Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, Ασία είπε:

Ε άμα είναι φυσιολογικό δεν μας αγχώνει, απλά το υπομένουμε.

Το εύχομαι, να ξεκινήσεις να απολαμβάνεις την δύσκολη αυτή περίοδο.

μακαρι!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα! Ψιλό χάλια είναι... Το σάκχαρο μου ανέβηκε 98... Και αιματοκρίτης έπεσε αρκετά 27 πήγε... Τώρα περιμένω να μου πουν για το τοξόπλασμα...

Ποσο ήταν δλδ πριν το σάκχαρο;

Εμείς μαζί μου φαίνεται πάμε με το σάκχαρο. Να δω εμένα που θα έχει πάει στην επόμενη εξέταση.

Τον αιματοκρίτη σου πρέπει να τον ανεβασετε αμεσα νομίζω...

Περιμένουμε νεοτερα απο το γιατρό


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα! Ψιλό χάλια είναι... Το σάκχαρο μου ανέβηκε 98... Και αιματοκρίτης έπεσε αρκετά 27 πήγε... Τώρα περιμένω να μου πουν για το τοξόπλασμα...

ωχ να παρεις σιδηρο αν δεν επαιρνες..φαε και μοσχαρισιο κρεας οσο μπορεις, σπανακι κ φυσικο χυμο πορτοκαλι.εγω ετσι τον διατηρησα μεχρι στιγμης να δω ποσο θα εχει παει κ σε μενα  ,τον Μαιο θα κανω εξετασεις ( εννοω οτι με τοσους εμετους κ που δεν ετρωγα τον διατηρησα στο 38,9)

να ρωτησω βταμινες παιρνεις ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Οι κοιλούμπες μεγαλώνουν????

Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό για τον υπέρηχο μετά την αυχενική και όλα ήταν τέλεια!!! εν τω μεταξύ το πετύχαμε να κοιμάται και ήταν τόσο ήρεμο!!!!! Απίστευτο!!! Μετά βέβαια το ξύπνησε και κουνιόταν!!!!!! :)  Παχύναμε κιόλας!!! Γίναμε 110 ολόκληρα γραμμάρια!!!!! Και σύμφωνα με το γιατρό θα γίνουμε και ψηλές μάλλον, γιατί έχουμε μακρύ μηριαίο!!!! Ελπίζω μόνο όχι πάρα πολύ, γιατί αν όντως βγει κορίτσι δν θα μπορεί να βάλει ψηλή γόβα!!!! :P

Κατά τα άλλα, πονάει καμία στους προσαγωγούς??? Μιλάμε σήμερα υποφέρω!!! Λες και έχω πάει γυμναστήριο νιώθω, κουνιέμαι με πολύ δυσκολία!!!

Επόμενο ραντεβού μέσα Μάη! Ο γιατρός ήθελε στο μήνα, αλλά είπα να μην του κάνω το χατήρι και ζητιάνεψα ένα ραντεβουδάκι εξτρά!!! :D

 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Πολυ ησυχια.Για ζωηρεψτε λιγο...

Πως ειμαστε σημερα?

γεια σου κοριτσι! τι κανεις?  εγω εχω κ αρεκτη δουλεια γτ ειναι τελη του μηνα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

γεια σου κοριτσι! τι κανεις?  εγω εχω κ αρεκτη δουλεια γτ ειναι τελη του μηνα!

Κι εγω το πρωι ειχα αρκετη.κι οταν εχω ειμαι συνεχεια ορθια πραγμα οχι καλο.ειμαι καλα μια χαρα.ακουω εντονα γουργουριτα και νιωθω βαρος να κινειται στην κοιλια.να γυριζει ο μπεμπης λετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Κι εγω το πρωι ειχα αρκετη.κι οταν εχω ειμαι συνεχεια ορθια πραγμα οχι καλο.ειμαι καλα μια χαρα.ακουω εντονα γουργουριτα και νιωθω βαρος να κινειται στην κοιλια.να γυριζει ο μπεμπης λετε?

κ εγω κατι τετοιο ενιωσα αλλα δεν ξερω.. μαλλον το μωρακι ειναι 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

κοριτσια γνωριζει καμια τι ειναιη μικρη καμπυλη ? @eamo εσυ την εκανες αν θυμαμαι καλα ..μπορεις να μου πεις τι ειναι ?

Ναι την έκανα. Δεν είναι τίποτα . Πας το πρωί νηστική , δεν παίρνεις ούτε τα φάρμακα σου αν τυχόν παίρνεις π.χ σίδηρο, θα σου πάρουν λίγο αίμα . Μετά σου δίνουν και πίνεις γλυκόζη και σε 1 ώρα θα σου ξαναπάρουν αίμα και μπορείς να φύγεις .Απλα σε αυτή την ώρα δεν κάνει να μετακινηθείς πολύ . Εγώ πήρα βιβλίο και έκατσα απ εξω .

 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , eamo είπε:

Ναι την έκανα. Δεν είναι τίποτα . Πας το πρωί νηστική , δεν παίρνεις ούτε τα φάρμακα σου αν τυχόν παίρνεις π.χ σίδηρο, θα σου πάρουν λίγο αίμα . Μετά σου δίνουν και πίνεις γλυκόζη και σε 1 ώρα θα σου ξαναπάρουν αίμα και μπορείς να φύγεις .Απλα σε αυτή την ώρα δεν κάνει να μετακινηθείς πολύ . Εγώ πήρα βιβλίο και έκατσα απ εξω .

 

α εμεις ειμαστε κ πολυ κοντα στην εβδομαδα! δεν το ηξερα . νομιζα οτι κανουμε καμπυλη μετα την 22η εβδομαδα... μαλλον εκεινη θα κανω εγω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

κ εγω κατι τετοιο ενιωσα αλλα δεν ξερω.. μαλλον το μωρακι ειναι 

Τέλεια!!! ενιωσες το μπεμπέ????? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Θύμησέ μου!!! Και εγώ ανυπομονώ!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

 Εξαρτάται από το γιατρό όπως το εχω καταλάβει. Εμένα μου είπε να κάνω αυτή την μικρή και στο τέλος του 2ου τριμήνου τη μεγάλη , πο από ότι εχω καταλάβει είναι το ίδιο αλλά με ποιο πολλές επαναλήψεις . 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Φαίνεται μεγαλύτερο αλλά όχι πολύ... Σε φυσιολογικά πλαίσια μου είπε ο γιατρός με βάση την ωορρηξία... Ίσως όμως είναι ποιο χοντρό από το σάκχαρο αλλά έκανα και μια άλλη εξέταση που δείχνει το διαβήτη και ήταν καλή... Περιμένω να μου τα στείλουν ηλεκτρονικά για να τα στείλω στο γιατρό...

Οπότε δεν έχεις διαβήτη, δεν χρειάζεται ανησυχείς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τέλεια!!! ενιωσες το μπεμπέ????? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Θύμησέ μου!!! Και εγώ ανυπομονώ!!!

εχω νιωσει 2 φορες σαν κατι να κουνιεται , σαν ψαρακι οταν ειμαι ξαπλωμενη .. αλλα μια φορα την μερα.. ειμαι 16+3 . οταν ημουν 16εβδ κατι καταλαβα. θελω λιγο ακομα για να το κααλαβω πιστευω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZiliHer είπε:

Ο ΠΟΥ συστήνει συγκοίμηση έως το 1ο έτος για αποφυγή Συνδόμου Αιφνιδίου Βρεφικου Θανάτου.

Από εκεί και πέρα εναπόκειται στους γονείς. Εμείς ακόμα κάνουμε συγκοίμηση με την κόρη μου 17+ μ. Βλέπεις και κάνεις...

Όταν λέμε συγκοίμηση εννοούμε να κοιμόμαστε στο ίδιο κρεβάτι η ή απλά στο ίδιο δωμάτιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...