Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

για το Bugaboo με τα χρωματακια που ζητησε ο καλος μου λογικα θα βγει γυρω στα 1200. 

Πανάκριβο μου φαίνεται εμένα!! Φαντάζομαι θα είναι πολύ καλό το καρότσι. Μπράβο που τα έχεις κ τα δίνεις πάντως!!Εγώ δυστυχώς δεν θα διαθέσω τέτοιο πόσο για καρότσι. στην έρευνα αγοράς που έχω κάνει εγώ οι τιμές κυμαίνονται από 500 έως 700 ευρώ για κάτι καλό. Αλλά φαίνεται το δικό σας καρότσι θα είναι από τα πολύ πολύ καλά για να έχει τέτοια τιμή! Το συζητούσα με μια ξαδέρφη του άντρα μου που γέννησε πέρισυ κ μου λέει "μην είσαι χαζή κ πετάς τα λεφτά σου, κρίμα να δώσεις έτσι ένα κατοστάρι,θα σου δώσω εγώ το δικό μου καρότσι που μου το είχαν δώσει όταν γέννησα".Και της λέω "ένα κατοστάρι?Μακάρι να ήταν τόσα, εγώ έχει κοιτάξει τιμές 500-700" και μου λέει "είσαι τρελή γιατί να πάρεις τόσο ακριβό?" Και της απαντάω πως τόσο κάνουν τα καλά από όσο κοίταξα. Το δικό της δεν το πήρα γιατί ήταν σε καλή κατάσταση κ επειδή είναι κ πρώτο παιδί προτιμώ να πάρουμε ένα καλό καρότσι να το έχουμε κ στο επόμενο παιδάκι αν μας δώσει ο Θεός. Θέλω να σας πω πως ο καθένας έχει κ διαφορετικές τιμές στο μυαλό του.Εγώ προσωπικά δεν έχω ψάξει ακόμη για καρότσι,θα περιμένω να ακούσω κ επιλογές άλλων κοριτσιών ώστε να αποφασίσω τι θα πάρω τελικά. Σε τιμές όμως σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ρε κορίτσια. Δεν είναι νορμάλ τιμή? Η πρέπει να δώσω κανένα χιλιάρικο κι εγώ για να είναι καλό το προϊόν?Δεν ξέρω καθόλου, γι αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν είχα μετρήσει ποτέ την θερμοκρασία μου.Ουρολοίμωξη ήμουν σίγουρη ότι δεν έχω γιατί δεν είχα κανένα από τα κλασικά συμπτώματα κ όντως δεν έχω, βγήκαν τα αποτελέσματα από τα ούρα.το πρώτο δείγμα που έδωσα ήταν καθαρό και το δεύτερο είχε πολλά φωσφορικα άλατα. Μου είπαν να πίνω πολύ νερό κ να περιορίσω το αλάτι για να μην πάθω κανένα κολικο.είχε δίκιο λοιπόν η @anemoni1989 ήταν θολά τα ούρα επειδή δεν είχα πιει νερό. Τα συμπτώματα της Ουρολοίμωξης είναι χαρακτηριστικά, έχω πάθει στο παρελθόν κ τα αναγνωρίζω αμέσως.Εσύ έπαθες καθόλου τώρα που είσαι έγκυος?Δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.

εγω παντως που παθαινω ουρολοιμωξη κ που παλι εχω , δεν καταλαβαινω τιποτα . απλα καποια στιγμη παει το μικροβιο στα νεφρα κ παθαινω πυελονεφριτιδα οπου ανεβαζω πυρετο ,ριγος κ δεν πεφτει αν δεν παρω αντιβιωση  και αντιπυρετικα . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! να πω τον πονο μου ? αυτην εβδομαδα εχω κανει τεραστια κοιλια .. πεταχτηκε ξαφνικα νομιζω απο το πουθενα!!!!εσεις εχετε κοιλια εγκυου? 

εγω φαινομαι σιγουρα για 5,5 μηνων μη πω κ παραπανω

Κι εγώ έχω κοιλιά εγκύου. Κάνει μπαμ πλέον. Δεν φαίνεται δηλαδή πως έχω μερικά κιλάκια παραπάνω στην κοιλιά, φαίνεται καθαρά πως είμαι έγκυος.ήδη ένα άτομο το κατάλαβε χωρίς να του το πω εγώ. Είμαι 20+6 και πήρα ήδη 6 κιλά μόνο στην κοιλιά.Στο υπόλοιπο σώμα μου λένε πως είμαι ίδια.παρατηρώ πως από την πίσω μεριά σα να γέμισα λίγο στην μέση.παλιά δεν είχα καθόλου λίπος εκεί.από την μια μου αρέσει πολύ η κοιλιά μου από την άλλη φοβάμαι μην πάρω πολλά κιλά κ δημιουργηθεί καμία επιπλοκή στην εγκυμοσύνη, ότι να ναι είμαι. Πότε την καμαρώνω κ πότε ρωτάω με παράπονο τον άντρα μου αν πήρα πολλά κιλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Πανάκριβο μου φαίνεται εμένα!! Φαντάζομαι θα είναι πολύ καλό το καρότσι. Μπράβο που τα έχεις κ τα δίνεις πάντως!!Εγώ δυστυχώς δεν θα διαθέσω τέτοιο πόσο για καρότσι. στην έρευνα αγοράς που έχω κάνει εγώ οι τιμές κυμαίνονται από 500 έως 700 ευρώ για κάτι καλό. Αλλά φαίνεται το δικό σας καρότσι θα είναι από τα πολύ πολύ καλά για να έχει τέτοια τιμή! Το συζητούσα με μια ξαδέρφη του άντρα μου που γέννησε πέρισυ κ μου λέει "μην είσαι χαζή κ πετάς τα λεφτά σου, κρίμα να δώσεις έτσι ένα κατοστάρι,θα σου δώσω εγώ το δικό μου καρότσι που μου το είχαν δώσει όταν γέννησα".Και της λέω "ένα κατοστάρι?Μακάρι να ήταν τόσα, εγώ έχει κοιτάξει τιμές 500-700" και μου λέει "είσαι τρελή γιατί να πάρεις τόσο ακριβό?" Και της απαντάω πως τόσο κάνουν τα καλά από όσο κοίταξα. Το δικό της δεν το πήρα γιατί ήταν σε καλή κατάσταση κ επειδή είναι κ πρώτο παιδί προτιμώ να πάρουμε ένα καλό καρότσι να το έχουμε κ στο επόμενο παιδάκι αν μας δώσει ο Θεός. Θέλω να σας πω πως ο καθένας έχει κ διαφορετικές τιμές στο μυαλό του.Εγώ προσωπικά δεν έχω ψάξει ακόμη για καρότσι,θα περιμένω να ακούσω κ επιλογές άλλων κοριτσιών ώστε να αποφασίσω τι θα πάρω τελικά. Σε τιμές όμως σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ρε κορίτσια. Δεν είναι νορμάλ τιμή? Η πρέπει να δώσω κανένα χιλιάρικο κι εγώ για να είναι καλό το προϊόν?Δεν ξέρω καθόλου, γι αυτό ρωτάω.

Εγώ Ασία μου θα συμφωνήσω με την ξαδέρφη σου... Το καρότσι που θα πάρω ναι μεν είναι πολύ καλό αλλά δεν θα έχει φτερά και πούπουλα... Αν και θα μου το πάρουν οι παπούδες, δε σκοπεύω να τους γδύσω, αλλά να τους μείνει και κανα φράγκο μιας και ξέρω πως τα λεφτά δε φυτρωνουν στα δέντρα. Θα πάρω μακλάρεν, που θεωρείται απο τις μάρκες κορυφή και είναι σκυλί μαύρο απο θέμα αντοχής, για να το εχω και για το 2ο παιδάκι. Θα ναι απλό καρότσι, όχι πολυμορφικο, έχει κλείσιμο ομπρέλας και είναι το πιο ελαφρύ στην κατηγορία του. Εκεί που δεν θα κάνω καμία απολύτως έκπτωση είναι στο καρεκλάκι αυτοκινήτου. Θα πάρω το καλύτερο που κυκλοφορεί στην Ευρώπη απο άποψη ασφάλειας και είναι πρώτο στο πιο αυστηρό crash test της Σουηδίας (το οποίο είναι το πιο αυστηρό και στο οποίο κόβονται ακόμα και αυτά που πιάνουν ταβάνι στα τεστ του adac). Το καρότσι θα μ πάει γύρω στα 350 και ένα 400ρι περίπου το κάθισμα αυτοκινήτου, αλλά δεν το διαπραγματεύομαι. Προτιμώ που λέει ο λόγος να το βγάλω ξεβράκωτο έξω, παρά να κάνω έκπτωση στην ασφάλειά του!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αχ σε καταλαβαινω... Εμενα χθες οσο περιμεναμε το γιατρο για τη β και ημουν ξαπλωμενη με την κοιλια εξω με εβγαλε μια φωτογραφια κι επαθα πλακα με το ποσο μεγαλη φαινεται η κοιλια μου.

Ασε που μου ειπε ο γιατρος να παιρνω 1 κιλο το μηνα. του ειπα οτι βαζει δυσκολα και θα δουμε :P

Παντως αν μοιαζεις 5,5 μηνων δεν απεχεις απο την πραγματικοτητα!!! 

Ένα κιλό το μήνα?????? Πωπω εμένα με βλέπω να βάζω ένα την εβδομάδα έτσι όπως πάω χαχαχα

πρίν από 25 λεπτά , zina7777 είπε:

τωρα θα εκπλαγω αν παθω.πινω πολυ νερο γενικα και κατουραω συχνα..και να θελει να σταματησει μικροβιο δεν προλαβαινει.χαιρομαι που δεν εχεις κατι.Το νερο χρειαζεται εμενα μ εχουν συμβουλευσει να ενυδατωνω τον οργανισμο συχνα.αυτο μετα φωσφορικα δεν το καταλαβα ..ιωσουλα ποπυ περασε μαλλον θα ηταν.οποτε δοξασοι τη γλυτωσες φθηνα.

Ναι κάποια ίωση σύντομη θα ήταν, ευτυχώς... τα φωσφορικα κι εγώ δεν τα κατάλαβα αλλά όπως φαίνεται έχει σχέση με το νερό. Ήμουν αφυδάτωμενη στο δεύτερο δείγμα κ μάλλον γι αυτό βγήκε αυτό το αποτέλεσμα.το πρώτο δείγμα ήταν καλό οπότε αυτό έχει σημασία.Το νερό κάνει θαύματα πάντως!!!!!!Εγώ γενικά δεν πίνω πολύ κ το προσπαθώ πολύ τώρα.

πρίν από 20 λεπτά , Ασία είπε:

Πανάκριβο μου φαίνεται εμένα!! Φαντάζομαι θα είναι πολύ καλό το καρότσι. Μπράβο που τα έχεις κ τα δίνεις πάντως!!Εγώ δυστυχώς δεν θα διαθέσω τέτοιο πόσο για καρότσι. στην έρευνα αγοράς που έχω κάνει εγώ οι τιμές κυμαίνονται από 500 έως 700 ευρώ για κάτι καλό. Αλλά φαίνεται το δικό σας καρότσι θα είναι από τα πολύ πολύ καλά για να έχει τέτοια τιμή! Το συζητούσα με μια ξαδέρφη του άντρα μου που γέννησε πέρισυ κ μου λέει "μην είσαι χαζή κ πετάς τα λεφτά σου, κρίμα να δώσεις έτσι ένα κατοστάρι,θα σου δώσω εγώ το δικό μου καρότσι που μου το είχαν δώσει όταν γέννησα".Και της λέω "ένα κατοστάρι?Μακάρι να ήταν τόσα, εγώ έχει κοιτάξει τιμές 500-700" και μου λέει "είσαι τρελή γιατί να πάρεις τόσο ακριβό?" Και της απαντάω πως τόσο κάνουν τα καλά από όσο κοίταξα. Το δικό της δεν το πήρα γιατί ήταν σε καλή κατάσταση κ επειδή είναι κ πρώτο παιδί προτιμώ να πάρουμε ένα καλό καρότσι να το έχουμε κ στο επόμενο παιδάκι αν μας δώσει ο Θεός. Θέλω να σας πω πως ο καθένας έχει κ διαφορετικές τιμές στο μυαλό του.Εγώ προσωπικά δεν έχω ψάξει ακόμη για καρότσι,θα περιμένω να ακούσω κ επιλογές άλλων κοριτσιών ώστε να αποφασίσω τι θα πάρω τελικά. Σε τιμές όμως σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ρε κορίτσια. Δεν είναι νορμάλ τιμή? Η πρέπει να δώσω κανένα χιλιάρικο κι εγώ για να είναι καλό το προϊόν?Δεν ξέρω καθόλου, γι αυτό ρωτάω.

*ήταν σε κακη κατάσταση το καρότσι

πρίν από 18 λεπτά , ναντια δε είπε:

εμεις το πηραμε 530 camarelo avenge επισης πολυ καλο κ πιο προσιτο στην τιμη  ...

Με γεια σας!! Καλοτάξιδο!! Τέτοιες τιμές σκέφτομαι κι εγώ, θα ρίξω μια ματιά στο δικό σου.είναι τόσα πολλά που πραγματικά αν είσαι άσχετος με καρότσια δεν ξέρεις τι να διαλέξεις.

πρίν από 18 λεπτά , ada32 είπε:

εγω παντως που παθαινω ουρολοιμωξη κ που παλι εχω , δεν καταλαβαινω τιποτα . απλα καποια στιγμη παει το μικροβιο στα νεφρα κ παθαινω πυελονεφριτιδα οπου ανεβαζω πυρετο ,ριγος κ δεν πεφτει αν δεν παρω αντιβιωση  και αντιπυρετικα . 

Σοβαρά? Παίρνεις τώρα κάτι για την Ουρολοίμωξη? Εγώ όσες φορές είχα πάθει παλιά αναγνώριζα τα συμπτώματα αμέσως,ειδικά αυτό το τσούξιμο κατά την ούρηση, τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

Ένα κιλό το μήνα?????? Πωπω εμένα με βλέπω να βάζω ένα την εβδομάδα έτσι όπως πάω χαχαχα

Ναι κάποια ίωση σύντομη θα ήταν, ευτυχώς... τα φωσφορικα κι εγώ δεν τα κατάλαβα αλλά όπως φαίνεται έχει σχέση με το νερό. Ήμουν αφυδάτωμενη στο δεύτερο δείγμα κ μάλλον γι αυτό βγήκε αυτό το αποτέλεσμα.το πρώτο δείγμα ήταν καλό οπότε αυτό έχει σημασία.Το νερό κάνει θαύματα πάντως!!!!!!Εγώ γενικά δεν πίνω πολύ κ το προσπαθώ πολύ τώρα.

*ήταν σε κακη κατάσταση το καρότσι

Με γεια σας!! Καλοτάξιδο!! Τέτοιες τιμές σκέφτομαι κι εγώ, θα ρίξω μια ματιά στο δικό σου.είναι τόσα πολλά που πραγματικά αν είσαι άσχετος με καρότσια δεν ξέρεις τι να διαλέξεις.

 ευχαριστουμε και εσεις καλα ψωνια ...σε αυτο  εχεις δικιο κ εμεις ψαχναμε καιρο αλλα να κοιτας τις αναρτησεις εμεις πηραμε με ροδες αερα . κ σε λακουβα να πεσεις η σε ατσαλο δρομο ειναι πολου σταθερο κ δεν τρεμει η κουμπαρα μου ειχε παρει με πλαστικες ροδες κ μεσα σε ενα χρονο απο τις πολλες βολτες αρχισαν να φθηρονται πολυ κ σχεδον εχουν λιωσει...τωρα τι να πω μπορει να ετυχε βεβαια κιολας..


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

Πανάκριβο μου φαίνεται εμένα!! Φαντάζομαι θα είναι πολύ καλό το καρότσι. Μπράβο που τα έχεις κ τα δίνεις πάντως!!Εγώ δυστυχώς δεν θα διαθέσω τέτοιο πόσο για καρότσι. στην έρευνα αγοράς που έχω κάνει εγώ οι τιμές κυμαίνονται από 500 έως 700 ευρώ για κάτι καλό. Αλλά φαίνεται το δικό σας καρότσι θα είναι από τα πολύ πολύ καλά για να έχει τέτοια τιμή! Το συζητούσα με μια ξαδέρφη του άντρα μου που γέννησε πέρισυ κ μου λέει "μην είσαι χαζή κ πετάς τα λεφτά σου, κρίμα να δώσεις έτσι ένα κατοστάρι,θα σου δώσω εγώ το δικό μου καρότσι που μου το είχαν δώσει όταν γέννησα".Και της λέω "ένα κατοστάρι?Μακάρι να ήταν τόσα, εγώ έχει κοιτάξει τιμές 500-700" και μου λέει "είσαι τρελή γιατί να πάρεις τόσο ακριβό?" Και της απαντάω πως τόσο κάνουν τα καλά από όσο κοίταξα. Το δικό της δεν το πήρα γιατί ήταν σε καλή κατάσταση κ επειδή είναι κ πρώτο παιδί προτιμώ να πάρουμε ένα καλό καρότσι να το έχουμε κ στο επόμενο παιδάκι αν μας δώσει ο Θεός. Θέλω να σας πω πως ο καθένας έχει κ διαφορετικές τιμές στο μυαλό του.Εγώ προσωπικά δεν έχω ψάξει ακόμη για καρότσι,θα περιμένω να ακούσω κ επιλογές άλλων κοριτσιών ώστε να αποφασίσω τι θα πάρω τελικά. Σε τιμές όμως σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ρε κορίτσια. Δεν είναι νορμάλ τιμή? Η πρέπει να δώσω κανένα χιλιάρικο κι εγώ για να είναι καλό το προϊόν?Δεν ξέρω καθόλου, γι αυτό ρωτάω.

Εχει πολυ καλα καροτσια και πολυ πιο οικονομικα. Για παραδειγμα τα Maclaren. Ομως για τα δεδομενα των δρομων στο νησι θα ειχα προβλημα. Για να καταλαβεις μια φιλη οταν εφυγε απο το καροτσι το αρχικο και πηγε στα κλασσικα τυπου μπαστουνι για πιο ευκολη χρηση εχει σπασει ηδη 3 στο νησι. Χρειαζομαι μεγαλες ροδες και με αναρτηση για να μην ταραζεται το μικρο στα καλντεριμια.

Οσο για το οικονομικο κομματι, η μαμα μου θα το παρει και θελει και μπορει κιολας να τα διαθεσει για το 1ο της εγγονι ;)

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ασία είπε:

Πανάκριβο μου φαίνεται εμένα!! Φαντάζομαι θα είναι πολύ καλό το καρότσι. Μπράβο που τα έχεις κ τα δίνεις πάντως!!Εγώ δυστυχώς δεν θα διαθέσω τέτοιο πόσο για καρότσι. στην έρευνα αγοράς που έχω κάνει εγώ οι τιμές κυμαίνονται από 500 έως 700 ευρώ για κάτι καλό. Αλλά φαίνεται το δικό σας καρότσι θα είναι από τα πολύ πολύ καλά για να έχει τέτοια τιμή! Το συζητούσα με μια ξαδέρφη του άντρα μου που γέννησε πέρισυ κ μου λέει "μην είσαι χαζή κ πετάς τα λεφτά σου, κρίμα να δώσεις έτσι ένα κατοστάρι,θα σου δώσω εγώ το δικό μου καρότσι που μου το είχαν δώσει όταν γέννησα".Και της λέω "ένα κατοστάρι?Μακάρι να ήταν τόσα, εγώ έχει κοιτάξει τιμές 500-700" και μου λέει "είσαι τρελή γιατί να πάρεις τόσο ακριβό?" Και της απαντάω πως τόσο κάνουν τα καλά από όσο κοίταξα. Το δικό της δεν το πήρα γιατί ήταν σε καλή κατάσταση κ επειδή είναι κ πρώτο παιδί προτιμώ να πάρουμε ένα καλό καρότσι να το έχουμε κ στο επόμενο παιδάκι αν μας δώσει ο Θεός. Θέλω να σας πω πως ο καθένας έχει κ διαφορετικές τιμές στο μυαλό του.Εγώ προσωπικά δεν έχω ψάξει ακόμη για καρότσι,θα περιμένω να ακούσω κ επιλογές άλλων κοριτσιών ώστε να αποφασίσω τι θα πάρω τελικά. Σε τιμές όμως σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ρε κορίτσια. Δεν είναι νορμάλ τιμή? Η πρέπει να δώσω κανένα χιλιάρικο κι εγώ για να είναι καλό το προϊόν?Δεν ξέρω καθόλου, γι αυτό ρωτάω.

Ασία μου και εγώ κάπου σε αυτά τα λεφτά υπολογίζω... Αλλά σίγουρα θέλω κάτι καλό και σταθερό δεν θέλω ο μπέμπης μου να τρανταζετε σε κάθε λακούβα!!!! Θέλω να είναι άνετο το κοροτσι του με μαλακό στρωματακι για τη σπονδυλική στήλη... Δεν συμφωνώ με την ξαδέρφη σου να πάρω ένα καρότσι με 100 ευρώ που θα κουνιέται ολόκληρο! Γτ κακα τα ψέματα ότι πληρώνεις παίρνεις!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

 ευχαριστουμε και εσεις καλα ψωνια ...σε αυτο  εχεις δικιο κ εμεις ψαχναμε καιρο αλλα να κοιτας τις αναρτησεις εμεις πηραμε με ροδες αερα . κ σε λακουβα να πεσεις η σε ατσαλο δρομο ειναι πολου σταθερο κ δεν τρεμει η κουμπαρα μου ειχε παρει με πλαστικες ροδες κ μεσα σε ενα χρονο απο τις πολλες βολτες αρχισαν να φθηρονται πολυ κ σχεδον εχουν λιωσει...τωρα τι να πω μπορει να ετυχε βεβαια κιολας..

το καροτσι που σκεφτομαι να παρω εγω εχει ροδες απο καουτσουκ που δεν φουσκωνουν, αλλα γενικα εχει 3 χρονια εγγυηση απο την εταιρεια συν του οτι εχει στα παντα ανταλλακτικα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγώ Ασία μου θα συμφωνήσω με την ξαδέρφη σου... Το καρότσι που θα πάρω ναι μεν είναι πολύ καλό αλλά δεν θα έχει φτερά και πούπουλα... Αν και θα μου το πάρουν οι παπούδες, δε σκοπεύω να τους γδύσω, αλλά να τους μείνει και κανα φράγκο μιας και ξέρω πως τα λεφτά δε φυτρωνουν στα δέντρα. Θα πάρω μακλάρεν, που θεωρείται απο τις μάρκες κορυφή και είναι σκυλί μαύρο απο θέμα αντοχής, για να το εχω και για το 2ο παιδάκι. Θα ναι απλό καρότσι, όχι πολυμορφικο, έχει κλείσιμο ομπρέλας και είναι το πιο ελαφρύ στην κατηγορία του. Εκεί που δεν θα κάνω καμία απολύτως έκπτωση είναι στο καρεκλάκι αυτοκινήτου. Θα πάρω το καλύτερο που κυκλοφορεί στην Ευρώπη απο άποψη ασφάλειας και είναι πρώτο στο πιο αυστηρό crash test της Σουηδίας (το οποίο είναι το πιο αυστηρό και στο οποίο κόβονται ακόμα και αυτά που πιάνουν ταβάνι στα τεστ του adac). Το καρότσι θα μ πάει γύρω στα 350 και ένα 400ρι περίπου το κάθισμα αυτοκινήτου, αλλά δεν το διαπραγματεύομαι. Προτιμώ που λέει ο λόγος να το βγάλω ξεβράκωτο έξω, παρά να κάνω έκπτωση στην ασφάλειά του!!!

Σε βρίσκω πολύ σωστή!!! Κι εγώ θέλω ένα καρότσι που να μην είναι της πλάκας εντελώς(που αυτά που κοστίζουν 100 ευρώ μάλλον θα είναι της πλάκας), να είναι καλό, αλλά όχι κ πανάκριβο!εμένα δεν ξέρω αν θα μου το πάρουν οι παππούδες, δεν έχουν κάνει κάποια κουβέντα ακόμη αλλά οποίος κ να το πάρει για μένα είναι το ίδιο. Το ίδιο θα σκεφτώ τα λεφτά είτε βγουν από το δικό μου πορτοφόλι είτε από του πατέρα μου.Θέλω λοιπόν να είναι καλό κ όσο πιο φθηνό γίνεται.Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να δώσω 1000€ γιατί μας περιμένουν πολλά έξοδα. Όσο για το κάθισμα αυτοκίνητου το τν θεωρώ πολύ σημαντικό κι εγώ κ εκεί θέλω να είμαι σίγουρη πως είναι πολύ ασφαλές. Τιμές γι αυτά δεν έχω κοιτάξει καθόλου.ελπίζω κι εκεί να βρω κάτι αρκετά καλό κ σε όσο πιο μικρή τιμή γίνεται, αλλά όπως κ να το κάνουμε είναι πιο σημαντικό από το καρότσι.

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

 ευχαριστουμε και εσεις καλα ψωνια ...σε αυτο  εχεις δικιο κ εμεις ψαχναμε καιρο αλλα να κοιτας τις αναρτησεις εμεις πηραμε με ροδες αερα . κ σε λακουβα να πεσεις η σε ατσαλο δρομο ειναι πολου σταθερο κ δεν τρεμει η κουμπαρα μου ειχε παρει με πλαστικες ροδες κ μεσα σε ενα χρονο απο τις πολλες βολτες αρχισαν να φθηρονται πολυ κ σχεδον εχουν λιωσει...τωρα τι να πω μπορει να ετυχε βεβαια κιολας..

Άρα λες οι ρόδες αέρα είναι σημαντικό ε? Να ξέρω τι να κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

το καροτσι που σκεφτομαι να παρω εγω εχει ροδες απο καουτσουκ που δεν φουσκωνουν, αλλα γενικα εχει 3 χρονια εγγυηση απο την εταιρεια συν του οτι εχει στα παντα ανταλλακτικα

αυτο ειναι καλο ... κ εγω βεβαια δεν εχω εμπειρια απο συζητησεις οτι καταλαβαινω το μονο που ξερω σιγουρα γτ το εχω δει ειναι οτι η αισθηση με ροδα αερα ειναι πολυ  διαφορετικη... το σημαντικο ειναι αυτο αφου σου δινει εγγυηση εισαι μια χαρα

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Σε βρίσκω πολύ σωστή!!! Κι εγώ θέλω ένα καρότσι που να μην είναι της πλάκας εντελώς(που αυτά που κοστίζουν 100 ευρώ μάλλον θα είναι της πλάκας), να είναι καλό, αλλά όχι κ πανάκριβο!εμένα δεν ξέρω αν θα μου το πάρουν οι παππούδες, δεν έχουν κάνει κάποια κουβέντα ακόμη αλλά οποίος κ να το πάρει για μένα είναι το ίδιο. Το ίδιο θα σκεφτώ τα λεφτά είτε βγουν από το δικό μου πορτοφόλι είτε από του πατέρα μου.Θέλω λοιπόν να είναι καλό κ όσο πιο φθηνό γίνεται.Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να δώσω 1000€ γιατί μας περιμένουν πολλά έξοδα. Όσο για το κάθισμα αυτοκίνητου το τν θεωρώ πολύ σημαντικό κι εγώ κ εκεί θέλω να είμαι σίγουρη πως είναι πολύ ασφαλές. Τιμές γι αυτά δεν έχω κοιτάξει καθόλου.ελπίζω κι εκεί να βρω κάτι αρκετά καλό κ σε όσο πιο μικρή τιμή γίνεται, αλλά όπως κ να το κάνουμε είναι πιο σημαντικό από το καρότσι.

Άρα λες οι ρόδες αέρα είναι σημαντικό ε? Να ξέρω τι να κοιτάξω.

χωρις ιδιαιτερη εμπειρια στο λεω οταν πας να κοιταξεις κανε πως κουνας ενα καροτσι με ροδες αερα κ ενα απλο.. εχει διαφορα για εμενα τουλαχιστον


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εχει πολυ καλα καροτσια και πολυ πιο οικονομικα. Για παραδειγμα τα Maclaren. Ομως για τα δεδομενα των δρομων στο νησι θα ειχα προβλημα. Για να καταλαβεις μια φιλη οταν εφυγε απο το καροτσι το αρχικο και πηγε στα κλασσικα τυπου μπαστουνι για πιο ευκολη χρηση εχει σπασει ηδη 3 στο νησι. Χρειαζομαι μεγαλες ροδες και με αναρτηση για να μην ταραζεται το μικρο στα καλντεριμια.

Οσο για το οικονομικο κομματι, η μαμα μου θα το παρει και θελει και μπορει κιολας να τα διαθεσει για το 1ο της εγγονι ;)

Α ναι, εσείς είστε Σποράδες αν θυμάμαι καλά. Κοντά είμαστε...είναι βασικό να μην ταρακουνιεται το μικρούλι!! Εγώ νιώθω ότι είναι νωρίς να κοιτάξω για τέτοια ψώνια, δεν ξέρω γιατί, σας ακούω όλες που ψάχνετε κ άλλες που ήδη αγοράσατε κ σκέφτομαι πως εγώ τον Αύγουστο θα ξεκινήσω. Δεν ξέρω γιατί νιώθω πως είναι νωρίς... φαντάζομαι χαρά η γιαγιά για το πρώτο της εγγόνι!! Πες μου ότι θα είναι μέσα όταν θα γεννήσεις με το καλό? Επιτρέπεται στις κλινικές? Ρωτάω επειδή είναι γιατρός αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

αυτο ειναι καλο ... κ εγω βεβαια δεν εχω εμπειρια απο συζητησεις οτι καταλαβαινω το μονο που ξερω σιγουρα γτ το εχω δει ειναι οτι η αισθηση με ροδα αερα ειναι πολυ  διαφορετικη... το σημαντικο ειναι αυτο αφου σου δινει εγγυηση εισαι μια χαρα

ρωτησα για ροδες με αερα κι εγω και μου ειπαν οτι στα καινουρια μοντελα χρησιμοποιουν ροδες απο καουτσουκ γτ ειναι λεει πιο ανθεκτικες. τωρα τι να σου πω δεν ξερω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Ασία μου και εγώ κάπου σε αυτά τα λεφτά υπολογίζω... Αλλά σίγουρα θέλω κάτι καλό και σταθερό δεν θέλω ο μπέμπης μου να τρανταζετε σε κάθε λακούβα!!!! Θέλω να είναι άνετο το κοροτσι του με μαλακό στρωματακι για τη σπονδυλική στήλη... Δεν συμφωνώ με την ξαδέρφη σου να πάρω ένα καρότσι με 100 ευρώ που θα κουνιέται ολόκληρο! Γτ κακα τα ψέματα ότι πληρώνεις παίρνεις!

Ναι κι εγώ έτσι λέω, 100€ μου φάνηκαν πολύ λίγα κ σκέφτηκα πως τα καρότσια που κοστίζουν τόσο θα είναι της πλάκας (χωρίς να έχω κοιτάξει κ να ξέρω)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...