Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

καλημερουδια κοριτσια μου.870gr ο μπεμπης μου.11.40 σχολασα απ το γιατρο χτες,με ραντεβου των 9.30...

ολα βαινουν καλως.

μου γραψε εξετασεις,γενικη αιματος,ουρων,κολπικο,καμπυλη ζαχαρου,τοξοπλασμα,εμμεση coombs

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερουδια κοριτσια μου.870gr ο μπεμπης μου.11.40 σχολασα απ το γιατρο χτες,με ραντεβου των 9.30...

ολα βαινουν καλως.

μου γραψε εξετασεις,γενικη αιματος,ουρων,κολπικο,καμπυλη ζαχαρου,τοξοπλασμα,εμμεση coombs

Μεγάλωσε ο μπεμπης σου!!! Εγω εκλεισα ραντεβού 17 Ιουλίου που θα κανω και την καμπύλη ! Ποσον εβδομαδων θα κανεις καμπύλη ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Μάντη είπε:

Μεγάλωσε ο μπεμπης σου!!! Εγω εκλεισα ραντεβού 17 Ιουλίου που θα κανω και την καμπύλη ! Ποσον εβδομαδων θα κανεις καμπύλη ;

κοντα στις 28-29.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Σχετικά αργά εεε;;; εμενα μου ειπε απο 24η μέχρι 27η με ιδανική την 26η...

εγω την εκανα δυο φορες μια στις 24 εβδομαδες κ μια τωρα 30 εβδομαδων γιατι λεει εμφανιζετε κ στον 8ο καμια φορα ταλαιπωρια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Σχετικά αργά εεε;;; εμενα μου ειπε απο 24η μέχρι 27η με ιδανική την 26η...

εγω ελεγα μη και τη γλυτωσω,κι εκεινος σκεπτικος ηταν αν θα την κανω καν.Γιατι το ζαχαρο μου ειναι στα ορια υπογλυκαιμιας.Αλλα ειπε ας την κανουμε γι αρχειο,να υπαρχει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

εγω ελεγα μη και τη γλυτωσω,κι εκεινος σκεπτικος ηταν αν θα την κανω καν.Γιατι το ζαχαρο μου ειναι στα ορια υπογλυκαιμιας.Αλλα ειπε ας την κανουμε γι αρχειο,να υπαρχει.

δεν εχει σημασια η τιμη του ζαχαρου νηστειας υπαρχει κ κοπελα με ζαχαρο 63 που ειχε διαβητη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

εγω την εκανα δυο φορες μια στις 24 εβδομαδες κ μια τωρα 30 εβδομαδων γιατι λεει εμφανιζετε κ στον 8ο καμια φορα ταλαιπωρια....

Και εγω την εκανα στη 19η και τωρα στην 26η θα κανω παλι και βλέπουμε!!!

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

δεν εχει σημασια η τιμη του ζαχαρου νηστειας υπαρχει κ κοπελα με ζαχαρο 63 που ειχε διαβητη

Το ξερω και εγω αυτο μου το ειπε ο γιατρός μου οτι το σάκχαρο ειναι πολυ ύπουλο μπορει το νηστείας και η 1η ωρα να ειναι τελειο και η 2η ωρα προβληματική...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ναντια δε είπε:

εγω παλι καλα την γλιτωσα:)

ναι αλλα να κανεις γλυκοζιωμενη κ ζαχαρο στον μηνιαιο ελενχο θεωρητε απαραιτητη εξεταση ειδες δεν πρεπει να εχεις κ απολυτη εμπιστοσυνη στο γιατρο. 

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Και εγω την εκανα στη 19η και τωρα στην 26η θα κανω παλι και βλέπουμε!!!

Το ξερω και εγω αυτο μου το ειπε ο γιατρός μου οτι το σάκχαρο ειναι πολυ ύπουλο μπορει το νηστείας και η 1η ωρα να ειναι τελειο και η 2η ωρα προβληματική...

ασε κ εγω ειχα παρει θαρρος μετα την πρωτη καμπυλη κ ετρωγα κ τα παγωτακια μου κ μολις μου εδωσε δευτερη καμπυλη επαθα ενα εγκεφαλικο μου εκοψε την φορα καταλαβαινεις!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

ναι αλλα να κανεις γλυκοζιωμενη κ ζαχαρο στον μηνιαιο ελενχο θεωρητε απαραιτητη εξεταση ειδες δεν πρεπει να εχεις κ απολυτη εμπιστοσυνη στο γιατρο. 

ασε κ εγω ειχα παρει θαρρος μετα την πρωτη καμπυλη κ ετρωγα κ τα παγωτακια μου κ μολις μου εδωσε δευτερη καμπυλη επαθα ενα εγκεφαλικο μου εκοψε την φορα καταλαβαινεις!!!

εγω δεν τρωω καθολου γλυκα ουτε ενα δεν εχω φαει ουτε ζυμαρικα και ρυζι τρωω...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

εγω δεν τρωω καθολου γλυκα ουτε ενα δεν εχω φαει ουτε ζυμαρικα και ρυζι τρωω...

ειναι κ τα φρουτα κ οι πατατες... πρεπει να τρως κ καθε δυο ωρες. καλο ειναι που δεν τρως ζυμαρικα. 

κ το γαλα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

ναι αλλα να κανεις γλυκοζιωμενη κ ζαχαρο στον μηνιαιο ελενχο θεωρητε απαραιτητη εξεταση ειδες δεν πρεπει να εχεις κ απολυτη εμπιστοσυνη στο γιατρο. 

ασε κ εγω ειχα παρει θαρρος μετα την πρωτη καμπυλη κ ετρωγα κ τα παγωτακια μου κ μολις μου εδωσε δευτερη καμπυλη επαθα ενα εγκεφαλικο μου εκοψε την φορα καταλαβαινεις!!!

Σε καταλαβαινω απολυτα το ιδιο νιωθω τώρα!!! Αλλα τρωω φυσιολογικά και βλέπουμε μονο ρυζι δεν τρωω και ζυμαρικα τρωω ολικής άλεσης! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...