Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Μάντη είπε:

Έβαλες τα κιλά πριν ξεκινήσεις ή έβαλες και αυτά που έχασες από τους εμετούς;

με τους εμετους δεν εχασα ενα κιλο ! το οποιο το πηρα κ στην ουσια οταν ζυγιστηκα στον γιατρο βαλαμε οτι ειμαι 57 κιλα. γενικα ενω κανω εμετους ,εβγαζα κ βγαζω περισσοτερο το νερο που πινω κ οχι την τροφη οποτε για αυτο πηρα κιλα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 28 λεπτά , Nightwish είπε:

wow!!! 16 κιλά κάτω είναι παρα πολλά αλλά αν συνέχεια το βγάζεις το φαγητό τι να κάνεις? Ο γιατρός τι σου λέει? Δεν υπάρχει τρόπος να κρατάς και λίγο φαι μέσα σου?

Πωπω δεν μπορώ να φανταστώ τι περνάς... Ευχομαι αυτη η ταλαιπωρια να τελιώσει σύντομα!

Παιρνω αντιεμετικα σε φουλ δοση εδω και 8 εβδομαδες σχεδον... Το εχω συνηθίσει... Ευτυχως τουλάχιστον εχουν μειωθει και δεν ειναι οι 15 και 20 εμετοι που εκανα στις αρχες! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια βλεπω πιασατε το επωδεινο θεμα κιλα... Εγω ειμαι εκτος συναγωνισμου, θα με βρισετε, ειμαι σχεδον 16 κιλα κατω... Ακομα βεβαια ξερναω ανελεητα τα γευματα μου :?

Μια χαρα ειστε ολες... Σας ζηλευω που τρωτε, αληθεια! Εγω ετσι ξερακιανη που εγινα, μονο εγκυο δε θυμιζω... :shock:

αχ εγω μπορω να φανταστω πως εισαι . χθες κ εγω ετσι ημουν παλι .. κ οχι τιποτα αν κανω εμετο κ τα βγαλω μετα πειναω κ αντε να φαω παλι απο την αρχη ..

κουραγιο εσυ .. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Nightwish είπε:

wow!!! 16 κιλά κάτω είναι παρα πολλά αλλά αν συνέχεια το βγάζεις το φαγητό τι να κάνεις? Ο γιατρός τι σου λέει? Δεν υπάρχει τρόπος να κρατάς και λίγο φαι μέσα σου?

Πωπω δεν μπορώ να φανταστώ τι περνάς... Ευχομαι αυτη η ταλαιπωρια να τελιώσει σύντομα!

τι λες τωρα ?????? τι σου λεει ο γιατρος πως γινετε να κρατησεις τροφη ? το μωρακι σου με το βαρος ειναι μια χαρα? οτιδηποτε και να φας το βγαζεις?

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ναντια δε είπε:

τι λες τωρα ?????? τι σου λεει ο γιατρος πως γινετε να κρατησεις τροφη ? το μωρακι σου με το βαρος ειναι μια χαρα? οτιδηποτε και να φας το βγαζεις?

 

Η μπεμπα ηταν και πιο παχια απο το αναμενόμενο... Εγω εξαντλουμαι... 

Δυστυχώς ανηκω στο πολυ μικρο ποσοστό γυναικων που πασχουν απο υπερεμεση και μετα τις αναμενομενες εβδομάδες... Το χειρότερο ειναι πως ειναι καθημερινοι οι εμετοι... 4 μηνες τωρα, κανω στην κυριολεξία ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τουλάχιστον 2-3 εμετους... Αλλα που θα πάει? Θα περασει ο καιρος!! 

πρίν από 30 λεπτά , ada32 είπε:

αχ εγω μπορω να φανταστω πως εισαι . χθες κ εγω ετσι ημουν παλι .. κ οχι τιποτα αν κανω εμετο κ τα βγαλω μετα πειναω κ αντε να φαω παλι απο την αρχη ..

κουραγιο εσυ .. 

Απλα σκεψου εμενα δεν εχουν σταματήσει καθολου... Αλλα τι να κανω? Υπομονη και θετικές σκεψεις μονο! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Η μπεμπα ηταν και πιο παχια απο το αναμενόμενο... Εγω εξαντλουμαι... 

Δυστυχώς ανηκω στο πολυ μικρο ποσοστό γυναικων που πασχουν απο υπερεμεση και μετα τις αναμενομενες εβδομάδες... Το χειρότερο ειναι πως ειναι καθημερινοι οι εμετοι... 4 μηνες τωρα, κανω στην κυριολεξία ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τουλάχιστον 2-3 εμετους... Αλλα που θα πάει? Θα περασει ο καιρος!! 

Απλα σκεψου εμενα δεν εχουν σταματήσει καθολου... Αλλα τι να κανω? Υπομονη και θετικές σκεψεις μονο! 

Αχ βρε κοριτσι μου. Λιγο εμεινει ακομα για να παρεις αγκαλια το μωρακι σου και μετα θα εχεις και σωματαρα και θα μπορεις να τρως τα παντα δες τα θετικα !!!! 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

με τους εμετους δεν εχασα ενα κιλο ! το οποιο το πηρα κ στην ουσια οταν ζυγιστηκα στον γιατρο βαλαμε οτι ειμαι 57 κιλα. γενικα ενω κανω εμετους ,εβγαζα κ βγαζω περισσοτερο το νερο που πινω κ οχι την τροφη οποτε για αυτο πηρα κιλα.

Κατάλαβα!!! Εγώ έχασα 3.5 και τώρα είμαι όσο ξεκίνησα... Φοβάμαι πολύ τα κιλά γτ εχω πάρα πολλά που δεν μπόρεσα να τα χάσω πριν την εγκυμοσύνη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ναντια δε είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου. Λιγο εμεινει ακομα για να παρεις αγκαλια το μωρακι σου και μετα θα εχεις και σωματαρα και θα μπορεις να τρως τα παντα δες τα θετικα !!!! 

Ναι αυτο λεω!!! Το θεμα ειναι να μη γινω σα φαλαινα μετα, γτ θα χω απωθημένο το φαι!!! Αχχαχαχαχχχαχαχα

Ας ειναι καλα τα μωρακια μας, να γεννηθουν με το καλο και χαλαλι οσα περναμε! Εγω αυτο λεω... Α! Και να ναι φρονιμα και μετα!!!  :p


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Κατάλαβα!!! Εγώ έχασα 3.5 και τώρα είμαι όσο ξεκίνησα... Φοβάμαι πολύ τα κιλά γτ εχω πάρα πολλά που δεν μπόρεσα να τα χάσω πριν την εγκυμοσύνη...

Πόσα περιττά είχες? Να μην τα φοβάσαι γιατί είσαι σε καλό δρόμο. Ως τώρα ουσιαστικά δεν έχεις πάρει κανένα επιπλέον άρα από δω κ πέρα θα ξεκινήσεις σιγά σιγά να παίρνεις κ μη νομίζεις πως θα πάρεις τα 12 που λένε τα στάνταρ, λιγότερα θα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Ναι αυτο λεω!!! Το θεμα ειναι να μη γινω σα φαλαινα μετα, γτ θα χω απωθημένο το φαι!!! Αχχαχαχαχχχαχαχα

Ας ειναι καλα τα μωρακια μας, να γεννηθουν με το καλο και χαλαλι οσα περναμε! Εγω αυτο λεω... Α! Και να ναι φρονιμα και μετα!!!  :p

Ετσι ακριβως να ειναι πανω απο ολα καλα τα μωρακια μας τωρα οσο για το μετα .... θα δειξει....


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι αυτο λεω!!! Το θεμα ειναι να μη γινω σα φαλαινα μετα, γτ θα χω απωθημένο το φαι!!! Αχχαχαχαχχχαχαχα

Ας ειναι καλα τα μωρακια μας, να γεννηθουν με το καλο και χαλαλι οσα περναμε! Εγω αυτο λεω... Α! Και να ναι φρονιμα και μετα!!!  :p

Καλά εσύ είσαι ηρωίδα!!!Μπράβο που αντέχεις 4 μήνες να είσαι σαν άρρωστη κ δεν σε έχει πάρει από κάτω!!θα περάσει όλο αυτό σύντομα.χαρά στο κουράγιο σου όμως!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα! εγκυμοσυνης πηρες?  γτ αν πηρες κανονικο δεν νομιζω να σε κανει σε εναν μηνα . εκτος αν ειναι πολυ χαμηλοκαβαλο ,ελαστικο κ δν σου πιεζει την κοιλια.

εμενα δεν μου κανει κανενα παντελονι απο αυτα που ειχα γτ εχει ανοιξει η λεκανη μου κ φοραω μονο εγκυμοσυνης.

Καλημερα! πρηζονται κ το βραδυ ξεπρηζονται η ειναι μονιμα?  να σου πω κ εγω χωρις αλατι κ φετα δεν μπορω καθολου..

Κοίτα δεν είναι παρά πολύ αλλά ελαφρά έχουν πρηστεί περισσότερο βράδυ που χαλαρώνω... Κοίτα εγώ απλά Θα το μειώσω το αλάτι αλλά τυρί θα το κόψω.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Καλά εσύ είσαι ηρωίδα!!!Μπράβο που αντέχεις 4 μήνες να είσαι σαν άρρωστη κ δεν σε έχει πάρει από κάτω!!θα περάσει όλο αυτό σύντομα.χαρά στο κουράγιο σου όμως!!

Το εχω παρει στην πλακα... Αναγκαστικά... Διαφορετικα θα πηδαγα απο την ταρατσα..! Με Παίρνει και απο κατω, μη νομιζεις, απλα προσπαθω και επανέρχομαι!! 

Κορίτσια ποια εχει σειρα για β επιπεδου τωρα? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το εχω παρει στην πλακα... Αναγκαστικά... Διαφορετικα θα πηδαγα απο την ταρατσα..! Με Παίρνει και απο κατω, μη νομιζεις, απλα προσπαθω και επανέρχομαι!! 

Κορίτσια ποια εχει σειρα για β επιπεδου τωρα? 

Καλά κάνεις!! Εμείς έχουμε μαζί Β επιπέδου στις 21/6 σωστά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Ασία είπε:

Πόσα περιττά είχες? Να μην τα φοβάσαι γιατί είσαι σε καλό δρόμο. Ως τώρα ουσιαστικά δεν έχεις πάρει κανένα επιπλέον άρα από δω κ πέρα θα ξεκινήσεις σιγά σιγά να παίρνεις κ μη νομίζεις πως θα πάρεις τα 12 που λένε τα στάνταρ, λιγότερα θα πάρεις.

Τα κανονικά μου κιλά είναι τα 68 πάντα τόσο ήμουν αλλά με την ενδομητριωση και τη θεραπεία διακοπής περιόδου για 2 χρόνια πήρα πολλά κιλα και δεν μπόρεσα να τα χασω... Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 84.100 :?

πρίν από 44 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Το εχω παρει στην πλακα... Αναγκαστικά... Διαφορετικα θα πηδαγα απο την ταρατσα..! Με Παίρνει και απο κατω, μη νομιζεις, απλα προσπαθω και επανέρχομαι!! 

Κορίτσια ποια εχει σειρα για β επιπεδου τωρα? 

Αύριο έχει η @Μαρία1430 αν δεν κάνω λάθος!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...