Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

23 hours ago, Ασία said:

Συμφωνώ, παίζει ρόλο με πόσα ξεκινήσαμε.Εγώ μετράω το βάρος μου κάθε μέρα χαχαχα είμαι 1,61 και 51,5 κιλά ξεκίνησα. Τώρα είμαι 56.Εσύ τι ύψος έχεις κ με πόσα ξεκίνησες?ευτυχώς τα κιλά που παίρνουμε δεν είναι ανάλογα με τα κιλά του μωρού όταν γεννηθεί εγώ φοβάμαι μην βγει πολύ μεγάλο κ με ταλαιπωρήσει στην γέννα.

Έχω ύψος 1.65 και ξεκίνησα στα 53 κιλά. Τα κιλά σίγουρα δεν είναι αναλογικά με τα κιλά του μωρού!

23 hours ago, Ασία said:

Έχει σκεφτεί καμία σας τι όνομα θα δώσει στο αγγελούδι της όταν έρθει η ώρα με το καλό???θα μου πείτε ακόμη δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτισαμε, αλλά οι περισσότερες γυναίκες σκέφτονται κ κάνουν όνειρα για ονόματα πριν ακόμη μείνουν έγκυες.

Εμείς λέμε ότι αν όντως είναι κοριτσάκι θα το βαφτίσουμε Ήβη που έτσι λεγόταν η μητέρα μου. Βέβαια έχω φάει και ένα κόλλημα με το Ηώ αλλά ο άντρας μου προτιμά το Ήβη που ήταν και της μητέρας μου...

23 hours ago, Μάντη said:

Εγώ όχι ούτε νύχια ούτε μαλλιά!!!

Ούτε κι εγώ έχω βάψει τίποτα αν και το μαλλί σε αρκετά σημεία γκριζάρει αλλά τι να κάνουμε... Λέω να κάνω απλά υπομονή...

17 hours ago, SwimmingMom said:

Καλησπερα στην παρεα!

Πρωτη φορα μαμα, με τελικη ημερομηνια 8 Οκτωβρη.

Καλωσήρθες στην παρέα μας και με το καλό εύχομαι να πάνε όλα!

55 minutes ago, ναντια δε said:

καλημερα ζηνα μου να μας γραψεις το απογευμα τα νεα σου και να μας πεις για το αγορακι σ ......ολα καλα θα πανε .... εγω πηρα χθες τις εξετασεις το ζαχαρο ηταν 73 οποτε μια χαρα αλλα μου εδωσε σιδηρο γτ επεσε ο αιματοκριτης ... και μου ανε βηκε η αλκαλικη φωσφαταση τωρα αυτο δεν ξερω γτ γινετε? και αν ειναι φυσιολογικο επεισης με την ρευματοπαθεια που εχω εκανα φλεγμονη τελικα αλλα δεν μπορω να παρω κατι για αυτο  θα συνεχισω να ποναω μεχρι να γεννησω...αυτα τα νεα μου για σημερα..ελπιζω να ειστε ολες καλα

Σου εύχομαι να φύγει γρήγορα η φλεγμονή για να μην ταλαιπωρείσαι έτσι... είναι άτιμη η ρευματοπάθεια...

@zina7777 με το καλό σήμερα! Περιμένουμε να μας πεις τέλεια νέα!

Και γω αύριο έχω γιατρό στις 19:00 και αγωνιώ να φτάσει η ώρα... Δυστυχώς πήρα τώρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και μου βρήκαν στα ούρα λίγα βακτηρίδια E. Coli. Πως την έπαθα ούτε που ξέρω και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι... Ανησυχώ λιγάκι...
Ααα μου ανέβηκε και ο αιματοκρίτης μόνος του, χωρίς χάπια, από 34.6 στο 37! Είναι δυνατόν?

 

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Nightwish είπε:

 

@zina7777 με το καλό σήμερα! Περιμένουμε να μας πεις τέλεια νέα!

Και γω αύριο έχω γιατρό στις 19:00 και αγωνιώ να φτάσει η ώρα... Δυστυχώς πήρα τώρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και μου βρήκαν στα ούρα λίγα βακτηρίδια E. Coli. Πως την έπαθα ούτε που ξέρω και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι... Ανησυχώ λιγάκι...
Ααα μου ανέβηκε και ο αιματοκρίτης μόνος του, χωρίς χάπια, από 34.6 στο 37! Είναι δυνατόν?

 

Δουλευει καλα η αποθηκη σου.καλο αυτο

Σ ευχαριατω για την ευχη.και εσυ με το καλο αυριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

Έχω ύψος 1.65 και ξεκίνησα στα 53 κιλά. Τα κιλά σίγουρα δεν είναι αναλογικά με τα κιλά του μωρού!

Εμείς λέμε ότι αν όντως είναι κοριτσάκι θα το βαφτίσουμε Ήβη που έτσι λεγόταν η μητέρα μου. Βέβαια έχω φάει και ένα κόλλημα με το Ηώ αλλά ο άντρας μου προτιμά το Ήβη που ήταν και της μητέρας μου...

Ούτε κι εγώ έχω βάψει τίποτα αν και το μαλλί σε αρκετά σημεία γκριζάρει αλλά τι να κάνουμε... Λέω να κάνω απλά υπομονή...

Καλωσήρθες στην παρέα μας και με το καλό εύχομαι να πάνε όλα!

Σου εύχομαι να φύγει γρήγορα η φλεγμονή για να μην ταλαιπωρείσαι έτσι... είναι άτιμη η ρευματοπάθεια...

@zina7777 με το καλό σήμερα! Περιμένουμε να μας πεις τέλεια νέα!

Και γω αύριο έχω γιατρό στις 19:00 και αγωνιώ να φτάσει η ώρα... Δυστυχώς πήρα τώρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και μου βρήκαν στα ούρα λίγα βακτηρίδια E. Coli. Πως την έπαθα ούτε που ξέρω και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι... Ανησυχώ λιγάκι...
Ααα μου ανέβηκε και ο αιματοκρίτης μόνος του, χωρίς χάπια, από 34.6 στο 37! Είναι δυνατόν?

 

Αιματολογικες εκανες στο ιδιο εργαστήριο ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Μάντη said:

Αιματολογικες εκανες στο ιδιο εργαστήριο ;

Όχι. Λες να είναι λάθος? Το σκέφτηκα κι αυτό αλλά θα δω τι θα πει ο γιατρός αύριο... Η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες μου έρχονται κάτι ελαφρές ζαλάδες όταν αλλάζω πλευρά στο κρεβάτι και έχω υπνηλίες αλλά θα δείξει...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nightwish είπε:

Όχι. Λες να είναι λάθος? Το σκέφτηκα κι αυτό αλλά θα δω τι θα πει ο γιατρός αύριο... Η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες μου έρχονται κάτι ελαφρές ζαλάδες όταν αλλάζω πλευρά στο κρεβάτι και έχω υπνηλίες αλλά θα δείξει...

το e colli δεν επιρεαζει πουθενα την εγκυμοσυνη ουρολημωξη μπορει να σου κανει κατι πολυ συνιθισμενο στην εγκυμοσυνη λιγη αντιβιωση ισως σου δωσει  πολλα νερα να πινεις κ 2.5 λιτρα την ημερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Nightwish είπε:

Όχι. Λες να είναι λάθος? Το σκέφτηκα κι αυτό αλλά θα δω τι θα πει ο γιατρός αύριο... Η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες μου έρχονται κάτι ελαφρές ζαλάδες όταν αλλάζω πλευρά στο κρεβάτι και έχω υπνηλίες αλλά θα δείξει...

Απο εργαστήριο σε εργαστήριο καποιες φορες αλλαζουν οι τιμές... Καλύτερα θα ειναι να κανεις σε ενα εργαστήριο τις εξετάσεις σου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα.ειχα καιρο να μπω γιατι τρεχω ολη μερα.ειχα και ενα θεμα αλεργικο που με πιανει στην εγκυμοσυνη αλλα ολα καλα!!εσεις ολα καλα??απο τα λιγα που διαβασα προχωραμε ολες δυνατα!!!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Προσώπου με ενδιαφέρει, σώματος δεν θα χρησιμοποιώ. Είναι κατάλληλη για εγκυμοσύνη ε?αν θυμάμαι καλά εσύ έλεγες για πανάδες, ότι έχεις προδιάθεση, γι αυτό ρωτάω εσένα.Πόσο κόστισε?

Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ, δεν θα κάνω ηλιοθεραπεία, εδώ άλλες κ άλλες χρονιές δεν κάνω, φέτος θα κάνω? Χαχαχα

Καλημερα! αυτη χρησιμοποιω τωρα La Roche Posay Anthelios XL Fluid Ultra-Light Non-Perfumed SPF50  γτ ειναι πολυ ελαφρια κ δεν αφηνει λιπαροτητα.ειμαι ευχαριστημενη αρκετα γτ βαζω μετα το μεικ απ κ δεν γυαλιζω!

οσο για παναδες εχω χρησιποιησει κ frezyderm,apivita ,korres και παλι εχω βγαλει.. 

πρίν από 38 λεπτά , Nightwish είπε:

Έχω ύψος 1.65 και ξεκίνησα στα 53 κιλά. Τα κιλά σίγουρα δεν είναι αναλογικά με τα κιλά του μωρού!

Εμείς λέμε ότι αν όντως είναι κοριτσάκι θα το βαφτίσουμε Ήβη που έτσι λεγόταν η μητέρα μου. Βέβαια έχω φάει και ένα κόλλημα με το Ηώ αλλά ο άντρας μου προτιμά το Ήβη που ήταν και της μητέρας μου...

Ούτε κι εγώ έχω βάψει τίποτα αν και το μαλλί σε αρκετά σημεία γκριζάρει αλλά τι να κάνουμε... Λέω να κάνω απλά υπομονή...

Καλωσήρθες στην παρέα μας και με το καλό εύχομαι να πάνε όλα!

Σου εύχομαι να φύγει γρήγορα η φλεγμονή για να μην ταλαιπωρείσαι έτσι... είναι άτιμη η ρευματοπάθεια...

@zina7777 με το καλό σήμερα! Περιμένουμε να μας πεις τέλεια νέα!

Και γω αύριο έχω γιατρό στις 19:00 και αγωνιώ να φτάσει η ώρα... Δυστυχώς πήρα τώρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και μου βρήκαν στα ούρα λίγα βακτηρίδια E. Coli. Πως την έπαθα ούτε που ξέρω και δεν ξέρω πόσο σοβαρό είναι... Ανησυχώ λιγάκι...
Ααα μου ανέβηκε και ο αιματοκρίτης μόνος του, χωρίς χάπια, από 34.6 στο 37! Είναι δυνατόν?

 

e. coli ειχα κ εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης κ πηρα αντιβιωση γτ ειμαι ευασιθητη σε ουρολοιμωξεις..αλλα δεν ειναι τιποτα ,περναει ευκολα.. 

οσο για τον αιματοκριτη να τον ελεγχεις στο ιδιο εργαστηριο καλυτερα γτ κ εγω ειχα δει μεγαλες αποκλισεις απο το ενα στο αλλο.. συνηθως πεφτει χωρις χαπια στην εγκυμοσυνη κ δεν ανεβαινει ..

πρίν από 40 λεπτά , zina7777 είπε:

Δουλευει καλα η αποθηκη σου.καλο αυτο

Σ ευχαριατω για την ευχη.και εσυ με το καλο αυριο.

με το καλο σημερα ! περιμενουμε νεα σου !! να πω κατι ασχετο ,ρωτα τον αν βλεπει μαλλακια!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , depyfr είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.ειχα καιρο να μπω γιατι τρεχω ολη μερα.ειχα και ενα θεμα αλεργικο που με πιανει στην εγκυμοσυνη αλλα ολα καλα!!εσεις ολα καλα??απο τα λιγα που διαβασα προχωραμε ολες δυνατα!!!:)

Καλησπερα Δεσποινακι!!! Ποτε εχεις β επιπεδου εσυ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Να σφιξω ενα παγωτο λες? Χαχαχα

Κι εχει και βροχη γαμωτο..τι γκαντεμια

Επ...καλη επιτυχια...να φας παγωτο αλλα μην φας φακη...εγω η χαζη εφαγα φακη...θα πιεστεις λιγακι...ακου με 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Επ...καλη επιτυχια...να φας παγωτο αλλα μην φας φακη...εγω η χαζη εφαγα φακη...θα πιεστεις λιγακι...ακου με 

Κι εγω τα ιδια σκεφτομαι..μη ζοριστω..και μ αρεσειιι γαμωτο..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπερα Δεσποινακι!!! Ποτε εχεις β επιπεδου εσυ;;;

Καλησπερα!!εγω εχω την αλλη βδομαδα γιατρο και θα μου πει ποτε θα κλεισω.ακομη δεν ξερω...εσυ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , depyfr είπε:

Καλησπερα!!εγω εχω την αλλη βδομαδα γιατρο και θα μου πει ποτε θα κλεισω.ακομη δεν ξερω...εσυ?

Έκλεισα για 19 Ιουνίου!!! Θα είμαι 22+2 βάση αυχενικής!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nightwish λεπτούλα είσαι κι εσύ σαν εμένα.γι αυτό μάλλον πήραμε περισσότερα κιλά από άλλες.Το όνομα Ηβη είναι πολύ όμορφο και σπάνιο!Και είναι κ της οικογένειας.Το Ηω δεν με τρελαίνει, θα έχετε κ πρόβλημα νομίζω με την γενική κλίση.Δεν είναι τόσο εύηχο το Ηούς νομίζω οπότε θα συμφωνήσω λοιπόν με τον άντρα σου.

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα! αυτη χρησιμοποιω τωρα La Roche Posay Anthelios XL Fluid Ultra-Light Non-Perfumed SPF50  γτ ειναι πολυ ελαφρια κ δεν αφηνει λιπαροτητα.ειμαι ευχαριστημενη αρκετα γτ βαζω μετα το μεικ απ κ δεν γυαλιζω!

οσο για παναδες εχω χρησιποιησει κ frezyderm,apivita ,korres και παλι εχω βγαλει.. 

e. coli ειχα κ εγω στην αρχη της εγκυμοσυνης κ πηρα αντιβιωση γτ ειμαι ευασιθητη σε ουρολοιμωξεις..αλλα δεν ειναι τιποτα ,περναει ευκολα.. 

οσο για τον αιματοκριτη να τον ελεγχεις στο ιδιο εργαστηριο καλυτερα γτ κ εγω ειχα δει μεγαλες αποκλισεις απο το ενα στο αλλο.. συνηθως πεφτει χωρις χαπια στην εγκυμοσυνη κ δεν ανεβαινει ..

με το καλο σημερα ! περιμενουμε νεα σου !! να πω κατι ασχετο ,ρωτα τον αν βλεπει μαλλακια!!!

Δεν γυαλίζει ούτως ή άλλως? Η μόνο με το μέικ απ?θυμάσαι πόσο κόστισε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ασία είπε:

@Nightwish λεπτούλα είσαι κι εσύ σαν εμένα.γι αυτό μάλλον πήραμε περισσότερα κιλά από άλλες.Το όνομα Ηβη είναι πολύ όμορφο και σπάνιο!Και είναι κ της οικογένειας.Το Ηω δεν με τρελαίνει, θα έχετε κ πρόβλημα νομίζω με την γενική κλίση.Δεν είναι τόσο εύηχο το Ηούς νομίζω οπότε θα συμφωνήσω λοιπόν με τον άντρα σου.

Δεν γυαλίζει ούτως ή άλλως? Η μόνο με το μέικ απ?θυμάσαι πόσο κόστισε?

δεν γυαλιζει , εχει πολυ λεπτη υφη, ειναι ρευστη και δινει ενυδατωση κιολας, δεν ειναι  . γυρω στα 12 ευρω την πηρα . αν μπορεις πρωτα πηγαινε να την  δοκιμασεις σε καποιο φαρμακειο η hondos να δεις την υφη της κ παρειγγειλε την απο το σκρουτζ . εγω ειμαι ικανοποιημενη γτ οσες αντηλιακες κ να εχω βαλει , παντα μετα απο λιγο στο μετωπο γυαλιζα ειτε με μεικ απ ειτε χωρις. αυτη μου εκατσε καλα στο προσωπο μου κ δεν ειναι λιπαρη .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...