Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Και πώς το εξηγείς αυτό? Κατακράτηση λες ή απλά άνοιξε η λεκάνη?εμένα η λεκάνη είχε ανοίξει νωρίς πριν ακόμη πάρω κιλά, όταν είχα πάρει μόνο κάνα δυο κιλάκια. Τα παντελόνια μου έκαναν όμως τότε. Φαντάσου πως κ τώρα ακόμη μου κάνουν με δυσκολία που έχω πάρει 6 κιλά. Κ όλα μου είναι κολλητά βέβαια κλείνουν με δυσκολία. Εγώ δεν τα φοράω όμως για να μην πιέζομαι.εξάλλου με τέτοια ζέστη δεν θέλω να φοράω παντελόνια μακρυά.

Το εύχομαι κι εγώ μέχρι τόσα θέλω να φτάσω!!πριν μείνεις έγκυος είχες περιττά κιλά?

Παίρνεις συμπλήρωμα της d??

κοριτσια ανοιγουμε συνεχεια εγω βλεπω οτι ουτε μπουτια εχω κανει ουτε το προσωπο εχει φουσκωσει μου το λενε κ ολοι οτι δεν εχω αλλαξει αλλα τα παντελονια δεν μου κανουν. αρα εχει ανοιξει το σωμα δεν ειναι κατακρατηση γιατι θα ειχαμε ψιλοπρηστει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 minutes ago, Ασία said:

Παίρνεις συμπλήρωμα της d??

ναι, από την αρχή που είδαμε την έλλειψη παίρνω τις d3 extra 2000 IU τουλάχιστον μέχρι να φτάσει η τιμή της στο 30 που θεωρείτε το φυσιολογικό. Μετά λέει θα κάνω συντήρηση. Και τα χαπάκια του ασβεστιου που μου έδωσε έχουν και d...

Και γω δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά αλλά παρατήρησα ότι ενώ έπαιρνα 1 κιλό το μήνα περίπου, τις τελευταίες δυο βδομάδες πήρα 1 κιλό! Λέτε από δω και πέρα να αυξάνονται έτσι τα κιλά??? Τώρα είμι στις 22 + 6...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

ναι 3 κιλα παραπανω.. θεωρω οτι αν προσεξουμε παραπανω τωρα δν θα ξεφυγουμε... εγω δν τρωω καθολου γλυκα . πρωινο τοστακι η δημητριακα φαγητο μεσημερι χωρις ψωμια κ βραδυ φρουτα γιαουρτια

Σιγά τα περιττά που είχες, τίποτα.ρώτησα επειδή όταν έχεις ήδη περιττά παίρνεις λίγο βάρος σε όλη τη διάρκεια.μπράβο που μπορείς κ προσέχεις!!Εγώ τρώω αρκετά σε σχέση με πριν, πεινάω περισσότερο κ τρώω κ γλυκά κ τα πάντα, που να φανταστείς δεν έτρωγα κ πολλά γλυκά παλιότερα.ότι και να τρώω το λαχταραω πιο πολύ κ το απολαμβάνω αλλιώς, δεν ξέρω πώς αλλιώς να περιγράψω την διαφορά στην όρεξη μου.βάζω στοίχημα πως στο τέλος εγώ θα είμαι το ριγέ μπαλόνι της παρέας!!!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ασία said:

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες που καταλαβαίνω κανονικές κλωτσιές έχω παρατηρήσει πως τις νιώθω αρκετά χαμηλά. Τις πρώτες κινήσεις τις ένιωθα πάντα κοντά στον αφαλό, άντε και τρία δάχτυλα πιο κάτω, ενώ τώρα οι κλωτσιές είναι ολόκληρη παλάμη και λίγο ακόμη κάτω από τον αφαλό. Και σεις τόσο χαμηλά το νιώθετε το μωρό?

ναι και γω νιώθω τις κινήσεις της χαμηλά χαμηλά! Και κυρίως δεξιά!

 

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

Σιγά τα περιττά που είχες, τίποτα.ρώτησα επειδή όταν έχεις ήδη περιττά παίρνεις λίγο βάρος σε όλη τη διάρκεια.μπράβο που μπορείς κ προσέχεις!!Εγώ τρώω αρκετά σε σχέση με πριν, πεινάω περισσότερο κ τρώω κ γλυκά κ τα πάντα, που να φανταστείς δεν έτρωγα κ πολλά γλυκά παλιότερα.ότι και να τρώω το λαχταραω πιο πολύ κ το απολαμβάνω αλλιώς, δεν ξέρω πώς αλλιώς να περιγράψω την διαφορά στην όρεξη μου.βάζω στοίχημα πως στο τέλος εγώ θα είμαι το ριγέ μπαλόνι της παρέας!!!!χαχαχα

εγω παλι δεν εχω καθολου αυτο που λενε λιγουρες εχω βρει και αυτες τις μερες ενα κολπακι να μου κοβει την ορεξη... κοβω σε στικς αγγουρι κ καροτο και μασουλαω το απογευμα ετσι με ξεγελαω οτι κατι τρωω ...τα γλκα οσο μπορεις ελλατωσε τα η εστω τρωγε γιαουρτι με φρουτα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ασία said:

Σιγά τα περιττά που είχες, τίποτα.ρώτησα επειδή όταν έχεις ήδη περιττά παίρνεις λίγο βάρος σε όλη τη διάρκεια.μπράβο που μπορείς κ προσέχεις!!Εγώ τρώω αρκετά σε σχέση με πριν, πεινάω περισσότερο κ τρώω κ γλυκά κ τα πάντα, που να φανταστείς δεν έτρωγα κ πολλά γλυκά παλιότερα.ότι και να τρώω το λαχταραω πιο πολύ κ το απολαμβάνω αλλιώς, δεν ξέρω πώς αλλιώς να περιγράψω την διαφορά στην όρεξη μου.βάζω στοίχημα πως στο τέλος εγώ θα είμαι το ριγέ μπαλόνι της παρέας!!!!χαχαχα

μάλλον θα σου κάνω παρέα σαν ριγέ μπαλόνι και γω γιατί έχω και μια εξάρτηση στα γλυκά - την είχα και πριν δηλαδή αλλά τώρα που είναι και καλοκαίρι δεν γίνεται να μη φάω παγωτό...!!!!


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

μάλλον θα σου κάνω παρέα σαν ριγέ μπαλόνι και γω γιατί έχω και μια εξάρτηση στα γλυκά - την είχα και πριν δηλαδή αλλά τώρα που είναι και καλοκαίρι δεν γίνεται να μη φάω παγωτό...!!!!

 

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

μάλλον θα σου κάνω παρέα σαν ριγέ μπαλόνι και γω γιατί έχω και μια εξάρτηση στα γλυκά - την είχα και πριν δηλαδή αλλά τώρα που είναι και καλοκαίρι δεν γίνεται να μη φάω παγωτό...!!!!

χαχαααχα δεν εχω φαει ουτε ενα δεν ξερω δεν τα λιγουρευομαι καυολου η μαλλον τα εχω διαγραψει απο το μαυλο μ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ναντια δε said:

 

χαχαααχα δεν εχω φαει ουτε ενα δεν ξερω δεν τα λιγουρευομαι καυολου η μαλλον τα εχω διαγραψει απο το μαυλο μ

είσαι πολύ πολύ τυχερή!!! Εγώ κάνω κόπο για να μην τρώω κάθε μέρα γλυκό αλλά δυο, τρεις το πολύ φορές την εβδομάδα! Προτιμώ να φάω γλυκο αν με αφήσεις παρα φαγητό! Άτιμες ορμόνες!!! :P

  • Χαχα 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια ανοιγουμε συνεχεια εγω βλεπω οτι ουτε μπουτια εχω κανει ουτε το προσωπο εχει φουσκωσει μου το λενε κ ολοι οτι δεν εχω αλλαξει αλλα τα παντελονια δεν μου κανουν. αρα εχει ανοιξει το σωμα δεν ειναι κατακρατηση γιατι θα ειχαμε ψιλοπρηστει. 

Εσύ Λίνα πόσα κιλά πήρες ως τώρα που έχεις μπει στον 7ο?πολύ λίγα θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Ασία είπε:

Και πώς το εξηγείς αυτό? Κατακράτηση λες ή απλά άνοιξε η λεκάνη?εμένα η λεκάνη είχε ανοίξει νωρίς πριν ακόμη πάρω κιλά, όταν είχα πάρει μόνο κάνα δυο κιλάκια. Τα παντελόνια μου έκαναν όμως τότε. Φαντάσου πως κ τώρα ακόμη μου κάνουν με δυσκολία που έχω πάρει 6 κιλά. Κ όλα μου είναι κολλητά βέβαια κλείνουν με δυσκολία. Εγώ δεν τα φοράω όμως για να μην πιέζομαι.εξάλλου με τέτοια ζέστη δεν θέλω να φοράω παντελόνια μακρυά.

Το εύχομαι κι εγώ μέχρι τόσα θέλω να φτάσω!!πριν μείνεις έγκυος είχες περιττά κιλά?

Παίρνεις συμπλήρωμα της d??

Ούτε εγώ τα φοράω για δοκιμή το έκανα!!!! Νομίζω ότι απλά άνοιξα!!!

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες που καταλαβαίνω κανονικές κλωτσιές έχω παρατηρήσει πως τις νιώθω αρκετά χαμηλά. Τις πρώτες κινήσεις τις ένιωθα πάντα κοντά στον αφαλό, άντε και τρία δάχτυλα πιο κάτω, ενώ τώρα οι κλωτσιές είναι ολόκληρη παλάμη και λίγο ακόμη κάτω από τον αφαλό. Και σεις τόσο χαμηλά το νιώθετε το μωρό?

Και εγώ το νιώθω χαμηλά κάποιες φορές μέσα στο κόλπο ρώτησα τη γιατρό που με παρακολουθεί εδώ και είπε είναι αντανακλαστικο

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nightwish είπε:

ναι, από την αρχή που είδαμε την έλλειψη παίρνω τις d3 extra 2000 IU τουλάχιστον μέχρι να φτάσει η τιμή της στο 30 που θεωρείτε το φυσιολογικό. Μετά λέει θα κάνω συντήρηση. Και τα χαπάκια του ασβεστιου που μου έδωσε έχουν και d...

Και γω δεν θέλω να πάρω πολλά κιλά αλλά παρατήρησα ότι ενώ έπαιρνα 1 κιλό το μήνα περίπου, τις τελευταίες δυο βδομάδες πήρα 1 κιλό! Λέτε από δω και πέρα να αυξάνονται έτσι τα κιλά??? Τώρα είμι στις 22 + 6...

Μια χαρά, αφού παίρνεις είσαι οκ. Εγώ είχα βιταμίνη d 17 αν θυμάμαι καλά κ μου έδωσε χάπι να το παίρνω αραιά κ που, όποτε θέλω μου είπε, δεν χρειάζεται κ κάθε μέρα. Ασβέστιο είχα 8,5 που το φυσιολογικό ήταν 8,5 μέχρι 10,5 κ δεν μου έδωσε τίποτα.

Τα κιλά έτσι λένε, πως από δω κ πέρα αυξάνονται έτσι.Μακάρι βέβαια εμείς να κρατήσουμε αυτό το 2κιλά/μήνα...

πρίν από 17 λεπτά , Nightwish είπε:

ναι και γω νιώθω τις κινήσεις της χαμηλά χαμηλά! Και κυρίως δεξιά!

 

Εγώ στην μέση η αριστερά!έχω παρατηρήσει κ ποιες ώρες συνήθως είναι ξύπνια. Χαχαχα έχουν κ αυτά το πρόγραμμα ύπνου τους.

πρίν από 16 λεπτά , Nightwish είπε:

μάλλον θα σου κάνω παρέα σαν ριγέ μπαλόνι και γω γιατί έχω και μια εξάρτηση στα γλυκά - την είχα και πριν δηλαδή αλλά τώρα που είναι και καλοκαίρι δεν γίνεται να μη φάω παγωτό...!!!!

Α εγώ δύο παγωτά τα έχω σίγουρα μέσα στη μέρα!που παλιότερα έτρωγα ένα γλυκό την εβδομάδα που λέει ο λόγος.

πρίν από 18 λεπτά , ναντια δε είπε:

εγω παλι δεν εχω καθολου αυτο που λενε λιγουρες εχω βρει και αυτες τις μερες ενα κολπακι να μου κοβει την ορεξη... κοβω σε στικς αγγουρι κ καροτο και μασουλαω το απογευμα ετσι με ξεγελαω οτι κατι τρωω ...τα γλκα οσο μπορεις ελλατωσε τα η εστω τρωγε γιαουρτι με φρουτα

Εγώ έχω παρατηρήσει πως με ξεγελάει ο χυμός και το γάλα, με το που πιω ένα από αυτά δεν θέλω να φάω.Επίσης παρατήρησα πως αν δεν φάω κάποιο βράδυ το επόμενο πρωί είμαι μισό κιλό κάτω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

Εσύ Λίνα πόσα κιλά πήρες ως τώρα που έχεις μπει στον 7ο?πολύ λίγα θυμάμαι.

5 κιλα εχω παρει αλλα πραγματικα δεν μπορω να φαω μεγαλες ποσοτητες αμεσως χορταινω κ φουσκωνω κ δεν τρωω κ ενδιαμεσα τσιμπολογηματα. μονο κανενα παγωτο!!! καλα τωρα με την ζεστη κ τα γλυκα αρχισαν να με ενοχλουν απαιτητικο αυτο το μωρο!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

5 κιλα εχω παρει αλλα πραγματικα δεν μπορω να φαω μεγαλες ποσοτητες αμεσως χορταινω κ φουσκωνω κ δεν τρωω κ ενδιαμεσα τσιμπολογηματα. μονο κανενα παγωτο!!! καλα τωρα με την ζεστη κ τα γλυκα αρχισαν να με ενοχλουν απαιτητικο αυτο το μωρο!!! 

Χαχαχα θέλει τη μαμά του μοντέλο.τι τυχερή που είσαι όμως, άκου εκεί 5 κιλά μόνο στον έβδομο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...