Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , irinikavala είπε:

Μάντη μου θα πάρουμε το ANEX SPORT 2IN1. μας άρεσε πολυ απο κοντα.. κ μάλλον καταλήξαμε κ σε κούνια.. εγω είμαι του τσακ μπαμ.. χαχα

 

αχ όλοι οι άντρες ίδιοι.. όλες με νεύρα θα είμαστε στη γέννα.. χψαχαχ.. πάντως βρε κορίτσια τελικα κάνει ή όχι??

Μια χαρα αμα κατεληξες και σε κουνια! Θα σου μείνουν μονο τα μικρα μετα!!!! 

πρίν από 17 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Σας διαβαζω εν μεσω χαμου... Τωρα ηρεμησαμε λιγο κ ξεκινησα να φτιαχνω το δωματιο των μικρων για να χωρεσει κουνια κ κρεβατι για το μεγαλο.

Εμεις εχουμε τα παντα απο τον μεγαλο, οποτε μονο λικνο θα παρουμε. Γενικα ομως δεν εχω ξεκινησει να βγαζω ρουχα κ πραγματα απο αποθηκες. Λεω να τα κανω το Σεπτεμβρη!!!

Αρα μεχρι στιγμης το μονο που αγορασα ειναι ενα ζευγαρι καλτσακια για το καλο.

Τωρα για τις επαφες, κομμενες δια ροπαλου εδω κ καιρο... κ μετα θα ερθει το μικρο και μαζι τα ξενυχτια... Το 2019 δλδ ξανα... 

Κοριτσια την τσαντα εγκυμοσυνης ποτε θα τη φτιαξουμε. Εγω σε δυο εβδομαδες μπαινω στον 7ο αν τα εχω υπολογισει σωστα. Να τα πλυνω να τα ετοιμασω; Τι λετε;

Εγω παλι εχω καφετια μεχρι τελους ετσι θα παω... Εγω θα τη φτιάξω στον 8ο πρωτα θεος που θα φυγω για Αθήνα αλλα σιγα σιγα θα αρχισω να αγοραζω νυχτικα και ολα τα απαραίτητα! !!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 30 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εσυ που τα εχεις ξαναπερασει ρωτας εμας? Μαλλον εσυ πρεπει να μας συμβουλευσεις...

Εγω νομιζω οτι θα τη φτιαξω μολις μπω στον ογδοο. Εχεις λογους να πιστευεις οτι θα πρεπει να ειναι ετοιμη νωριτερα?

Χαχαχα! Δε θυμαμαι στον μεγαλο ποτε την ειχα ετοιμασει, μαλλον στον 8ο. Η αληθεια ειναι οτι απο την αρχη εχω ενα αγχος λογω διαφορων μικροπροβληματων...

πρίν από 16 λεπτά , Μάντη είπε:

Μια χαρα αμα κατεληξες και σε κουνια! Θα σου μείνουν μονο τα μικρα μετα!!!! 

Εγω παλι εχω καφετια μεχρι τελους ετσι θα παω... Εγω θα τη φτιάξω στον 8ο πρωτα θεος που θα φυγω για Αθήνα αλλα σιγα σιγα θα αρχισω να αγοραζω νυχτικα και ολα τα απαραίτητα! !!!

Μην απελπιζεσαι με τα καφετια. Μαθαμε πια! Ας μεινουν καφετια και να εχουμε υπεροχες τελειομηνες εγκυμοσυνες! Ναι νυχτικα κτλ αγορασε με τις εκπτωσεις σιγα σιγα. Με κουμπακια για να βολεψουν στον θηλασμο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Μάντη είπε:

Μια χαρα αμα κατεληξες και σε κουνια! Θα σου μείνουν μονο τα μικρα μετα!!!! 

Εγω παλι εχω καφετια μεχρι τελους ετσι θα παω... Εγω θα τη φτιάξω στον 8ο πρωτα θεος που θα φυγω για Αθήνα αλλα σιγα σιγα θα αρχισω να αγοραζω νυχτικα και ολα τα απαραίτητα! !!!

Κι εσυ θα ξενιτευτεις τον τελευταιο μηνα εεε?

Αθηνα εχεις δικους σου που θα μενεις ή θα εισαι μονη σου?

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Alekk είπε:

Χαχαχα! Δε θυμαμαι στον μεγαλο ποτε την ειχα ετοιμασει, μαλλον στον 8ο. Η αληθεια ειναι οτι απο την αρχη εχω ενα αγχος λογω διαφορων μικροπροβληματων...

Μην απελπιζεσαι με τα καφετια. Μαθαμε πια! Ας μεινουν καφετια και να εχουμε υπεροχες τελειομηνες εγκυμοσυνες! Ναι νυχτικα κτλ αγορασε με τις εκπτωσεις σιγα σιγα. Με κουμπακια για να βολεψουν στον θηλασμο

Ψαχνω νυχτικα αλλα δεν βρισκω κατι να μου αρέσει... Ελπιζω οτι θα βρω!!!! Οσο για τα καφετια οντως εμαθα και δεν δινω τοσο σημασία...!!!!

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κι εσυ θα ξενιτευτεις τον τελευταιο μηνα εεε?

Αθηνα εχεις δικους σου που θα μενεις ή θα εισαι μονη σου?

 

Ναι δυστυχώς και εγω!!! Ο γιατρος μου ειπε απο 15 Σεπτεμβρίου να ειμαι Αθήνα!  Εχω σπίτι που θα μου παραχωρήσει μια θεια μου αλλα εκεινη μενει εξω απο την Αθήνα οποτε θα είμαι μονη μου λογικα θα παρω καποιον απο εδω μαζι μου...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ψαχνω νυχτικα αλλα δεν βρισκω κατι να μου αρέσει... Ελπιζω οτι θα βρω!!!! Οσο για τα καφετια οντως εμαθα και δεν δινω τοσο σημασία...!!!!

Ναι δυστυχώς και εγω!!! Ο γιατρος μου ειπε απο 15 Σεπτεμβρίου να ειμαι Αθήνα!  Εχω σπίτι που θα μου παραχωρήσει μια θεια μου αλλα εκεινη μενει εξω απο την Αθήνα οποτε θα είμαι μονη μου λογικα θα παρω καποιον απο εδω μαζι μου...

Εμενα θα μου πει αργοτερα ποτε θα με θελει κοντα. Υπολογιζω τελη Σεπτεμβρη να φυγω και σκοπευω να παω σε κατι συγγενεις κοντα στη Χαλκιδα

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εμενα θα μου πει αργοτερα ποτε θα με θελει κοντα. Υπολογιζω τελη Σεπτεμβρη να φυγω και σκοπευω να παω σε κατι συγγενεις κοντα στη Χαλκιδα

Θύμισε μου που θα γεννήσεις ; καλα σιγουρα και εμενα θα μου πει τον Αύγουστο αναλογα με το πλακούντα....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα παρακολουθήσετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού? Κι αν ναι, πότε?:)

Καλησπέρα! Εγώ ναι θα παρακολουθήσω στο ικα της περιοχής μου και στο νοσοκομείο που θα γεννήσω!!!

Κορίτσια σας διαβάζω και με αγχώσατε!!! Διαβάζω για ψώνια, κούνιες, βαλίτσα μαιευτηρίου.... Εγώ νιώθω λες και έχω άπειρο καιρό για να τα κάνω!!!! :shock:

Για κούνια δεν έχω κοιτάξει καν.... Δεν μπορώ να καταλάβω τί διαφορές μπορεί να έχουν μεταξύ τους.... Μόνο το στρώμα νομίζω ουσιαστικά θα διαφέρει που και πάλι άμα πάω σε ένα στρωματάδικο φαντάζομαι μας κατευθύνουν αυτοί σχετικά.... Οχι;


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Μάντη μου θα πάρουμε το ANEX SPORT 2IN1. μας άρεσε πολυ απο κοντα.. κ μάλλον καταλήξαμε κ σε κούνια.. εγω είμαι του τσακ μπαμ.. χαχα

 

αχ όλοι οι άντρες ίδιοι.. όλες με νεύρα θα είμαστε στη γέννα.. χψαχαχ.. πάντως βρε κορίτσια τελικα κάνει ή όχι??

πως δεν κανει??? σε φυσιολ. κυησεις χωρις προβληματα βεβαια. οπως εγω μεχρι στιγμης που δν εχω κατι ,που μου λεει ο γιατρος οτι θελουμε επαφες σε ολη την εγκυμοσυνη γτ βοηθαει στον φυσιολ. τοκετο.

2 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Σας διαβαζω εν μεσω χαμου... Τωρα ηρεμησαμε λιγο κ ξεκινησα να φτιαχνω το δωματιο των μικρων για να χωρεσει κουνια κ κρεβατι για το μεγαλο.

Εμεις εχουμε τα παντα απο τον μεγαλο, οποτε μονο λικνο θα παρουμε. Γενικα ομως δεν εχω ξεκινησει να βγαζω ρουχα κ πραγματα απο αποθηκες. Λεω να τα κανω το Σεπτεμβρη!!!

Αρα μεχρι στιγμης το μονο που αγορασα ειναι ενα ζευγαρι καλτσακια για το καλο.

Τωρα για τις επαφες, κομμενες δια ροπαλου εδω κ καιρο... κ μετα θα ερθει το μικρο και μαζι τα ξενυχτια... Το 2019 δλδ ξανα... 

Κοριτσια την τσαντα εγκυμοσυνης ποτε θα τη φτιαξουμε. Εγω σε δυο εβδομαδες μπαινω στον 7ο αν τα εχω υπολογισει σωστα. Να τα πλυνω να τα ετοιμασω; Τι λετε;

ακουμε συμβουλες για το τι να αγορασουμε για αρχη!  

οσο για την τσαντα , εγω για Σεπτεμβριο υπολογιζω που θα μπω στον μηνα μου. εξαλλου κ αν γινει κατι νωριτερα ,ολα τα μαγαζια ανοιχτα ειναι κ θα πανε να μου παρουν 2 πραγματα που θελω.. οποτε δεν ανησυχω.

πρίν από 48 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ναι θα παρακολουθήσω στο ικα της περιοχής μου και στο νοσοκομείο που θα γεννήσω!!!

Κορίτσια σας διαβάζω και με αγχώσατε!!! Διαβάζω για ψώνια, κούνιες, βαλίτσα μαιευτηρίου.... Εγώ νιώθω λες και έχω άπειρο καιρό για να τα κάνω!!!! :shock:

Για κούνια δεν έχω κοιτάξει καν.... Δεν μπορώ να καταλάβω τί διαφορές μπορεί να έχουν μεταξύ τους.... Μόνο το στρώμα νομίζω ουσιαστικά θα διαφέρει που και πάλι άμα πάω σε ένα στρωματάδικο φαντάζομαι μας κατευθύνουν αυτοί σχετικά.... Οχι;

στην ιδια φαση κ εγω !!! αν κ να σου πω την αληθεια , χθες μου λεει ενας συναδερφος οτι σε 3 μηνες  γεννας !! κ εκει συνειδητοποιησα οτι οντως εχουμε τελη ιουνιου οποτε τελη Σεπτεμβρη να μην γεννησω??? να ελευθερωθω λιγο νωριτερα!!! χαχαχαχ ΠΗΤ εχω 12/10. απλα ειμαι Θεσ/νικη κ δεν ανησυχω κ πολυ για τα πραγματα. γτ ρουχαλακια , μια βολτα να παω στα μαγαζια τον Αυγουστο κ θα τα παρω ολα . καροτσι εχω , αυγο για το αμαξι εχω.  κ περιμενω να δω για κουνια κ λικνο τι θα κανω. και ριλαξ. ε μετα τα πιο μικρα τυπου μπανακι  κ κουβερτουλες κτλ , θα μου τα παρει η μαμα οποτε δεν ανησυχω σε κατι(ηδη μου πηραν 2 κουβερτες! κ καποια ρουχαλακια) ..εχω κ τον αντρα μου που ειναι . ελευθ. επαγγελμ. οποτε οτι ωρα θελω τον στελνω στην αγορα να μου αγορασει οτι θελω. 

αρχικα για το μωρο θα παρω τον Αυγουστο -Σεπτεμβρη : 1 κουτι γαλα, πανες , κρεμα sudokream, ροφιμα χαμομηλι για κολικους,πιπιλα κ μπιμπερο εχω παρει !!!! αφρολουτρο , πουδρα...

και μια βολτα στα Jumbo , Orchestra , H &m kai Zara και θα εχω παρει ολα τα ρουχαλακια που θελω! 

επισης μου ειπαν να μην παρω πολυ μικρο μεγεθος στην αρχη και οχι πολλα γτ δεν ξερουμε ποσο θα γεννηθει.

για μενα(νυχτικια εχω αμανικη) χρειαζομαι μια ρομπα και θα παρω βρακακια μια χρησης σκεφτομαι , τι λετε? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ada32 είπε:

πως δεν κανει??? σε φυσιολ. κυησεις χωρις προβληματα βεβαια. οπως εγω μεχρι στιγμης που δν εχω κατι ,που μου λεει ο γιατρος οτι θελουμε επαφες σε ολη την εγκυμοσυνη γτ βοηθαει στον φυσιολ. τοκετο.

ακουμε συμβουλες για το τι να αγορασουμε για αρχη!  

οσο για την τσαντα , εγω για Σεπτεμβριο υπολογιζω που θα μπω στον μηνα μου. εξαλλου κ αν γινει κατι νωριτερα ,ολα τα μαγαζια ανοιχτα ειναι κ θα πανε να μου παρουν 2 πραγματα που θελω.. οποτε δεν ανησυχω.

στην ιδια φαση κ εγω !!! αν κ να σου πω την αληθεια , χθες μου λεει ενας συναδερφος οτι σε 3 μηνες  γεννας !! κ εκει συνειδητοποιησα οτι οντως εχουμε τελη ιουνιου οποτε τελη Σεπτεμβρη να μην γεννησω??? να ελευθερωθω λιγο νωριτερα!!! χαχαχαχ ΠΗΤ εχω 12/10. απλα ειμαι Θεσ/νικη κ δεν ανησυχω κ πολυ για τα πραγματα. γτ ρουχαλακια , μια βολτα να παω στα μαγαζια τον Αυγουστο κ θα τα παρω ολα . καροτσι εχω , αυγο για το αμαξι εχω.  κ περιμενω να δω για κουνια κ λικνο τι θα κανω. και ριλαξ. ε μετα τα πιο μικρα τυπου μπανακι  κ κουβερτουλες κτλ , θα μου τα παρει η μαμα οποτε δεν ανησυχω σε κατι(ηδη μου πηραν 2 κουβερτες! κ καποια ρουχαλακια) ..εχω κ τον αντρα μου που ειναι . ελευθ. επαγγελμ. οποτε οτι ωρα θελω τον στελνω στην αγορα να μου αγορασει οτι θελω. 

αρχικα για το μωρο θα παρω τον Αυγουστο -Σεπτεμβρη : 1 κουτι γαλα, πανες , κρεμα sudokream, ροφιμα χαμομηλι για κολικους,πιπιλα κ μπιμπερο εχω παρει !!!! αφρολουτρο , πουδρα...

και μια βολτα στα Jumbo , Orchestra , H &m kai Zara και θα εχω παρει ολα τα ρουχαλακια που θελω! 

επισης μου ειπαν να μην παρω πολυ μικρο μεγεθος στην αρχη και οχι πολλα γτ δεν ξερουμε ποσο θα γεννηθει.

για μενα(νυχτικια εχω αμανικη) χρειαζομαι μια ρομπα και θα παρω βρακακια μια χρησης σκεφτομαι , τι λετε? 

καλέ γιατί να πάρεις γάλα και μπιμπερό? Δεν θα θηλάσεις???? Αμα χρειαστεις τα αγοράζεις τότε... κρίμα να πάνε τόσα χρήματα χαμένα... η σκόνη ειδικά είναι πανάκριβη!

Εμένα πάλι μ χει κολλήσει ότι θα πάρω όλες τις μέρες και θα φτάσει Νοέμβρης να γεννήσω οποτε δε βιάζομαι!!! αχαχαχαχαχαχα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

καλέ γιατί να πάρεις γάλα και μπιμπερό? Δεν θα θηλάσεις???? Αμα χρειαστεις τα αγοράζεις τότε... κρίμα να πάνε τόσα χρήματα χαμένα... η σκόνη ειδικά είναι πανάκριβη!

Εμένα πάλι μ χει κολλήσει ότι θα πάρω όλες τις μέρες και θα φτάσει Νοέμβρης να γεννήσω οποτε δε βιάζομαι!!! αχαχαχαχαχαχα

Θα θηλασω αλλα δεν ειμαι  κατηγορηματικη και θερμη υποστηρικτρια του αποκλειστικου θηλασμου.. θα παρω ενα κουτι novalac να το εχω σε περιπτωση αναγκης.. ποτε δεν ξερεις. δεν θα φτασω σε σημειο να σπασουν τα νευρα μου πχ.. κ το μωρο να κλαιει η να μην χορταινει αρκετα για να μην δωσω ξενο.  ε κ εσυ ενα κουτι θα παραγγειλω που θα κανει 10-12 ευρω! 

εγω παλι βιαζομαι να γεννησω!!! παω την ημερομηνια πιο νωρις!!! χαχαχαχα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Θα θηλασω αλλα δεν ειμαι  κατηγορηματικη και θερμη υποστηρικτρια του αποκλειστικου θηλασμου.. θα παρω ενα κουτι novalac να το εχω σε περιπτωση αναγκης.. ποτε δεν ξερεις. δεν θα φτασω σε σημειο να σπασουν τα νευρα μου πχ.. κ το μωρο να κλαιει η να μην χορταινει αρκετα για να μην δωσω ξενο.  ε κ εσυ ενα κουτι θα παραγγειλω που θα κανει 10-12 ευρω! 

εγω παλι βιαζομαι να γεννησω!!! παω την ημερομηνια πιο νωρις!!! χαχαχαχα

και αν ο παιδιατρος σου προτεινει frisolac, almiron ή καποια άλλη μάρκα? δεν είναι κρίμα να παει χαμένο??? φαρμακειο ανοιχτο θα βρεις ανα πασα ωρα και στιγμη για να αγοράσεις! Αποψη μου παντα!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...