Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! να πω τον πονο μου ? αυτην εβδομαδα εχω κανει τεραστια κοιλια .. πεταχτηκε ξαφνικα νομιζω απο το πουθενα!!!!εσεις εχετε κοιλια εγκυου? 

εγω φαινομαι σιγουρα για 5,5 μηνων μη πω κ παραπανω

Αχ σε καταλαβαινω... Εμενα χθες οσο περιμεναμε το γιατρο για τη β και ημουν ξαπλωμενη με την κοιλια εξω με εβγαλε μια φωτογραφια κι επαθα πλακα με το ποσο μεγαλη φαινεται η κοιλια μου.

Ασε που μου ειπε ο γιατρος να παιρνω 1 κιλο το μηνα. του ειπα οτι βαζει δυσκολα και θα δουμε :P

Παντως αν μοιαζεις 5,5 μηνων δεν απεχεις απο την πραγματικοτητα!!! 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 10 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! να πω τον πονο μου ? αυτην εβδομαδα εχω κανει τεραστια κοιλια .. πεταχτηκε ξαφνικα νομιζω απο το πουθενα!!!!εσεις εχετε κοιλια εγκυου? 

εγω φαινομαι σιγουρα για 5,5 μηνων μη πω κ παραπανω

Καλημέρα!!! Εγώ σίγουρα έχω αν και μου λένε ότι δεν έχω και πολύ κοιλιά! Το πρόβλημα μου είναι ότι άρχισα να παίρνω κιλα απότομα...!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Βγαίνει παραπάνω από το άλλο!!! Δε μου λες βγαίνει και σε απλό ; Δηλαδή χωρίς καλαθουνα!

Μαζι παει με την καλαθουνα... Με πιο απλους χρωματισμους βγαινει πιο χαμηλα και με το 10% που εχει αυτες τις μερες λογικα βγαινει στα 1000. περιπου οσο βγαινει το αλλο με 3 σε 1 συστημα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Αχ σε καταλαβαινω... Εμενα χθες οσο περιμεναμε το γιατρο για τη β και ημουν ξαπλωμενη με την κοιλια εξω με εβγαλε μια φωτογραφια κι επαθα πλακα με το ποσο μεγαλη φαινεται η κοιλια μου.

Ασε που μου ειπε ο γιατρος να παιρνω 1 κιλο το μηνα. του ειπα οτι βαζει δυσκολα και θα δουμε :P

Παντως αν μοιαζεις 5,5 μηνων δεν απεχεις απο την πραγματικοτητα!!! 

ναι αλλα μου φαινεται νωρις να εχω τετοια κοιλια , δλδ στον 8 που θα φτασει!!!:confused::confused::confused: αφου κ στον αντρα μου εκανε εντυπωση κ θελει να με βγαλει φωτογραφιες απο δω κ περα . ασε που πλεον νιωθω κ το μωρο συνεχεια.

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ σίγουρα έχω αν και μου λένε ότι δεν έχω και πολύ κοιλιά! Το πρόβλημα μου είναι ότι άρχισα να παίρνω κιλα απότομα...!

σαν κ εμενα κ εσυ! κ εγω αποτομα τα πηρα τωρα κ δεν καταλαβα πως.. κ να πω οτι τρωω παραπανω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μαζι παει με την καλαθουνα... Με πιο απλους χρωματισμους βγαινει πιο χαμηλα και με το 10% που εχει αυτες τις μερες λογικα βγαινει στα 1000. περιπου οσο βγαινει το αλλο με 3 σε 1 συστημα

Δεν ήξερα ότι έχει 10%!!! Σε όλα ή μόνο στο συγκεκριμένο καρότσι;;;Λίγο που είδα τα χρώματα στο ίντερνετ μου άρεσε πολύ ένα που είναι σαν βυσσινί μώβ!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

ναι αλλα μου φαινεται νωρις να εχω τετοια κοιλια , δλδ στον 8 που θα φτασει!!!:confused::confused::confused: αφου κ στον αντρα μου εκανε εντυπωση κ θελει να με βγαλει φωτογραφιες απο δω κ περα . ασε που πλεον νιωθω κ το μωρο συνεχεια.

Δεν ξερω που θα φτασει η κοιλια απλα ελπιζω να μην με τσουλανε σαν βαρελακι για να κουνιεμαι τοτε. 

Οσο για τις κινησεις ανυπομονω κι εγω αν και νομιζω οτι εχει αρχισει να δινει το παρον σιγα σιγα και χαλαρα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

ναι αλλα μου φαινεται νωρις να εχω τετοια κοιλια , δλδ στον 8 που θα φτασει!!!:confused::confused::confused: αφου κ στον αντρα μου εκανε εντυπωση κ θελει να με βγαλει φωτογραφιες απο δω κ περα . ασε που πλεον νιωθω κ το μωρο συνεχεια.

σαν κ εμενα κ εσυ! κ εγω αποτομα τα πηρα τωρα κ δεν καταλαβα πως.. κ να πω οτι τρωω παραπανω.. 

Αν εξαιρέσουμε τις τελευταίες 3 ημέρες που έρχεται η πεθερά μου σπίτι κάθε βράδυ και μου ψήνει φιλέτα μοσχάρι με σαλάτα και εγώ δεν έχω αλλάξει κάτι στη διατροφή μου... Αλλά τα κιλά κάνουν πάρτι άμα συνεχίσω έτσι θα γίνω μπόμπα έτοιμη για έκρηξη!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Δεν ήξερα ότι έχει 10%!!! Σε όλα ή μόνο στο συγκεκριμένο καρότσι;;;Λίγο που είδα τα χρώματα στο ίντερνετ μου άρεσε πολύ ένα που είναι σαν βυσσινί μώβ!!!

Στο Bugaboo ή στο quad?

Στο bugaboo μπορεις να μπεις στην αμερικανικη σελιδα τους και να διαλεξεις τα χρωματα που σου αρεσουν και βλεπεις πως θα φαινεται αν το παραγγειλεις,μ ωστε να μην βρεθεις προ εκπληξεως.

εγω λογικα θα παω για μαυρο καθισμα ασημι σκελετο και κουκουλα στο χρωμα waves

κατα καιρους το λ..τω βγαζει προσφορες στα καροτσια αν και δεν τις βαζουν στο ιντερνετ. Αν δεν εχουν εκπτωση θα παρεις δωροεπιταγη για αλλα ψωνια εκει μεσα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Δεν ξερω που θα φτασει η κοιλια απλα ελπιζω να μην με τσουλανε σαν βαρελακι για να κουνιεμαι τοτε. 

Οσο για τις κινησεις ανυπομονω κι εγω αν και νομιζω οτι εχει αρχισει να δινει το παρον σιγα σιγα και χαλαρα

Μια απο τα ιδια!!! αυτο σκεφτομαι οτι θα γινω βαρελακι !!

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Αν εξαιρέσουμε τις τελευταίες 3 ημέρες που έρχεται η πεθερά μου σπίτι κάθε βράδυ και μου ψήνει φιλέτα μοσχάρι με σαλάτα και εγώ δεν έχω αλλάξει κάτι στη διατροφή μου... Αλλά τα κιλά κάνουν πάρτι άμα συνεχίσω έτσι θα γίνω μπόμπα έτοιμη για έκρηξη!!!!!

μη το ψαχνεις , κ εγω πρεπει να το παρω αποφαση με τα κιλα. εγω εχω κ αλλο θεμα .

πλεον κουνιεται αρκετα το μωρο κ μαλλον μου ταραζει το στομαχι γτ ξερναω παλι αλλα τωρα βγαζω τα παντα. εφαγα πριν μια τυροπιτα κ ενα κρουασανακι κ τα εβγαλα.. τωρα πειναω παλι αλλα βαριεμαι να ξαναφαω .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Στο Bugaboo ή στο quad?

Στο bugaboo μπορεις να μπεις στην αμερικανικη σελιδα τους και να διαλεξεις τα χρωματα που σου αρεσουν και βλεπεις πως θα φαινεται αν το παραγγειλεις,μ ωστε να μην βρεθεις προ εκπληξεως.

εγω λογικα θα παω για μαυρο καθισμα ασημι σκελετο και κουκουλα στο χρωμα waves

κατα καιρους το λ..τω βγαζει προσφορες στα καροτσια αν και δεν τις βαζουν στο ιντερνετ. Αν δεν εχουν εκπτωση θα παρεις δωροεπιταγη για αλλα ψωνια εκει μεσα

Στο bugaboo!!! Κατάλαβα ελπίζω να προλάβω να πάω Λ.. σε ποια περιοχή πηγές;;; Ήταν μεγάλο το κατάστημα; Γτ και εγώ θα μείνω για πολύ λίγο Αθήνα και θέλω να προλάβω...  Να πάνε πρώτα όλα καλά...

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Μια απο τα ιδια!!! αυτο σκεφτομαι οτι θα γινω βαρελακι !!

μη το ψαχνεις , κ εγω πρεπει να το παρω αποφαση με τα κιλα. εγω εχω κ αλλο θεμα .

πλεον κουνιεται αρκετα το μωρο κ μαλλον μου ταραζει το στομαχι γτ ξερναω παλι αλλα τωρα βγαζω τα παντα. εφαγα πριν μια τυροπιτα κ ενα κρουασανακι κ τα εβγαλα.. τωρα πειναω παλι αλλα βαριεμαι να ξαναφαω .. 

Να τρως ποιο ελαφριά γεύματα όσο μπορείς η τυρόπιτα είναι βαριά για το στομάχι κανένα τοστ καμία φρυγανιά καλύτερα...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Στο bugaboo!!! Κατάλαβα ελπίζω να προλάβω να πάω Λ.. σε ποια περιοχή πηγές;;; Ήταν μεγάλο το κατάστημα; Γτ και εγώ θα μείνω για πολύ λίγο Αθήνα και θέλω να προλάβω...  Να πάνε πρώτα όλα καλά...

Να τρως ποιο ελαφριά γεύματα όσο μπορείς η τυρόπιτα είναι βαριά για το στομάχι κανένα τοστ καμία φρυγανιά καλύτερα...

Στην Κηφισιας πηγα... Αρκετα μεγαλο σε σχεση με αλλα καταστηματα που εχω δει αν και νομιζω οτι αυτο στο Περιστερι ειναι το μεγαλυτερο

Ολα τελεια θα ειναι. Ποτε ειπαμε ειναι το ραντεβου?


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Στην Κηφισιας πηγα... Αρκετα μεγαλο σε σχεση με αλλα καταστηματα που εχω δει αν και νομιζω οτι αυτο στο Περιστερι ειναι το μεγαλυτερο

Ολα τελεια θα ειναι. Ποτε ειπαμε ειναι το ραντεβου?

Τη Τρίτη πρώτα Θεός έχω ραντεβού... Ανυπομονώ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! να πω τον πονο μου ? αυτην εβδομαδα εχω κανει τεραστια κοιλια .. πεταχτηκε ξαφνικα νομιζω απο το πουθενα!!!!εσεις εχετε κοιλια εγκυου? 

εγω φαινομαι σιγουρα για 5,5 μηνων μη πω κ παραπανω

και εγω πεταξα αποτομα απο τον 5ο και μετα.... και οντως μεγαλωνει πολυ γρηγορα γιατι απο νωρις μετραω με μεζουρα την κοιλια μου και βλεπω τις διαφορες καθε βδομαδα εμενα αυτην την βδομαδα πηρε 4 εκατοστα φαντασου και ειμαι 25 και 5


...:-D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

καλημερα σας απο τα βροχερα Γιαννενα.Σ/κ εν οψη.. ακραια καιρικα φαινομενα λενε..θα μας δειτε στις ειδησεις με τις βαρκες.

Τα νεα σας. Διαβαζω γι ανεβασμενη θερμοκρασια. @Ασία Εχεις μετρησει θερμοκρασια καθ ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης να δεις που κυμαινεσαι γενικα? Εγω παθαινω συχνα ουρολοιμωξεις για πες μου,νιωθεις τα κλασσικα,τσουξιμο κατα την ουρηση,πονο στην κυστη ή στην ουρηθρα και γενικα ενα αισθημα ενοχλησης νευρικοτητας ?

Δεν είχα μετρήσει ποτέ την θερμοκρασία μου.Ουρολοίμωξη ήμουν σίγουρη ότι δεν έχω γιατί δεν είχα κανένα από τα κλασικά συμπτώματα κ όντως δεν έχω, βγήκαν τα αποτελέσματα από τα ούρα.το πρώτο δείγμα που έδωσα ήταν καθαρό και το δεύτερο είχε πολλά φωσφορικα άλατα. Μου είπαν να πίνω πολύ νερό κ να περιορίσω το αλάτι για να μην πάθω κανένα κολικο.είχε δίκιο λοιπόν η @anemoni1989 ήταν θολά τα ούρα επειδή δεν είχα πιει νερό. Τα συμπτώματα της Ουρολοίμωξης είναι χαρακτηριστικά, έχω πάθει στο παρελθόν κ τα αναγνωρίζω αμέσως.Εσύ έπαθες καθόλου τώρα που είσαι έγκυος?Δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Δεν είχα μετρήσει ποτέ την θερμοκρασία μου.Ουρολοίμωξη ήμουν σίγουρη ότι δεν έχω γιατί δεν είχα κανένα από τα κλασικά συμπτώματα κ όντως δεν έχω, βγήκαν τα αποτελέσματα από τα ούρα.το πρώτο δείγμα που έδωσα ήταν καθαρό και το δεύτερο είχε πολλά φωσφορικα άλατα. Μου είπαν να πίνω πολύ νερό κ να περιορίσω το αλάτι για να μην πάθω κανένα κολικο.είχε δίκιο λοιπόν η @anemoni1989 ήταν θολά τα ούρα επειδή δεν είχα πιει νερό. Τα συμπτώματα της Ουρολοίμωξης είναι χαρακτηριστικά, έχω πάθει στο παρελθόν κ τα αναγνωρίζω αμέσως.Εσύ έπαθες καθόλου τώρα που είσαι έγκυος?Δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.

τωρα θα εκπλαγω αν παθω.πινω πολυ νερο γενικα και κατουραω συχνα..και να θελει να σταματησει μικροβιο δεν προλαβαινει.χαιρομαι που δεν εχεις κατι.Το νερο χρειαζεται εμενα μ εχουν συμβουλευσει να ενυδατωνω τον οργανισμο συχνα.αυτο μετα φωσφορικα δεν το καταλαβα ..ιωσουλα ποπυ περασε μαλλον θα ηταν.οποτε δοξασοι τη γλυτωσες φθηνα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...