Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 16/7/2018 at 11:28 ΠΜ, Μαρία1430 είπε:

Τωρα οσον αφορα το παιδικο καθισματακι που αναφερατε. Εγω ειχα καταληξει να παρω με isofix ομως εν τελει παρολο που το αυτοκινητο ειναι 10ετιας δεν εχει τους καταλληλους υποδοχεις και ρωτωντας στην αντιπροσωπεια για το συγκεκριμενο μοντελο, δυστυχως δεν γινεται προσθηκη τους... Τωρα για τη μαρκα του, μαλλον θα παω στο joie 0-36κιλα νομιζω every stage λεγεται

καλημέρα... επιστροφή κ γω.. τι κάνετε κορίτσια??? διαβάζω για ψώνια.. τι καλα.. την είδαμε κ μεις την μπέμπα μας.. 1200γρ.. αρχές του μήνα ντόπλερ..

λοιπόν είδα ότι λέτε για καθίσματα αυτοκινήτου.. κ γω Μαρία σε αυτό είχα καταλήξει αλλα μπήκα σε μια ομάδα στο φβ κ διάβασα κάποια πράγματα κ το ξανασκέφτηκα.. δε είναι ιδανικά τα 0-25 ή 0-36 για νεογέννητα λένε. ότι δεν κάθετε σωστά κ ότι ακόμα κ οι εταιρίες τα προτείνουν για 6+ εως 36...οπότε παρήγγειλα το αυγό του καροτσιού κ μετά μάλλον θα πάρω κ γω κάτι τέτοιο.. δεν ξέρω αν έκανα καλά ή βλακεία.. θα δείξει..

Για τα ψώνια τι καλά.. κ γω πήρα κούνια κ καρότσι αλλα θα τα έχουμε αρχες Σεπτεμβρη.. οπότε οριακά τα παραγγείλαμε.. χαχαχ

για πείτε βρε κορίτσια νεα.. διακοπούλες εχει φέτος?? εμεις μπααααα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

18 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ είχα Β επιπέδου 21/6 κ από τότε δεν έχω κάνει υπέρηχο. Έχω σε δύο εβδομάδες ραντεβού.

και εγω απο την Β επιπεδου εχω να κανω υπερηχο .απο τις 11/6 και θα παω στις 24/7  !!

1 hour ago, irinikavala είπε:

καλημέρα... επιστροφή κ γω.. τι κάνετε κορίτσια??? διαβάζω για ψώνια.. τι καλα.. την είδαμε κ μεις την μπέμπα μας.. 1200γρ.. αρχές του μήνα ντόπλερ..

λοιπόν είδα ότι λέτε για καθίσματα αυτοκινήτου.. κ γω Μαρία σε αυτό είχα καταλήξει αλλα μπήκα σε μια ομάδα στο φβ κ διάβασα κάποια πράγματα κ το ξανασκέφτηκα.. δε είναι ιδανικά τα 0-25 ή 0-36 για νεογέννητα λένε. ότι δεν κάθετε σωστά κ ότι ακόμα κ οι εταιρίες τα προτείνουν για 6+ εως 36...οπότε παρήγγειλα το αυγό του καροτσιού κ μετά μάλλον θα πάρω κ γω κάτι τέτοιο.. δεν ξέρω αν έκανα καλά ή βλακεία.. θα δείξει..

Για τα ψώνια τι καλά.. κ γω πήρα κούνια κ καρότσι αλλα θα τα έχουμε αρχες Σεπτεμβρη.. οπότε οριακά τα παραγγείλαμε.. χαχαχ

για πείτε βρε κορίτσια νεα.. διακοπούλες εχει φέτος?? εμεις μπααααα!

καλημερα ! εγω θα παω μια  βδομαδα κοντα , στην Χαλκιδικη .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα... επιστροφή κ γω.. τι κάνετε κορίτσια??? διαβάζω για ψώνια.. τι καλα.. την είδαμε κ μεις την μπέμπα μας.. 1200γρ.. αρχές του μήνα ντόπλερ..

λοιπόν είδα ότι λέτε για καθίσματα αυτοκινήτου.. κ γω Μαρία σε αυτό είχα καταλήξει αλλα μπήκα σε μια ομάδα στο φβ κ διάβασα κάποια πράγματα κ το ξανασκέφτηκα.. δε είναι ιδανικά τα 0-25 ή 0-36 για νεογέννητα λένε. ότι δεν κάθετε σωστά κ ότι ακόμα κ οι εταιρίες τα προτείνουν για 6+ εως 36...οπότε παρήγγειλα το αυγό του καροτσιού κ μετά μάλλον θα πάρω κ γω κάτι τέτοιο.. δεν ξέρω αν έκανα καλά ή βλακεία.. θα δείξει..

Για τα ψώνια τι καλά.. κ γω πήρα κούνια κ καρότσι αλλα θα τα έχουμε αρχες Σεπτεμβρη.. οπότε οριακά τα παραγγείλαμε.. χαχαχ

για πείτε βρε κορίτσια νεα.. διακοπούλες εχει φέτος?? εμεις μπααααα!

Καλημέρα! Ναι καλυτερα για αρχη να παρεις αυγο.. και εγω απο αυτη την ομαδα πηρα πολλες πληροφορίες... τι καροτσακι πήρατε;;; και εμας Σεπτέμβριο θα παραδοθεί... σε ποια εβδομαδα ειναι 1200;;; Μήπως ο δικος μου ειναι λιγο χοντρουλης;;;;:-D διακοπες για εμας οχι δυστυχώς... ο άντρας μου τωρα καλοκαιρι δεν κάθετε καθολου και εγω δεν ειμαι σε φαση διακοπών! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

για πείτε βρε κορίτσια νεα.. διακοπούλες εχει φέτος?? εμεις μπααααα!

Κι εμείς μπα!!! Πήγα μια εβδομάδα στο πατρικό μου στη Χαλκίδα και θα ξαναπάω όταν μπορέσω, λογικά Αυγουστο! Ο άντρας μου τη κρατάει την άδεια για την γέννηση κ ίσως πάρει κάνα 3 μέρο μετά το δεκαπενταύγουστο!:-D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα! Ναι καλυτερα για αρχη να παρεις αυγο.. και εγω απο αυτη την ομαδα πηρα πολλες πληροφορίες... τι καροτσακι πήρατε;;; και εμας Σεπτέμβριο θα παραδοθεί... σε ποια εβδομαδα ειναι 1200;;; Μήπως ο δικος μου ειναι λιγο χοντρουλης;;;;:-D διακοπες για εμας οχι δυστυχώς... ο άντρας μου τωρα καλοκαιρι δεν κάθετε καθολου και εγω δεν ειμαι σε φαση διακοπών! 

χαχαχα.. ναι ναι.. ειμαστε τροφαντούλικα.. χαχαχ.. στην 28η.. τα κιλάκια της ειναι για μια βδομαδα μεγαλύτερη.. ο γιατρος όμως δεν ενησυχει αρα ούτε εγω!

Διακοπές κ μεις τπτ.. φέτος κλιμτιστικο μόνο. 

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Κι εμείς μπα!!! Πήγα μια εβδομάδα στο πατρικό μου στη Χαλκίδα και θα ξαναπάω όταν μπορέσω, λογικά Αυγουστο! Ο άντρας μου τη κρατάει την άδεια για την γέννηση κ ίσως πάρει κάνα 3 μέρο μετά το δεκαπενταύγουστο!:-D

κ μένα τα ίδια.. κρατάει την άδεια για γέννα κτλ..

Ερώτηση πάλι.. για κλινική τι φοράμε κορίτσια? νυχτικια? πυτζάμες?? για πείτε??? δε θέλω καθόλου το κλασικο σετακι νυχτικια ρόμπα.!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

και εγω απο την Β επιπεδου εχω να κανω υπερηχο .απο τις 11/6 και θα παω στις 24/7  !!

καλημερα ! εγω θα παω μια  βδομαδα κοντα , στην Χαλκιδικη .

Κι εγω την Τριτη εχω ραντεβου με τον παιδαρο αλλα και για καμπυλη σακχαρου

πρίν από 18 λεπτά , irinikavala είπε:

χαχαχα.. ναι ναι.. ειμαστε τροφαντούλικα.. χαχαχ.. στην 28η.. τα κιλάκια της ειναι για μια βδομαδα μεγαλύτερη.. ο γιατρος όμως δεν ενησυχει αρα ούτε εγω!

Διακοπές κ μεις τπτ.. φέτος κλιμτιστικο μόνο. 

κ μένα τα ίδια.. κρατάει την άδεια για γέννα κτλ..

Ερώτηση πάλι.. για κλινική τι φοράμε κορίτσια? νυχτικια? πυτζάμες?? για πείτε??? δε θέλω καθόλου το κλασικο σετακι νυχτικια ρόμπα.!

Για την κλινικη οι περισσοτεροι υποστηριζουν οτι ειναι προτιμοτερα τα νυχτικα με κουμπακια παντα. Αν και προσωπικα προτιμω τις πυτζαμες...

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , irinikavala είπε:

χαχαχα.. ναι ναι.. ειμαστε τροφαντούλικα.. χαχαχ.. στην 28η.. τα κιλάκια της ειναι για μια βδομαδα μεγαλύτερη.. ο γιατρος όμως δεν ενησυχει αρα ούτε εγω!

Διακοπές κ μεις τπτ.. φέτος κλιμτιστικο μόνο. 

κ μένα τα ίδια.. κρατάει την άδεια για γέννα κτλ..

Ερώτηση πάλι.. για κλινική τι φοράμε κορίτσια? νυχτικια? πυτζάμες?? για πείτε??? δε θέλω καθόλου το κλασικο σετακι νυχτικια ρόμπα.!

Για το δικο μου λεω οτι ειναι μπαμπατσικοοοοο!!!!! 1030 στην 26+2!!! Οσο γιαβρο νοσοκομείο νυχτικακι καλυτερα και ρομπα! Δεν χρειάζεται να παρεις γιαγιαδιστικα ουτε σατεν θα παρεις 2 απλα νυχτικακια και μια ουδετερη ρόμπα!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , irinikavala είπε:

χαχαχα.. ναι ναι.. ειμαστε τροφαντούλικα.. χαχαχ.. στην 28η.. τα κιλάκια της ειναι για μια βδομαδα μεγαλύτερη.. ο γιατρος όμως δεν ενησυχει αρα ούτε εγω!

Διακοπές κ μεις τπτ.. φέτος κλιμτιστικο μόνο. 

κ μένα τα ίδια.. κρατάει την άδεια για γέννα κτλ..

Ερώτηση πάλι.. για κλινική τι φοράμε κορίτσια? νυχτικια? πυτζάμες?? για πείτε??? δε θέλω καθόλου το κλασικο σετακι νυχτικια ρόμπα.!

αν και σιχαίνομαι τις νυχτικές, δυστυχώς για το νοσοκομείο είναι η καλύτερη επιλογή... Πέρα απο το ότι είναι ευκολότερη στο βάλε βγάλε και στην τουαλέτα κλπ, αν καταλήξουμε με καισαρική (γιατί καμιά μας, ποτέ δεν ξέρει τελικά πώς θα γεννήσει) θα έχουμε καθετήρα οπότε είναι απαραίτητη η νυχτικιά...

Εγώ θα πάω να αγοράσω καμιά σέξι, ομουρφούλικια γιατί οι θηλασμού μου μοιάζουν πολύ γιαγιαδίστικες...!!!! :P

Ούτε εμείς θα φύγουμε διακοπές φέτος... ο σύζυγος κρατάει τις λιγοστές μέρες άδειας για τη γέννα, οποτε μόνο καμιά απόδραση σ/κ!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το καθισματακι αυτοκινητου, περαν του πρωτου ταξιδιου απο το μαιευτηριο στο νησι το οποιο θα γινει με παρα πολλα διαλειμματα γιατι ο μελλοντικος μπαμπας εχει ηδη αγχωθει,

οι αποστασεις που εχουμε εδω ειναι 12χμ η μεγιστη και οι συνηθισμενες καθημερινες μας διαδρομες ειναι απο 3 εως 10 λεπτα, οποτε θεωρω λιγο ασκοπο να παρω καθισματακι τυπου αυγο. Θελω να πιστευω οτι δεν θα ταλαιπωρηθει ιδιαιτερα το πιτσιρικι σε ενα αλλο καθισματακι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Οσον αφορα το καθισματακι αυτοκινητου, περαν του πρωτου ταξιδιου απο το μαιευτηριο στο νησι το οποιο θα γινει με παρα πολλα διαλειμματα γιατι ο μελλοντικος μπαμπας εχει ηδη αγχωθει,

οι αποστασεις που εχουμε εδω ειναι 12χμ η μεγιστη και οι συνηθισμενες καθημερινες μας διαδρομες ειναι απο 3 εως 10 λεπτα, οποτε θεωρω λιγο ασκοπο να παρω καθισματακι τυπου αυγο. Θελω να πιστευω οτι δεν θα ταλαιπωρηθει ιδιαιτερα το πιτσιρικι σε ενα αλλο καθισματακι

Ούτε εγώ θα πάρω αυγό! Εχω διαβάσει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα, αλλά δεδομένου ότι οι μετακινήσεις μας θα είναι πολύ περιορισμένες μέχρι το επόμενο καλοκαίρι (λόγω εργασίας του συζύγου), θα προτιμήσω να επενδύσω σε ένα πολύ καλό κάθισμα 0 - 25, το οποίο ο κατασκευαστής προτείνει και για νεογέννητα.

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Μάντη είπε:

Για το δικο μου λεω οτι ειναι μπαμπατσικοοοοο!!!!! 1030 στην 26+2!!! Οσο γιαβρο νοσοκομείο νυχτικακι καλυτερα και ρομπα! Δεν χρειάζεται να παρεις γιαγιαδιστικα ουτε σατεν θα παρεις 2 απλα νυχτικακια και μια ουδετερη ρόμπα!

να σε ρωτησω 26 +2 εισαι βαση τεπ η βαση υπερηχου? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ούτε εγώ θα πάρω αυγό! Εχω διαβάσει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα, αλλά δεδομένου ότι οι μετακινήσεις μας θα είναι πολύ περιορισμένες μέχρι το επόμενο καλοκαίρι (λόγω εργασίας του συζύγου), θα προτιμήσω να επενδύσω σε ένα πολύ καλό κάθισμα 0 - 25, το οποίο ο κατασκευαστής προτείνει και για νεογέννητα.

Ποιο κάθισμα θα πάρεις, αν επιτρέπεται? Και το καρότσι απλο? Ή με Πορτ μπεμπέ?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

να σε ρωτησω 26 +2 εισαι βαση τεπ η βαση υπερηχου? 

Με βαση την αυχενική! Ο γιατρός ειπε οτι κρατάμε αυτη την ημερομηνία... βαση περιόδου ημουν 25+5

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Ποιο κάθισμα θα πάρεις, αν επιτρέπεται? Και το καρότσι απλο? Ή με Πορτ μπεμπέ?

 

Για κάθισμα αυτοκινήτου έχω καταλήξει στο Concord Reverso Plus. Είναι 0 - 25 kg και είναι ΜΟΝΟ ανάποδο και έχει πολύ καλή βαθμολογία στο Σουηδικό Crash Test το οποίο είναι πιο αυστηρό ακόμα και απο του ADAC... Και δεν είναι και ιδιαίτερα ακριβό, αν σκεφτείς πως σε "βγάζει" μια 4ετία άνετα (παραπάνω αν κάνεις 2ο παιδάκι), στα 380 ευρώ περίπου αν θυμάμαι καλά....

Για καρότσι θα πάρω σίγουρα απλό, αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα... Θα δω σίγουρα της maclaren που έχω διαβάσει τα καλύτερα (αλλά τσιμπάει) και θα δω και ότι άλλο μου προτείνουν και αναλογα με το τί μου αρέσει θα αποφασίσω. Γενικά δεν έχω ασχοληθεί όπως προείπα με αγορές, καθόλου! Μόνο το κάθισμα με "καίει" και είναι το μόνο που σκοπεύω να παραγγείλω κιόλας μέσα στον επόμενο ένα μήνα.... Εσύ έχεις καταλήξει σε καρότσι?

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα... επιστροφή κ γω.. τι κάνετε κορίτσια??? διαβάζω για ψώνια.. τι καλα.. την είδαμε κ μεις την μπέμπα μας.. 1200γρ.. αρχές του μήνα ντόπλερ..

λοιπόν είδα ότι λέτε για καθίσματα αυτοκινήτου.. κ γω Μαρία σε αυτό είχα καταλήξει αλλα μπήκα σε μια ομάδα στο φβ κ διάβασα κάποια πράγματα κ το ξανασκέφτηκα.. δε είναι ιδανικά τα 0-25 ή 0-36 για νεογέννητα λένε. ότι δεν κάθετε σωστά κ ότι ακόμα κ οι εταιρίες τα προτείνουν για 6+ εως 36...οπότε παρήγγειλα το αυγό του καροτσιού κ μετά μάλλον θα πάρω κ γω κάτι τέτοιο.. δεν ξέρω αν έκανα καλά ή βλακεία.. θα δείξει..

Για τα ψώνια τι καλά.. κ γω πήρα κούνια κ καρότσι αλλα θα τα έχουμε αρχες Σεπτεμβρη.. οπότε οριακά τα παραγγείλαμε.. χαχαχ

για πείτε βρε κορίτσια νεα.. διακοπούλες εχει φέτος?? εμεις μπααααα!

Και εγώ απο όσες πληροφορίες μάζεψα εμαθα, οτι κάποιες εταιρείες (θυμαμαι τις besafe και axkid) προτεινουν για τα καθίσματα τους των  0-25kg και 0-36 kg να χρησιμοποιούνται απο 6 μηνων και πάνω. Επίσης, το joie every stages έπεσε σε βαθμολογια το τελευταιο διαστημα εξαιτιας του group 0+. Για νεογεννητα δεν το συνιστουν αλλά για πιο μετα θεωρειται ενα απο τα καλύτερα. Αυτα λένε οι θεωρίες που διαβασα στο διαδίκτυο. Απο εκει και περα οτι βολευει την καθε μανουλα και φυσικά αναλογως των λεφτων που διαθετουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...