Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , ναντια δε είπε:

κοριτσια ποσα κιλα περνουμε κατα μεσο ορο το τριτο τριμηνο εεχω ακουσει κατι 10 κιλα και τετοια 

εμενα μια φιλη μου που γεννησε προσφατα μου ειπε οτι τους τελευταιους 2 μηνες πηρε οσα ειχε παρει περιπου ολους τους προηγουμενους ειχε παρει δηλαδη 5 κιλα μεχρι τον 7βδομο κ πηρε αλλα 5 κιλα μετα. 

δεν αυξανουν τοσο πολυ αλλα αν εχεις αρχισει κ περνεις πολλα απο την αρχη στο τελος μπαινουν πιο ευκολα ανοιγει κ το στομαχι τρως περισσοτερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 13 λεπτά , zina7777 είπε:

Ειδικα τωρα που ζεστανε εγω δε μπορω να φαω πολυ.

@Μάντη δηλαδη παιρνει ογκο το σωμα χωρις βαρος εννοεις κατακρατηση μαλλον ε?σωστα

Το σώμα προετοιμάζεται για τη γέννα και τα κόκκαλα ανοίγουν οπότε μπορεί να μην πάρεις πολλά κιλά αλλά να δεις τη λεκάνη σου ποιο ανοιχτή.. και ναι κάνουμε και κατακράτηση...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ναντια δε said:

 Κοριτσια με το στηθος πως πατε; εγω δν ξερω που θα φτασει  αληθεξα ηξερα οτι μεγαλωνει αλλα οχι κ αυτο το χαλι

και μένα έχει μεγαλώσει τρελά για τα δεδομένα μου αλλά δεν με χαλάει καθόλου! χαχαχα!!! Επιτέλους έχω στήθος!!! :D

Αλλά κάποια στιγμή σταματάει να μεγαλώνει άλλο? Γιατί φοράω αθλητικό μπουστάκι αλλά είναι οριακά και θέλω να πάρω σουτιέν αλλά δεν ξέρω τι να πάρω... Θα μεγαλώσει κι άλλο ή όχι άραγε???

 

17 hours ago, Μαρθα Κ said:

Κορίτσια είπα στον γιατρό ότι έχουν αρχίσει τα πόδια μου και έχουν πρηξιμο και μου είπε κόβεις αλάτι και τυρί...εγώ φαγητό χωρίς αλάτι δεν μπορώ να φάω και έχω πέσει λίγο ψυχολογικά τώρα

Εμένα όταν του είπα ότι πρήζονται τα πόδια μου μου είπε ότι έιναι έλλειψη πρωτεινης και να τρώω 5 - 6 φορές τη βδομάδα κόκκινο κρέας και κάθε μέρα δυο ασπράδια αβγού!!!
Για αλάτι και τυρί δεν μου είπε τίποτα αν και το αλάτι είναι το πιο λογικό.. Βέβαια δεν είμαι του αλατιού αλλά χωρίς τυρί δεν μπορώ καθόλου!

Α επίσης του είπα να μου γράψει εξετάσεις για ασβέστιο για να δω τι γίνεται και μου είπε ότι αυτή η εξέταση δεν δείχνει τίποτα οπότε δεν χρειάζεται να την κάνω... και μου δωσε κατευθείαν χαπάκια...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

και μένα έχει μεγαλώσει τρελά για τα δεδομένα μου αλλά δεν με χαλάει καθόλου! χαχαχα!!! Επιτέλους έχω στήθος!!! :D

Αλλά κάποια στιγμή σταματάει να μεγαλώνει άλλο? Γιατί φοράω αθλητικό μπουστάκι αλλά είναι οριακά και θέλω να πάρω σουτιέν αλλά δεν ξέρω τι να πάρω... Θα μεγαλώσει κι άλλο ή όχι άραγε???

 

Εμένα όταν του είπα ότι πρήζονται τα πόδια μου μου είπε ότι έιναι έλλειψη πρωτεινης και να τρώω 5 - 6 φορές τη βδομάδα κόκκινο κρέας και κάθε μέρα δυο ασπράδια αβγού!!!
Για αλάτι και τυρί δεν μου είπε τίποτα αν και το αλάτι είναι το πιο λογικό.. Βέβαια δεν είμαι του αλατιού αλλά χωρίς τυρί δεν μπορώ καθόλου!

Α επίσης του είπα να μου γράψει εξετάσεις για ασβέστιο για να δω τι γίνεται και μου είπε ότι αυτή η εξέταση δεν δείχνει τίποτα οπότε δεν χρειάζεται να την κάνω... και μου δωσε κατευθείαν χαπάκια...

Κορίτσι μου για το ασβέστιο θεωρώ μεγάλο λάθος να μην κάνεις εξέταση πρώτα.. εγώ έχω πάρα πολύ ασβέστιο και σκέψου απαγορεύεται να τρώω γαλακτοκομικά και ότι έχει ασβέστιο μέσα. 

Επίσης η αδελφή μου έκανε το ίδιο λάθος και πήρε ασβέστιο στην εγκυμοσύνη χωρίς να δουνε πρώτα τα αποθέματα της και τώρα θα κάνει επέμβαση γτ το πολύ ασβέστιο κάνει ασβεστοματα που αν τα αφήσεις δεν εξελίσσεται καλά... Και πάλι είναι η γνώμη μου αυτή από αυτά που μου έχουν συμβεί δεν είναι κάτι να κάνεις μια αιματολογική είναι πολύ απλό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

Εγω ξεκινησα 70 πηγα 67 και τωρα πρωι μ εβγαλε 69.3

Γι αυτο αγχωνομαι μη μου πεσουννμαζεμενα τα κιλα απο δω και περα.

Το αν θα σου πέσουν μαζεμένα δεν εξαρτάται από το πόσα πήρες ως τώρα.Εσύ είσαι λιγότερα από όσα ξεκίνησες, αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα πάρεις όλα μαζί, μάλλον πως θα πάρεις λίγα κιλά στο σύνολο σημαίνει. Μην αγχώνεσαι. Ότι αλλάζει το σώμα, όντως αλλάζει συμφωνώ με την @Μάντη αλλά σε σας που δεν πήρατε τίποτα σίγουρα άλλαξε ελάχιστα.

1 hour ago, ναντια δε είπε:

κοριτσια ποσα κιλα περνουμε κατα μεσο ορο το τριτο τριμηνο εεχω ακουσει κατι 10 κιλα και τετοια 

Εγώ ξέρω πως το ιδανικό είναι 6 κιλά στο τρίτο τρίμηνο κ τότε θα μπαίνουν πολύ εύκολα σε σχέση με τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Το αν θα σου πέσουν μαζεμένα δεν εξαρτάται από το πόσα πήρες ως τώρα.Εσύ είσαι λιγότερα από όσα ξεκίνησες, αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα πάρεις όλα μαζί, μάλλον πως θα πάρεις λίγα κιλά στο σύνολο σημαίνει. Μην αγχώνεσαι. Ότι αλλάζει το σώμα, όντως αλλάζει συμφωνώ με την @Μάντη αλλά σε σας που δεν πήρατε τίποτα σίγουρα άλλαξε ελάχιστα.

Εγώ ξέρω πως το ιδανικό είναι 6 κιλά στο τρίτο τρίμηνο κ τότε θα μπαίνουν πολύ εύκολα σε σχέση με τώρα.

μακαρι να παρω κ εγω μονο 6 εκοψα το βραδινο κ τρωω γιαουρτι τωρα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Μάντη said:

Κορίτσι μου για το ασβέστιο θεωρώ μεγάλο λάθος να μην κάνεις εξέταση πρώτα.. εγώ έχω πάρα πολύ ασβέστιο και σκέψου απαγορεύεται να τρώω γαλακτοκομικά και ότι έχει ασβέστιο μέσα. 

Επίσης η αδελφή μου έκανε το ίδιο λάθος και πήρε ασβέστιο στην εγκυμοσύνη χωρίς να δουνε πρώτα τα αποθέματα της και τώρα θα κάνει επέμβαση γτ το πολύ ασβέστιο κάνει ασβεστοματα που αν τα αφήσεις δεν εξελίσσεται καλά... Και πάλι είναι η γνώμη μου αυτή από αυτά που μου έχουν συμβεί δεν είναι κάτι να κάνεις μια αιματολογική είναι πολύ απλό...

χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη προετοιμασία ή πάω απλά στο μικροβιολογικό και λέω να μου κάνουν λήψη αίματος για ασβέστιο?

 

Το σώμα όντως αλλάζει σχήμα. Και μένα έχει ανοιξει αρκετά η λεκάνη μου ασχέτως κιλών. Ανοίγουν τα κόκαλα βασικά...

 


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

μακαρι να παρω κ εγω μονο 6 εκοψα το βραδινο κ τρωω γιαουρτι τωρα

Έχεις πάρει είπαμε ήδη 8 και όπου να ναι μπαίνεις μπαίνεις στον έβδομο σωστά?Δεν νομίζω πως είναι πολλά, αν πάρεις 6 ακόμη είσαι κομπλέ. Έχω ακούσει πως οι περισσότερες όσα παίρνουν τους πρώτους 6 μήνες παίρνουν κ το τελευταίο τρίμηνο.άρα αν το πας κι εσύ έτσι θα πάρεις σύνολο 16 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Το αν θα σου πέσουν μαζεμένα δεν εξαρτάται από το πόσα πήρες ως τώρα.Εσύ είσαι λιγότερα από όσα ξεκίνησες, αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα πάρεις όλα μαζί, μάλλον πως θα πάρεις λίγα κιλά στο σύνολο σημαίνει. Μην αγχώνεσαι. Ότι αλλάζει το σώμα, όντως αλλάζει συμφωνώ με την @Μάντη αλλά σε σας που δεν πήρατε τίποτα σίγουρα άλλαξε ελάχιστα.

Εγώ ξέρω πως το ιδανικό είναι 6 κιλά στο τρίτο τρίμηνο κ τότε θα μπαίνουν πολύ εύκολα σε σχέση με τώρα.

Ασία μου επειδή εγώ είμαι τώρα ακριβώς στα κιλά που ξεκίνησε τα παντελόνια που φορούσα στη λεκάνη δεν ανεβαίνουν....

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη προετοιμασία ή πάω απλά στο μικροβιολογικό και λέω να μου κάνουν λήψη αίματος για ασβέστιο?

 

Το σώμα όντως αλλάζει σχήμα. Και μένα έχει ανοιξει αρκετά η λεκάνη μου ασχέτως κιλών. Ανοίγουν τα κόκαλα βασικά...

 

Τίποτα δεν χρειάζεται μαζι με  τις αιματολογικές λες ότι θες να κάνεις και ασβέστιο!!! Όπως κάνεις για αιματοκριτη είναι....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη προετοιμασία ή πάω απλά στο μικροβιολογικό και λέω να μου κάνουν λήψη αίματος για ασβέστιο?

 

Το σώμα όντως αλλάζει σχήμα. Και μένα έχει ανοιξει αρκετά η λεκάνη μου ασχέτως κιλών. Ανοίγουν τα κόκαλα βασικά...

 

Ναι αυτό κάνεις χωρίς κάποια προετοιμασία.μπορείς να μετρήσεις κ την βιταμίνη d μαζί γιατί έχουν σχέση αυτά τα δύο, αν δεν την έχεις μετρήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, Ασία said:

Ναι αυτό κάνεις χωρίς κάποια προετοιμασία.μπορείς να μετρήσεις κ την βιταμίνη d μαζί γιατί έχουν σχέση αυτά τα δύο, αν δεν την έχεις μετρήσει.

ναι για d κάνω κάθε μήνα γιατί ήταν σχεδόν μηδενική στην αρχή. Θα κάνω και για ασβέστιο και ελπίζω να είναι όλα καλά...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ασία μου επειδή εγώ είμαι τώρα ακριβώς στα κιλά που ξεκίνησε τα παντελόνια που φορούσα στη λεκάνη δεν ανεβαίνουν....

Τίποτα δεν χρειάζεται μαζι με  τις αιματολογικές λες ότι θες να κάνεις και ασβέστιο!!! Όπως κάνεις για αιματοκριτη είναι....

Και πώς το εξηγείς αυτό? Κατακράτηση λες ή απλά άνοιξε η λεκάνη?εμένα η λεκάνη είχε ανοίξει νωρίς πριν ακόμη πάρω κιλά, όταν είχα πάρει μόνο κάνα δυο κιλάκια. Τα παντελόνια μου έκαναν όμως τότε. Φαντάσου πως κ τώρα ακόμη μου κάνουν με δυσκολία που έχω πάρει 6 κιλά. Κ όλα μου είναι κολλητά βέβαια κλείνουν με δυσκολία. Εγώ δεν τα φοράω όμως για να μην πιέζομαι.εξάλλου με τέτοια ζέστη δεν θέλω να φοράω παντελόνια μακρυά.

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

ναι τελος της αλλης μπαινω στον 7ο .. αχ μακαρι κ εγω μεχρι εκει θελω..

Το εύχομαι κι εγώ μέχρι τόσα θέλω να φτάσω!!πριν μείνεις έγκυος είχες περιττά κιλά?

πρίν από 1 λεπτό , Nightwish είπε:

ναι για d κάνω κάθε μήνα γιατί ήταν σχεδόν μηδενική στην αρχή. Θα κάνω και για ασβέστιο και ελπίζω να είναι όλα καλά...

Παίρνεις συμπλήρωμα της d??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Και πώς το εξηγείς αυτό? Κατακράτηση λες ή απλά άνοιξε η λεκάνη?εμένα η λεκάνη είχε ανοίξει νωρίς πριν ακόμη πάρω κιλά, όταν είχα πάρει μόνο κάνα δυο κιλάκια. Τα παντελόνια μου έκαναν όμως τότε. Φαντάσου πως κ τώρα ακόμη μου κάνουν με δυσκολία που έχω πάρει 6 κιλά. Κ όλα μου είναι κολλητά βέβαια κλείνουν με δυσκολία. Εγώ δεν τα φοράω όμως για να μην πιέζομαι.εξάλλου με τέτοια ζέστη δεν θέλω να φοράω παντελόνια μακρυά.

Το εύχομαι κι εγώ μέχρι τόσα θέλω να φτάσω!!πριν μείνεις έγκυος είχες περιττά κιλά?

ναι 3 κιλα παραπανω.. θεωρω οτι αν προσεξουμε παραπανω τωρα δν θα ξεφυγουμε... εγω δν τρωω καθολου γλυκα . πρωινο τοστακι η δημητριακα φαγητο μεσημερι χωρις ψωμια κ βραδυ φρουτα γιαουρτια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες που καταλαβαίνω κανονικές κλωτσιές έχω παρατηρήσει πως τις νιώθω αρκετά χαμηλά. Τις πρώτες κινήσεις τις ένιωθα πάντα κοντά στον αφαλό, άντε και τρία δάχτυλα πιο κάτω, ενώ τώρα οι κλωτσιές είναι ολόκληρη παλάμη και λίγο ακόμη κάτω από τον αφαλό. Και σεις τόσο χαμηλά το νιώθετε το μωρό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...