Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα, αυτό με τους χτύπους της καρδιάς είναι μύθος, Έτσι μου έχουν πει!αυτό που λες με την ροή του αίματος φαίνεται στην β επιπέδου? Και από αυτό καταλαβαίνουμε και φύλο ή είναι άσχετο?που το καταλάβατε πως μπορεί να μην πάρει πολύ βάρος στο τέλος?

Ααα εντάξει τότε...πιο νωρίς εσένα ήταν 90 και είστε οκ. Πότε περίπου μπορεί ο γιατρός να υπολογίσει πόσο θα γεννηθεί? Όταν μπεις στο τρίτο τρίμηνο?Γιατί εγώ και ο άντρας μου γεννηθήκαμε μεγάλα μωρά και φοβάμαι μην με ζορίσει στην γέννα ή μήπως καταλήξω σε καισαρική μόνο κ μόνο γι αυτό το λόγο.

Ναι ισως ειναι και μηθως. Το καταλαβαμε απο την αυχενικη διαφανεια απο τον φλεβωδη πορο στις μετρησεις συμψιφιζοντας και την pap a εξεταση του αιματος σου βγαζει στατιστικα και πιθανοτητεκαι εδειξε σε εμενα 1:130μειωμενη αναπτυξη πριν την 37 εβδομαδα αυτο μου ειπε και αυτι εχει να κανει με την ροη του αιματος που περναει διαμεσου του πλακουντα τωρα σε λιγες μερες θα ξερουμε πως παει στην β επιπεδου βλεπεις καθαρα το φυλο του μωρου γτ συνηως ειναι 3dη εξεταση αλλα αν εισαι τυχερη και ειναι σε θεση καλη που μπορει να φανει απο τον υπερυχο μπορει να στο πουνε κ πιο νωρις αλλα δν θα ειναι σιγουρο

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλησπέρα Κορίτσια . πήρα την prevenstria Την κρέμα. Πολύ καλή μου φάνηκε κ το άρωμα της ανέκτο για μενα που δεν μπορώ τις μυρωδιές. Σου αφήνει το δέρμα ενυδατωμενο. Μακάρι να μην κάνω ραγάδες,για να δούμε. Θα σας πω κ Πόσο θα με βγάλει μια συσκευασία.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια . πήρα την prevenstria Την κρέμα. Πολύ καλή μου φάνηκε κ το άρωμα της ανέκτο για μενα που δεν μπορώ τις μυρωδιές. Σου αφήνει το δέρμα ενυδατωμενο. Μακάρι να μην κάνω ραγάδες,για να δούμε. Θα σας πω κ Πόσο θα με βγάλει μια συσκευασία.

της Frezyderm εννοείς ε?? αχ ωραία.. κ γω αυτην την απορία έχω.. πόσο θα με βγάλει η κάθε συσκευασία.. 

Εγώ κορίτσια αν σας πω τι έπαθα Σαββατιάτικα.. κολικό νεφρού η εντέρου.. διπλώθηκα στα δύο.. κ όλα έγιναν τελείως ξαφνικα.. ξύπνησα μια χαρά κ ξαφνικά άρχισα να πονάω τρελά.. πήγα στο νοσοκομείο φυσικά γιατί οπως φαντάζεστε φοβήθηκα απίστευτα για το μωράκι.. ευτυχώς η μικρή ηταν μια χαρά κ ήσυχη.. τώρα απο βδομάδα θα μιλήσω με το γιατρό μου να δω τι πρέπει να κάνω ώστε να μην το ξανα πάθω.. κορίτσια τελικά η διατροφή μας έιναι το Α κ το Ω.. διάβασα ότι κ πέτρα μπορεί να κάνεις στην εγκυμοσύνη κ χολή κ όλα.. δε σας τρομάζω αλλά επειδή χθες φοβήθηκα απίστευτα σκέφτηκα ότι μέχρι να πάθουμε κάτι δε δίνουμε σημασία.. ο γιατρός στο νοσοκομείο μου είπε να προσέχω λίπη, βαριές τροφές κ στέρεα φαγητά.. κ μάλλον το είπε επειδή τις τελευταίες μέρες έτρωγα πολύ μακαρόνια κ ψωμί.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

της Frezyderm εννοείς ε?? αχ ωραία.. κ γω αυτην την απορία έχω.. πόσο θα με βγάλει η κάθε συσκευασία.. 

Εγώ κορίτσια αν σας πω τι έπαθα Σαββατιάτικα.. κολικό νεφρού η εντέρου.. διπλώθηκα στα δύο.. κ όλα έγιναν τελείως ξαφνικα.. ξύπνησα μια χαρά κ ξαφνικά άρχισα να πονάω τρελά.. πήγα στο νοσοκομείο φυσικά γιατί οπως φαντάζεστε φοβήθηκα απίστευτα για το μωράκι.. ευτυχώς η μικρή ηταν μια χαρά κ ήσυχη.. τώρα απο βδομάδα θα μιλήσω με το γιατρό μου να δω τι πρέπει να κάνω ώστε να μην το ξανα πάθω.. κορίτσια τελικά η διατροφή μας έιναι το Α κ το Ω.. διάβασα ότι κ πέτρα μπορεί να κάνεις στην εγκυμοσύνη κ χολή κ όλα.. δε σας τρομάζω αλλά επειδή χθες φοβήθηκα απίστευτα σκέφτηκα ότι μέχρι να πάθουμε κάτι δε δίνουμε σημασία.. ο γιατρός στο νοσοκομείο μου είπε να προσέχω λίπη, βαριές τροφές κ στέρεα φαγητά.. κ μάλλον το είπε επειδή τις τελευταίες μέρες έτρωγα πολύ μακαρόνια κ ψωμί.. 

Πωπω τι έπαθες... φαντάζομαι τι τρομάρα πήρες. Ευτυχώς η μπουμπού σου είναι μια χαρά!!Γενικά με την διατροφή σου έκανες υπερβολές ή πάνω κάτω νορμάλ πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Πωπω τι έπαθες... φαντάζομαι τι τρομάρα πήρες. Ευτυχώς η μπουμπού σου είναι μια χαρά!!Γενικά με την διατροφή σου έκανες υπερβολές ή πάνω κάτω νορμάλ πράγματα?

νομίζω αρκετά νορμάλ διατροφή.. με εξαίρεση τα μακαρόνια που τα είχα ταράξει την τελευταία βδομάδα.. έφαγα αν θυμάμαι καλά 4 μέρες.. με παραλλαγές κιόλας.. χαχαχ..κατα τα άλλα όχι τπτ σπουδαίο.. 

πάντως ο γιατρός στο νοσοκομείο δεν ήταν σίγουρος για το τι είναι.. λέει το βεφρό κ το έντερο είναι ακριβως δίπλα κ δεν ήξερε ποιο δημιουργεί τον πόνο... δεν ξέρω κ πως να το ψάξω.. σε γαστρεντερολόγο, σε ουρολόγο? φαντάζομαι θα μου πει ο γιατρός μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , irinikavala είπε:

νομίζω αρκετά νορμάλ διατροφή.. με εξαίρεση τα μακαρόνια που τα είχα ταράξει την τελευταία βδομάδα.. έφαγα αν θυμάμαι καλά 4 μέρες.. με παραλλαγές κιόλας.. χαχαχ..κατα τα άλλα όχι τπτ σπουδαίο.. 

πάντως ο γιατρός στο νοσοκομείο δεν ήταν σίγουρος για το τι είναι.. λέει το βεφρό κ το έντερο είναι ακριβως δίπλα κ δεν ήξερε ποιο δημιουργεί τον πόνο... δεν ξέρω κ πως να το ψάξω.. σε γαστρεντερολόγο, σε ουρολόγο? φαντάζομαι θα μου πει ο γιατρός μου.

περαστικα κοριτσι μου!! το ειχε παθει κ μια φιλη μου στην εγκυμοσυνη κ ηταν πετρα. θελει πολυ νερο εμφιαλωμενο για να εχει λιγοτερα αλατα κ περπατημα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

περαστικα κοριτσι μου!! το ειχε παθει κ μια φιλη μου στην εγκυμοσυνη κ ηταν πετρα. θελει πολυ νερο εμφιαλωμενο για να εχει λιγοτερα αλατα κ περπατημα. 

αλήθεια?? για το περπάτημα ειδικά δεν είχα ιδέα! κ πω το καταλαβαίνεις αν είναι πέτρα ή κάτι τέτοιο? αφού δεν μπορώ να βγάλω ακτίνες. στο υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , irinikavala είπε:

αλήθεια?? για το περπάτημα ειδικά δεν είχα ιδέα! κ πω το καταλαβαίνεις αν είναι πέτρα ή κάτι τέτοιο? αφού δεν μπορώ να βγάλω ακτίνες. στο υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι.

Εύχομαι να μην είναι τπτ σπουδαίο κι απλά να έτυχε...

 

Εγω σήμερα νομίζω ότι κουράστηκα περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη μέρα της εγκυμοσύνης...

Χαλια, κουρτίνες καλύμματα καναπε και το 90% των ντουλαπων είναι έτοιμα. Τωρα θα καταρρευσω στον καναπε


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , irinikavala είπε:

αλήθεια?? για το περπάτημα ειδικά δεν είχα ιδέα! κ πω το καταλαβαίνεις αν είναι πέτρα ή κάτι τέτοιο? αφού δεν μπορώ να βγάλω ακτίνες. στο υπέρηχο δεν φάνηκε κάτι.

αμα ειναι αμμος συνηθως δε φαινετε κ πολλες φορες φευγει γιαυτο κ ο πονος απο την μετακινηση. αν ειναι κολικος εντερου πρεπει να προσεχεις πολυ γιατι κ τα χορταρικα απαγορευονται οταν ειναι εντερο. ελπιζεις απλα οτι δεν θα σε ξαναπιασει αν δεν μπορεσαν να καταλαβουν τι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

αμα ειναι αμμος συνηθως δε φαινετε κ πολλες φορες φευγει γιαυτο κ ο πονος απο την μετακινηση. αν ειναι κολικος εντερου πρεπει να προσεχεις πολυ γιατι κ τα χορταρικα απαγορευονται οταν ειναι εντερο. ελπιζεις απλα οτι δεν θα σε ξαναπιασει αν δεν μπορεσαν να καταλαβουν τι ειναι...

ευχαριστώ πάρα πολύ.. μακάρι γιατί πραγματικά ο πόνος ήταν τραγικός.. η αλήθεια είναι κ μια φορά που έφαγα φασολάκια είχα πόνο αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.. αχ τι να πω.. μακάρι όλες μας μέχρι ΄τελος να πάνε καλά κ τα νινάκια μας να είναι υγιεί.. 

πρίν από 7 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εύχομαι να μην είναι τπτ σπουδαίο κι απλά να έτυχε...

 

Εγω σήμερα νομίζω ότι κουράστηκα περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη μέρα της εγκυμοσύνης...

Χαλια, κουρτίνες καλύμματα καναπε και το 90% των ντουλαπων είναι έτοιμα. Τωρα θα καταρρευσω στον καναπε

ευχαριστω πολύ!!

κ γω σήμερα που είμαι καλά έκανα δουλείες.. ντουλάπες κυρίως κ το δωμάτιο που σας είπα ότι είναι γιαπί κ μέλλον παιδικό.. από το να μην το φτιάχνουμε έγινε αποθήκη. αφήστε.. αύριο περιμένω κάτι μαστόρια για τιμές κ είπα λίγο να σώσω το χάος..  πάντως τώρα που τελέιωσα είχα κάτι τραβηγματάκια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , irinikavala είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ.. μακάρι γιατί πραγματικά ο πόνος ήταν τραγικός.. η αλήθεια είναι κ μια φορά που έφαγα φασολάκια είχα πόνο αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.. αχ τι να πω.. μακάρι όλες μας μέχρι ΄τελος να πάνε καλά κ τα νινάκια μας να είναι υγιεί.. 

ευχαριστω πολύ!!

κ γω σήμερα που είμαι καλά έκανα δουλείες.. ντουλάπες κυρίως κ το δωμάτιο που σας είπα ότι είναι γιαπί κ μέλλον παιδικό.. από το να μην το φτιάχνουμε έγινε αποθήκη. αφήστε.. αύριο περιμένω κάτι μαστόρια για τιμές κ είπα λίγο να σώσω το χάος..  πάντως τώρα που τελέιωσα είχα κάτι τραβηγματάκια..

Εγω νιώθω ότι εχω φουσκώσει σα μπαλονι... και πονακια στην πλατη και τη μεση. Του ζητησα συγγνώμη για τη σημερινή ταλαιπωρία του μπέμπη κι ελπίζω να μην με τσακίσει αυτος με τη σειρά του

Τι ωραιες δουλειες είναι να φτιαχνετε τα παιδικά δωμάτια...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , irinikavala είπε:

ευχαριστώ πάρα πολύ.. μακάρι γιατί πραγματικά ο πόνος ήταν τραγικός.. η αλήθεια είναι κ μια φορά που έφαγα φασολάκια είχα πόνο αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.. αχ τι να πω.. μακάρι όλες μας μέχρι ΄τελος να πάνε καλά κ τα νινάκια μας να είναι υγιεί.. 

ευχαριστω πολύ!!

κ γω σήμερα που είμαι καλά έκανα δουλείες.. ντουλάπες κυρίως κ το δωμάτιο που σας είπα ότι είναι γιαπί κ μέλλον παιδικό.. από το να μην το φτιάχνουμε έγινε αποθήκη. αφήστε.. αύριο περιμένω κάτι μαστόρια για τιμές κ είπα λίγο να σώσω το χάος..  πάντως τώρα που τελέιωσα είχα κάτι τραβηγματάκια..

αχ η αληθεια ειναι οτι η εγκυμοσυνη ειναι απτις πιο δυσκολες περιοδους εισαι συνεχεια με κατι.... μυθος οτι ειναι ευκολη κ ωραια περιοδος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εγω νιώθω ότι εχω φουσκώσει σα μπαλονι... και πονακια στην πλατη και τη μεση. Του ζητησα συγγνώμη για τη σημερινή ταλαιπωρία του μπέμπη κι ελπίζω να μην με τσακίσει αυτος με τη σειρά του

Τι ωραιες δουλειες είναι να φτιαχνετε τα παιδικά δωμάτια...

έστω κ που έχουμε στο μυαλό μας ότι οι δουλίτσες που κάνουμε τώρα είναι για να τα ετοιμάσουμε το δωματιάκι τους είναι υπέροχο.. καλά όταν αρχίσουμε να βλέπουμε κούνιες κτλ νομίζω θα τρελαθούμε..

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

αχ η αληθεια ειναι οτι η εγκυμοσυνη ειναι απτις πιο δυσκολες περιοδους εισαι συνεχεια με κατι.... μυθος οτι ειναι ευκολη κ ωραια περιοδος

τουλάχιστον αξίζει τον κόπο.. δυσκολη περίοδος αλλά με ωραίο φινάλε... χαχα.. πραγματικά ας είναι καλά κ ας με πονάει εμένα ότι θέλει.. αλλά κορίτσια έτσι όπως διπλώθηκα απο τον πόνο φοβήθηκα τόσο πολύ.. λέω πάει.. αυτό ήταν.. αλλά δόξα το Θεό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , irinikavala είπε:

έστω κ που έχουμε στο μυαλό μας ότι οι δουλίτσες που κάνουμε τώρα είναι για να τα ετοιμάσουμε το δωματιάκι τους είναι υπέροχο.. καλά όταν αρχίσουμε να βλέπουμε κούνιες κτλ νομίζω θα τρελαθούμε..

τουλάχιστον αξίζει τον κόπο.. δυσκολη περίοδος αλλά με ωραίο φινάλε... χαχα.. πραγματικά ας είναι καλά κ ας με πονάει εμένα ότι θέλει.. αλλά κορίτσια έτσι όπως διπλώθηκα απο τον πόνο φοβήθηκα τόσο πολύ.. λέω πάει.. αυτό ήταν.. αλλά δόξα το Θεό..

πω πω το φανταζομαι τα ειδες ολα!!! υπομονη κοριτσι να περασει ο καιρος να πανε ολα καλα κ μετα ποιος μας πιανει!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε όλες δωμάτιο άδειο για να γίνει παιδικό?στην αρχή θεωρώ λογικό και αναγκαίο να είναι το μωρό στο ίδιο δωμάτιο με μας.Αλλά μέχρι ποιον μήνα λέτε? Μέχρι τον 6o -8o?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...