Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , irinikavala είπε:

Αυτο μου φαινετσι καλη ιδεα.. κ μενα θα με βολευε ετσι να το εχω στο σαλονι να παιζει.. αλλα αντι για λικνο δεν ξερω αν θα βολεψει.. δεν ξερω επισης αν θα χωραει κιολας στο υπνοδωματιο. Τα λικνο μεχρι τι ηλικια ειναι; κανενσ 6μηνο;

ναι τοσο . μετα θελει κρεβατακι 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Τι τελειο παλικαρι ειναι αυτο; 415?? Αντρας ολοκληρος.. :)) τελεια τελεια.. πολλα συγχαρητηρια.  Να συνεχισουν ολα τελεια.. τωρα βουρ για αγορες!! Ειχε βολικη θεση ο μικρος; τελειωσατε ευκολα με τις μετρησεις;; 

χαχαχα ναι ολοκληρος αντρας.. ναι δεν αργησαμε με τις μετρησεις αλλα μου εχει σπασει τα νευρα μια καλη φοτο δεν βγαλαμε την περισσοτερη ωρα ηταν γυρισμενος με την πλατη σε καποια φαση λεω να δεις που δεν θα δουμε φυλο αλλα παλι καλα μετα ειδαμε το ειδαμε .. μου περασε και η αποκοληση εκλεισε τελειως αλλα δεν μπορω να γυρισω για δουλεια εξαλου εναμιση μηνας εμεινε για αδεια μητροτητας δεν το διακυνδυνευω...σε ενα 20λεπτο ειχαμε τελειωσει

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

@ναντια δε συγχαρητηρια! Ενας ακομα αγοραρος στην παρεα! 

Για πειτε παλι ποτε παμε γις β’επιπεδου ιδανικα...

Επισης, ποσο σου πηγε το λικνο;

@Ασία τον ειχα μεχρι 2 -3 μηνων στην καλαθουνα, μετα δε χωρουσε... Οποτε ενα βραδυ με πολυ γελιο με τον αντρα μ μεταφεραμε την κουνια απο το ενα δωματιο στο αλλο (κοντεψε να μας πεσει απο το μπαλκονι) κ μετα απο τα γελια μας σφινωσε.. Τεσπα ολα Οκ στο τελος. Η κουνια εμεινε διπλα μας μεχρι 8 μηνων. Παραλληλα ειχα κ παρκοκρεβατο κ κοιμοταν σε αυτο οταν κι εγω αποκοιμιομουν τα μεσημερια στον καναπε. Το παρκο το ειχαμε μεχρι 1 1/2 -2 χρονων νομιζω.

Υπαρχουν δυο επιλογες πρακτικες για καθισμα αυτοκινητου: καθισμα-πορτ μπεμπε-καλαθι και καθισματακι που προσαρμοζεται σε ολες τις ηλικιες. Εμεις πηραμε το δευτερο, αλλα το πορτ μπεμπε-καλαθι αντικαθιστα ανετα την καλαθουνα.

Αν δε χωραει με τιποτα η κουνια, ισως να δειτε πιο μικρα παρκοκρεβατα παντα με σουπερ στρωμα και στην πανω θεση

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

παιδια ηρεμησα αρκετα ηρθε η ωρα να το χαρω ας ξεκινησουμε τα ψωνιααα

Μπράβο βρε Νάντια, χαίρομαι πολύ, έκανες Καλή αρχή με την Β επιπέδου σήμερα!!Και στα δικά μας.Τώρα μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη κ να ξεκινήσεις κ ψώνια!!με το καλό το αγοράκι σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

@ναντια δε συγχαρητηρια! Ενας ακομα αγοραρος στην παρεα! 

Για πειτε παλι ποτε παμε γις β’επιπεδου ιδανικα...

Επισης, ποσο σου πηγε το λικνο;

@Ασία τον ειχα μεχρι 2 -3 μηνων στην καλαθουνα, μετα δε χωρουσε... Οποτε ενα βραδυ με πολυ γελιο με τον αντρα μ μεταφεραμε την κουνια απο το ενα δωματιο στο αλλο (κοντεψε να μας πεσει απο το μπαλκονι) κ μετα απο τα γελια μας σφινωσε.. Τεσπα ολα Οκ στο τελος. Η κουνια εμεινε διπλα μας μεχρι 8 μηνων. Παραλληλα ειχα κ παρκοκρεβατο κ κοιμοταν σε αυτο οταν κι εγω αποκοιμιομουν τα μεσημερια στον καναπε. Το παρκο το ειχαμε μεχρι 1 1/2 -2 χρονων νομιζω.

Υπαρχουν δυο επιλογες πρακτικες για καθισμα αυτοκινητου: καθισμα-πορτ μπεμπε-καλαθι και καθισματακι που προσαρμοζεται σε ολες τις ηλικιες. Εμεις πηραμε το δευτερο, αλλα το πορτ μπεμπε-καλαθι αντικαθιστα ανετα την καλαθουνα.

Αν δε χωραει με τιποτα η κουνια, ισως να δειτε πιο μικρα παρκοκρεβατα παντα με σουπερ στρωμα και στην πανω θεση

Σε ευχαριστω κοριτσι μου λοιπον το λικνο και ολο το σετ στρωμα παντες κουνουπιερα παπλωμα κατωσεντονο βαση κουνουπιερας μου πηγε 160 ευρω.  Επεισης εχει μηχανισμο λικνησματος και ροδακια που το μεταφερω οπου θελω και εχει και στοπ ασφαλειας

πρίν από 22 λεπτά , Ασία είπε:

Μπράβο βρε Νάντια, χαίρομαι πολύ, έκανες Καλή αρχή με την Β επιπέδου σήμερα!!Και στα δικά μας.Τώρα μπορείς να απολαύσεις την εγκυμοσύνη κ να ξεκινήσεις κ ψώνια!!με το καλό το αγοράκι σας!!

Σε ευχαριστω πολυ ευχομαι αυτη η καλη αρχη να ειναι για ολες μας και το φθινωπορο να συζηταμε παλι για τα νεογεννητα μωρα μας. 

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ada32 είπε:

αν παρεις καροτσι 3 σε 1 που εχει το πορτ μπεμπε,μην παρεις τζαμπα καλαθουνα. χρησιμοποιησε αυτο. 

Εγώ πιστεύω βολεύει το 3 σε 1, έτσι δεν είναι?και από άποψη τιμής. Εσύ θα πάρεις 3 σε 1 καρότσι?

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου λοιπον το λικνο και ολο το σετ στρωμα παντες κουνουπιερα παπλωμα κατωσεντονο βαση κουνουπιερας μου πηγε 160 ευρω.  Επεισης εχει μηχανισμο λικνησματος και ροδακια που το μεταφερω οπου θελω και εχει και στοπ ασφαλειας

Σε ευχαριστω πολυ ευχομαι αυτη η καλη αρχη να ειναι για ολες μας και το φθινωπορο να συζηταμε παλι για τα νεογεννητα μωρα μας. 

Το λίκνο μου ακούγεται φθηνό, περίμενα μεγαλύτερη τιμή να πω την αλήθεια. Αν κ δεν έχω ψάξει ακόμη για τιμές.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ πιστεύω βολεύει το 3 σε 1, έτσι δεν είναι?και από άποψη τιμής. Εσύ θα πάρεις 3 σε 1 καρότσι?

Το λίκνο μου ακούγεται φθηνό, περίμενα μεγαλύτερη τιμή να πω την αλήθεια. Αν κ δεν έχω ψάξει ακόμη για τιμές.

Ναι τα ακριβα ειναι στα μεγαλα μαγαζια εγω το παρηγειλα απο θεσσαλονικη το ειχε σε προσφορα. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ναι τα ακριβα ειναι στα μεγαλα μαγαζια εγω το παρηγειλα απο θεσσαλονικη το ειχε σε προσφορα. 

Καλημερα.. τελεια τιμη.. εε το αξιζε ο αγοραρος σου το πρωτο του δωρακι . Ρώτησα ποση ώρα κάνατε στις μετρησεις γιατι την προγούμενη φόρα που ήταν το ραντεβου μ ηταν μια κοπέλα που ήταν από το πρωί και καημένη είχε φτάσει απόγευμα και ακόμα δε το είχαν ήδη απο μπροστα.  Ειχε σκασει.. ο δικό σου κυρίος άψογος! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν έγραφα για να μη σας μαύρισω και εσάς. Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρίσκο . 

Σας γράφω πιο πολύ για να έχετε το νου σας. Εγώ θα περίμενα μέχρι τη β επιπέδου και ποιος ξέρει αν θα έφτανα ως εκεί .

Συγνωμη αν σας χάλασα τη μέρα , αλλά είπα να σας ενημερώσω . Μη πανικοβλήθηκε κιόλας σε εμένα έτυχε έτσι στραβά , τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες ότι θα τα καταφέρουμε !

  • Λυπημένη/-ος 3

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Δεν έγραφα για να μη σας μαύρισω και εσάς. Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρίσκο . 

Σας γράφω πιο πολύ για να έχετε το νου σας. Εγώ θα περίμενα μέχρι τη β επιπέδου και ποιος ξέρει αν θα έφτανα ως εκεί .

Συγνωμη αν σας χάλασα τη μέρα , αλλά είπα να σας ενημερώσω . Μη πανικοβλήθηκε κιόλας σε εμένα έτυχε έτσι στραβά , τουλάχιστον έχουμε ακόμα ελπίδες ότι θα τα καταφέρουμε !

κοριτσάκι μου τι λες? ότι θέλεις θα γράφεις εδω.. δεν είμαστε μόνο για τα εύκολα..να μιλάς για να σου φεύγει απο μέσα σου.. όλα θα πάνε καλά.. μην σε στεναχωρει.. απλώς θέλει πολύ ακινησία κ ίσως χρειαστεί να νοσηλευτείς λίγο νωρίτερα πριν τον τοκετό για να σου γίνουν κάποιες ενέσεις.. έτσι ήταν μια φίλη μου.. γέννησε στην 34η βδομάδα αλλά μετά απο θεραπεία για το μωράκι πήγαν όλα καλά κ ούτε θερμοκοιτίδα χρειάστηκε το μωράκι ούτε τπτ.. κ μια ξαδέρφη μ έκανε περίδεση στον 5ο κ επίσης πήγαν όλα καλα.. τώρα έχει 2 υπέροχα μωράκια.. θα τα καταφερεις σίγουρα.. να μιλάς στο μωράκι σου κ να παίρνετε δύναμη ο ένας απο τον άλλο.. κ όλα θα πάνε καλα.. άσε που εχω ακούσει περιπτώσεις που έπειτα απο ακινησία αυξήθηκε αρκετά.. αλλά εσύ ξεκούραση!! όσο για τον γιατρό σου στην Αθήνα, για να το λες έτσι υποθέτω δεν είσαι απο Αθήνα εγώ λίγο θα φοβόμουν να μετακινηθώ αν είναι μακρυα.. πάρε κ μια γνώμη ακόμα! κ να μας μιλας.. να τα βγαζεις κ να κάνουμε όλες μαζί θετικές σκέψεις..ναι;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα. Ναι να σου πω και εγω μολις τον ειδα γυρισμενο λεω καλα σιγα μην βγαλουμε ακρη αλλα παλι καλα ξεμπερδεψαμε ευκολα και μετ τις μετρησεις κ με τον κολπικο και αν δν σας κανουν κολπικο να ζητησετε γτ ειναι πολυ σημαντικο για το βαθος του τραχηλου. Εγω παλι απο εχθες με ποναει η πλατη μου απο την ρευματοπαθεια και ειμαι χαλια

πρίν από 29 λεπτά , irinikavala είπε:

κοριτσάκι μου τι λες? ότι θέλεις θα γράφεις εδω.. δεν είμαστε μόνο για τα εύκολα..να μιλάς για να σου φεύγει απο μέσα σου.. όλα θα πάνε καλά.. μην σε στεναχωρει.. απλώς θέλει πολύ ακινησία κ ίσως χρειαστεί να νοσηλευτείς λίγο νωρίτερα πριν τον τοκετό για να σου γίνουν κάποιες ενέσεις.. έτσι ήταν μια φίλη μου.. γέννησε στην 34η βδομάδα αλλά μετά απο θεραπεία για το μωράκι πήγαν όλα καλά κ ούτε θερμοκοιτίδα χρειάστηκε το μωράκι ούτε τπτ.. κ μια ξαδέρφη μ έκανε περίδεση στον 5ο κ επίσης πήγαν όλα καλα.. τώρα έχει 2 υπέροχα μωράκια.. θα τα καταφερεις σίγουρα.. να μιλάς στο μωράκι σου κ να παίρνετε δύναμη ο ένας απο τον άλλο.. κ όλα θα πάνε καλα.. άσε που εχω ακούσει περιπτώσεις που έπειτα απο ακινησία αυξήθηκε αρκετά.. αλλά εσύ ξεκούραση!! όσο για τον γιατρό σου στην Αθήνα, για να το λες έτσι υποθέτω δεν είσαι απο Αθήνα εγώ λίγο θα φοβόμουν να μετακινηθώ αν είναι μακρυα.. πάρε κ μια γνώμη ακόμα! κ να μας μιλας.. να τα βγαζεις κ να κάνουμε όλες μαζί θετικές σκέψεις..ναι;;;;

Να μεινεις ξαπλωμενη οσο χρειαζετε και να ξερεις πως ολα θα πανε καλα και η προγεστερονη βοηθαει παρα πολυ. Αν ακουλουθησεις αυτα που σου λεει ο γιατρος σ ου δν θα εχεις προβλημα απλα προσεχε πολυ.  Κ εμεις εδω ειμαστε για να σου κανουμε παρεα..  


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κοντά , αλλά του εχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Και εγω την μετακίνηση φοβάμαι , αλλά είναι και μικρό το χρονικό περιθώριο που ισωσ να μπορούμε να παρέμβουμε και εδώ δεν νιώθω σιγουριά με τον γιατρό μιας και έχουμε κάνει μόνο ένα ραντεβού .   Τι να πω τώρα μου φαίνονται όλα δύσκολα . Είναι και ο μικρός με το κεφάλι κάτω και με πιέζει , του λέω να μετακινηθεί , ελπίζω να με ακούσει ! 

Ευχαριστω πολύ κορίτσια για την συμπαράσταση !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eamo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κοντά , αλλά του εχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Και εγω την μετακίνηση φοβάμαι , αλλά είναι και μικρό το χρονικό περιθώριο που ισωσ να μπορούμε να παρέμβουμε και εδώ δεν νιώθω σιγουριά με τον γιατρό μιας και έχουμε κάνει μόνο ένα ραντεβού .   Τι να πω τώρα μου φαίνονται όλα δύσκολα . Είναι και ο μικρός με το κεφάλι κάτω και με πιέζει , του λέω να μετακινηθεί , ελπίζω να με ακούσει ! 

Ευχαριστω πολύ κορίτσια για την συμπαράσταση !

θα σου πω κάτι για δεις κ την δύναμη της μάνας..κ ότι καμια φορά όλα φαίνονται μαύρα αλλά δεν είναι!! μια φίλη μ όταν περίμενε το μωράκι της την παράτησε ο άντρας της κ δε της μιλούσαν οι γονείς της επειδή την παράτησε το γομάρι.. τεσπα.. η κοπελα τα έκανε όλα μόνη,. κατα την 30η βδομάδα αρχίσαν συσπάσεις.. ο γιατρος σίγουρος ότι δε θα κρατηθεί για πολύ το μωρό κ η κοπέλα μόνη να κάνει τα πάντα αναγκαστικά.. εεε λοιπόν κάθε μέρα μιλούσε στον μπέμπη, κάθε μέρα του έλεγε σε παρακαλώ λίγο ακόμα.. κ την άκουσε!! κ γέννησε μόλις μπήκε στο μήνα της.. ο γιατρός ούτε το πίστευε.. κ σου μιλάω για μια κοπέλα που κατέβαινε με αστικό, να πάει δουλεια, να ψωνίσει κ άλλα πολλά μόνη της κ συν την στεναχωρια της για όλα αυτά. άστα.. μάθημα μεγάλο ήταν για μας..

πρίν από 32 λεπτά , ναντια δε είπε:

Καλημερα. Ναι να σου πω και εγω μολις τον ειδα γυρισμενο λεω καλα σιγα μην βγαλουμε ακρη αλλα παλι καλα ξεμπερδεψαμε ευκολα και μετ τις μετρησεις κ με τον κολπικο και αν δν σας κανουν κολπικο να ζητησετε γτ ειναι πολυ σημαντικο για το βαθος του τραχηλου. Εγω παλι απο εχθες με ποναει η πλατη μου απο την ρευματοπαθεια και ειμαι χαλια 

αλήθεια? κανουμε κ κολπικό?? δε το ήξερα? εμένα δε μου έχει κάνει ως τώρα.. παρα μόνο στις αρχές.. παρόλα αυτά κάθε φορά μου λέει ο τράχηλος πολύ καλός.. απλώς λες οτι με το κοπλικο ελέγχεται καλύτερα?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.

Δηλωνω συμπαρασταση στην @eamo γι αυτο που περναει.Κι εγω παιρνω προγεστερονη.Ισως για κατι τετοιο,δε γνωριζω.Θα μαθω την επομενη τεταρτη γιατι την παιρνω.Υπομονη δυναμη και πιστη κοριτσι.Ολα θα πανε καλα.Δε θα προτεινα να πας αθηνα ομως..εχουμε εξισου καλους γιατρους εδω.Αν θελεις να σε συστησω στο δικο μου.

Κατα τ αλλα,πηγα για αιματοκριτη,ουρα και καμπυλη πρωι πρωι.. με τοστ και χυμο(την παραξενη τη δικη μου) ξερετε.Θα εχω καποια αποτελεσματα σημερα και καποια αυριο.Συννεφιασμενα τα Γιαννενα σημερα..μας εχει μουχλιασει παλι.

Πειτε μου τα νεακια σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 είπε:

Καλημερα σε ολες.

Δηλωνω συμπαρασταση στην @eamo γι αυτο που περναει.Κι εγω παιρνω προγεστερονη.Ισως για κατι τετοιο,δε γνωριζω.Θα μαθω την επομενη τεταρτη γιατι την παιρνω.Υπομονη δυναμη και πιστη κοριτσι.Ολα θα πανε καλα.Δε θα προτεινα να πας αθηνα ομως..εχουμε εξισου καλους γιατρους εδω.Αν θελεις να σε συστησω στο δικο μου.

Κατα τ αλλα,πηγα για αιματοκριτη,ουρα και καμπυλη πρωι πρωι.. με τοστ και χυμο(την παραξενη τη δικη μου) ξερετε.Θα εχω καποια αποτελεσματα σημερα και καποια αυριο.Συννεφιασμενα τα Γιαννενα σημερα..μας εχει μουχλιασει παλι.

Πειτε μου τα νεακια σας.

μμμ εγώ θα σου πω τα δικά μ...πέρα απο κάποια πονάκια στη μέση απο χθες, σαν χαζομαμα που είμαι ψάχνω κοριτσίστικες ταπετσαρίες για το δωμάτιο της.. έχω τρελαθει.. τα θελω όλα.. άντε κ αργει η Βεπιπέδου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...