Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ξεκινησα αντιβιωση zinadol γτ φοβαμαι μηπως παει στα νεφρα παλι .. γτ δεν εχω καθολου συμπτωματα .. κ ομως ενω η γενικη ουρων βγηκε καθαρη , η καλλιεργεια εδειξε E.coli.  εσενα πως κ σου βγηκαν τοσο συντομα τα αποτελεσματα σου? εκανες καλλιεργεια ουρων?

Οσο για το καροτσι , 500-700 θεωρειται ακριβο καροτσι κ καλο. εγω να φανταστεις θα επαιρνα με 300 ευρω γτ συνηθως τα παιδια οταν χρονισουν δεν καθονται πολυ μετα . αλλα  μου το εδωσε η φιλη μου κ δνε θα παρω. εξαλλου εμεις θα φαμε ολο το χειμωνα μεσα , οποτε μονο το καλοκαιρι θα το χρησιμοποιησουμε για βολτα  και το φθινοπωρο . 

Η καθεμια μας θα δωσει αυτα που μπορει για το καθετι για το μωρο , κ αναλογως τι εχει να διαθεσει κ αναλογως τι εχει βιωσει( πχ η μαρια ειναι απο εξωσωματικη κ εχει περασει πολλα..) ,οποτε δες να παρεις κατι καλο κ σε προσιτη τιμη που σε βολευει. 

Εγω σκεφτομαι κ το αλλο , οτι μεχρι να κανω δευτερο , σιγουρα θα κανουν οι συνυφαδες μου οποτε θα μου τα ζητησουν κιολας τα πραγματα  κθα τα δωσω, αρα δεν θελω να τα παρω κ πολυ ακριβα.

Απο τις πιο σωστες τοποθετήσεις για το οικονομικό κομμάτι που με αφορά

Όντως μεγαλο θεμα το οικονομικό και ειδικά την εποχή που ζούμε...

Και εμείς μέχρι στιγμής παλεύουμε μόνοι μας ενάντια στην κρίση και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνουμε αρκετά καλα. Στην αρχή ο άντρας μου δεν καταδεχοταν να μας πάρει κανενας τπτ και μάλιστα το ξεκοψε στην μαμα του. Όμως όπως βλεπει γυρω του σε πολλές οικογένειες παππούδες και συγγενείς εκδηλωνουν μερος της χαράς τους παίρνοντας καποιο δωρο. Ειτε μεγάλο ειτε μικρό. Ετσι μαλακωσε και είναι πιο δεκτικος. Τώρα το τι θα κάνει ο καθένας εξαρτάται απο την τσέπη τουκαι απο το χαρακτήρα του. Ολα καλοδεχούμενα αρκει να γίνονται καλοπροαίρετα. 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Απο τις πιο σωστες τοποθετήσεις για το οικονομικό κομμάτι που με αφορά

Όντως μεγαλο θεμα το οικονομικό και ειδικά την εποχή που ζούμε...

Και εμείς μέχρι στιγμής παλεύουμε μόνοι μας ενάντια στην κρίση και μπορώ να πω ότι τα καταφέρνουμε αρκετά καλα. Στην αρχή ο άντρας μου δεν καταδεχοταν να μας πάρει κανενας τπτ και μάλιστα το ξεκοψε στην μαμα του. Όμως όπως βλεπει γυρω του σε πολλές οικογένειες παππούδες και συγγενείς εκδηλωνουν μερος της χαράς τους παίρνοντας καποιο δωρο. Ειτε μεγάλο ειτε μικρό. Ετσι μαλακωσε και είναι πιο δεκτικος. Τώρα το τι θα κάνει ο καθένας εξαρτάται απο την τσέπη τουκαι απο το χαρακτήρα του. Ολα καλοδεχούμενα αρκει να γίνονται καλοπροαίρετα. 

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

οσον αφορα την πεθερα την γιαγια την μαμα κ γενικα το σοι ... εγω θα σας πω το αλλο ο πεθερος μ ανεργος η πεθερα μ εχει φυγει απο την ζωη οι δικοι μου πολυ δυσκολα οπως οι περισσοτεροι εχουμε μαθει με τον αντρα μου να παλευουμε μονοι μας για τις επιλογες μας κ επειδη το θεμα εναι για μεγαλη συζητηση θα το αφησω εδω κ θα πω μονο οτι ειμαστε υπευθυνα ατομα να ανλαβουμε τις ευθυνες μας για τις επιλογες μας επειδη πολλοι ριχνουν ευθυνες σε γιαγια κ παππου δεν με βοηθησες κ τετοια δεν εχει κανεις δουλεια να σε βοηθησει κ δεν θα επρεπε να εχουμε απαιτηση κ απο κανεναν οποιος βοηθαει θελει και μπορει καλα κανει.....

 

Επειδή εγώ ξεκίνησα την κουβέντα για πεθερές θα πω πως εμείς δεν έχουμε καμία απαίτηση από τους γονείς μας να αναλάβουν κάποιο δικό μας έξοδο, το λέω για να μην παρεξηγηθώ!ειδικά από την πεθερά μου. Πως θα μπορούσα άλλωστε όταν εμείς την βοηθάμε να πληρώνει τις υποχρεώσεις της μήνα παρά μήνα περίπου, ενώ ξέρουμε πολύ καλά ότι θα μπορούσε να καλύπτει μόνη της τις ανάγκες της.απλά έκανα το σχόλιο μου για να δείξω πως δεν είναι αυτονόητο πως οι παππούδες που μπορούν να κάνουν ένα δώρο στο εγγόνι τους(ουσιαστικά στο παιδί τους) θα το κάνουν κιόλας.υπάρχουν γονείς που προτιμούν να κλαίγονται στα παιδιά τους για να τους βοηθούν οικονομικά. Υπάρχει κόσμος που δηλώνει πως θα ήθελε να πάρει ένα δώρο(και καλά) αλλά δυστυχώς δεν μπορεί. Δεν έχω την απαίτηση από κανέναν να μου κάνει δώρο απλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύει λες κ δεν ξέρω την αλήθεια που βγάζει μάτι.Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Ούτε μιλάω για τις περιπτώσεις που κάποιος θέλει να προσφέρει μια άλφα βοήθεια αλλά δεν μπορεί. Αυτό ήταν το μήνυμα που ήθελα να περάσω, όχι το ότι περιμένω από τους παππούδες να πάρουν κάτι για το μωρό κ αν δεν πάρουν κάτι θα είναι κακοί παππούδες προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Αυτό το πρήξιμο πως θα το αντιμετωπίσεις? Τι σου είπε? Ισχύει το αρχικό, όχι αλάτι κ τυριά? Μετά την Β επιπέδου κλείνουμε τόσο νωρίς ραντεβού?στον γιατρό που σε παρακολουθεί την έκανες ή σε άλλον?

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα το πρωί συλλεξα ούρα κατά τις 5 (Επειδή τότε ξύπνησα για τουαλέτα κ σκέφτηκα πως μπορεί να μην θέλω τουαλέτα αργότερα) και ήταν μια χαρά καθαρά με το μάτι. Μετά πήρα το σίδηρο κ κοιμήθηκα. Ξύπνησα μετά τις 6:30 κ ήθελα ξανά τελικά τουαλέτα κ φυσικά έδωσα τα φρέσκα ούρα.τα φρέσκα όμως ήταν πολύ θολά!!μου έκανε εντύπωση η διαφορά μέσα σε 1,5 ώρα.λέτε να έχει σχέση ο σίδηρος που πήρα στο διάστημα ανάμεσα?

Έδωσα κ τα δύο για εξέταση ώστε να δω τι συμβαίνει. Λογικά δεν θα έχω τίποτα κ τα θολά θα έχουν να κάνουν με τον σίδηρο.Ίσως γι αυτό λένε ότι θέλουν πρωινά ούρα, για να μην έχεις φάει τίποτα πιο πριν(Ούτε να έχεις πάρει συμπληρώματα)

Είδη έχει φύγει το πρηξιμο από τα ποδια μου.... Το αλάτι το έχω ελαττώσει έτσι και αλλιώς καλό κάνει στον οργανισμό το ποιο λίγο αλάτι... Σε άλλον γιατρό έκανα την β επιπέδου ο γιατρός μου έχει να με δεις μέρες...!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ασία είπε:

Επειδή εγώ ξεκίνησα την κουβέντα για πεθερές θα πω πως εμείς δεν έχουμε καμία απαίτηση από τους γονείς μας να αναλάβουν κάποιο δικό μας έξοδο, το λέω για να μην παρεξηγηθώ!ειδικά από την πεθερά μου. Πως θα μπορούσα άλλωστε όταν εμείς την βοηθάμε να πληρώνει τις υποχρεώσεις της μήνα παρά μήνα περίπου, ενώ ξέρουμε πολύ καλά ότι θα μπορούσε να καλύπτει μόνη της τις ανάγκες της.απλά έκανα το σχόλιο μου για να δείξω πως δεν είναι αυτονόητο πως οι παππούδες που μπορούν να κάνουν ένα δώρο στο εγγόνι τους(ουσιαστικά στο παιδί τους) θα το κάνουν κιόλας.υπάρχουν γονείς που προτιμούν να κλαίγονται στα παιδιά τους για να τους βοηθούν οικονομικά. Υπάρχει κόσμος που δηλώνει πως θα ήθελε να πάρει ένα δώρο(και καλά) αλλά δυστυχώς δεν μπορεί. Δεν έχω την απαίτηση από κανέναν να μου κάνει δώρο απλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύει λες κ δεν ξέρω την αλήθεια που βγάζει μάτι.Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Ούτε μιλάω για τις περιπτώσεις που κάποιος θέλει να προσφέρει μια άλφα βοήθεια αλλά δεν μπορεί. Αυτό ήταν το μήνυμα που ήθελα να περάσω, όχι το ότι περιμένω από τους παππούδες να πάρουν κάτι για το μωρό κ αν δεν πάρουν κάτι θα είναι κακοί παππούδες προφανώς.

ειναι ενας απο τους λογους που αναφερθηκα στο θεμα χαρακτηρα των γυρω...

κατανοητο απολυτα αυτο που αναφερεις. δυστυχως υπαρχει και η ανυποστατη κλαψα εκτος απο την απλη. 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ασία είπε:

Επειδή εγώ ξεκίνησα την κουβέντα για πεθερές θα πω πως εμείς δεν έχουμε καμία απαίτηση από τους γονείς μας να αναλάβουν κάποιο δικό μας έξοδο, το λέω για να μην παρεξηγηθώ!ειδικά από την πεθερά μου. Πως θα μπορούσα άλλωστε όταν εμείς την βοηθάμε να πληρώνει τις υποχρεώσεις της μήνα παρά μήνα περίπου, ενώ ξέρουμε πολύ καλά ότι θα μπορούσε να καλύπτει μόνη της τις ανάγκες της.απλά έκανα το σχόλιο μου για να δείξω πως δεν είναι αυτονόητο πως οι παππούδες που μπορούν να κάνουν ένα δώρο στο εγγόνι τους(ουσιαστικά στο παιδί τους) θα το κάνουν κιόλας.υπάρχουν γονείς που προτιμούν να κλαίγονται στα παιδιά τους για να τους βοηθούν οικονομικά. Υπάρχει κόσμος που δηλώνει πως θα ήθελε να πάρει ένα δώρο(και καλά) αλλά δυστυχώς δεν μπορεί. Δεν έχω την απαίτηση από κανέναν να μου κάνει δώρο απλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύει λες κ δεν ξέρω την αλήθεια που βγάζει μάτι.Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Ούτε μιλάω για τις περιπτώσεις που κάποιος θέλει να προσφέρει μια άλφα βοήθεια αλλά δεν μπορεί. Αυτό ήταν το μήνυμα που ήθελα να περάσω, όχι το ότι περιμένω από τους παππούδες να πάρουν κάτι για το μωρό κ αν δεν πάρουν κάτι θα είναι κακοί παππούδες προφανώς.

Προς θεου κοριτσι μου εννοειτε πως συμφωνω μαζι σου γενικα μιλουσα εγω σε καμια περιπτωση δν στοχευσα κατι που αναφερατε !


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Είδη έχει φύγει το πρηξιμο από τα ποδια μου.... Το αλάτι το έχω ελαττώσει έτσι και αλλιώς καλό κάνει στον οργανισμό το ποιο λίγο αλάτι... Σε άλλον γιατρό έκανα την β επιπέδου ο γιατρός μου έχει να με δεις μέρες...!! 

Μπράβο καλά έκανες κ το ελαττωσες κι εγώ πρέπει κ νομίζω θα δυσκολευτω γιατί είμαι των αλμυρων.

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

ειναι ενας απο τους λογους που αναφερθηκα στο θεμα χαρακτηρα των γυρω...

κατανοητο απολυτα αυτο που αναφερεις. δυστυχως υπαρχει και η ανυποστατη κλαψα εκτος απο την απλη. 

Ναι δυστυχώς, αλλά δεν πειράζει, τι να κάνουμε, ο καθένας μας είναι διαφορετικός. Εμάς δεν πρέπει να μας επηρεάζει αρνητικά τίποτα.

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Προς θεου κοριτσι μου εννοειτε πως συμφωνω μαζι σου γενικα μιλουσα εγω σε καμια περιπτωση δν στοχευσα κατι που αναφερατε !

Ναι ξέρω πως μιλούσες γενικά εσύ κ δεν είπες κ κάτι παράλογο, απλά επειδή εγώ ανέφερα για πεθερές είπα να κάνω πιο συγκεκριμένο το μήνυμα μου μην παρεξηγηθώ από κάποια κοπέλα.

Η πεθερά η δική μου έχει πολύ ψωμί, έχω γράψει σε παλιό ποστ μερικά από τα καμώματα της χαχαχα πλέον δεν ασχολούμαι όμως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ασία είπε:

Μπράβο καλά έκανες κ το ελαττωσες κι εγώ πρέπει κ νομίζω θα δυσκολευτω γιατί είμαι των αλμυρων.

Ναι δυστυχώς, αλλά δεν πειράζει, τι να κάνουμε, ο καθένας μας είναι διαφορετικός. Εμάς δεν πρέπει να μας επηρεάζει αρνητικά τίποτα.

Ναι ξέρω πως μιλούσες γενικά εσύ κ δεν είπες κ κάτι παράλογο, απλά επειδή εγώ ανέφερα για πεθερές είπα να κάνω πιο συγκεκριμένο το μήνυμα μου μην παρεξηγηθώ από κάποια κοπέλα.

Η πεθερά η δική μου έχει πολύ ψωμί, έχω γράψει σε παλιό ποστ μερικά από τα καμώματα της χαχαχα πλέον δεν ασχολούμαι όμως.

Και για να ελαφρυνω το κλιμα.... Ο δικος μου ολο ποστ για πεθερες ανεβαζει στο φατσοβιβλιο κι ολοι τον πειραζουν. Οχι οτι εχει θεμα με τη μαμα μου ισα ισα το αντιθετο απλα "πουλαει" αυτο το θεμα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμία ιδέα τι κάνουμε όταν έχουμε φουσκώσει πάρα πολύ κ πεινάμε λιγουλάκι??προσπαθώ να κόψω τα πολλά φαγητά αλλά δεν μπορώ... Τώρα θέλω κάτι αλμυρό κ όλο σκέφτομαι τα πατατάκια που έχω στο ντουλάπι, αν τα φάω θα φουσκώσω κι άλλο. Τι να κάνω? (Προβλήματα που έχει ο κόσμος)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Έχετε καμία ιδέα τι κάνουμε όταν έχουμε φουσκώσει πάρα πολύ κ πεινάμε λιγουλάκι??προσπαθώ να κόψω τα πολλά φαγητά αλλά δεν μπορώ... Τώρα θέλω κάτι αλμυρό κ όλο σκέφτομαι τα πατατάκια που έχω στο ντουλάπι, αν τα φάω θα φουσκώσω κι άλλο. Τι να κάνω? (Προβλήματα που έχει ο κόσμος)

Πιες νερακι!!!!  :)

(ή σοδα για να χωνεψεις και να φας μετα τα πατατακια) αχαχαχαχαχα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω παλι αυτη την βδομαδα εχω ξεκινησει διατροφη για να μην φτασω καμια 20αρα τωρα για βραδινο εφτιαξα τορτιγια με γαλοπουλα και λαχανικα οχι οτι εκανε κατι αλλα θα πιω πολυ νερο για ναφουσκωσω!!!

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πιες νερακι!!!!  :)

(ή σοδα για να χωνεψεις και να φας μετα τα πατατακια) αχαχαχαχαχα

Χαχαχα έφαγα λίγα πατατάκια με πειθαρχία. Έκλεισα το σακουλάκι κ τώρα πίνω νερά να ξεφουσκώσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ναντια δε είπε:

εγω παλι αυτη την βδομαδα εχω ξεκινησει διατροφη για να μην φτασω καμια 20αρα τωρα για βραδινο εφτιαξα τορτιγια με γαλοπουλα και λαχανικα οχι οτι εκανε κατι αλλα θα πιω πολυ νερο για ναφουσκωσω!!!

 

Καλε φαε κατι ακομα ελαφρυ! Σ εγκυμοσυνη δεν ειμαστε για διαιτες!!! Φτιαξε σαλατουλα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...