Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Το καρότσι το παραγγειλαμε 23/6 και θα το έχουμε αρχές Αυγούστου!! Δεν γνωρίζω αν είναι παντου έτσι φυσικά! 

Από ελληνικό καταστημα ή απο εξωτερικό? Γιατί αν το παραγγέλνεις απέξω, λογικό να καθυστερεί


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Από ελληνικό καταστημα ή απο εξωτερικό? Γιατί αν το παραγγέλνεις απέξω, λογικό να καθυστερεί

Από φυσικό κατάστημα μεγαλης αλυσίδας!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

ευχαριστουμε πολυυ !!! :wub:

το καρότσι απο κοντά ειναι φανταστικό !! τρελάθηκα πρωτα με τις φοτο που το ειδα απο το ιντερνετ αλλά και απο κοντά ικανοποιησε τις προσδοκιες μου 100% !! το λατρέψαμε και χαρηκαμε πολυ με την επιλογη ! ειναι πανεμορφο, πολύυυ μαλακο στην κίνηση και βολικό!!  οι κριτικες που ειχα διαβασει και εγω ειχανε να κανουνε με το βάρος, οχι δεν ειναι συνολικα 7,5 κιλα σαν κάτι άλλα (τα οποια 7,5 μεν αλλα και 2πλασια/3πλασια τιμη.....) ειναι λιγο ποιο βαρύ αυτο ειναι αλήθεια. αλλά εμενα δε με πειραζει. αφενος το μεσα εξω στο αμαξι γινεται σε 2 φάσεις, πρωτα το σκελετό και μετά την αναλογη βάση μεσα... τωρα καπου έξω εαν χρειαστει καποιο σηκωμα σε καποια περιπτωση για καποιο λογο, αν δεν ειναι ο μπαμπας εκει, παντα καποιος ανθρωπος προθυμοποιειτε να βοηθησει να σηκωσει λιγο απο μπροστα... παραδειγμα σε ενα λεωφορειο, λεω εγώ τωρα..... ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ σημαντικο, ανοιγοκλεινει με ενα χερι και μια κινηση μονο !!

ναι μπορει να λειτουργησει θετικα,.. εφοσον θα γινει το έξοδο αναγκαστικά θα χρησιμοποιηθει κιολας μετεπειτα... σωστο

ωραία τότε!!εύχομαι να το χαρείτε πολύ.Θα το κοιτάξω κι εγώ αν το βρω σε κάποιο μαγαζί γιατί ακόμη δεν έχω ψάξει καθόλου για καρότσια κ χαίρομαι όταν βλέπω κοπέλες να λένε καλά λόγια για κάποιο επειδή θα με βοηθήσουν οι απόψεις σας να κατατοπιστω όταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ada32 είπε:

Καλα εκανες! δες κ παρε  μετα κ αλλα . εγω πηρα σουτιεν με την εκπτωση απο κει.

Ναι αυτό θα κάνω!!! 

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

κορίτσια απο οτι βλέπω μόνο εγω δεν εχω ψωνισει ακομα εστω και κατι μικρο!!!! Ειμαι τρελή που νομίζω πως έχω πολύυυυυυυυυυυυυυυ καιρό ακόμα μπροστά μου??? χμμμμμμμμ

Βασικά σκεφτομαι πως αμα τα παρω απο τωρα και τα πλυνω θα πρεπει ν τα ξαναφρεσκαρω μετα, οποτε γτ να κάνω διπλο κοπο??

Ασχετο, καρότσι και κούνια θέλουν μέρες για να παραδωθούν ή πας και τα ψωνίζεις επιτόπου??? Ξέρει καμία?

Και εγώ το καρότσι που θέλω μου είπαν ότι θέλει περίπου 2 μήνες και ότι τον Αύγουστο κλείνουν οι εταιρείες... εκτός και αν βρεις ετοιμοπαραδοτο σε κάποιο κατάστημα! Και εγώ αυτά που ψώνισα δεν θα τα πλύνω από τώρα τα έβαλα σε μια άκρη στην αποθήκη και όταν έρθει η ώρα θα τα ετοιμάσω!!! 

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , anemoni1989 είπε:

κορίτσια απο οτι βλέπω μόνο εγω δεν εχω ψωνισει ακομα εστω και κατι μικρο!!!! Ειμαι τρελή που νομίζω πως έχω πολύυυυυυυυυυυυυυυ καιρό ακόμα μπροστά μου??? χμμμμμμμμ

Βασικά σκεφτομαι πως αμα τα παρω απο τωρα και τα πλυνω θα πρεπει ν τα ξαναφρεσκαρω μετα, οποτε γτ να κάνω διπλο κοπο??

Ασχετο, καρότσι και κούνια θέλουν μέρες για να παραδωθούν ή πας και τα ψωνίζεις επιτόπου??? Ξέρει καμία?

Εχουμε αρκετο καιρο μπροστα μας ομως μην ξεχνας τον παραγοντα ζεστης που πιθανον αν φτιαξει ο καιρος να μας ταλαιπωρει οσο βαραινουμε... Επισης εμενα που μου εστειλε ηδη η μαμα μου δεν τα επλυνα. καθομαι τα χαζευω αλλα τα εχω μεσα σε σακουλες μεχρι το σεπτεμβρη που θα τα πλυνω ολα... Ααααα και επειδη ειμαι αρκετα του προγραμματος σκεφτομαι... Αν σκασει μυτη τελη Σεπτεμβρη? ή και νωριτερα? ποιος θα τρεχει?

Γενικα τα πραγματα ειναι ετοιμοπαραδοτα στα μαγαζια που πηγα εγω εκτος απο ειδικες περιπτωσεις (πχ το δικο μας καροτσι που μου ειπε οτι θελει 2 μηνες). Σημερα που ρωτησα για μια πτυσσομενη κουνια και στρωμα μου ειπαν για 3-4 μερες

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια για τα καροτσια μην αγχωνεστε γτ κ πιο μετα να τα παρετε δεν τρεχει κατι , αφου δεν θα το βγαλετε βολτα μολις γεννηθει . μονο οσες θελετε το αυγο για να το βγαλετε απο το μαιευτηριο πρεπει να το εχετε πριν γεννησετε.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Κοριτσια για τα καροτσια μην αγχωνεστε γτ κ πιο μετα να τα παρετε δεν τρεχει κατι , αφου δεν θα το βγαλετε βολτα μολις γεννηθει . μονο οσες θελετε το αυγο για να το βγαλετε απο το μαιευτηριο πρεπει να το εχετε πριν γεννησετε.

κι οσες χρησιμοποιησουν την καλαθουνα για τον υπνο τους πρωτους 2-3 μηνες ;)

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

κορίτσια απο οτι βλέπω μόνο εγω δεν εχω ψωνισει ακομα εστω και κατι μικρο!!!! Ειμαι τρελή που νομίζω πως έχω πολύυυυυυυυυυυυυυυ καιρό ακόμα μπροστά μου??? χμμμμμμμμ

Βασικά σκεφτομαι πως αμα τα παρω απο τωρα και τα πλυνω θα πρεπει ν τα ξαναφρεσκαρω μετα, οποτε γτ να κάνω διπλο κοπο??

Ασχετο, καρότσι και κούνια θέλουν μέρες για να παραδωθούν ή πας και τα ψωνίζεις επιτόπου??? Ξέρει καμία?

Εσύ κι εγώ είμαστε μόνο. δεν έχω πάρει εντελώς τίποτα!μου φαίνεται πολύ νωρίς για ψώνια. στον 8ο υπολογίζω να ξεκινήσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Εσύ κι εγώ είμαστε μόνο. δεν έχω πάρει εντελώς τίποτα!μου φαίνεται πολύ νωρίς για ψώνια. στον 8ο υπολογίζω να ξεκινήσω.

Λες και διαβάζω τη σκέψη μου!!! Σκέφτομαι εν τω μεταξύ πως αν αρχίσω απο τωρα, θα μαζέψω ένα σωρό μέχρι τότε και θα πάνε χαμένα!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Λες και διαβάζω τη σκέψη μου!!! Σκέφτομαι εν τω μεταξύ πως αν αρχίσω απο τωρα, θα μαζέψω ένα σωρό μέχρι τότε και θα πάνε χαμένα!!!

 

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Εσύ κι εγώ είμαστε μόνο. δεν έχω πάρει εντελώς τίποτα!μου φαίνεται πολύ νωρίς για ψώνια. στον 8ο υπολογίζω να ξεκινήσω.

κ εγω κοριτσια σε μια εβδομαδα κανω το doppler κ δεν εχω παρει τιποτα!!!! ακριβως αυτο σκεφτομαι τα μαγαζια ειναι ανοικτα δοξα το θεο κ ετσι κ αλλιως τα βασικα σε δυο μερες θα τα εχω ψωνισει γιατι να μαζευω απο τοσο νωρις να ειναι μεσα στα ποδια μου? 

το καροτσι αναλογα το μοντελο που θες  κ το μαγαζι που πας καποια ειναι ετοιμοπαραδοτα . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Ασία είπε:

Εσύ κι εγώ είμαστε μόνο. δεν έχω πάρει εντελώς τίποτα!μου φαίνεται πολύ νωρίς για ψώνια. στον 8ο υπολογίζω να ξεκινήσω.

Ασία μου όπως νιώθεις εσύ!!!! Αλλά σκέψου ότι στον 8ο θα έχεις βαρύνει αρκετά ίσως να βιαστεί και λίγο το μωράκι δεν μπορούμε να ξέρουμε!!! Κάνε μια έρευνα αγοράς σημείωσε ότι χρειάζεσαι και τα παίρνεις αργότερα αλλά να έχεις μία ιδέα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ασία είπε:

Εσύ κι εγώ είμαστε μόνο. δεν έχω πάρει εντελώς τίποτα!μου φαίνεται πολύ νωρίς για ψώνια. στον 8ο υπολογίζω να ξεκινήσω.

Ουτε και εγω ψωνισα κατι ούτε έψαξα. Θελω να προχωρήσει ακόμα λίγο η εγκυμοσύνη και μετά. Ισως να τρέχουμε στο τέλος αλλά δεν πειράζει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θελω να τα έχω και μεσα στα πόδια μου.... τόσα χρόνια θα τα χουμε, ας μεινει λίγο το σπίτι αδειο ακομα!!! αχαχαχαχαχαχα

Βασικά εγω καρότσι κλπ σκεφτομαι να το παραγγείλω αφου γεννησω... είμαι πολύ κουλή??? Καθισματακι αυτοκινητου θα το έχω απο νωρίτερα εννοειται, αλλα όλα τα άλλα δεν πιστευω να τα χρειαστω αμεσα! Το ίδιο και την κουνια... Χαζή σκέψη λέτε???

Εννοείται θα έχω αποφασίσει νωρίτερα, απλα για να μην τα έχω ρε παιδί μου ενω δεν θα τα χρειαστω αμεσα... Πφφφφφφφφφφ δεν ξερω...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις πηρα τις εξετασεις παλι ανεβασμενη ειναι η αλκαλικη φωσφαταση αλλα εγω εχω μπερδευτει ρωτησα δυο γιατρους ο ενας ειναι καθετος οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη και οτι το μωρο τραβαει ενζυμα και ο αλλος γιατρος που με παρακολουθει ειναι καθετος οτι δεν  ειναι απο την εγκυμοσυνη τι να κανω ?????? και στο ινετρνετ που μπηκα γραφει οτι σε περιοδους εγκυμοσυνης αυξανετε ο δεικτης και επανερχετε 20 μερες μετα τον τοκετο . αληθεια εχω μπερδευτει....


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ναντια δε είπε:

κοριτσια μολις πηρα τις εξετασεις παλι ανεβασμενη ειναι η αλκαλικη φωσφαταση αλλα εγω εχω μπερδευτει ρωτησα δυο γιατρους ο ενας ειναι καθετος οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη και οτι το μωρο τραβαει ενζυμα και ο αλλος γιατρος που με παρακολουθει ειναι καθετος οτι δεν  ειναι απο την εγκυμοσυνη τι να κανω ?????? και στο ινετρνετ που μπηκα γραφει οτι σε περιοδους εγκυμοσυνης αυξανετε ο δεικτης και επανερχετε 20 μερες μετα τον τοκετο . αληθεια εχω μπερδευτει....

Γιατι δεν εμπιστεύεσαι το γυναικολόγο σου και ρωτάς δεξιά και αριστερά?? Ειδικά το ιντερνετ είναι ότι χειρότερο για θέματα υγείας! Εγώ μία φορά είχα μία πολύ ελαφριά κολπίτιδα την οποία αντιμετώπισα με μόνο 3 υπόθετα, αλλά γκουγκλάρωντας τα αποτελέσματα του τεστ παπ μου, είχα καταλήξει πως θα πεθάνω απο καρκίνο της μήτρας και των ωοθηκών... Απλά, ενημερωτικά στο λέω...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...