Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Alekk είπε:

@Μάντη υπομονη και ξαπλα. Το χειροτερο μου κι εμενα να βλεπω καφεροζκοκκινα αλλα ειναι ο πλακουντας. Ελπιζω να μεγαλωνει η κοιλιτσα σου και τον ανεβαζει και γι’αυτο τα ροζ.

Ποτε πας για β´επιπεδου;

@ναντια δε α ειναι μεγαλος ο δικος σου! Ποσο εισαι τωρα;

@Maria_ath της χρειαζοταν κατι τετοιο! Η βλακεια ειναι οτι παλι θα ψαχνομαι που να κανω τα νυχια... χαχαχα,  χαλια τα ποδαρακια θα γινουν παλι

ειμαι 25 και 3 φυσιολογικα μας ειπε τοσο πρεπει να ειναι περιπου

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια είπα στον γιατρό ότι έχουν αρχίσει τα πόδια μου και έχουν πρηξιμο και μου είπε κόβεις αλάτι και τυρί...εγώ φαγητό χωρίς αλάτι δεν μπορώ να φάω και έχω πέσει λίγο ψυχολογικά τώρα 

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

ειμαι 25 και 3 φυσιολογικα μας ειπε τοσο πρεπει να ειναι περιπου

Μπράβο κοριτσάκι μου παίδαρο θα βγάλεις!!!! 

9 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πάλι ξύπνησα με ροζ αίμα...:sad:

Ξεκούραση κοριτσάκι μου και όλα τέλεια θα πάνε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια είπα στον γιατρό ότι έχουν αρχίσει τα πόδια μου και έχουν πρηξιμο και μου είπε κόβεις αλάτι και τυρί...εγώ φαγητό χωρίς αλάτι δεν μπορώ να φάω και έχω πέσει λίγο ψυχολογικά τώρα 

Μπράβο κοριτσάκι μου παίδαρο θα βγάλεις!!!! 

χαχα σε ευχαριστω εγω παλια οταν επερνα κορτιζονι και δεν εκανε το αλατι το ειχα ριξει στις σουπες να μου  πεις βεβαια ηταν και χειμονας αλλα αντι για αλατι εβαζα πολυ λεμμ=ονι και ετσι δεν πολυ καταλαβαινα.. μπορεις να τρως σαλατε με ψητο κοτοπουλο και τετοια


...:-D

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σας.

Θαυμαζω την αισιοδοξια σας.μακαρι οταν ερθει η ωρα να θελω να μαι εκει αλλα..νομιζω πως δε θα τα καταφερω.

Η ψυχολογια παιζει ρολο κι εγω δεν ειμαι εξοικειωμενη με τα νοσοκομεια.

Και εγω κοριτσάκι μου όσο σκέφτομαι την γέννα φοβάμαι αλλά είναι λογικό όλες έτσι είμαστε.. Είναι κάτι άγνωστο για τις περισσότερες από μας. 

 

 

 

On 11/6/2018 at 12:39 ΜΜ, ada32 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!! σας ευχαριστω για το ενδιαφερον !

μολις τελειωσα και εγω !!!! τελειααααα!! αυτη την φορα χαρηκα πολυ κ ηρεμησα λιγο. ολα εντος φυσιολ. οριων .  ισχυει η ΠΗΤ της αυχενικης. δλδ ειμαι 22+3 εβδ , το μωρο 490γρ. και τραχηλος 3,5 εκ. απο κοιλιακο κ φυσικα δεν φαινεται σε ποιον μοιαζει !!!ουτε αν εχει μαλλια!!! ( το ειχα απορια). 

Τωρα θα ψωνησω μωρουδιακα!!!χαχαχαααα

ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες τις υπολοιπες κοπελες που περιμενουν β επιπεδου γτ πραγματικα ηρεμεις λιγο μετα απο την εξεταση.

@Μαρία1430 θα το καταλαβεις το μωρο κ εσυ,η καθεμια μας ειναι διαφορετικη κ εχεις κ καποια κιλα παραπανω.κ εγω διαβαζα οτι αλλες το ειχαν νιωσει νωριτερα απο μενα κ ελεγα μα γιατι ? κ μετα την 20η εβδ το καταλαβα για τα καλα.

 

κ εμενα ξεκινησαν κ πρηζονται το βραδυ . το πρωι ειναι κανονικα.

Δν ειναι μικρο το μωρο σου. μια χαρα ειναι .εμενα 22+3 ειναι 490γρ .οποτε μια χαρα εισαι .

Μπράβο κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι για την β επιπέδου σου.. Εύχομαι να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλιά,!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε διλημμα.Πηρα ενα παντελονι στο H&M στο νουμερο μου,δηλαδη 42.Μου μπαινει καλα.Ηθελα μ αυτο να βγαλω ολες τις καλες εξοδους στην εγκυμοσυνη,γαμους,βαπτισια κλπ.

Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει βαρος.Με προβληματιζει μην παρω αποτομα και μαλιστα στα μπουτια και δε μπαινει μετα... να το παιρνα ενα νουμερο μεγαλυτερο?Διπλωνει στα μπουτια-καβαλο το μεγαλυτερο.Ειναι υφασμα,μαυρο .Θ ανοιξει ή θα μαζεψει? help

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια είπα στον γιατρό ότι έχουν αρχίσει τα πόδια μου και έχουν πρηξιμο και μου είπε κόβεις αλάτι και τυρί...εγώ φαγητό χωρίς αλάτι δεν μπορώ να φάω και έχω πέσει λίγο ψυχολογικά τώρα 

Μπράβο κοριτσάκι μου παίδαρο θα βγάλεις!!!! 

Ξεκούραση κοριτσάκι μου και όλα τέλεια θα πάνε!! 

Μα χωρις εξετασεις; Θυμαμαι στον μεγαλο που πρηζονταν τα ποδια μου το ειχα πει στον γιατρο και ειχα κανει γενικη ουρων κατι για ασβεστιο αν δεν κανω λαθος και αιματος. Ειχαν βγει καθαρες. Αυτη τη φορα πρηστηκαν αλλα ξερω οτι ειτε το παρακανα με το σακχαρο ειτε λογω ζεστης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekk είπε:

Μα χωρις εξετασεις; Θυμαμαι στον μεγαλο που πρηζονταν τα ποδια μου το ειχα πει στον γιατρο και ειχα κανει γενικη ουρων κατι για ασβεστιο αν δεν κανω λαθος και αιματος. Ειχαν βγει καθαρες. Αυτη τη φορα πρηστηκαν αλλα ξερω οτι ειτε το παρακανα με το σακχαρο ειτε λογω ζεστης

Μου έχει γράψει εξετάσεις θα πάω Πέμπτη πρωί να κάνω. 

 

Προκλητικά μου είπε αλάτι και τυρί 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zina7777 είπε:

ειμαι σε διλημμα.Πηρα ενα παντελονι στο H&M στο νουμερο μου,δηλαδη 42.Μου μπαινει καλα.Ηθελα μ αυτο να βγαλω ολες τις καλες εξοδους στην εγκυμοσυνη,γαμους,βαπτισια κλπ.

Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει βαρος.Με προβληματιζει μην παρω αποτομα και μαλιστα στα μπουτια και δε μπαινει μετα... να το παιρνα ενα νουμερο μεγαλυτερο?Διπλωνει στα μπουτια-καβαλο το μεγαλυτερο.Ειναι υφασμα,μαυρο .Θ ανοιξει ή θα μαζεψει? help

κοριτσαρα εγω δεν μπορω να φορεσω κανενα παντελονι κανονικο μονο παντελονες καλοκαιρινες που δεν στενευουν καθολου στην μεση κ παντελονια εγκυμισυνης.. δεν εχω παρει κιλα το προβλημα δεν ειναι τα μπουτια αλλα η κοιλια δεν ανεχομαι τιποτα που να κουμπωνει κατω απο την κοιλια οσο χαμηλοκαβαλο κ αν ειναι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσαρα εγω δεν μπορω να φορεσω κανενα παντελονι κανονικο μονο παντελονες καλοκαιρινες που δεν στενευουν καθολου στην μεση κ παντελονια εγκυμισυνης.. δεν εχω παρει κιλα το προβλημα δεν ειναι τα μπουτια αλλα η κοιλια δεν ανεχομαι τιποτα που να κουμπωνει κατω απο την κοιλια οσο χαμηλοκαβαλο κ αν ειναι...

 Κοριτσια με το στηθος πως πατε; εγω δν ξερω που θα φτασει  αληθεξα ηξερα οτι μεγαλωνει αλλα οχι κ αυτο το χαλι


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

 Κοριτσια με το στηθος πως πατε; εγω δν ξερω που θα φτασει  αληθεξα ηξερα οτι μεγαλωνει αλλα οχι κ αυτο το χαλι

χα χα τωρα πια δεν μεγαλωνει αλλο το στηθος αλλα η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο σαν της αγελαδας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Alekk είπε:

@Μάντη υπομονη και ξαπλα. Το χειροτερο μου κι εμενα να βλεπω καφεροζκοκκινα αλλα ειναι ο πλακουντας. Ελπιζω να μεγαλωνει η κοιλιτσα σου και τον ανεβαζει και γι’αυτο τα ροζ.

Ποτε πας για β´επιπεδου;

@ναντια δε α ειναι μεγαλος ο δικος σου! Ποσο εισαι τωρα;

@Maria_ath της χρειαζοταν κατι τετοιο! Η βλακεια ειναι οτι παλι θα ψαχνομαι που να κανω τα νυχια... χαχαχα,  χαλια τα ποδαρακια θα γινουν παλι

Με ρίχνει πολύ ψυχολογικά όλο αυτό... 19 του μήνα έχω ελπίζω όλα να πάνε καλά...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Μου έχει γράψει εξετάσεις θα πάω Πέμπτη πρωί να κάνω. 

 

Προκλητικά μου είπε αλάτι και τυρί 

 

 

 

Ε λογικο τοτε. Βεβαιωσου οτι εχει για ουρων και υπομονη λιγες μερες! Βαζε λεμονι αβερτα!

 

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Με ρίχνει πολύ ψυχολογικά όλο αυτό... 19 του μήνα έχω ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Το ξερω Μαντη μου, εμενα αυτο που με ηρεμησουμε ειναι οτι πλεον τα καταλαβαινουμε τα μικρουλια να χοροπηδουν, οποτε αν χρειαστει να ειμαστε ξαπλα μεχρι τελους χαλαλι τους! 

Ευχομαι στις 19 να δεις τον πλακουντα ψηλα και το μωρακι σου να σου στελνει φιλακια! :-P

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ναντια δε είπε:

 Κοριτσια με το στηθος πως πατε; εγω δν ξερω που θα φτασει  αληθεξα ηξερα οτι μεγαλωνει αλλα οχι κ αυτο το χαλι

απο νοεβριου ειμαι εγώ 17 + 5 σημερα, αλλα μολις διαβασα για στηθος τσιμπησα και ειπα να ρθω μια βολτα. και γω αυτο αναρωτιεμαι αυτες τις μερες ποσο πια θα μεγαλωσει !!!! ανεκαθεν ειχα μικρο σφιχτο αθλητικο στηθος και τωρα αυτο το αγελαδέ με χαλάει απειρα. αλλα πότε σταματαει να μεγαλωνει ? δε μπορω να το συμμαζεψω πλεον για ταινιες ενηλικων εχει γινει  :D

επισης απο τα ούρα φαινεται το ζάχαρο ? γιατι εγω περα απο γενικη αιματος που εκανα τα παντα μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν ξαναεκανα αιματολογικη, καμπυλη ζαχαρου θα κανω στην 26 περιπου αν δε κανω λαθος αλλα συχνα πυκνα μου ελεγχουνε ουρα..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , elise είπε:

απο νοεβριου ειμαι εγώ 17 + 5 σημερα, αλλα μολις διαβασα για στηθος τσιμπησα και ειπα να ρθω μια βολτα. και γω αυτο αναρωτιεμαι αυτες τις μερες ποσο πια θα μεγαλωσει !!!! ανεκαθεν ειχα μικρο σφιχτο αθλητικο στηθος και τωρα αυτο το αγελαδέ με χαλάει απειρα. αλλα πότε σταματαει να μεγαλωνει ? δε μπορω να το συμμαζεψω πλεον για ταινιες ενηλικων εχει γινει  :D

επισης απο τα ούρα φαινεται το ζάχαρο ? γιατι εγω περα απο γενικη αιματος που εκανα τα παντα μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν ξαναεκανα αιματολογικη, καμπυλη ζαχαρου θα κανω στην 26 περιπου αν δε κανω λαθος αλλα συχνα πυκνα μου ελεγχουνε ουρα..

στα ουρα φαινετε οταν ειναι πλεον πολυ προχωρημενος ο διαβητης κυησης.  γιαυτο κανουν εδω συχνα αιματος ζαχαρο κ γλυκοζιωμενη αλλη εξεταση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...