεννησω νωριτερα)ειμαι μαμα 5παιδιων (ναι ναι καλα διαβαζετε)και τωρα περιμενω το 6μου παιδακι....Καναμε και εμεις υπερηχο ακουσαμε καρδουλα και ολα καλα....εχω βεβαια ενα καρο εξετασεις αλλα ολα ενταξει δεν πτοουμαστε καθολου...Θα χαρω πολυ να τα λεμε και απο εδω


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ειμαι και εγω μανουλα σεπτεμβρη(βασικα εχω πητ 4/10 αλλα λογω καισαρικης θα γεννησω νωριτερα)ειμαι μαμα 5παιδιων (ναι ναι καλα διαβαζετε)και τωρα περιμενω το 6μου παιδακι....Καναμε και εμεις υπερηχο ακουσαμε καρδουλα και ολα καλα....εχω βεβαια ενα καρο εξετασεις αλλα ολα ενταξει δεν πτοουμαστε καθολου...Θα χαρω πολυ να τα λεμε και απο εδω

Mairoulita καλημερα!!!καταρχας να σου δωσω τα συγχαρητηρια μου για την εγκυμοσυνη σου!!!επειτα να σου δωσω ακομα μεγαλυτερα συγχαρητηρια που θα γινεις για 6η φορα μανουλα!!!!!να εισαι παντα γερη, εσυ, ο αντρας σου και τα παιδακια σου και να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη!!!!εισαι πραγματικα παραδειγμα προς μιμιση, για ολες εμας που μας φαινεται βουνο η εγκυμοσυνη(σκεψου να γεννησουμε κιολας......). να μας λες νεα σου!!σημερα εγω παω για την αυχενικη διαφανεια κια εχω παρα πολυ αγχος(ειχα μια ατυχια στο παρελθον και το εμαθα σε αυτην την εξεταση). επλιζω ολα να πανε καλα.....:-)


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Είδα κι άλλες μέλλουσες μανούλες Οκτωβρίου, οπότε ήρθα κι εγώ στην παρέα σας! Έχω ένα αγοράκι 10 μηνών και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου μέχρι τις 21 Οκτωβρίου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας και να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Είδα κι άλλες μέλλουσες μανούλες Οκτωβρίου, οπότε ήρθα κι εγώ στην παρέα σας! Έχω ένα αγοράκι 10 μηνών και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου μέχρι τις 21 Οκτωβρίου! Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας και να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας!

καλημερα Alex!!!συγχαρητηρια για το bebe σου !!!!!να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και καλως ηρθες κι εσυ στην παρεα μας!!!!!!να μας λες νεα σου!!!!


UJVCp2?r=1299072987
Link to comment
Share on other sites

skoulikaki, ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Καλή επιτυχία με την αυχενική διαφάνεια! Όλα να πάνε τέλεια!!! Πού θα την κάνεις; Μπορεί να μάθεις και το φύλο! Να μας ενημερώσεις, έτσι;


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...