Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σας, τηλεφωνικα πηρα τις εξετασεις μου

Ζαχαρο πρωινό, 75 Καμπυλη 1ωρας 123, 2 ωρων 93

Αιματοκρίτης 33

Ουρα καθαρα

Κολπικο με λιγα μικροβια,δεν εχω λεπτομερειες δεν εχει ολοκληρωθει.

Πινω legofer σιδηρο,2 την ημερα,αν αυξουσα τη δοση?Ο γιατρος μου λειπει εξωτερικο ως το τελος του μηνα.Πινει καμια 3?

με αιματοκριτη 33 κ ενα χαπι  ειναι αρκετο!  οχι 3!!!! ειναι υπερβολη . εξαλλου παντα στην εγκυμοσυνη πεφτει . εγω ειχα 35 κ επαιρνα ενα χαπι αλλα οχι καθημερινως .. κ ανεβηκε κ πηγε 37.  κ συνεχιζω να παιρνω ενα οταν το θυμαμαι κ δεν εχω φαει τυρι!!! γτ τρωω συνεχεια!

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.... Δεν σάς γράφω για να μήν σας μαυρίζω γιατί ή ψυχολογία μου είναι χάλια.... από ζάχαρο είμαι χαμηλά όχι ψηλά καθόλου....28 εβδομάδα σήμερα.... εδώ και δέκα μέρες κάνω τσιγάρα ελπίζω σκ που θα κατέβω χωριό με τον άντρα μου να είναι μια ευκαιρία να το πετάξω πάλι γιατί δεν το ξέρει ότι έχω ξανά ανάψει....31 Ιουλίου έκλεισα για ντομπλερ...

 

κουραγιο κοριτσι ...  οτι και να πουμε εινα λιγο σε αυτο που  νιωθεις..

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Που εχετε χαθει ολες;;;;;; το ρίξατε στα ψώνια ;;;; υπερηχο κανατε μετα απο το β επιπέδου ;;;;

Καλησπέρα κι από εμένα!! Έρευνα αγοράς και σιγά σιγά καταλήγω στα πράγματα που θέλω! Υπέρηχο έκανα τελευταίο πριν λίγες μέρες! Όλα καλα, τον Αύγουστο πάλι!!

Σήμερα κάλεσα για να κλείσω μαθήματα ανώδυνου τοκετού!

Με τόση ζέστη έξω δε πάω πουθενά !! Μετά τις 18:00 βγαίνουμε για τις αγορές!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!! Έρευνα αγοράς και σιγά σιγά καταλήγω στα πράγματα που θέλω! Υπέρηχο έκανα τελευταίο πριν λίγες μέρες! Όλα καλα, τον Αύγουστο πάλι!!

Σήμερα κάλεσα για να κλείσω μαθήματα ανώδυνου τοκετού!

Με τόση ζέστη έξω δε πάω πουθενά !! Μετά τις 18:00 βγαίνουμε για τις αγορές!

Καλησπέρα! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;; ποσο ζυγιζε το μωρακι σου;;; εμεις σημερα παραγγείλαμε καροτσακι και ριλαξ-κουνια !!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;; ποσο ζυγιζε το μωρακι σου;;; εμεις σημερα παραγγείλαμε καροτσακι και ριλαξ-κουνια !!! 

Όταν το έκανα ήμουν 25 κ 4 κ ειχε βάρος 790γραμμαρια! Εσύ πηγες??

Από ένα κατάστημα και τα τρία? Ηλεκτρονικά τα παραγγείλατε ή πήγατε στο κατάστημα?? Για πες καμία λεπτομέρεια για βοήθεια! :)

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

από τώρα στο στήθος ε?Δεν πειράζει,δεν είναι κ σε κοινή θέα το στήθος μας χαχαχα εγώ στο στήθος είχα από παλιά, οπότε δεν νομίζω να βγάλω κι άλλες.

μμμ πολύ καλά.. εμένα υπολογίζω πως είναι γύρω στο κιλό κ μπορώ ακόμη κ ξαπλώνω μπρούμυτα, δεν δημιουργώ κάποιο θέμα με τη στάση αυτή στο μωρό ε?καλά κάνεις κ κοιμάσαι μεσημέρια, εγώ δεν μπορώ. ας ξεκουραζόμαστε τώρα που μπορούμε, όσες πάμε για το πρώτο μωρό, γιατί μετά θα αλλάξουν τα πράγματα.

 

με 4 κιλά μόνο κ έχει τεντωθεί ο αφαλος ε? κοίτα να δεις.εμένα με 10 κιλά σχεδόν κ τίποτα ακόμη. βέβαια ξέρω πως θα κάνω ραγάδες, γιατί έτσι είναι το δέρμα μου, οπότε τις περιμένω κ η μαμά μου έχει από τη εγκυμοσύνη. Τώρα στο δεύτερο η κοιλιά σου είναι μεγαλύτερη από το πρώτο στις αντίστοιχες εβδομάδες? έτσι έχω ακούσει πως γίνεται.τι λέει ο μικρός για το αδερφάκι που περιμένει? τον έχετε προετοιμάσει? χαϊδεύει την κοιλιά σου?του μιλάει?είναι ωραίο τα αδέρφια να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας αλλά κ δύσκολο στην αρχή που έρχεται το δεύτερο νομίζω, ειδικά αν η μαμά δουλεύει!!!τον πρώτο θήλασες?

 

ωραίες οι εξετάσεις σου.κι εμένα 33,5 ήταν κ μου το έκανε 2 τη μέρα από 1 που έπαιρνα. μετά τον έκτο έχω ακούσει πως σταθεροποιείται, δεν πέφτει άλλο, οπότε μια χαρά είσαι με δύο νομίζω.

 

Γιατί κορίτσι μου, τι σκέφτεσαι? Πως νιώθεις? μίλησε μας, να γράφεις εδώ ότι θέλεις, αν βοηθάει. με τον άντρα σου είστε καλά? σε στηρίζει όσο μπορεί κι εκείνος τώρα στις δύσκολες στιγμές? Δεν έχω χάσει γονιό κ δεν ξέρω πως είναι ακριβώς, οπότε δεν ξέρω τι να σου πω για να νιώσεις καλύτερα. σκέψου μόνο το μικρό πλασματακι που περιμένει πως κ πως να το πάρεις αγκαλιά!!!!Εσύ θα είσαι τα πάντα γι αυτό!!! ντοπλερ πότε κάνουμε?στον γιατρό μας γίνεται η σε εμβρυολόγο όπως η Β επιπέδου?

τα ίδια κι εγώ με τα κιλά κ το ξύρισμα χαχαχα υπομονή

Εγώ τώρα έχω μια μικρή κοιλιά σχετικά, έτσι μου λένε. κι όμως έχω βάλει δέκα κιλά και σκέφτομαι πως άλλες γυναίκες βάζουν λιγότερα από δέκα κιλά κ είναι στον ένατο κ γενναν. όλες όμως όσες γενναν έχουν μεγαλύτερη κοιλιά από την κοιλιά που έχω τώρα(κοιλιά με 10 κιλά). πως γίνεται λοιπόν αυτό? δεν έχω δει καμία ετοιμογεννη να έχει τόσο μικρή κοιλιά, ούτε αυτές που έχουν βάλει λιγότερα από δέκα κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη τους.με καταλαβαίνετε?

Ασια μου η κοιλια μου ειναι τεραααστιαααα! Ολοι με ρωτουν αν ειμαι στις μερες μου... πολυ μεγαλυτερη κοιλια απο τον μεγαλο μου (προς το παρον), γιατι και στον μεγαλο ειχε γινει τεραστια στο τελος.

Μην το λες για τις ραγαδες, βαζε κρεμουλες κι ολα καλα. Η μαμα μ ανηκει στην κατηγορια που εβαλε 20-30 κιλα και δεν εκανε ουτε μια ραγαδα και ειναι και στυλακι. Εγω πηρα απο τον μπαμπα!

Ειναο πολυ καλος ο μικρος με την κοιλιτσα ολο φιλακια δινει στο νινι κ σηκωνει την μπλουζα του κ λεει : εχω κι εγω νινι, δωσε μου φιλακι!! Γλυκας! Αλλα ολα μπορει να αλλαξουν οταν θα ερθει το νινι...

Θηλασα με πολλες δυσκολιες ενα χρονο περιπου. Εξι μηνες αποκλειστικα κ μετα μαζι με το φαγακι του. Την πατησα με το μπουκαλι στο τελος καθως λογω δουλειας εχανα εναν θηλασμο κ του ειχα παρει η χαζη πιπιλα μπουκαλιου με μεγαλη τρυπα. Αποτελεσμα: οταν τον εβαζα στο στηθος εκλαιγε... το καταλαβα μετα απο μηνες οτι εφταιγε η πιπιλα...

ντοπλερ εμενα απο εδω και περα μου κανει σε καθε υπερηχο (μετραει αρτηριες κυκλοφορια αιματος και κατι αλλα). Οποτε ειναι αναλογα τον γιατρο

@ada32 τι προβλημα κι αυτο με το ξυρισμα; Ενταξει ο αντρουλης δε το βλεπει λογω Χ απο τον γιατρο, αλλα ο γιατρος που καθε φορα μου κανει και κολπικο υπερηχο λογω πλακουντα θα εχει φριξει! Χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Που εχετε χαθει ολες;;;;;; το ρίξατε στα ψώνια ;;;; υπερηχο κανατε μετα απο το β επιπέδου ;;;;

Εγώ είχα Β επιπέδου 21/6 κ από τότε δεν έχω κάνει υπέρηχο. Έχω σε δύο εβδομάδες ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Όταν το έκανα ήμουν 25 κ 4 κ ειχε βάρος 790γραμμαρια! Εσύ πηγες??

Από ένα κατάστημα και τα τρία? Ηλεκτρονικά τα παραγγείλατε ή πήγατε στο κατάστημα?? Για πες καμία λεπτομέρεια για βοήθεια! :)

 

Χθες εκανα εγω υπέρηχο! 26 + 2 και βαρος 1030!!! Οχι καροτσακι πηραμε απο ηρα και ριλαξ κουνια ειναι ενα κομματι το πηρα απο motherbaby... Το καροτσι το ειχα δει οταν πηγαμε για β επιπέδου Αθήνα εδω στο νησι εχει 1 μονο μαγαζι και πανάκριβο!  Και τωρα παραγγέλνω απο ιντερνετ!

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ είχα Β επιπέδου 21/6 κ από τότε δεν έχω κάνει υπέρηχο. Έχω σε δύο εβδομάδες ραντεβού.

Ασια μου εγω με το ζορι αντεξα 1 μηνα χωρις να το δω!!! Στο νοσοκομείο κλείνεις τα ραντεβού σου;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alekk είπε:

Ασια μου η κοιλια μου ειναι τεραααστιαααα! Ολοι με ρωτουν αν ειμαι στις μερες μου... πολυ μεγαλυτερη κοιλια απο τον μεγαλο μου (προς το παρον), γιατι και στον μεγαλο ειχε γινει τεραστια στο τελος.

Μην το λες για τις ραγαδες, βαζε κρεμουλες κι ολα καλα. Η μαμα μ ανηκει στην κατηγορια που εβαλε 20-30 κιλα και δεν εκανε ουτε μια ραγαδα και ειναι και στυλακι. Εγω πηρα απο τον μπαμπα!

Ειναο πολυ καλος ο μικρος με την κοιλιτσα ολο φιλακια δινει στο νινι κ σηκωνει την μπλουζα του κ λεει : εχω κι εγω νινι, δωσε μου φιλακι!! Γλυκας! Αλλα ολα μπορει να αλλαξουν οταν θα ερθει το νινι...

Θηλασα με πολλες δυσκολιες ενα χρονο περιπου. Εξι μηνες αποκλειστικα κ μετα μαζι με το φαγακι του. Την πατησα με το μπουκαλι στο τελος καθως λογω δουλειας εχανα εναν θηλασμο κ του ειχα παρει η χαζη πιπιλα μπουκαλιου με μεγαλη τρυπα. Αποτελεσμα: οταν τον εβαζα στο στηθος εκλαιγε... το καταλαβα μετα απο μηνες οτι εφταιγε η πιπιλα...

ντοπλερ εμενα απο εδω και περα μου κανει σε καθε υπερηχο (μετραει αρτηριες κυκλοφορια αιματος και κατι αλλα). Οποτε ειναι αναλογα τον γιατρο

@ada32 τι προβλημα κι αυτο με το ξυρισμα; Ενταξει ο αντρουλης δε το βλεπει λογω Χ απο τον γιατρο, αλλα ο γιατρος που καθε φορα μου κανει και κολπικο υπερηχο λογω πλακουντα θα εχει φριξει! Χαχαχα

μακάρι να το υποδεχτεί με χαρά όταν έρθει κ να μην το ζηλεύει καθόλου! το καλό είναι πως δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας κ δεν πέρασε πολλής καιρός που ήταν μοναχοπαίδι, οπότε δεν θα του κακοφανεί πολύ μετά που δεν θα είναι ο μόνος.θα μεγαλώσουν μαζί κ θα παίζουν συνέχεια!

Είσαι τυχερή που μπόρεσες κ θήλασες τόσο καιρό, εγώ πρέπει να επιστρέψω στην δουλειά κ πιστεύω πως δεν θα μπορέσω για πολύ αν και θέλω πολύ!!έχεις κ εμπειρία οπότε τώρα θα σου είναι πιο εύκολο λογικά αν κ λένε πως κάθε παιδί είναι διαφορετικό.

άρα το ντοπλερ είναι ένας απλός υπέρηχος, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Χθες εκανα εγω υπέρηχο! 26 + 2 και βαρος 1030!!! Οχι καροτσακι πηραμε απο ηρα και ριλαξ κουνια ειναι ενα κομματι το πηρα απο motherbaby... Το καροτσι το ειχα δει οταν πηγαμε για β επιπέδου Αθήνα εδω στο νησι εχει 1 μονο μαγαζι και πανάκριβο!  Και τωρα παραγγέλνω απο ιντερνετ!

Ασια μου εγω με το ζορι αντεξα 1 μηνα χωρις να το δω!!! Στο νοσοκομείο κλείνεις τα ραντεβού σου;;; 

Ναι στο νοσοκομείο,τώρα μου είπε να κάνω την καμπύλη την άλλη εβδομάδα που θα είμαι στην 27η κ αμέσως μετά 2/8 πάω για υπέρηχο.Τελικά το trilogy το καρότσι πήρατε?με γεια σας!!!καλές βόλτες!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μάντη είπε:

Χθες εκανα εγω υπέρηχο! 26 + 2 και βαρος 1030!!! Οχι καροτσακι πηραμε απο ηρα και ριλαξ κουνια ειναι ενα κομματι το πηρα απο motherbaby... Το καροτσι το ειχα δει οταν πηγαμε για β επιπέδου Αθήνα εδω στο νησι εχει 1 μονο μαγαζι και πανάκριβο!  Και τωρα παραγγέλνω απο ιντερνετ!

Ασια μου εγω με το ζορι αντεξα 1 μηνα χωρις να το δω!!! Στο νοσοκομείο κλείνεις τα ραντεβού σου;;; 

Είδα χθες τα ριλαξ στο συγκεκριμένο κατάστημα και μου άρεσαν πολύ!! :)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

μακάρι να το υποδεχτεί με χαρά όταν έρθει κ να μην το ζηλεύει καθόλου! το καλό είναι πως δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας κ δεν πέρασε πολλής καιρός που ήταν μοναχοπαίδι, οπότε δεν θα του κακοφανεί πολύ μετά που δεν θα είναι ο μόνος.θα μεγαλώσουν μαζί κ θα παίζουν συνέχεια!

Είσαι τυχερή που μπόρεσες κ θήλασες τόσο καιρό, εγώ πρέπει να επιστρέψω στην δουλειά κ πιστεύω πως δεν θα μπορέσω για πολύ αν και θέλω πολύ!!έχεις κ εμπειρία οπότε τώρα θα σου είναι πιο εύκολο λογικά αν κ λένε πως κάθε παιδί είναι διαφορετικό.

άρα το ντοπλερ είναι ένας απλός υπέρηχος, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

Ναι στο νοσοκομείο,τώρα μου είπε να κάνω την καμπύλη την άλλη εβδομάδα που θα είμαι στην 27η κ αμέσως μετά 2/8 πάω για υπέρηχο.Τελικά το trilogy το καρότσι πήρατε?με γεια σας!!!καλές βόλτες!!!

Εμενα μου ειπε μια φορα το μηνα υπέρηχο αλλα τωρα κανόνισα να παω σε 3 εβδομάδες γτ δεν αντεχω!!! Καμπύλη και εμενα μου ειχε πει 25η με 27η νομίζω... Τελικα πηραμε το καροτσι που άρεσε στον αντρα μου!!! Το mutsy evo farmer! Ευχαριστουμεεεε!!! Τωρα εμεινε μονο η κουνια με το στρώμα , λιγα ρουχαλακια ακομα και ειδη περιποίησης απο φαρμακείο!  

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ασία είπε:

τέλειος είναι!!παλικάρι!!!!:D

Έχει εμφανίσει καμία ραγάδες από τώρα? εκτός από τη μάντη που μας το είπε πριν λίγες μέρες??

τα κορίτσια που ήδη μπήκαν στον έβδομο μήνα έχουν παρατηρήσει δυσκολίες σε σχέση με το δεύτερο τρίμηνο που ήταν πιο εύκολο από συμπτώματα?

Ραγαδες καθολου. Ειμαι στις 29 και κατι, και αισαθανομαι τελεια σε γενικοτερη κατασταση αν και ο αιματοκριτης μου ειναι χαμηλα και δεν παιρνω εξτρα σιδηρο ακομα...

 

  • Μου αρέσει 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia05 είπε:

Είδα χθες τα ριλαξ στο συγκεκριμένο κατάστημα και μου άρεσαν πολύ!! :)

Ναι εχει πολυ ωραια!!! Εγω δεν το ηξερα αυτο το μαγαζι τι διαβασα απο τις μανουλες Σεπτεμβρίου! 

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε? Εμεις σημερα ειχαμε υπερηχο μετα τη β επιπέδου και η μπεμπα μεγαλωσε πολυυυυυυ!!!  873γρ η γλυκια μ και κουνιοταν συνέχεια!! Ο γιατρος μας ειπε πως εχει παρει θεση, αλλα ακομα μπορεί να αλλάζει οποτε κραταμε μικρό καλαθι!! 

Μονο εγω βλέπω δεν εχω ψωνισει τιποτα ακομα! Αχχαχαχαχαχαχα Μου φαίνεται τοσο μακρινο ολο αυτο!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τι κανετε? Εμεις σημερα ειχαμε υπερηχο μετα τη β επιπέδου και η μπεμπα μεγαλωσε πολυυυυυυ!!!  873γρ η γλυκια μ και κουνιοταν συνέχεια!! Ο γιατρος μας ειπε πως εχει παρει θεση, αλλα ακομα μπορεί να αλλάζει οποτε κραταμε μικρό καλαθι!! 

Μονο εγω βλέπω δεν εχω ψωνισει τιποτα ακομα! Αχχαχαχαχαχαχα Μου φαίνεται τοσο μακρινο ολο αυτο!!! 

Μπράβο για τη μπουμπού! Μεγαλώνουν γρήγορα τώρα πια!!

Όσο για τα ψώνια, οπότε νιώσεις εσύ ότι έφτασε η ώρα, τότε να το κάνεις! :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...