Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , ada32 είπε:

εγω καλουτσικα .. σκ πχ δεν ειχα εμετους , σημερα που σηκωθηκα για να ερθω στην δουλεια ,παλι εκανα εμετο..κ μολις τωρα ξανα.. αλλα νιωθω λιγο καλυτερα απο οτι παλια .

Μπράβο, βλέπεις βελτίωση σιγά σιγά.Άρα όπου να ναι θα ηρεμήσεις εντελώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Με το καλό, κοντεύεις. Μήπως σε ενοχλούν κάποιες τροφές?κι εσύ χωρίς υπερβολές στην διατροφή το έπαθες?

@irinikavala μην το σκέφτεσαι. Εγώ πιστεύω πως εφόσον τώρα είσαι καλά μπορεί να μην σε ξαναπιάσει. Ίσως ήταν το έντερο και σε ενόχλησαν κάποιες τροφές πχ τα πολλά μακαρόνια που είπες κι εσύ.

Καλημερα κοπελα μου.

Δεν εχω ιδεα ποια τροφιμα φταινε. Με χει πιασει με διαφορα. 

Ειναι αγχωτικο διοτι ποναει τοοοοοσο...καθε φορα κλαιω και διπλωνομαι...

Ρωτησα και τον doc φυσιολογικο λεει...μαστα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ασία είπε:

Μπράβο, βλέπεις βελτίωση σιγά σιγά.Άρα όπου να ναι θα ηρεμήσεις εντελώς.

πιστευω πως ναι ,μολις κλεισω τον 4 να ηρεμησω λιγακι . ας με λυπηθει κ ο θεος, να παω κ καμια βολτα παραλια το καλοκαιρι χωρις εμετους...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα.. δε μου έδωσε τίποτα! επειδή δεν κατάλαβε ακριβως απο που είναι.. έντερο ή νεφρο? αλλά μετά απο ένα 2ωρο ήμουν σχεδον τελείως καλά.. πάντως απο πόνο άστα.. εσύ απο τι το παθαίνεις?? τι πόνος είναι? εμένα ξεκίνησε κάπως απο την πλάτη κ πονουσε μέχρι μπροστά τα πλευρα.. δε μπορούσα να σταθώ.. 

αχ τι καλά που είσαι στην 32η..! λίγο σου εμεινε.. με το καλό

Καλημερα...

Λοιπον ουτε γω ξερω ακριβως τι ειναι...ουτε τι με πειραζει.

Ο πονος ειναι οπως οταν ημασταν μικρα και τρεχαμε και κουραζομασταν και μας επιανε νευροπονος. Ετσι ακριβως. Με ποναει αριστερα χαμηλα...μολις παω τουαλετα ηρεμω...ωστοσο, τα οργανα μου σε αυτη τη φαση εχουν πρηστει και προφανως αλλαξει λιγο θεση...

Οταν με πιανει ουτε να σταθω ουτε να αλλαξω πλευρο ουτε καν να γελασω...μου κοβεται η ανασα. Κραταει περιπου 6 με 10 ωρες. Συναμα κλωτσαει η μπεμπα ανελεητα. 

Και καπωωωως ετσι υποφερω. Αφου καθε απογευμα φοβαμαι μην με πιασει!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημερα κοπελα μου.

Δεν εχω ιδεα ποια τροφιμα φταινε. Με χει πιασει με διαφορα. 

Ειναι αγχωτικο διοτι ποναει τοοοοοσο...καθε φορα κλαιω και διπλωνομαι...

Ρωτησα και τον doc φυσιολογικο λεει...μαστα!

Ε άμα είναι φυσιολογικό δεν μας αγχώνει, απλά το υπομένουμε.

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

πιστευω πως ναι ,μολις κλεισω τον 4 να ηρεμησω λιγακι . ας με λυπηθει κ ο θεος, να παω κ καμια βολτα παραλια το καλοκαιρι χωρις εμετους...

Το εύχομαι, να ξεκινήσεις να απολαμβάνεις την δύσκολη αυτή περίοδο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Ωχ...υπομονή κούκλα μου. Παίζουν ρόλο μήπως τα κιλά ή είναι άσχετο? Εσύ έχεις πάρει αρκετά ως τώρα?

Εχω παρει αρκετα...αν και ημουν αδυνατη...δεν μπορω να πω οτι πχ δυσκολευομαι σε κατι...αλλα εχω παρει 15...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα! Ψιλό χάλια είναι... Το σάκχαρο μου ανέβηκε 98... Και αιματοκρίτης έπεσε αρκετά 27 πήγε... Τώρα περιμένω να μου πουν για το τοξόπλασμα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εχω παρει αρκετα...αν και ημουν αδυνατη...δεν μπορω να πω οτι πχ δυσκολευομαι σε κατι...αλλα εχω παρει 15...

Κι εμένα έτσι με βλέπω να φτάνω χαχαχα είμαι 14+1 και είμαι +3,5 πάντως αφού δεν σε έχουν επηρεάσει πουθενά αρνητικά, δεν πειράζουν καθόλου.

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα! Ψιλό χάλια είναι... Το σάκχαρο μου ανέβηκε 98... Και αιματοκρίτης έπεσε αρκετά 27 πήγε... Τώρα περιμένω να μου πουν για το τοξόπλασμα...

Ωω μου ακούγεται πολύ το σάκχαρο, ο αιματοκρίτης μην σε ανησυχεί, αφού παίρνεις σίδηρο. Θα σου πει και ο γιατρός τι πρέπει να κάνεις με το σάκχαρο.το μωρό μήπως στον υπέρηχο φαίνεται μεγαλύτερο από ότι είναι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

Κι εμένα έτσι με βλέπω να φτάνω χαχαχα είμαι 14+1 και είμαι +3,5 πάντως αφού δεν σε έχουν επηρεάσει πουθενά αρνητικά, δεν πειράζουν καθόλου.

Ωω μου ακούγεται πολύ το σάκχαρο, ο αιματοκρίτης μην σε ανησυχεί, αφού παίρνεις σίδηρο. Θα σου πει και ο γιατρός τι πρέπει να κάνεις με το σάκχαρο.το μωρό μήπως στον υπέρηχο φαίνεται μεγαλύτερο από ότι είναι?

Φαίνεται μεγαλύτερο αλλά όχι πολύ... Σε φυσιολογικά πλαίσια μου είπε ο γιατρός με βάση την ωορρηξία... Ίσως όμως είναι ποιο χοντρό από το σάκχαρο αλλά έκανα και μια άλλη εξέταση που δείχνει το διαβήτη και ήταν καλή... Περιμένω να μου τα στείλουν ηλεκτρονικά για να τα στείλω στο γιατρό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Έχετε όλες δωμάτιο άδειο για να γίνει παιδικό?στην αρχή θεωρώ λογικό και αναγκαίο να είναι το μωρό στο ίδιο δωμάτιο με μας.Αλλά μέχρι ποιον μήνα λέτε? Μέχρι τον 6o -8o?

Ο ΠΟΥ συστήνει συγκοίμηση έως το 1ο έτος για αποφυγή Συνδόμου Αιφνιδίου Βρεφικου Θανάτου.

Από εκεί και πέρα εναπόκειται στους γονείς. Εμείς ακόμα κάνουμε συγκοίμηση με την κόρη μου 17+ μ. Βλέπεις και κάνεις...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Φαίνεται μεγαλύτερο αλλά όχι πολύ... Σε φυσιολογικά πλαίσια μου είπε ο γιατρός με βάση την ωορρηξία... Ίσως όμως είναι ποιο χοντρό από το σάκχαρο αλλά έκανα και μια άλλη εξέταση που δείχνει το διαβήτη και ήταν καλή... Περιμένω να μου τα στείλουν ηλεκτρονικά για να τα στείλω στο γιατρό...

κοριτσι να ζητησεις διατροφη απο ενδοκρινολογο διαβητολογο γιατι ο διαβητης εμφανιζετε απο την 24 εβδομαδα κ μετα αν το προσεξεις τωρα με διατροφη δεν θα εχεις αναγκη μετα. το ζαχαρο σου ειναι πολυ υποπτο γιαυτο ξεκινα διατροφη να εχεις το μυαλο σου ησυχο οταν θα φτασεις για την καμπυλη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έκανα τις εξετάσεις μου σήμερα! Ψιλό χάλια είναι... Το σάκχαρο μου ανέβηκε 98... Και αιματοκρίτης έπεσε αρκετά 27 πήγε... Τώρα περιμένω να μου πουν για το τοξόπλασμα...

Εμένα το ζάχαρό μου είναι πάντα γύρω στο 95. Έγκυος ή όχι. Θέλει παρακολούθηση στη διατροφή.

Πιο πολύ θα με ανησυχούσε ο αιματοκρίτης γιατί όταν πάει κάποια έγκυος στο 26 γίνονται σκέψεις για μεταγγιση. Συνέχισε να παίρνεις το σίδηρό σου, βεβαιώσου ότι κάνεις το παν για τη σωστή απορρόφησή του και ζήτα από τον γιατρό σου να τον τσεκάρετε συχνότερα από μια φορά τον μήνα.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...