Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Ευχαριστούμε πολύ!!!!!

Λοιπόν κορίτσια καλή μας αρχή και καλές εγκυμοσύνες σε όλες μας! Μελινάκι (το γούρι μου!), zoun, barbiegirl και λοιπές σας περιμένω να τα λέμε.

Στο μεταξύ τρελή αναγούλα.... ααααααααχ!

Γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!!ειμαι η ex-barbiegirl!;);) πολυ χαιρομαι που σας βρηκα μελινακι,zoun kai kalliopaki! παιδευομαι να βαλω το ticker μου αλλα τιποτα!help me! κουκλιτσες κι εγω στο club του μανουλα του σεπτεμβριου!απιστευτο μου φαινεται ακομα......... Δοξα το Θεο ολα μια χαρα μεχρι στιγμης!αλλα εχω κατι σαν καουρες αστα να πανε...απο ορεξη δεν θελω να φαω τιποτα παροτι εχω παρει ενα, εναμιση κιλο.δεν πειραζει!!ας ταλαιπωρηθουμε εμεις οσο να ναι αρκει τα μωρακια μας να ειναι καλα!περιμενω νεα σας!φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nα σας συστηθώ και εγώ . Είμαι η Κωνσταντίνα, μαμά 2 αρκετά μεγάλων παιδιών (12 και 10 ετών) και ήδη διανύω την έβδομη εβδομάδα κύησης.

Γεια σου Έλλη μου!!! Με το καλό!!!!!! Θα έχεις και βοηθούς!! ;)

κοριτσια καλησπερα!!!!

kalliopaki θελω να βγω στην αγορα για εγκυμοσυνης εχουν τα H&M?????

ηθελα να παω στα prenatal αλλα ειναι λιγακι τσουχτερα εκει.τι πηρες απο κει και πως ειναι οι τιμες?

καλές τιμές έχουν, αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο από ποιότητα. Εγώ πήρα ένα παντελονάκι εκγυμοσύνης 30 €, μαύρο, από αυτό με το μεγάλο λάστιχο που καλύπτει οοολη την κοιλιά. νομίζω για να "βγουν" οι μήνες της εγκυμοσύνης είναι οκ για κάθε μέρα

Ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα κοριτσια.Ευχομαι σε ολες σας να πανε ολα καλα!

Χθες πηγα για αυχενικη και ειναι ολα καλα.Κατα 80% εχω κοριτσακι.

Θα το δουμε τον επομενο μηνα πιο σιγουρα.

Παντως στον Παντελη στην αυχενικη που μου ειπαν παλι κατα 80% το φυλο επεσαν μεσα.

Καλώς την!!! Άρχισαν οι αυχενικές!!! ειδατε και φύλο κίολας!!!! μπρααααβο!΄εγώ το είχα δει 17 εβδομάδα! να δουμε τώρα πότε...

Κορίτσια καλημέρα σ'όλες. Ζορίζομαι πάρα πολύ με τις ναυτίες και τις ανακατοσουρες. Σαν να είμαι σε μια βάρκα μεσοπέλαγα με 7 μποφώρ. Απο την άλλη σκεφτομαι οτι αυτο σημαίνει ότι όλα εξελίσσονται καλά και παρηγοριεμαι. Σήμερα συμπληρώνω την 7η εβδομάδα. Εσείς κορίτσια πως τα πάτε;

κουράγιο. τα πέρασα αυτά και συνεχίζουν ακόμα....

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποια για την αυχενική διαφάνεια χρειάζεται να κάνεις κάτι; Εννοώ να προετοιμαστείς με κάποιο τρόπο;

τίποτα, ένας υπέρηχος είναι (φάε λίγο σοκολάτα για να είναι κινητικούλι! ;))

μαζι με την αυχενικη διαφανεια θα κανουμε και ελεγχο χοριακης papp -a και συγκρινουν τα δυο ποσοστα την αυχενικης και τησ χοριακης.

και ετσι βλεπουν αν τα μωρακια μας θα εχουν συνδρομο down.

στατιστικό είναι το αποτέλεσμα. Είναι καλή ένδειξη ότι όλα πάνε καλά, αλλά σε καμία περίπτωση απόδειξη ότι δεν πάνε

καλημέρα και από μένα. Γενναώ και γω το σεπτέμβριο αν όλα πάνε καλά. Θα γίνω για τρίτη φορά μανούλα, έχω 2 αγοράκια.

καλώς την!!! κι άλλη τριτομάνα! χαρά στα κουράγια σας!!! μπράβο!!!

Γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!!ειμαι η ex-barbiegirl!;);) πολυ χαιρομαι που σας βρηκα μελινακι,zoun kai kalliopaki! παιδευομαι να βαλω το ticker μου αλλα τιποτα!help me! κουκλιτσες κι εγω στο club του μανουλα του σεπτεμβριου!απιστευτο μου φαινεται ακομα......... Δοξα το Θεο ολα μια χαρα μεχρι στιγμης!αλλα εχω κατι σαν καουρες αστα να πανε...απο ορεξη δεν θελω να φαω τιποτα παροτι εχω παρει ενα, εναμιση κιλο.δεν πειραζει!!ας ταλαιπωρηθουμε εμεις οσο να ναι αρκει τα μωρακια μας να ειναι καλα!περιμενω νεα σας!φιλακια!

βρεεεε, άντε και σε περιμέναμε!!! φιλάκια!!!

όποια "το 'χει" ας κάνει μια λιστούλα να δούμε ποιες είμαστε και από που και πότε με το καλό γεννάμε!

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια, επειδη δεν υπαρχουν μανουλες Οκτωμβριου ειπα να δανειστω λιγο τον χωρο σας.

Εγω ειμαι στην 3η εγκυμοσυνη, εχθες το εμαθα επισημα, αλλα το σωμα μου, μου το ειχε δειξει εδω και μια εβδομαδα:D:D..Απρογραμματιστο αλλα τελειο νεο!!

Θα χαρω να τα λεμε,

Φιλια!!


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα. Γενναώ και γω το σεπτέμβριο αν όλα πάνε καλά. Θα γίνω για τρίτη φορά μανούλα, έχω 2 αγοράκια.

ΑΚριβως το ιδιο κ εγω Anniw, αλλα με 15 ημερες διαφορα.Ποσο ειναι τα αγορακια σου??


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!πω πω μελινα μου παλι κατατρομαξες!!!!!!αλλα δοξα τον Θεο!!!!!!!το μπεμπακι σου ειναι μια χαρα!!!!!!!!!!μπραβο!!!!!!!!

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ μου σε ευχαριστω, εχει τετοιο υπερηχο στο ιατρειο του, ευτυχως, αλλα επειδη στην προηγουμενη αποβολη μου το μωρακι ειχε συνδρομο down γι'αυτο ειμαι παραπανω αγχωμενη, ισως μου πει να κανω και αμνιοπαρακεντηση για να ειμαστε σιγουροι οτι το μπεμπακι ειναι γερο!!!!!μακαρι να ειναι ολα καλα!!!!!!!![/QUO

Καλησπερα απο μενα!!!!!

Σου το ευχομαι!! ολα να πανε καλα αλλα σιγουρα το αγχος επιβαρυνει την κατασταση μας οποτε προσπαθουμε με καθε τροπο να μην σκεφτομαστε αρνητικα και να αποβαλουμε το αγχος!!!!!

οταν αρχιζεις να πεφτεις καλα θα ειναι να ντυθεις να βαφτεις και να βγεις για καφεδακι με μια ευχαριστη φιλη σου!!!!

και ολα θα πανε καλα!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια χθες τα τσικνισατε τα μωρακια σας ????

εγω με το παραπανω !!!!!! βγηκαμε για φαγητο (η Κυριακη φυσικα πηγε στην γιαγια της)εφαγα τοσο πολυ που δεν με επιανε υπνος!!!!

σημερα δεν εφαγα πολυ για να ερθω στα ισα μου στην πρωτη εγκυμωσυνη ειχα βαλει πολλα πολλα κιλα.....!!!ευχομαι οχι και σαυτη


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου καλησπερα να καλωσορισω και εγω τις νεες εγκυουλες:P:p...Εγω ειμαι καλυτερα απο ζαλαδες αλλα τρεχω με την δουλεια μετα με το σπιτι την μικρη οποτε δεν εχω χρονο ουτε να κατσω.....Εκανα και την 3χοριακη και ειναι 7165 μια χαρα μου ειπε ο γιατρος οποτε και κανονισαμε ραντεβου στης 10/3....ελπιζω να δουμε κατι.....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

χθες βγηκα βολτιτσα στην αγορα για ρουχα και πηγα στα mothercare εχουν ακομη εκπτωσεις,εγω περιμενα να τα εχουν μαζεψει....

πηρα ενα φορεμα που δεν θα με βγαλει και πολυ για 2-3 μηνες σιγουρα θα κανω τεραστια κοιλια παλι σαν την πρωτη φορα!!!!

Αυριο θα παω για υπερυχο!!!

Αντε να δουμε αν θα κανω em coombs επιτελους, να μου φυγει αυτη η αγωνια.

melina απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει καποια αλλη εξεταση σχετική αλλα εγω δεν θα κανω διακοπη της κυησης γιαυτο,οπως εγραψα παραπανω μια φιλη μου το γεννησε και ηταν μια χαρα το παιδι της.

να μας φυλαει ο θεος και εμας και τα παιδια μας, και αν με διαλεξει να κουβαλησω αυτον τον σταυρο θα το κανω!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!

εγω τελικα εκανα την αυχενικη διαφανεια την παρασκευη!!!!!ολα καλα!!!!!εμφανες το ρινικο οστο και η ραχουλα του 1,5 χιλιοστα, αν τα λεω και καλα!!!!κινιοταν συνεχεια, ποδαρακια και χερακια, μαλλον κοριτσακι μας ειπε αλλα δεν ηταν σιγουρος ακομα!!!!!ομως λογω του ιστορικου μου δεν την γλιτωνω την αμνιοπαρακεντηση, αρχες απριλιου, αυτα.....κατα τ'αλλα ολα καλα, μου εδωσε και σιδηρο και ασβεστιο και μια κρεμουλα για την κοιλια!!!!!

εσεις ολες καλα?δωστε χαδακια στις κοιλιτσες σας!!!!!κι εγω θελω μερικα ρουχαλακια!!!!!:rolleyes:


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια πεταχτή καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες!!!

Πόπή μου τέλεια νέα!! Μπράβο, έτσι να είναι καλά όλα τα αποτελέσματα!! Κι πάω για άμνιο, οπότε δεν θα κάνω αυχενική,κατευθείαν στα "βαριά". Ελπίζω να γίνει πάλι προς την 17η εβδομάδα, να μην περιμένω πολύ!!

2αγοράκια καλώς μας ήρθες!!! Όχι μόνο να δανειστείς το θέμα μας, να μείνεις μόνιμα! Νομίζω έχουμε κι άλλες κοπέλες του Οκτωβρίου εδώ! Μπράβο σου κι εσένα που πας για τρίτο, θα σας θαυμάζω (τα κουράγια, αντοχές, κτλ σας) εσάς που πάτε για 3!

Link to comment
Share on other sites

...Κι πάω για άμνιο, οπότε δεν θα κάνω αυχενική,κατευθείαν στα "βαριά". Ελπίζω να γίνει πάλι προς την 17η εβδομάδα, να μην περιμένω πολύ!!

Καλλιοπάκι καλημέρα! Επειδή στις προηγουμενες εγκυμοσύνες μου ήμουν αρκετα νέα και δεν τεθηκε θεμα αμνιο, έχω πληρη αγνοια. Αν καταλαβα ομως καλά, αφού θα υποβληθούμε σε αμνιοπαρακεντηση παραλειπουν οι γιατροι την αυχενική διαφανεια; Και για πες μου σε παρακαλώ,μεταξύ ποιων εβδομάδων γινεται η εξεταση αυτή. Ουφ, αγχωθηκα τώρα

Σ'αυτή την εγκυμοσύνη με περιμένουν πολλά... πέρα απο την αμνιο πρεπει να υποβληθώ και σε περιδεση τραχήλου την 13η εβδομάδα...καθοτι υποβληθηκα σε κωνοειδη εκτομη τραχήλου πριν 4 χρονια.

Στις άλλες εγκυμοσύνες μου δεν ειχα τιποτα απ' όλα αυτά. Ημουν βέβαια και 28 και 30 χρονών αντίστοιχα.

Δε πειράζει ομως...λεω οτι αφου η φύση με εκρινε ικανη να μεινω εγκυος θα με βοηθησει και να το φερω εις περας. Αυτά απο μένα. Σας φιλώ όλες!


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλλιοπάκι καλημέρα! Επειδή στις προηγουμενες εγκυμοσύνες μου ήμουν αρκετα νέα και δεν τεθηκε θεμα αμνιο, έχω πληρη αγνοια. Αν καταλαβα ομως καλά, αφού θα υποβληθούμε σε αμνιοπαρακεντηση παραλειπουν οι γιατροι την αυχενική διαφανεια; Και για πες μου σε παρακαλώ,μεταξύ ποιων εβδομάδων γινεται η εξεταση αυτή. Ουφ, αγχωθηκα τώρα

Σ'αυτή την εγκυμοσύνη με περιμένουν πολλά... πέρα απο την αμνιο πρεπει να υποβληθώ και σε περιδεση τραχήλου την 13η εβδομάδα...καθοτι υποβληθηκα σε κωνοειδη εκτομη τραχήλου πριν 4 χρονια.

Στις άλλες εγκυμοσύνες μου δεν ειχα τιποτα απ' όλα αυτά. Ημουν βέβαια και 28 και 30 χρονών αντίστοιχα.

Δε πειράζει ομως...λεω οτι αφου η φύση με εκρινε ικανη να μεινω εγκυος θα με βοηθησει και να το φερω εις περας. Αυτά απο μένα. Σας φιλώ όλες!

καλημερα κι απο μενα!!!!!!!!!!απο οτι ξερω η αμνιοπαρακεντηση γινεται αναμεσα στην 16 με 20 εβδομαδα!!!!!μερικοι κανουν και την αυχενικη, οπως εμενα!!!!ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!!!!αλλα ειναι σιγουρο οτι θα κανεις αμνιοπαρακεντηση?ειχες καποιο ιστορικο ή εισαι πανω απο 35 χρονων?


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

?ειχες καποιο ιστορικο ή εισαι πανω απο 35 χρονων?

Καλή μου popi1 είμαι 40 κλεισμένα, οπότε το θεωρώ οχι απλα δεδομένο αλλα εκ των ουκ ανευ. Να σου πω για την ιστορία οτι εγώ είχα κλεισει ως μάνα. Το μεγάλο μου ειναι 12 χρονών και το μικρό μου 10. Ειχα τεραστια ευκολία να μένω εγκυος στην ηλικία που έκανα τα παιδιά μου. Δε χρειαζοταν να προσπαθησω δεύτερη φορά. Μια φορά την μερα της ωορρηξιας και έφτανε. Ετσι θεωρουσα μεχρι και πριν 2 μήνες που για μια μία ακομα φορα δεν προσεξα. Βεβαια θεωρουσα απιθανο το ενδεχομενο συλληψης λόγω ηλικίας και κυριως κωνοειδους εκτομής που λεγεται οτι επηρεαζει την γονιμότητα. Αλλα επεσα τελειως έξω. Διανύω την ογδοη εβδομαδα κύησης με ενα πολύ δυνατο μωρο, που αυξάνει θεαματικά τις μοναδες χοριακής και με μια πολυ δυνατη καρδουλα. Να καταλαβεις την 5η μερα καθηστερησης ειχα 5.250 μονάδες και σε 3 μερες 16.850. Καρδουλα άκουσα ενδοκολπικά λιγο πριν να συμπληρωσω την 6η εβδομάδα. Παρόλα αυτά νιωθω φοβερη φοβια...κανω λες και ειναι το πρώτο. Θα μου πεις μετα΄απο 10 χρονια σαν πρωτη εγκυμοσύνη αισθανομαι


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια καλή κοπέλα θα μου πει πως βαζουμε το τικερακι απο κατω; Μη ξεχνατε οτι ειμαι και καποιας ηλικίας και η σχεση μου με την τεχνολογια σταματει στην εγγραφη και καταχωρηση του φορουμ. Για βοηθήστε με λιγο οι νεωτερες!!!!


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...