Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα.Πλησιαζει η β επιπεδου μου και ανυπομονω(23/5).Εχω κατι πονακια απο χτες δεξια και αριστερα κοντα στον αφαλο στο υψος.Ελπιζω για καλο να ναι.

Κι εγω εχω γενικη ουρων κι αιματος αυτη τη βδομαδα ελεγα να παω τεταρτη ή πεμπτη.Μου ζηταει να πιω χυμο χωρις ζαχαρη αυτη η καμπυλη ρε φιλε...που θα τον βρω,εχει καμια υποψην?¨Η να κατεβασω εναν φυσικο πορτοκαλι να ησυχασω?

 

Πωπωωωωωωωωω ενα μηνα διαφορα εχουμε!!!!!  Εγω 21 Ιουνίου εχω β επιπεδου! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

εγω εχω μια καμπυλη περιεργη που ουτε η μικροβιολογος δεν την ηξερε.Εξεταση νηστικη,τοστ χυμο χωρις ζαχαρη και παλι εξεταση σε μια ωρα.Η δικαιολογια ειναι ως εξης "η μεγαλη καμπυλη με τα  50 ή 70gr ειναι για πιο μετα,τωρα θελουμε να δουμε αν ανεβαζει ζαχαρο ο οργανισμος σου με φυσικη καθημερινη τροφη"

τωρα τι να σας πω κοπελες..και η μικροβιολογος απορησε...θα δειξει....

Καλα κατι θα ξερει ο γιατρος απλως δε το ειχα ξανα ακουσει.. κ γω θα προτιμουσα να κανω κατι τετοιο απο το να κανω καμπυλη ζαχαρου απο τοσο νωρις.. 22η βδομαδα.. αλλα για να τα λενε οι γιατροι κατι θα ξερουν..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πωπωωωωωωωωω ενα μηνα διαφορα εχουμε!!!!!  Εγω 21 Ιουνίου εχω β επιπεδου! 

Περναει ο καιρος βρε...

 

για πειτε μου απο κοιλιες πως πατε..εγω δε δειχνω πολυ εγκυος ρε κοπελες...σα πλαδαρη ειναι η κοιλια μου,σα προκοιλι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Περναει ο καιρος βρε...

 

για πειτε μου απο κοιλιες πως πατε..εγω δε δειχνω πολυ εγκυος ρε κοπελες...σα πλαδαρη ειναι η κοιλια μου,σα προκοιλι...

Εγω παλι αρχισα να δειχνω.. ηταν κ πλακα κ τωρα πεταγεται μια κοιλιτσα χαμηλα.. κ ειναι κ σκληρη εδω κ καμια βδομαδα.. εως τωρα ηταν σαν να συσωρευτηκε ολο το λιπος εκει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

Περναει ο καιρος βρε...

 

για πειτε μου απο κοιλιες πως πατε..εγω δε δειχνω πολυ εγκυος ρε κοπελες...σα πλαδαρη ειναι η κοιλια μου,σα προκοιλι...

Εμενα μ φαινεται ατελειωτος!! Των αλλωνων νομίζω περναει πιο γρήγορα! Αχαχαχχαχαχα

Εγω παλι μοιαζω εγκυος πλεον! Ημουν πλακα πριν, οπως λεει και η Ειρήνη και πλεον πεταει! Αχαχαχαχχαχαχα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γελαγα με τον αντρα μου χτες..περπατουσα στο δρομο και με κοιταγε απο πισω μου λεει "σηκωθηκε ο πωπος σου"

ισως επειδη η μεση γερνει μπροστα του λεω."ωραιος ειναι " μου λεει...χαχαχαχα

πεθανα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σας και καλη εβδομαδα.Πλησιαζει η β επιπεδου μου και ανυπομονω(23/5).Εχω κατι πονακια απο χτες δεξια και αριστερα κοντα στον αφαλο στο υψος.Ελπιζω για καλο να ναι.

Κι εγω εχω γενικη ουρων κι αιματος αυτη τη βδομαδα ελεγα να παω τεταρτη ή πεμπτη.Μου ζηταει να πιω χυμο χωρις ζαχαρη αυτη η καμπυλη ρε φιλε...που θα τον βρω,εχει καμια υποψην?¨Η να κατεβασω εναν φυσικο πορτοκαλι να ησυχασω?

 

Καλημερα ! τι καλα που θα κοντευεις για β επιπεδου! εγω ειχα προχθες εναν πονο κατω δεξια εκει που ενωνεται το ποδι με την κοιλια κ πραγματικα ανυποφορο.. κ στον αφαλο εχω αλλα πιστευω ειναι επειδη μεγαλωνει η κοιλια .τωρα πλεον εχω στρογγυλεψει. οσο για την καμπυλη ,ο καθε γιατρος ζηταει κ αλλες εξετασεις..

@Μάντη με το σαγχαρο μιλα με τον γιατρο σου..θελει λιγο προσοχη στην κυηση αλλα οπωσδηποτε να προσεξεις κ τον αιμοτοκριτη ...

1 ώρα πρίν, irinikavala είπε:

Καλημερα κοριτσια μ.. κ γω περιμενω αποτελεσματα σμρ.. ας ειναι ολα καλα για ολες μας. Εγω μετα τις 11 τα παιρνω.. γλυκα δεν τρωω αλλα ζυμαρικα απειρα.. πως γινεται χωρις ψωμια κ ζυμαριμα;;

Ααα κοριτσια πηρα ρωτησα για μαθηματα ανωδυνου.. στο ικα της πολης μ. Παρτε γιατι σε κσποια θελει να κλεισεις πολυ νωριτερα.. εμενα μ ειπε οτι κ μονη μ να ειμαι μετα την 31η θα ξεκινησουμε κανονικα.. 

εμενα μου ειπαν για τωρα να ξεκινησουμε αλλα θεωρω οτι ειναι λιγο νωρις ακομα κ με βλεπω να μην αντεχω μετα την δουλεια.. θα ρωτησω κ στο ικα να δω. 

1 hour ago, zina7777 είπε:

γελαγα με τον αντρα μου χτες..περπατουσα στο δρομο και με κοιταγε απο πισω μου λεει "σηκωθηκε ο πωπος σου"

ισως επειδη η μεση γερνει μπροστα του λεω."ωραιος ειναι " μου λεει...χαχαχαχα

πεθανα...

εγω στρογυλεψα κ απο μπροστα κ απο πισω! πηγα 59 κιλα κιολας ! μου ανοιξε η ορεξη  κ τρωω κ παγωτα καθε μερα!!!! 

επισης ειναι τεντωμενη αφου νιωθω οτι θα ανοιξει ο αφαλος μου...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια αυριο ειναι η β επιπεδου και εχω ξυπνησει με πολυ θετικη σκεψη ανυπονω να το δω να μας πει ολα καλα να μαθουμε και φυλλο και καταλαβενετε απο αυριο να ξεκινησω παραγγελιες.... εμενα παλι η κοιλια μου ενωθηκε με Το στομαχιδεν την λες πολυ μεγαλη αλλα νομιζω πως πλεον φαινομαι και εγω εγκυος!!

  • Μου αρέσει 3

...:-D

Link to comment
Share on other sites

ποια απο σας εχει ξεκινησει να δει για ρουχαλιακια? εγω χθες εβλεπα λιγο για φορμακια μακρυμανικα κ τα βρηκα νομιζω φτηνα . 7 φορμακια 19 ευρω με την καρτα μελους απο orchestra . βασικα πρεπει σιγα σιγα να κανουμε μια λιστα με το τι χρειαζομαστε να παρουμε γτ εγω δν εχω ιδεα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

αμα βρειτε απο καμια γνωστη τη λιστα για το νοσοκομειο να τη βαλετε να τη δουμε ολες.

επιπλεον απο βιντεακια βλεπω οτι θελουμε τουλαχισοτν 18 αλλαξιες του μωρου για να μη πλενουμε πολυ συχνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , ada32 είπε:

ποια απο σας εχει ξεκινησει να δει για ρουχαλιακια? εγω χθες εβλεπα λιγο για φορμακια μακρυμανικα κ τα βρηκα νομιζω φτηνα . 7 φορμακια 19 ευρω με την καρτα μελους απο orchestra . βασικα πρεπει σιγα σιγα να κανουμε μια λιστα με το τι χρειαζομαστε να παρουμε γτ εγω δν εχω ιδεα..

Καλημέρα!!! Εγώ άρχισα να κοιτάω σιγά σιγά!!! Σκέφτομαι να τα ψωνίσω μετά το β επιπέδου που θα είμαι Αθήνα! Φορμακια λέω να πάρω από jumbo γτ τα πρώτα σίγουρα δεν θα τα φορέσει και πολύ!!! Όπως και κορμάκια εσωτερικά καλτσακια.... Θα τρελαθώ νομίζω άμα βρεθώ μπροστά τους δεν θα μπορώ να αντισταθώ!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zina7777 είπε:

αμα βρειτε απο καμια γνωστη τη λιστα για το νοσοκομειο να τη βαλετε να τη δουμε ολες.

επιπλεον απο βιντεακια βλεπω οτι θελουμε τουλαχισοτν 18 αλλαξιες του μωρου για να μη πλενουμε πολυ συχνα..

18 αλλαξιες???? χαμος θα γινει μοντελο το μωρο με τετοια γκαρνταρομπα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

18 αλλαξιες???? χαμος θα γινει μοντελο το μωρο με τετοια γκαρνταρομπα!!!

Εγω εχω πλυντηριο 9 kg ισως πρεπει να παρω παραπανω..αμαρτια να πληρωνω σε νερο και ρευμα ενα φορμακι που κανει5€ ..θα παρω και ουδετερα χρωματα να τα παρω μια φορα για το μελλον..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Εγω εχω πλυντηριο 9 kg ισως πρεπει να παρω παραπανω..αμαρτια να πληρωνω σε νερο και ρευμα ενα φορμακι που κανει5€ ..θα παρω και ουδετερα χρωματα να τα παρω μια φορα για το μελλον..

χα χα χα με πλυντηριο 9 κιλων σε βλεπω για ντουλαπα απο φορμακια θα εισαι η χαρα της επομενης φιλης σου που θα γεννησει τα μισα θα ειναι αφορετα!!!!! παρε να το ευχαριστηθεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα με πλυντηριο 9 κιλων σε βλεπω για ντουλαπα απο φορμακια θα εισαι η χαρα της επομενης φιλης σου που θα γεννησει τα μισα θα ειναι αφορετα!!!!! παρε να το ευχαριστηθεις! 

Εχω απ την αδερφη μου φορμακια.ισως απλα τα συμπληρωσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...