Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Πωωωωω κορίτσια σας διαβάζω τόση ώρα και έχω πάθει σοκ! Εχετε ενημερωθεί για τα πάντα, ενώ εγω πετάω χαρταετό!!! Αχαχαχχαχαχχαχχαχαχχαχαα

Και  γω για αρχή μόνο για τζαμπο έλεγα γιατί μεγαλώνουν ταχύτατα και γίνονται και τα ρούχα χάλια από κρέμες και γουλιές! Για πιο μετα θα παω να βγάλω την καρτα απο ορκέστρα που τα ρουχα φοριουνται παραπάνω

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα Μαράκι μου!!! Ελπίζω να είναι τέλειο το σάκχαρο και όλες οι εξετάσεις σου! Τι ώρα θα τα πάρεις;;; Εγώ μέτραω σάκχαρο με το μηχανάκι σπίτι να ξέρω τι γίνεται... Χθες έκανα πολύ σωστή διατροφή και σήμερα ήταν σχετικά καλό είχα 95... 

Με ενημερωσε η μαια πριν λιγο για τα αποτλεσματα... Το σακχαρο μου επεσε στο 88!!! Δλδ στις τιμες περιπου που ηταν και πριν την εγκυμοσυνη. Βεβαια μου ειπε να συνεχισω να προσεχω με τον ιδιο τροπο. Αρα η διατροφη που εκανα για 2 εβδομαδες πριν την εξεταση λογικα την εκανε τη δουλιτσα της... 

Αχχχχχ πως θα περιορισω τα παγωτα πειτε μου

Οσον αφορα τα ψωνια...

Απο ρουχαλακια αρχισε η μαμα να ψωνιζει και πιστευω οτι θα μας φερουν καμποσα οποτε δεν νομιζω να αγορασω πολλα. Ετσι κι αλλιως θα πλενονται χωρια απο τα δικα μας ρουχα με δικο τους απορρυπαντικο οποτε δεν χρειαζεται να μαζευτει ποσοτητα για να πλυνουμε...

Εγω αυτο που θα ηθελα να ρωτησω οποια ξερει ειναι... Στα πολυκαροτσια, ειναι ενα τμημα Port bebe που γινεται και καθισμα αυτοκινητου για τους πρωτους μηνες, ενα για πιο μεγαλα μωρα κι ενα που μοιαζει με καλαθουνα. Αυτο που μοιαζει με καλαθουνα μπορει να αντικαταστησει την καλαθουνα ή οχι? για να μην κανουμε περιττα εξοδα... Μετα την β επιπεδου θα παω και στα mothercare να δω. Πηγα στα λητω που ηταν κοντα και πηρα μια ιδεα. Το χιλιαρικο δεν το γλιτωνω απο οτι καταλαβα...

Επισης μια αγορα μικρη που λεω να κανω ειναι ενα ημερολογιο για τις πρωτες σημαντικες του στιγμες, οπου θελω να το ξεκινησω απο τους πρωτους υπερηχους και ολα οσα θα συμβαινουνστη ζωη του τους πρωτους μηνες

Και αυριο θα παρω να κλεισω για β επιπεδου 14/6 τελικα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alekk είπε:

Α Μαντη ζηλευω! Εμενα με εχει ζαλιζει η γιατρος μ! Μετριεμαι πρωι μεσημερι βραδυ! Ελεος!!!

Ναι σιγουρα δεν τα φορουν πολυ. Ειναι μια λυση και ειναι κ πιο οικονομικα στα jumbo. 

Εμενα μ εδωσαν κιολας μπολικα αδερφη, φιλες κ δωρακια

Να ξέρεις ότι και το άγχος ανεβάζει το σάκχαρο... Εμένα δεν μου είπε να το μετράω κάθε μέρα... Νομίζω είναι υπερβολή να το μετράς 3 φορές τη μέρα!!!! Και εμένα μου έδωσε πολλά η αδελφή μου!!!

πρίν από 30 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Με ενημερωσε η μαια πριν λιγο για τα αποτλεσματα... Το σακχαρο μου επεσε στο 88!!! Δλδ στις τιμες περιπου που ηταν και πριν την εγκυμοσυνη. Βεβαια μου ειπε να συνεχισω να προσεχω με τον ιδιο τροπο. Αρα η διατροφη που εκανα για 2 εβδομαδες πριν την εξεταση λογικα την εκανε τη δουλιτσα της... 

Αχχχχχ πως θα περιορισω τα παγωτα πειτε μου

Οσον αφορα τα ψωνια...

Απο ρουχαλακια αρχισε η μαμα να ψωνιζει και πιστευω οτι θα μας φερουν καμποσα οποτε δεν νομιζω να αγορασω πολλα. Ετσι κι αλλιως θα πλενονται χωρια απο τα δικα μας ρουχα με δικο τους απορρυπαντικο οποτε δεν χρειαζεται να μαζευτει ποσοτητα για να πλυνουμε...

Εγω αυτο που θα ηθελα να ρωτησω οποια ξερει ειναι... Στα πολυκαροτσια, ειναι ενα τμημα Port bebe που γινεται και καθισμα αυτοκινητου για τους πρωτους μηνες, ενα για πιο μεγαλα μωρα κι ενα που μοιαζει με καλαθουνα. Αυτο που μοιαζει με καλαθουνα μπορει να αντικαταστησει την καλαθουνα ή οχι? για να μην κανουμε περιττα εξοδα... Μετα την β επιπεδου θα παω και στα mothercare να δω. Πηγα στα λητω που ηταν κοντα και πηρα μια ιδεα. Το χιλιαρικο δεν το γλιτωνω απο οτι καταλαβα...

Επισης μια αγορα μικρη που λεω να κανω ειναι ενα ημερολογιο για τις πρωτες σημαντικες του στιγμες, οπου θελω να το ξεκινησω απο τους πρωτους υπερηχους και ολα οσα θα συμβαινουνστη ζωη του τους πρωτους μηνες

Και αυριο θα παρω να κλεισω για β επιπεδου 14/6 τελικα

Μπράβο Μαράκι τέλειο το σάκχαρο!!! Αιματοκρίτης καλός;;; Όσο για το κοροτσι είναι ένα μέρος αυτό που είναι σαν καλαθουνα και το μωρό μπαίνει μέχρι τον 6ο περίπου.. ένα το κάθισμα αυτοκινήτου και ένα μέρος που είναι για ποιο μεγάλο αλλά σε μερικά καροτσια ενδείκνυται και για νεογέννητα... Εγώ επειδή έχω καλαθουνα θα πάρω μόνο για αυτοκίνητο και για ποιο μεγάλο μωρό που θα μπορώ να το βάζω από νεογέννητο... Σκέφτομαι ότι θα είναι χειμώνας και δεν πρόκειται να το βγάζω τόσο πολύ έξω... Και η αδελφή μου που γέννησε χειμώνα δεν χρησιμοποίησε καθόλου την καλαθα του καροτσια!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Να ξέρεις ότι και το άγχος ανεβάζει το σάκχαρο... Εμένα δεν μου είπε να το μετράω κάθε μέρα... Νομίζω είναι υπερβολή να το μετράς 3 φορές τη μέρα!!!! Και εμένα μου έδωσε πολλά η αδελφή μου!!!

Μπράβο Μαράκι τέλειο το σάκχαρο!!! Αιματοκρίτης καλός;;; Όσο για το κοροτσι είναι ένα μέρος αυτό που είναι σαν καλαθουνα και το μωρό μπαίνει μέχρι τον 6ο περίπου.. ένα το κάθισμα αυτοκινήτου και ένα μέρος που είναι για ποιο μεγάλο αλλά σε μερικά καροτσια ενδείκνυται και για νεογέννητα... Εγώ επειδή έχω καλαθουνα θα πάρω μόνο για αυτοκίνητο και για ποιο μεγάλο μωρό που θα μπορώ να το βάζω από νεογέννητο... Σκέφτομαι ότι θα είναι χειμώνας και δεν πρόκειται να το βγάζω τόσο πολύ έξω... Και η αδελφή μου που γέννησε χειμώνα δεν χρησιμοποίησε καθόλου την καλαθα του καροτσια!

Αιματοκριτης 38,5... Αααα και γλυκοζυλιωμενη 4,8%

Ολα μια χαρα βγηκαν και η κολπικη καλλιεργεια... Πολυ χαρηκα...

Οσον αφορα το καροτσι και την καλαθουνα, εγω θα επαιρνα καλαθουνα για τον υπνο του τον πρωτο καιρο, οπως και παρκοκρεβατο που λεω να παρω για τον ιδιο λογο με ενα πολυ καλο στρωμα γτ οπως ξαναειπα δεν εχω χωρο για κουνια. Οποτε μπορει να παρω το 3 σε 1 καροτσι. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Αιματοκριτης 38,5... Αααα και γλυκοζυλιωμενη 4,8%

Ολα μια χαρα βγηκαν και η κολπικη καλλιεργεια... Πολυ χαρηκα...

Οσον αφορα το καροτσι και την καλαθουνα, εγω θα επαιρνα καλαθουνα για τον υπνο του τον πρωτο καιρο, οπως και παρκοκρεβατο που λεω να παρω για τον ιδιο λογο με ενα πολυ καλο στρωμα γτ οπως ξαναειπα δεν εχω χωρο για κουνια. Οποτε μπορει να παρω το 3 σε 1 καροτσι. 

Δεν χωράει στο δωμάτιο σας κούνια;;; Εγώ θα πάρω κούνια και την καλαθα θα τη χρησιμοποιώ στο καθιστικό!!! Και το παρκοκρεβατο πιάνει αρκετό χώρο!!! 

Μπράβο για τις εξετάσεις σου!!! Άψογες!!! Και εγώ γλυκοζιωμενη είχα 5...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Μάντη είπε:

Να ξέρεις ότι και το άγχος ανεβάζει το σάκχαρο... Εμένα δεν μου είπε να το μετράω κάθε μέρα... Νομίζω είναι υπερβολή να το μετράς 3 φορές τη μέρα!!!! Και εμένα μου έδωσε πολλά η αδελφή μου!!!

Μπράβο Μαράκι τέλειο το σάκχαρο!!! Αιματοκρίτης καλός;;; Όσο για το κοροτσι είναι ένα μέρος αυτό που είναι σαν καλαθουνα και το μωρό μπαίνει μέχρι τον 6ο περίπου.. ένα το κάθισμα αυτοκινήτου και ένα μέρος που είναι για ποιο μεγάλο αλλά σε μερικά καροτσια ενδείκνυται και για νεογέννητα... Εγώ επειδή έχω καλαθουνα θα πάρω μόνο για αυτοκίνητο και για ποιο μεγάλο μωρό που θα μπορώ να το βάζω από νεογέννητο... Σκέφτομαι ότι θα είναι χειμώνας και δεν πρόκειται να το βγάζω τόσο πολύ έξω... Και η αδελφή μου που γέννησε χειμώνα δεν χρησιμοποίησε καθόλου την καλαθα του καροτσια!

Ναι εχεις δικιο! Τις μερες που ειμαι μονη στη δουλεια και εχω περισσοτερο αγχος το σακχαρο ειναι στα υψη ο,τι κι αν φαω

Ασε, το ξερω οτι ειναι υπερβολικη και ειναι κ ξινη! Ευτυχως ο γυναικολογος μ με καθησυχαζει, αλλα κ ο ιδιος μ ειπε οτι τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα με τη δευτερη εγκυμοσυνη, αν εχεις κανει σακχαρο στην πρωτη... 

Κοριτσια εγω ειχα καλαθουνα στον μεγαλο αλλα αυτη τη φορα γλυκοκοιταζω τα λικνο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Δεν χωράει στο δωμάτιο σας κούνια;;; Εγώ θα πάρω κούνια και την καλαθα θα τη χρησιμοποιώ στο καθιστικό!!! Και το παρκοκρεβατο πιάνει αρκετό χώρο!!! 

Μπράβο για τις εξετάσεις σου!!! Άψογες!!! Και εγώ γλυκοζιωμενη είχα 5...

επειδη χρειαζομαι και συρταριερα για το μωρο δεν θα εχω αρκετο χωρο και το παρκοκρεβατο μπορει να μετακινειται ενω η κουνια δυσκολο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

επειδη χρειαζομαι και συρταριερα για το μωρο δεν θα εχω αρκετο χωρο και το παρκοκρεβατο μπορει να μετακινειται ενω η κουνια δυσκολο

Μμμ ναι κατάλαβα! Έχεις δίκιο!!! Οπότε πάρε παρκοκρεβατο με ένα καλό στρώμα και είσαι μια χαρά! Θα το χρησιμοποίησης και όταν θα είναι μεγαλύτερο το μωρό σαν πάρκο!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εφτασε η μερα σημερα σε λιγη ωρα εχω την β επιπεδου  και δεν σας κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανγχωμενη  θα σας στειλω νεα μου μολις επιστρεψωω ...

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια εφτασε η μερα σημερα σε λιγη ωρα εχω την β επιπεδου  και δεν σας κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανγχωμενη  θα σας στειλω νεα μου μολις επιστρεψωω ...

καλημέρα κορίτσι μου.. να μας πεις τα υπέροχα νέα σου με λεπτομέρειες.. καλή επιτυχία κ να έχετε την πιο εύκολη κ ομορφη εξέταση.. όλα θα πάνε τέλεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...

αυριο εξεταση ουρων αιματος και καμπυλη(παραξενη) για μενα... ακομα δε μπορω να βρω το χυμο που θελουν... ελεος... σκεφτομαι να στιψω εναν φυσικο εχω κι εναν φοβο μη με κοψει η κοιλια ομως πρωι πρωι..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα σας...

αυριο εξεταση ουρων αιματος και καμπυλη(παραξενη) για μενα... ακομα δε μπορω να βρω το χυμο που θελουν... ελεος... σκεφτομαι να στιψω εναν φυσικο εχω κι εναν φοβο μη με κοψει η κοιλια ομως πρωι πρωι..

 

καλη επιτυχία κ σε σένα Ζήνα μου.. όλα καλά θα είναι... εσύ δλδ πόση ώρα θα μέινεις στο μικροβιολογικό για αυτήν την εξέταση? αν μείνεις αρκετή πιες λίγο έτοιμο φυσικό που έχει στα ψυγεία χωρίς ζάχαρη.. μη σε θερίσει ο φυσικός.. άντε κ όλα να είναι τέλεια.. εμένα τλκ χθες που πήρα τα αποτελέσματα ζάχαρο δεν είδα να γράφει στο αίμα αλλά στα ούρα εκεί που λέει ζάκχαρο λέει αρνητικό.. άρα λογικα καλά θα είναι.. χαχαχ.. με την δική μ λογική πάντα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

καλη επιτυχία κ σε σένα Ζήνα μου.. όλα καλά θα είναι... εσύ δλδ πόση ώρα θα μέινεις στο μικροβιολογικό για αυτήν την εξέταση? αν μείνεις αρκετή πιες λίγο έτοιμο φυσικό που έχει στα ψυγεία χωρίς ζάχαρη.. μη σε θερίσει ο φυσικός.. άντε κ όλα να είναι τέλεια.. εμένα τλκ χθες που πήρα τα αποτελέσματα ζάχαρο δεν είδα να γράφει στο αίμα αλλά στα ούρα εκεί που λέει ζάκχαρο λέει αρνητικό.. άρα λογικα καλά θα είναι.. χαχαχ.. με την δική μ λογική πάντα.

κοριτσια εγω νομιζω οτι ειναι νωρις ακομα για ζαχαρο.οσες αναπτυσουν(απ τον κυκλο μου) λογω καλοκαιριου και παγωτων ανεβασαν και μετα τον 6-7..

σ ευχαριστω για την ευχη κοριτσι.Μακαρι να ειναι ολα καλα.σε λιγο θα μιλησω με μικροβιολογικο να δω πως θα κανω ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια εφτασε η μερα σημερα σε λιγη ωρα εχω την β επιπεδου  και δεν σας κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανγχωμενη  θα σας στειλω νεα μου μολις επιστρεψωω ...

Καλα αποτελέσματα!!! Θα περιμένουμε νεα!! 

@zina7777 γιατι δεν πινεις ενα φυσικο χυμο στημένο? Οι ετοιμοι εχουν κρυμενη ζάχαρη... Δεν θα παθεις κατι καλε.. Εγω πολλες φορες στιβω πορτοκάλι για πρωινο

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...