Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημερα κοριτσια . Μαρακι καλη επιτυχια !

Στενοχωρηθηκα παρα πολυ με τα νεα , κατασταση απελπιστικη και τραγικη . ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει .Κριμα  Να καιγονται ανθρωποι και παιδια γτ ? επειδη καποιοι ανεγκεφαλοι βαζουν φωτιες ???????? Αισχος. Ελπιζω κοριτσια να μενετε μακρια απο αυτες τις περιοχες.

Χθες εκανα κολποσκοπηση και τεστ Παπ , τελικα μπορει κ να μην παω για καισαρικη αλλα φυσιολογικα γτ ο τραχηλος ειχε καλη εικονα. περιμενουμε κ τα αποτελεσματα απο το τεστ ΠΑΠ κ βλεπουμε . αν κ εχω εναν φοβο για φυσιολ. τοκετο γτ στο νοσοκομειο δεν σ κανουν επισκληριδιο .. αλλα βλεποντας κ κανοντας ..οπως ολες !!

Σημερα επιτελους θα δω το μωρο !!! 

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια . Μαρακι καλη επιτυχια !

Στενοχωρηθηκα παρα πολυ με τα νεα , κατασταση απελπιστικη και τραγικη . ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει .Κριμα  Να καιγονται ανθρωποι και παιδια γτ ? επειδη καποιοι ανεγκεφαλοι βαζουν φωτιες ???????? Αισχος. Ελπιζω κοριτσια να μενετε μακρια απο αυτες τις περιοχες.

Χθες εκανα κολποσκοπηση και τεστ Παπ , τελικα μπορει κ να μην παω για καισαρικη αλλα φυσιολογικα γτ ο τραχηλος ειχε καλη εικονα. περιμενουμε κ τα αποτελεσματα απο το τεστ ΠΑΠ κ βλεπουμε . αν κ εχω εναν φοβο για φυσιολ. τοκετο γτ στο νοσοκομειο δεν σ κανουν επισκληριδιο .. αλλα βλεποντας κ κανοντας ..οπως ολες !!

Σημερα επιτελους θα δω το μωρο !!! 

 

Καλημερα... Δυστυχώς η κατάσταση με τις φωτιες ειναι απελπιστική... 

Περιμένουμε τα νεα σου απ το μωρακι σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημερα... Δυστυχώς η κατάσταση με τις φωτιες ειναι απελπιστική... 

Περιμένουμε τα νεα σου απ το μωρακι σου!!!!

Κοριτσάκι μου ξεκουράσου καί όλα θά πάνε καλά... τό φάγαμε τον γάιδαρο ή ουρά έμεινε!!!!

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια . Μαρακι καλη επιτυχια !

Στενοχωρηθηκα παρα πολυ με τα νεα , κατασταση απελπιστικη και τραγικη . ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει .Κριμα  Να καιγονται ανθρωποι και παιδια γτ ? επειδη καποιοι ανεγκεφαλοι βαζουν φωτιες ???????? Αισχος. Ελπιζω κοριτσια να μενετε μακρια απο αυτες τις περιοχες.

Χθες εκανα κολποσκοπηση και τεστ Παπ , τελικα μπορει κ να μην παω για καισαρικη αλλα φυσιολογικα γτ ο τραχηλος ειχε καλη εικονα. περιμενουμε κ τα αποτελεσματα απο το τεστ ΠΑΠ κ βλεπουμε . αν κ εχω εναν φοβο για φυσιολ. τοκετο γτ στο νοσοκομειο δεν σ κανουν επισκληριδιο .. αλλα βλεποντας κ κανοντας ..οπως ολες !!

Σημερα επιτελους θα δω το μωρο !!! 

 

Περιμένουμε νέα σου και πόσο έχει πάει τό μωράκι σού σέ βάρος !!!!

10 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα, πως ειστε;

Εγω στο μικροβιολογικο για την καμπύλη σακχάρου και βλέπω ειδήσεις. Τραγικη η κατάσταση

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα...

Πολυ κουραστικη η σημερινή μέρα αλλά αξιζε τον κοπο

Βεβαια η καμπυλη δεν βγηκε πολυ καλή κι ελπίζω να μην με βαλουν σε διατροφή

Νηστείας: 93

60': 184

120' 112

Περιμένω κραξιμο αλλά δεν με νοιάζει. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρα εφτασε 1142γρ, αμνιακο υγρο, τράχηλος και όλα τα υπόλοιπα μια χαρα

  • Μου αρέσει 5

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Όλα καλά με το μωρό ,1315 γρ .μας φανηκε λιγο περισσοτερο αλλα πιστευω οτι εχει κ αποκλιση ο υπερηχος..το μωρο ειναι με το κεφαλι προς τα κατω.

Γενικά Όλα,θα κάνω τρανσαμινασες εξεταση να δουμε για  την φαγουρα. Κ μου ειπε οτι απο δω κ περα μπορει να εχω συσπασεις κ θα βαρυνω.

On 23/7/2018 at 3:45 ΜΜ, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου τί κάνετε?? εγώ 31 Ιουλίου έχω ντομπλερ καί περιμένω πως και πως νά έρθει η μέρα.... από ψώνια ελάχιστα έχω κάνει κάτι φορμακια τής μπέμπας ... καρότσι είδα  τρία σέ ένα  300 ευρώ κάπου εκεί θά καταλήξω... νοσοκομείο νυχτικά θά πάρω μόνο λέω αλλά τό θετικό είναι ότι τό νοσοκομείο πού θά γεννήσω είναι δίπλα στο σπίτι μου οπότε ότι χρειαστώ θά μου τό φέρουν... κούνια θα μου δώσει η κουνιάδα μου μαζί με συρταριερα ολοκαίνουργια ο μικρός της δεν έχει κοιμηθεί ούτε ένα βράδυ εκεί γιατί όλο μαζί τής στο κρεβάτι είναι..

Κ εγω δεν έχω πάρει πολλά πράγματα Ακόμα. Σχεδόν όλα θα μου τα δώσουν.  Ρουχαλακια θα παρω  μονο . να σε ρωτησω ντομπλερ σε ποια ενδ θα κανειςς; εμενα μου εκλεισαν 32η.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 μια χαρά το μωράκι σου ! Πάντως και εδώ στο νοσοκομείο δεν κάνουν επισκληρίδειο, αλλά μπορείς να κανονίσεις με δικό σου αναισθησιολόγο από νωρίτερα και να έρθει την ημέρα εκείνη . Το δέχονται από το νοσοκομείο , αλλά τον πληρώνεις έξτρα 300 ευρώ .

@Μαρία1430 ο μπεμπουλης μεγαλώνει . Και με το ζάχαρο λίγο τη διατροφή θα προσέξεις και μια χαρά . Εμένα τα γλυκά μου τα είχε κόψει από την αρχή 1-2 το μήνα μόνο .

Τι τραγικό βρε κορίτσια και αυτό το πράγμα με τις φωτιές ! Ελπίζω να μην είχατε κανένα εκεί .

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , eamo είπε:

@ada32 μια χαρά το μωράκι σου ! Πάντως και εδώ στο νοσοκομείο δεν κάνουν επισκληρίδειο, αλλά μπορείς να κανονίσεις με δικό σου αναισθησιολόγο από νωρίτερα και να έρθει την ημέρα εκείνη . Το δέχονται από το νοσοκομείο , αλλά τον πληρώνεις έξτρα 300 ευρώ .

@Μαρία1430 ο μπεμπουλης μεγαλώνει . Και με το ζάχαρο λίγο τη διατροφή θα προσέξεις και μια χαρά . Εμένα τα γλυκά μου τα είχε κόψει από την αρχή 1-2 το μήνα μόνο .

Τι τραγικό βρε κορίτσια και αυτό το πράγμα με τις φωτιές ! Ελπίζω να μην είχατε κανένα εκεί .

Ευχαριστώ για την ενημερωση! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Όλα καλά με το μωρό ,1315 γρ .μας φανηκε λιγο περισσοτερο αλλα πιστευω οτι εχει κ αποκλιση ο υπερηχος..το μωρο ειναι με το κεφαλι προς τα κατω.

Γενικά Όλα,θα κάνω τρανσαμινασες εξεταση να δουμε για  την φαγουρα. Κ μου ειπε οτι απο δω κ περα μπορει να εχω συσπασεις κ θα βαρυνω.

Κ εγω δεν έχω πάρει πολλά πράγματα Ακόμα. Σχεδόν όλα θα μου τα δώσουν.  Ρουχαλακια θα παρω  μονο . να σε ρωτησω ντομπλερ σε ποια ενδ θα κανειςς; εμενα μου εκλεισαν 32η.

Μία χαρά καλά θά κάνεις νά σού δώσουν ότι μπορούμε νά τό αποφύγουμε.... πολύ καλά είναι τό μωράκι σου σέ βάρος..!!! 29+6 θα είμαι στο ντομπλερ..!!

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κι απο εμένα...

Πολυ κουραστικη η σημερινή μέρα αλλά αξιζε τον κοπο

Βεβαια η καμπυλη δεν βγηκε πολυ καλή κι ελπίζω να μην με βαλουν σε διατροφή

Νηστείας: 93

60': 184

120' 112

Περιμένω κραξιμο αλλά δεν με νοιάζει. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρα εφτασε 1142γρ, αμνιακο υγρο, τράχηλος και όλα τα υπόλοιπα μια χαρα

Εγώ νομίζω ότι είναι καλή κοριτσάκι μου η καμπύλη σου.. βέβαια ότι πει ο γιατρός... αντράκλας ο μπέμπης σού!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, eamo είπε:

@ada32 μια χαρά το μωράκι σου ! Πάντως και εδώ στο νοσοκομείο δεν κάνουν επισκληρίδειο, αλλά μπορείς να κανονίσεις με δικό σου αναισθησιολόγο από νωρίτερα και να έρθει την ημέρα εκείνη . Το δέχονται από το νοσοκομείο , αλλά τον πληρώνεις έξτρα 300 ευρώ .

@Μαρία1430 ο μπεμπουλης μεγαλώνει . Και με το ζάχαρο λίγο τη διατροφή θα προσέξεις και μια χαρά . Εμένα τα γλυκά μου τα είχε κόψει από την αρχή 1-2 το μήνα μόνο .

Τι τραγικό βρε κορίτσια και αυτό το πράγμα με τις φωτιές ! Ελπίζω να μην είχατε κανένα εκεί .

Καλημερα!

Να πω την αληθεια μου δεν εχω προσεξει καθολου εδω και εναμιση μηνα. Οποτε ηθελα οτιδηποτε το ετρωγα. Απο γλυκα δεν τρωω αλλα τα παγωτα τα τιμω δεοντως.

Για να δουμε τι θα μου πουν σημερα

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! που χαθηκατε παλι ? στις παραλιες ειστε και εγω δουλευω??? 

@μαρθα περιμενουμε απο σενα νεακια για το ντομπλερ! 

@μαρια1430 εγω απο οτι καταλαβα δεν παιζει ρολο το τι τρως, γτ εγω πιστευα οτι θα μου βγει παθολογικη η καμπυλη λογω οτι καθε μερα τρωω υδατανθρακες τυπου κρυο σαντουιτς , κρουασαν και κρουασανακια,μπισκοτα κ σοκολατα..βεβαια τα κρουασαν , ψωμια κ μπισκοτα αναγκαστικα γτ αλλιως κανω εμετο αλλα τις σοκολατες βλεπω οτι μου τα ζηταει ο οργανισμος γτ πρεπει να μου πεφτει το σαγχαρο τελικα.. οποτε μπορει εσυ λιγο με την διατροφη να το ισσοροπησεις γτ η 3 μετρηση σου ειναι πολυ καλη.

κοριτσια μου εγω τελικα υποφερω απο φαγουρα στα ποδια κ ειδικα την νυχτα ... αφηστε που ξυπναω καθε βραδυ στις 5 το πρωι.. κ εχω 2 μερες που οταν αλλαζω πλευρα η σκυβω νιωθω κατι σαν πονο στην λεκανη . το νιωθετε εσεις? γενικα απο πονακια τι νιωθετε? βαρυνατε καθολου ? μου ο γιατρος οτι απο δω  κ περα θα νιωθω διαφορα.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! που χαθηκατε παλι ? στις παραλιες ειστε και εγω δουλευω??? 

@μαρθα περιμενουμε απο σενα νεακια για το ντομπλερ! 

@μαρια1430 εγω απο οτι καταλαβα δεν παιζει ρολο το τι τρως, γτ εγω πιστευα οτι θα μου βγει παθολογικη η καμπυλη λογω οτι καθε μερα τρωω υδατανθρακες τυπου κρυο σαντουιτς , κρουασαν και κρουασανακια,μπισκοτα κ σοκολατα..βεβαια τα κρουασαν , ψωμια κ μπισκοτα αναγκαστικα γτ αλλιως κανω εμετο αλλα τις σοκολατες βλεπω οτι μου τα ζηταει ο οργανισμος γτ πρεπει να μου πεφτει το σαγχαρο τελικα.. οποτε μπορει εσυ λιγο με την διατροφη να το ισσοροπησεις γτ η 3 μετρηση σου ειναι πολυ καλη.

κοριτσια μου εγω τελικα υποφερω απο φαγουρα στα ποδια κ ειδικα την νυχτα ... αφηστε που ξυπναω καθε βραδυ στις 5 το πρωι.. κ εχω 2 μερες που οταν αλλαζω πλευρα η σκυβω νιωθω κατι σαν πονο στην λεκανη . το νιωθετε εσεις? γενικα απο πονακια τι νιωθετε? βαρυνατε καθολου ? μου ο γιατρος οτι απο δω  κ περα θα νιωθω διαφορα.

κ γω κορίτσι μου το ίδιο.. πλευρα κ λεκάνη πολύ πόνος.. αφήστε.. αν ξυπνήσω μετά δυσκολεύουν όλα.. 

ποια κοπέλα εδω μέσα είναι απο Θεσσαλονίκη?? κορίτσια θεσ/νικη υπάρχει h&m με ρούχα εγκυμοσύνης θηλασμού κτλ? ψάχνω καμια νυχτικια κ κανενα φανελακι θηλασμου.. κ κανενα σουτιεν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

κ γω κορίτσι μου το ίδιο.. πλευρα κ λεκάνη πολύ πόνος.. αφήστε.. αν ξυπνήσω μετά δυσκολεύουν όλα.. 

ποια κοπέλα εδω μέσα είναι απο Θεσσαλονίκη?? κορίτσια θεσ/νικη υπάρχει h&m με ρούχα εγκυμοσύνης θηλασμού κτλ? ψάχνω καμια νυχτικια κ κανενα φανελακι θηλασμου.. κ κανενα σουτιεν. 

εγω ειμαι απο Θεσ/νικη. ολα εχουν ρουχα θηλασμου κ εγκυμοσυνης. σουτιεν κ εγω απο κει πηρα ,ειδα οτι ειχε κ φανελακια κ ρουχα. δεν ξερω για νυχτικια..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

εγω ειμαι απο Θεσ/νικη. ολα εχουν ρουχα θηλασμου κ εγκυμοσυνης. σουτιεν κ εγω απο κει πηρα ,ειδα οτι ειχε κ φανελακια κ ρουχα. δεν ξερω για νυχτικια..

επειδή δεν είμαι απο κει, εννοείς αυτο στην τσιμισκή? μια φορα που μπήκα δεν είχα δει.. ωραία.. λέω να ρθω το αλλο σκ να κάνω τα ψώνια μου γιατι εδω δεν εχουμε κ πολλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , irinikavala είπε:

επειδή δεν είμαι απο κει, εννοείς αυτο στην τσιμισκή? μια φορα που μπήκα δεν είχα δει.. ωραία.. λέω να ρθω το αλλο σκ να κάνω τα ψώνια μου γιατι εδω δεν εχουμε κ πολλα

ναι στην τσιμισκη 22 λεω , εγω απο κει πηρα κ για μενα κ για το μωρο  ρουχαλακια και φορμακια . μπορει κ σημερα να παω μια βολτα .. επισης λενε οτι και τα ousho εχουν νυχτικες θηλασμου. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...