Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Εχω απ την αδερφη μου φορμακια.ισως απλα τα συμπληρωσω.

ε ναι να τα συμπληρωσεις ψωνισε ειναι χαριτωμενα ετσι κ αλλιως αυτα λιγο τα φορανε ας τα ευχαριστηθουμε λιγο αυτα τα ψωνια!! 

παντως γενικα μην υπολογιζεις πως κ ποσο θα βαζεις πλυντηριο συνηθως αυτα στην πραξη θα τα δεις κανεις δεν επεσε μεσα την πρωτη φορα οποτε μην το σκεφτεσε παρε οσα σου αρεσουν για εσενα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, linaa είπε:

ε ναι να τα συμπληρωσεις ψωνισε ειναι χαριτωμενα ετσι κ αλλιως αυτα λιγο τα φορανε ας τα ευχαριστηθουμε λιγο αυτα τα ψωνια!! 

παντως γενικα μην υπολογιζεις πως κ ποσο θα βαζεις πλυντηριο συνηθως αυτα στην πραξη θα τα δεις κανεις δεν επεσε μεσα την πρωτη φορα οποτε μην το σκεφτεσε παρε οσα σου αρεσουν για εσενα. 

Οσο να ναι 2 φορμακια τη μερα τα θελουμε ..οποτε αν θελω μια φορα τη βδομαδα πληντυριο τα θελω 15/φορμακια.

Εχω αρχισει να διαβαζω για το θηλασμο σε μια υπεροχη ομαδα εθελοντικης στηριξης στο fb αν θελει καμια να μπει να μου πει να την εισαγω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Οσο να ναι 2 φορμακια τη μερα τα θελουμε ..οποτε αν θελω μια φορα τη βδομαδα πληντυριο τα θελω 15/φορμακια.

Εχω αρχισει να διαβαζω για το θηλασμο σε μια υπεροχη ομαδα εθελοντικης στηριξης στο fb αν θελει καμια να μπει να μου πει να την εισαγω.

τι ωραία συζήτηση για φορμάκια κ ρουχαλάκια.. πρέπει να μας πουν οι ήδη μανούλες τι χρειαζόμαστε.. κ μεις μετα τηην Βεπιπεδου λέμε να αρχίσουμε κ το δωμάτιο.. 

κορίτσια μόλις πήρα αποτελέσμτα, Δόξα το Θεό όλα καλά αλλά ο αιματοκρίτης σε 2 βδομάδες έπεσε 2 μονάδες.. 35πήγα.. κ παίρνω σίδηρο.. μήπως δεν κάνω σωστή λήψη? μου είπε μισή ωρα προ φαγητού πρωι κ βράδυ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

τι ωραία συζήτηση για φορμάκια κ ρουχαλάκια.. πρέπει να μας πουν οι ήδη μανούλες τι χρειαζόμαστε.. κ μεις μετα τηην Βεπιπεδου λέμε να αρχίσουμε κ το δωμάτιο.. 

κορίτσια μόλις πήρα αποτελέσμτα, Δόξα το Θεό όλα καλά αλλά ο αιματοκρίτης σε 2 βδομάδες έπεσε 2 μονάδες.. 35πήγα.. κ παίρνω σίδηρο.. μήπως δεν κάνω σωστή λήψη? μου είπε μισή ωρα προ φαγητού πρωι κ βράδυ..

αν μετα πινεις γαλα μονο χαλας την απορροφηση,συμφωνα μ αυτα που κατεχω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

τι ωραία συζήτηση για φορμάκια κ ρουχαλάκια.. πρέπει να μας πουν οι ήδη μανούλες τι χρειαζόμαστε.. κ μεις μετα τηην Βεπιπεδου λέμε να αρχίσουμε κ το δωμάτιο.. 

κορίτσια μόλις πήρα αποτελέσμτα, Δόξα το Θεό όλα καλά αλλά ο αιματοκρίτης σε 2 βδομάδες έπεσε 2 μονάδες.. 35πήγα.. κ παίρνω σίδηρο.. μήπως δεν κάνω σωστή λήψη? μου είπε μισή ωρα προ φαγητού πρωι κ βράδυ..

μην ανχωνεσε για τον αιματοκριτη ειναι φυσιολογικο να πεσει το 35 ειναι μια χαρα. για τον σιδιρο ειναι αναλογα το σκευασμα που περνεις κ γενικα θελει να ειναι μακρια απο αλλες βιταμινες. 

αλλα για να σιγουρευτεις κοιτα τις τιμες του σιδηρου αν εχουν πεσει γιατι μπορει ο σιδιρος να ανεβαινει αλλα ο αιματοκριτης να πεφτει αυτο δεν σημαινει ελλειψη σιδιρου απλα ειναι το φυσιολογικο του να πεσει στην εγκυμοσυνη λιγακι. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ άρχισα να κοιτάω σιγά σιγά!!! Σκέφτομαι να τα ψωνίσω μετά το β επιπέδου που θα είμαι Αθήνα! Φορμακια λέω να πάρω από jumbo γτ τα πρώτα σίγουρα δεν θα τα φορέσει και πολύ!!! Όπως και κορμάκια εσωτερικά καλτσακια.... Θα τρελαθώ νομίζω άμα βρεθώ μπροστά τους δεν θα μπορώ να αντισταθώ!!!!

κ απο τα jumbo ξεχασα να δω ! θα δω σημερα .. κ εγω δν ξερω αλλα μου φαινεται θα παρω αρκετα ..χωρις λογο! εγω θα κανω λιστα γτ α το παρακανω ,ειμαι σιγουρη.

πρίν από 59 λεπτά , irinikavala είπε:

τι ωραία συζήτηση για φορμάκια κ ρουχαλάκια.. πρέπει να μας πουν οι ήδη μανούλες τι χρειαζόμαστε.. κ μεις μετα τηην Βεπιπεδου λέμε να αρχίσουμε κ το δωμάτιο.. 

κορίτσια μόλις πήρα αποτελέσμτα, Δόξα το Θεό όλα καλά αλλά ο αιματοκρίτης σε 2 βδομάδες έπεσε 2 μονάδες.. 35πήγα.. κ παίρνω σίδηρο.. μήπως δεν κάνω σωστή λήψη? μου είπε μισή ωρα προ φαγητού πρωι κ βράδυ..

μακρια απο γαλακτοκομικα τον σιδηρο. κ να πινεις κ χυμο πορτοκαλι  αν μπορεις. σιδηρο μετρησες? εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα 39 , να δω τωρα ποσο θα εχει παει..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ada32 είπε:

κ απο τα jumbo ξεχασα να δω ! θα δω σημερα .. κ εγω δν ξερω αλλα μου φαινεται θα παρω αρκετα ..χωρις λογο! εγω θα κανω λιστα γτ α το παρακανω ,ειμαι σιγουρη.

μακρια απο γαλακτοκομικα τον σιδηρο. κ να πινεις κ χυμο πορτοκαλι  αν μπορεις. σιδηρο μετρησες? εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα 39 , να δω τωρα ποσο θα εχει παει..

δεν μέτρησα.. μόνο αιματοκρίτη.. ναι ίσως με τα γαλακτοκομικά δεν πρόσεχα.. ισως θέλει μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ της λήψης κ του φαγητού..!!

ααα όταν αρχίσεις τα ψώνια κάνε μια λίστα κ για μας.. είμαι τόσο άσχετη.. δεν εχω ιδέα τι φοράνε, τι χρειάζονται.. είμαι ικανή να πάρω μόνο ότι όμορφο φορεματάκι βρω κ να την αφήσω την μπέμπα χωρίς φορμάκι.. χαχα.. κ είδα κάτι φορεματάκια για νεογένητα άλλο πράγμα.. χαχαχ.. θα εντυπωσιάσουμε τους γαμπρούς σας λέω.. αλλά φορμάκια κ βρακάκια δεν ξέρω αν θα έχουμε.. χαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , irinikavala είπε:

δεν μέτρησα.. μόνο αιματοκρίτη.. ναι ίσως με τα γαλακτοκομικά δεν πρόσεχα.. ισως θέλει μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ της λήψης κ του φαγητού..!!

ααα όταν αρχίσεις τα ψώνια κάνε μια λίστα κ για μας.. είμαι τόσο άσχετη.. δεν εχω ιδέα τι φοράνε, τι χρειάζονται.. είμαι ικανή να πάρω μόνο ότι όμορφο φορεματάκι βρω κ να την αφήσω την μπέμπα χωρίς φορμάκι.. χαχα.. κ είδα κάτι φορεματάκια για νεογένητα άλλο πράγμα.. χαχαχ.. θα εντυπωσιάσουμε τους γαμπρούς σας λέω.. αλλά φορμάκια κ βρακάκια δεν ξέρω αν θα έχουμε.. χαχαχ

ax κ εγω δεν εχω ιδεα ... για αυτο ρωταω εδω!! αλλα θα κανω λιστα σιγα σιγα κ στις εκπτωσεις θα ψωνισω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

κ απο τα jumbo ξεχασα να δω ! θα δω σημερα .. κ εγω δν ξερω αλλα μου φαινεται θα παρω αρκετα ..χωρις λογο! εγω θα κανω λιστα γτ α το παρακανω ,ειμαι σιγουρη.

μακρια απο γαλακτοκομικα τον σιδηρο. κ να πινεις κ χυμο πορτοκαλι  αν μπορεις. σιδηρο μετρησες? εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα 39 , να δω τωρα ποσο θα εχει παει..

αμα πας jumbo θα κολλήσεις!!! Εδω εγω που πήγα για κάτι ασχετο σήμερα και δεν έχω μπει καν σ διαδικασία να σκεφτώ για ψώνια, χάζεψα!!!! Είχε κάτι ωραία σκουφάκια και μπαλαρινούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ναι το παραδέχομαι, κοίταγα μόνο τα ροζ!!!!)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

κ απο τα jumbo ξεχασα να δω ! θα δω σημερα .. κ εγω δν ξερω αλλα μου φαινεται θα παρω αρκετα ..χωρις λογο! εγω θα κανω λιστα γτ α το παρακανω ,ειμαι σιγουρη.

μακρια απο γαλακτοκομικα τον σιδηρο. κ να πινεις κ χυμο πορτοκαλι  αν μπορεις. σιδηρο μετρησες? εγω τον προηγουμενο μηνα ειχα 39 , να δω τωρα ποσο θα εχει παει..

Και εγω θα κανω λιστα σίγουρα!  Ευτυχώς εχω την αδελφη μου που γεννησε πριν 1.5 χρονο οποτε τα εχει φρεσκα και θα με βοηθήσει με τη λίστα! !! Παντως γενικα θελουμε πολλα πραγματακια!!! Χτενουλα μπανακι ψαλιδακι πιπιλες μπιμπερό σαλιαρες ενα σωρο μικρούτσικα πραγματακια!!!!!:tongue:


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω θα κανω λιστα σίγουρα!  Ευτυχώς εχω την αδελφη μου που γεννησε πριν 1.5 χρονο οποτε τα εχει φρεσκα και θα με βοηθήσει με τη λίστα! !! Παντως γενικα θελουμε πολλα πραγματακια!!! Χτενουλα μπανακι ψαλιδακι πιπιλες μπιμπερό σαλιαρες ενα σωρο μικρούτσικα πραγματακια!!!!!:tongue:

αρα εσυ θα κανεις λιστα κ θα μας τα γραψεις!!! παντως στο jumbo εχει πολλα κ φτηνα απο οσο ειδα τωρα.. πρεπει να παω με μετρητα εκει κ οχι καρτα γτ αλιμονο μου....χαχαχαχ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

αρα εσυ θα κανεις λιστα κ θα μας τα γραψεις!!! παντως στο jumbo εχει πολλα κ φτηνα απο οσο ειδα τωρα.. πρεπει να παω με μετρητα εκει κ οχι καρτα γτ αλιμονο μου....χαχαχαχ

Θα φροντίσω για τη λίστα!!!!! Χαχαχαχαα πρέπει να μείνουμε εντός προϋπολογισμού!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

@Μάντη πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου. Αν δε πεφτει κατω απο 90 δεν ειναι καλο, τουλαχιστον ετσι μου εχει πει η δικια μου, που -μεταξυ μας- ξινη την ανεβαζω, ξινη την κατεβαζω!! Χαχα... Εμενα το μηχανακι μου δειχνει παντα πανω απο 90 και οι αιματος ηταν κατω απο 85 οσες φορες εκανα... χθες δεν προσεξα κ ιδιαιτερα κ σημερα 100!

Ρουχαλακια οσα κ να παρετε δε θα φτασουν. Ολο θα πλενουμε και θα σιδερωνουμε κ θα θηλαζουμε. Αλλα παιζει να ηταν το μονο σιδερο που ηθελα να κανω στον μεγαλο μ γιο.

Απο ποιοτητα του jumbo δεν αξιζουν ιδιαιτερα... περιμεντε εκπτωσεις και πηγαιντε σε ενα μεγαλο βρεφικο. Εγω προτιμαω orchhestra κ mothercare. Γουστα ειναι αυτα βεβαια! 

Ναι θα χρειαστειτε απειρα μπιχλιμπιδια κ μη ξεχνατε κ τα πιο βασικα εναν αποστειρωτη κ ενα μπουκαλι just in case, ενα μπανιερο κοκ. Οταν ερθει η ωρα, εδω ειμαστε, θα τα πουμε ολα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

@Μάντη πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου. Αν δε πεφτει κατω απο 90 δεν ειναι καλο, τουλαχιστον ετσι μου εχει πει η δικια μου, που -μεταξυ μας- ξινη την ανεβαζω, ξινη την κατεβαζω!! Χαχα... Εμενα το μηχανακι μου δειχνει παντα πανω απο 90 και οι αιματος ηταν κατω απο 85 οσες φορες εκανα... χθες δεν προσεξα κ ιδιαιτερα κ σημερα 100!

Ρουχαλακια οσα κ να παρετε δε θα φτασουν. Ολο θα πλενουμε και θα σιδερωνουμε κ θα θηλαζουμε. Αλλα παιζει να ηταν το μονο σιδερο που ηθελα να κανω στον μεγαλο μ γιο.

Απο ποιοτητα του jumbo δεν αξιζουν ιδιαιτερα... περιμεντε εκπτωσεις και πηγαιντε σε ενα μεγαλο βρεφικο. Εγω προτιμαω orchhestra κ mothercare. Γουστα ειναι αυτα βεβαια! 

Ναι θα χρειαστειτε απειρα μπιχλιμπιδια κ μη ξεχνατε κ τα πιο βασικα εναν αποστειρωτη κ ενα μπουκαλι just in case, ενα μπανιερο κοκ. Οταν ερθει η ωρα, εδω ειμαστε, θα τα πουμε ολα

 

Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε απλά να προσέχω τα ζυμαρικά ρύζια ψωμιά πατάτες... Και εμένα πριν την εγκυμοσύνη ήταν πάντα κάπου στο 95... Έτσι προσπαθώ να το καραταω κάτω από 100... Κάτω από 90 δεν είχα εδώ και δύο χρόνια.. και έκανα εξετάσεις ανά 4 μήνες λόγο θυροειδή!!!! Φορμακια εγώ σίγουρα θα πάρω από jumbo καθώς θα τα φορέσει για πολύ πολύ λίγο μετά πέταμα! Τα μωρά τις αδελφής μου πάνω από ένα μήνα τα φορμακια μικραίνουν! Μεγαλώνοντας που θα τα φοράνε περισσότερο θα πάρω από benetton που μου αρέσουν πολύ ποιοτικά!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε απλά να προσέχω τα ζυμαρικά ρύζια ψωμιά πατάτες... Και εμένα πριν την εγκυμοσύνη ήταν πάντα κάπου στο 95... Έτσι προσπαθώ να το καραταω κάτω από 100... Κάτω από 90 δεν είχα εδώ και δύο χρόνια.. και έκανα εξετάσεις ανά 4 μήνες λόγο θυροειδή!!!! Φορμακια εγώ σίγουρα θα πάρω από jumbo καθώς θα τα φορέσει για πολύ πολύ λίγο μετά πέταμα! Τα μωρά τις αδελφής μου πάνω από ένα μήνα τα φορμακια μικραίνουν! Μεγαλώνοντας που θα τα φοράνε περισσότερο θα πάρω από benetton που μου αρέσουν πολύ ποιοτικά!

Α Μαντη ζηλευω! Εμενα με εχει ζαλιζει η γιατρος μ! Μετριεμαι πρωι μεσημερι βραδυ! Ελεος!!!

Ναι σιγουρα δεν τα φορουν πολυ. Ειναι μια λυση και ειναι κ πιο οικονομικα στα jumbo. 

Εμενα μ εδωσαν κιολας μπολικα αδερφη, φιλες κ δωρακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...