Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Ο γιατρός μου είπε για 2ωρη κ η μαία μου έγραψε την μικρή.η μαία συνεννοηθηκε με τον μικροβιολόγο κ πήγα κ μου έκανε την μικρή. κι εγώ νόμιζα πως θα μου έκανε την μεγάλη, αλλά μου εξήγησε πως θα κάνουμε την μεγάλη μόνο αν η μικρή δείξει πρόβλημα η έστω βγει οριακή.Μου είπε όμως πως δεν θα βγει προβληματική επειδή δεν έχω προδιάθεση. 

τι τιμές είχες εσύ?Μήπως είχες προδιάθεση κ έκανες κ την μικρή κ αργότερα κ την δίωρη?

Κακώς παίρνουν τετοιες πρωτοβουλίες για μενα... και νομιζω πως ειναι λιγο χαζό να σε υποβάλουν ξανα σε αυτη τη δοκιμασία αν έβγαινε παθολογική τιμη... τελος παντως αρμόδιος ειναι ο γιατρος σου... Καλύτερα να ρωτήσεις και εκείνον και οχι τη μαία....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μακαρι να μην ξανα δω αιμα... 

Δεν εχει να κανει αν εισαι λεπτη η οχι... νομιζω οτι μια καμπυλη μπορει να ειναι παθολογική τη 2η ωρα ανεξάρτητα απο τη 1η ωρα...

τι να πω,δεν ξέρω, από βδομάδα θα δείξω τις εξετάσεις στον γυναικολόγο αλλά η μαία κ ο μικροβιολόγος μου είπαν πως δεν χρειάζεται να κάνω την δίωρη καθόλου.λογικά κ ο γυναικολόγος που έβλεπε κάθε μήνα το σάκχαρο μου που ήταν χαμηλό κ όλο μου έλεγε φάε κ κανένα γλυκάκι δεν κάνει κακό(καλά κ σε άλλα που έβλεπε χαμηλά όλο μου σχολίαζε πως δεν τρώω καθόλου αν κι εγώ έτρωγα πολύ σε σχέση με πριν κ ήδη 10 κιλά) πιστεύω θα μου πει ότι είμαι οκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα ,ναι μονο εκει εχω .μολις εκανα τις εξετασεις . το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα. δεν ξερω μηπως κολλησα μυκητες στα ποδια .. γτ με φαγουριζουν μονο τα δαχτυλα αλλα δν εχω καμια αλλοιωση η ξεφλουδισμα για να το δικαιολογησω.. τι να πω.. χθες εβαλα λαδι καρυδας κ σαν να με ηρεμησε λιγακι. υπομονη κ βλεπουμε .. κ εννοειται βαζω ξυδι !! 

Καλησπερα!! Εγώ το απόγευμα θα πάω στο γιατρό μου.. Στείλε να μου πεις πως βγήκαν οι δικές σου! Βάζεις ξύδι; κάνει τίποτα; είπα κι εγώ να βάλω ή και λεμόνι επίσης, αλλά φοβάμαι μην είναι αλλεργικό και μου γυρίσει τίποτα σε αλλεργικη αντίδραση. Ουφφ.. Δεν ξέρω! Καλά αποτελέσματα να έχεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

τι να πω,δεν ξέρω, από βδομάδα θα δείξω τις εξετάσεις στον γυναικολόγο αλλά η μαία κ ο μικροβιολόγος μου είπαν πως δεν χρειάζεται να κάνω την δίωρη καθόλου.λογικά κ ο γυναικολόγος που έβλεπε κάθε μήνα το σάκχαρο μου που ήταν χαμηλό κ όλο μου έλεγε φάε κ κανένα γλυκάκι δεν κάνει κακό(καλά κ σε άλλα που έβλεπε χαμηλά όλο μου σχολίαζε πως δεν τρώω καθόλου αν κι εγώ έτρωγα πολύ σε σχέση με πριν κ ήδη 10 κιλά) πιστεύω θα μου πει ότι είμαι οκ.

οχι καμια προδιαθεση ισα ισα που κ γλυκοζιωμενη χαμηλη εχω. εμενα ηταν 70 150 κ δευτερη ανεβηκε 180.... κ μου εκοψε τα γλυκα κ την ζαχαρη μονο αυτα μου το ανεβαζαν πολυ. αλλα το μετραω μετα τα γευματα πλεον αμα φαω πχ ζυμαρικα πατατες τρωω μικρες ποσοτητες συνοδευτικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. πήγα στον γιατρό μου σήμερα η μπέμπα είναι 1300 γραμμάρια καί έχει πάρει θέση καί με χτυπάει από κάτω γι'αυτό νιώθω πονάκια καί κρατάω τήν κοιλιά μου όταν περπατάω πολλές φορές...μου είπες έως τήν τρίτη που έχω ντομπλερ νά μήν Πόλυ περπατάω νά δούμε τραχήλο...αχ κορίτσια ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τό νιώθω ότι ή μικρή θέλει να βγει ποιο γρήγορα και σίγουρα δεν θα φτάσω τελευταία ημερομηνία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. πήγα στον γιατρό μου σήμερα η μπέμπα είναι 1300 γραμμάρια καί έχει πάρει θέση καί με χτυπάει από κάτω γι'αυτό νιώθω πονάκια καί κρατάω τήν κοιλιά μου όταν περπατάω πολλές φορές...μου είπες έως τήν τρίτη που έχω ντομπλερ νά μήν Πόλυ περπατάω νά δούμε τραχήλο...αχ κορίτσια ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τό νιώθω ότι ή μικρή θέλει να βγει ποιο γρήγορα και σίγουρα δεν θα φτάσω τελευταία ημερομηνία...

Καλημέρα!τι ωραία, πηγαίνουν όλα καλά!μεγάλωσε η μικρή σου. νιώθεις πόνο προς τον κόλπο χαμηλά ή νιώθεις κλωτσιές χαμηλά?σε ποια εβδομάδα είσαι κ με τον τράχηλο είχες θέμα από πριν κ το λες?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!τι ωραία, πηγαίνουν όλα καλά!μεγάλωσε η μικρή σου. νιώθεις πόνο προς τον κόλπο χαμηλά ή νιώθεις κλωτσιές χαμηλά?σε ποια εβδομάδα είσαι κ με τον τράχηλο είχες θέμα από πριν κ το λες?

Νιώθω ότι με πιέζει από κάτω .. όχι δεν είχα απλά θέλουμε να δούμε πόσο θα αντέξει από την μικρή που πιέζει....αν χρειαστεί θά κάτσω λίγο κρεβάτι..ας πάνε όλα καλά καί δεν με πειράζει..

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Νιώθω ότι με πιέζει από κάτω .. όχι δεν είχα απλά θέλουμε να δούμε πόσο θα αντέξει από την μικρή που πιέζει....αν χρειαστεί θά κάτσω λίγο κρεβάτι..ας πάνε όλα καλά καί δεν με πειράζει..

 

 

την πίεση πως ακριβώς την νιώθεις? επειδή κι εγώ νομίζω πως νιώθω πίεση στον κόλπο, γι αυτό ρωτάω.Όταν πηγαίνω στην τουαλέτα μόνο το νιώθω, σα να έχει τεντωθεί ο κόλπος κ μπορεί να ανοίξει ένα πράγμα... κάπως έτσι νιώθω εγώ. Σου το είπε κ ο γιατρός πως πιέζει το μωρό ή  μόνη σου το λες επειδή νιώθεις έτσι?είπε πως ίσως βγει νωρίτερα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ασία είπε:

την πίεση πως ακριβώς την νιώθεις? επειδή κι εγώ νομίζω πως νιώθω πίεση στον κόλπο, γι αυτό ρωτάω.Όταν πηγαίνω στην τουαλέτα μόνο το νιώθω, σα να έχει τεντωθεί ο κόλπος κ μπορεί να ανοίξει ένα πράγμα... κάπως έτσι νιώθω εγώ. Σου το είπε κ ο γιατρός πως πιέζει το μωρό ή  μόνη σου το λες επειδή νιώθεις έτσι?είπε πως ίσως βγει νωρίτερα? 

Όταν περπατάω με χτυπάει ... ναι μου τό είπε γιατί έχει πάρει θέση με τό κεφάλι κάτω... μπορεί να βγεί νωρίτερα αλλά δεν είναι σίγουρο θά εξαρτηθεί καί πώς είναι ο τράχηλος μπορεί να χρειαστεί νά κάτσω λίγο κρεβάτι ... αλλά και στο διάστημα αυτό η μπέμπα να ξανά γυρίσει Τούμπα... θα δούμε τήν τρίτη τό ντομπλερ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Όταν περπατάω με χτυπάει ... ναι μου τό είπε γιατί έχει πάρει θέση με τό κεφάλι κάτω... μπορεί να βγεί νωρίτερα αλλά δεν είναι σίγουρο θά εξαρτηθεί καί πώς είναι ο τράχηλος μπορεί να χρειαστεί νά κάτσω λίγο κρεβάτι ... αλλά και στο διάστημα αυτό η μπέμπα να ξανά γυρίσει Τούμπα... θα δούμε τήν τρίτη τό ντομπλερ..

κατάλαβα, εύχομαι να πάνε όλα καλά την Τρίτη κ να μην υπάρχει κανένα θέμα με την μπεμπουλα, ο τράχηλος θα είναι μια χαρά!!!Όσο μπορείς ξεκούραστη εσύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

κατάλαβα, εύχομαι να πάνε όλα καλά την Τρίτη κ να μην υπάρχει κανένα θέμα με την μπεμπουλα, ο τράχηλος θα είναι μια χαρά!!!Όσο μπορείς ξεκούραστη εσύ.

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... και σέ σένα ένα γερό μωράκι εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Όταν περπατάω με χτυπάει ... ναι μου τό είπε γιατί έχει πάρει θέση με τό κεφάλι κάτω... μπορεί να βγεί νωρίτερα αλλά δεν είναι σίγουρο θά εξαρτηθεί καί πώς είναι ο τράχηλος μπορεί να χρειαστεί νά κάτσω λίγο κρεβάτι ... αλλά και στο διάστημα αυτό η μπέμπα να ξανά γυρίσει Τούμπα... θα δούμε τήν τρίτη τό ντομπλερ..

Καλησπέρα Μαρθουλα! Σε ποια εβδομαδα εισαι;;; ο τράχηλος στο β επιπέδου ποσο ηταν... και εγω νιώθω κάποιες φορες μια πίεση ειδικά την ωρα που κανω μπάνιο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη μου καλησπέρα δεν είμαι τώρα σπίτι για να σού πω πόσο ήταν άλλα από τί θυμάμαι ήταν όλα καλά.. είμαι 29+3

Εσύ πώς είσαι τώρα???

 

Κορίτσια έχω μία περιέργεια πώς από το ντομπλερ θα δεί τόν τραχήλο?? λέτε νά μου κάνει κολπικό υπέρηχο???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

@Μάντη μου καλησπέρα δεν είμαι τώρα σπίτι για να σού πω πόσο ήταν άλλα από τί θυμάμαι ήταν όλα καλά.. είμαι 29+3

Εσύ πώς είσαι τώρα???

 

Κορίτσια έχω μία περιέργεια πώς από το ντομπλερ θα δεί τόν τραχήλο?? λέτε νά μου κάνει κολπικό υπέρηχο???

Εγω ξαπλα κοριτσι μου... Και με βλεπω σιγουρα για αλλη μια εβδομαδα ξαπλα... 7 του μηνα εχω απλο υπέρηχο ελπιζω να ανέβηκε ο πλακούντας αν και δεν νομιζω... 

Το τραχήλο τον μετράνε και απο κοιλιά οπως στην αυχενική και στο β επιπέδου... Αλλα αν δεν ειναι  ο γιατρος το μετραει και απο κατω...  Εμενα στην αυχενική τον βγάλανε 4.1 στο β επιπέδου 4... Αλλα ανησυχώ λιγο μηπως και μίκρυνε απο τη πιεση που νιώθω...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω ξαπλα κοριτσι μου... Και με βλεπω σιγουρα για αλλη μια εβδομαδα ξαπλα... 7 του μηνα εχω απλο υπέρηχο ελπιζω να ανέβηκε ο πλακούντας αν και δεν νομιζω... 

Το τραχήλο τον μετράνε και απο κοιλιά οπως στην αυχενική και στο β επιπέδου... Αλλα αν δεν ειναι  ο γιατρος το μετραει και απο κατω...  Εμενα στην αυχενική τον βγάλανε 4.1 στο β επιπέδου 4... Αλλα ανησυχώ λιγο μηπως και μίκρυνε απο τη πιεση που νιώθω...

Και να μικρυνε λίγο δεν πειράζει, έχεις περιθώρια! 4 είναι πάρα πολύ καλά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...