Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

ναι στην τσιμισκη 22 λεω , εγω απο κει πηρα κ για μενα κ για το μωρο  ρουχαλακια και φορμακια . μπορει κ σημερα να παω μια βολτα .. επισης λενε οτι και τα ousho εχουν νυχτικες θηλασμου. 

ευχαριστώ κοπέλα μου πολυ. να είσαι καλα.. ααα έχει κ ρουχαλάκια για το μωρο?? αχ τέλεια.. δε το ήξερα.. ευχαριστώ πάρα πολύ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

ευχαριστώ κοπέλα μου πολυ. να είσαι καλα.. ααα έχει κ ρουχαλάκια για το μωρο?? αχ τέλεια.. δε το ήξερα.. ευχαριστώ πάρα πολύ..

ναι πηγαινε στο παιδικο τμημα!

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσια! που χαθηκατε παλι ? στις παραλιες ειστε και εγω δουλευω??? 

@μαρθα περιμενουμε απο σενα νεακια για το ντομπλερ! 

@μαρια1430 εγω απο οτι καταλαβα δεν παιζει ρολο το τι τρως, γτ εγω πιστευα οτι θα μου βγει παθολογικη η καμπυλη λογω οτι καθε μερα τρωω υδατανθρακες τυπου κρυο σαντουιτς , κρουασαν και κρουασανακια,μπισκοτα κ σοκολατα..βεβαια τα κρουασαν , ψωμια κ μπισκοτα αναγκαστικα γτ αλλιως κανω εμετο αλλα τις σοκολατες βλεπω οτι μου τα ζηταει ο οργανισμος γτ πρεπει να μου πεφτει το σαγχαρο τελικα.. οποτε μπορει εσυ λιγο με την διατροφη να το ισσοροπησεις γτ η 3 μετρηση σου ειναι πολυ καλη.

κοριτσια μου εγω τελικα υποφερω απο φαγουρα στα ποδια κ ειδικα την νυχτα ... αφηστε που ξυπναω καθε βραδυ στις 5 το πρωι.. κ εχω 2 μερες που οταν αλλαζω πλευρα η σκυβω νιωθω κατι σαν πονο στην λεκανη . το νιωθετε εσεις? γενικα απο πονακια τι νιωθετε? βαρυνατε καθολου ? μου ο γιατρος οτι απο δω  κ περα θα νιωθω διαφορα.

Καλημερα!!! Στις πατουσες εχεις φαγουρα;;; ποτε θα πας για αιματολογικές;;;; εγω γενικα εχω πονακια απο την αρχη αλλα δεν ξερω ισως εμενα ειναι απο το πλακούντα... ειδικά οταν ειμαι ξαπλωμενη και παω να αλλαξω πλευρο νιώθω τραβήγματα... και πονω χαμηλα στη μεση νιωθω οταν ειμαι πολυ ωρα όρθια μολις ξαπλωσω μετα απο 2 με 3 λεπτα μου περνάει... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... εχω νεοτερα για το σακχαρο μου

Η μαια με αγχωσε λιγακι και με εστειλε σε ενδοκρινολογο.

Επειδη ομως δεν εχουμε εδω ενδοκρινολογο μιλησα τηλεφωνικα με καποιον που μου συστησε η μαια.

Και μου ειπε... Κοψε τα δημητριακα, πολλα μικρα γευματα, πολυ νερο, αποφυγε τα τηγανητα και επαναληψη της καμπυλης τελος Αυγουστου που θα παω για το doppler.

Μικρο το κακο εχω να πω προς το παρον

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Λοιπον.... εχω νεοτερα για το σακχαρο μου

Η μαια με αγχωσε λιγακι και με εστειλε σε ενδοκρινολογο.

Επειδη ομως δεν εχουμε εδω ενδοκρινολογο μιλησα τηλεφωνικα με καποιον που μου συστησε η μαια.

Και μου ειπε... Κοψε τα δημητριακα, πολλα μικρα γευματα, πολυ νερο, αποφυγε τα τηγανητα και επαναληψη της καμπυλης τελος Αυγουστου που θα παω για το doppler.

Μικρο το κακο εχω να πω προς το παρον

Μια χαρα! Οπως λες μικρο το κακο! Έκλεισες ντομπλερ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καί εγω πλέων όταν ξαπλώνω δύσκολο νά γυρίσω πλευρό και όταν σηκώνομαι με πιάνει ψηλά το πόδι που χτυπάει η μέση για λίγο στα βήματα μου... άσε που δεν μπορώ πλέων νά σκύβω καλά νά πιάσω κάτι....αχ  τι τραβάμε όι μάνες!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Οχι ακομα. Πρώτα πρέπει να δω τα αερπορικα και μετα. Εσύ έκλεισες;

Εκλεισα για σιγουρια γτ σκέφτομαι να το κανω εδω στο νησι... και ο γιατρος που το κανει έρχεται 2 μερες μονο... οποτε εκλεισα για 21 και βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 

κοριτσια μου εγω τελικα υποφερω απο φαγουρα στα ποδια κ ειδικα την νυχτα ... αφηστε που ξυπναω καθε βραδυ στις 5 το πρωι.. κ εχω 2 μερες που οταν αλλαζω πλευρα η σκυβω νιωθω κατι σαν πονο στην λεκανη . το νιωθετε εσεις? γενικα απο πονακια τι νιωθετε? βαρυνατε καθολου ? μου ο γιατρος οτι απο δω  κ περα θα νιωθω διαφορα.

Γειά σου ada, με το καλό εύχομαι το μωράκι σου.!! Εγώ είμαι από τις μανούλες Νοεμβρίου. Είδα γράφεις για φαγούρα.. Ταλαιπωρούμαι κι εγώ από φαγουρα ιδιαίτερα σε χέρια και πόδια αλλά και στο σώμα λιγότερο και ιδιαίτερα την νύχτα. Έχεις καιρό αυτή την ενόχληση; έχεις βρει κάποια άκρη στο τι μπορεί να ευθύνεται; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Γειά σου ada, με το καλό εύχομαι το μωράκι σου.!! Εγώ είμαι από τις μανούλες Νοεμβρίου. Είδα γράφεις για φαγούρα.. Ταλαιπωρούμαι κι εγώ από φαγουρα ιδιαίτερα σε χέρια και πόδια αλλά και στο σώμα λιγότερο και ιδιαίτερα την νύχτα. Έχεις καιρό αυτή την ενόχληση; έχεις βρει κάποια άκρη στο τι μπορεί να ευθύνεται; 

Καλημερα ! εχω 2 εβδομαδες που εχω αυτη την φαγουρα στα ποδια ..θα κανω αυριο εξετασεις αιματος για τρανσαμινασες για το συκωτι κ αναλογως τα αποτελεσματα ,θα δουμε τι θα κανουμε για φαρμ. αγωγη. το μονο που με ανακουφιζει ειναι να βαζω παγακια στα ποδια , πλυσιμο με κρυο νερο και οτιδηποτε κρυο . κ λιγο ξυσιμο!!!! 

επισης μου ειπε ο γιατρος να βαζω ενυδατικη κρεμα γτ μπροει να εχω φαγουρα επειδη ανοιγει το δερμα απο το πρηξιμο.εβαζα αλλα δεν ειδα διαφορα να σου πω.κανω υπομονη κ ευελπιστω να περασει γτ δεν αντεχεται την νυχτα..εσυ εχεις βαλει καμια κρεμα? με το καλο το μωρακι σας!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε?

Μάντη όλα καλά?

Εμείς χθες είδαμε τη μπουμπού και αισίως έφτασε το 1300! Η ανάπτυξή της συμβαδίζει ακριβώς με την ημερομηνία που έχω με βάση την περίοδο! Όλα μια χαρά αλλά εγώ έχω κάποια θεματάκια τώρα που προχωράει η εγκυμοσύνη...

Με έχει πιάσει έντονος πόνος στις κλειδώσεις πίσω από τα γόνατα σαν κράμπα ένα πράμα και είναι λογικά από τη μέση.
Επίσης νιώθω έντονο βάρος χαμηλά (ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει αυτό γιατί πιέζει το κεφάλι της) και πολύ πόνο κάτω κάτω - τόσο που ώρες ώρες δεν μπορώ να περπατήσω!
Ο doc λέει ότι είναι μυικό - είμαι σφιγμένη και πρέπει να χαλαρώσω... Αλλά βρε κορίτσια πως χαλαρώνουν εκεί???? Γενικά πως ελεγχουμε εκεί κάτω τι γίνεται? Το έχει πάθει καμιά σας?

Ο άτιμος εντωμεταξύ έβαλε τόσο άγαρμπα τα δάχτυλά του για να μου δείξει ότι είναι μυικό που τινάχτηκα από την καρέκλα και μετά ο πόνος έγινε ακόμα πιο οξύς σαν να κραμπάρισε κι άλλο! Όλη νύχτα την έβγαλα βογκώντας... ούτε να αλλάξω πλευρό δεν μπορούσα...

 

On 7/24/2018 at 11:21 AM, ada32 said:

Καλημερα κοριτσια . Μαρακι καλη επιτυχια !

Στενοχωρηθηκα παρα πολυ με τα νεα , κατασταση απελπιστικη και τραγικη . ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει .Κριμα  Να καιγονται ανθρωποι και παιδια γτ ? επειδη καποιοι ανεγκεφαλοι βαζουν φωτιες ???????? Αισχος. Ελπιζω κοριτσια να μενετε μακρια απο αυτες τις περιοχες.

Χθες εκανα κολποσκοπηση και τεστ Παπ , τελικα μπορει κ να μην παω για καισαρικη αλλα φυσιολογικα γτ ο τραχηλος ειχε καλη εικονα. περιμενουμε κ τα αποτελεσματα απο το τεστ ΠΑΠ κ βλεπουμε . αν κ εχω εναν φοβο για φυσιολ. τοκετο γτ στο νοσοκομειο δεν σ κανουν επισκληριδιο .. αλλα βλεποντας κ κανοντας ..οπως ολες !!

Σημερα επιτελους θα δω το μωρο !!! 

 

Γιατί έκανες κολποσκόπιση και τεστ παπ? Αυτό θα καθόριζε τον τρόπο γέννας?


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nightwish είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε?

Μάντη όλα καλά?

Εμείς χθες είδαμε τη μπουμπού και αισίως έφτασε το 1300! Η ανάπτυξή της συμβαδίζει ακριβώς με την ημερομηνία που έχω με βάση την περίοδο! Όλα μια χαρά αλλά εγώ έχω κάποια θεματάκια τώρα που προχωράει η εγκυμοσύνη...

Με έχει πιάσει έντονος πόνος στις κλειδώσεις πίσω από τα γόνατα σαν κράμπα ένα πράμα και είναι λογικά από τη μέση.
Επίσης νιώθω έντονο βάρος χαμηλά (ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει αυτό γιατί πιέζει το κεφάλι της) και πολύ πόνο κάτω κάτω - τόσο που ώρες ώρες δεν μπορώ να περπατήσω!
Ο doc λέει ότι είναι μυικό - είμαι σφιγμένη και πρέπει να χαλαρώσω... Αλλά βρε κορίτσια πως χαλαρώνουν εκεί???? Γενικά πως ελεγχουμε εκεί κάτω τι γίνεται? Το έχει πάθει καμιά σας?

Ο άτιμος εντωμεταξύ έβαλε τόσο άγαρμπα τα δάχτυλά του για να μου δείξει ότι είναι μυικό που τινάχτηκα από την καρέκλα και μετά ο πόνος έγινε ακόμα πιο οξύς σαν να κραμπάρισε κι άλλο! Όλη νύχτα την έβγαλα βογκώντας... ούτε να αλλάξω πλευρό δεν μπορούσα...

 

Γιατί έκανες κολποσκόπιση και τεστ παπ? Αυτό θα καθόριζε τον τρόπο γέννας?

Καλημέρα! Δοξα το Θεό ολα καλα λιγα καφε εχω μονο και λιγα πονακια μαλλον μυϊκά....  μαγνήσιο παίρνεις;

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα! Δοξα το Θεό ολα καλα λιγα καφε εχω μονο και λιγα πονακια μαλλον μυϊκά....  μαγνήσιο παίρνεις;

Κορίτσακι μου πολύ χαίρομαι πού όλα πάνε καλά.. άντε λίγο μας έμεινε!!

πρίν από 15 λεπτά , Nightwish είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε?

Μάντη όλα καλά?

Εμείς χθες είδαμε τη μπουμπού και αισίως έφτασε το 1300! Η ανάπτυξή της συμβαδίζει ακριβώς με την ημερομηνία που έχω με βάση την περίοδο! Όλα μια χαρά αλλά εγώ έχω κάποια θεματάκια τώρα που προχωράει η εγκυμοσύνη...

Με έχει πιάσει έντονος πόνος στις κλειδώσεις πίσω από τα γόνατα σαν κράμπα ένα πράμα και είναι λογικά από τη μέση.
Επίσης νιώθω έντονο βάρος χαμηλά (ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει αυτό γιατί πιέζει το κεφάλι της) και πολύ πόνο κάτω κάτω - τόσο που ώρες ώρες δεν μπορώ να περπατήσω!
Ο doc λέει ότι είναι μυικό - είμαι σφιγμένη και πρέπει να χαλαρώσω... Αλλά βρε κορίτσια πως χαλαρώνουν εκεί???? Γενικά πως ελεγχουμε εκεί κάτω τι γίνεται? Το έχει πάθει καμιά σας?

Ο άτιμος εντωμεταξύ έβαλε τόσο άγαρμπα τα δάχτυλά του για να μου δείξει ότι είναι μυικό που τινάχτηκα από την καρέκλα και μετά ο πόνος έγινε ακόμα πιο οξύς σαν να κραμπάρισε κι άλλο! Όλη νύχτα την έβγαλα βογκώντας... ούτε να αλλάξω πλευρό δεν μπορούσα...

 

Γιατί έκανες κολποσκόπιση και τεστ παπ? Αυτό θα καθόριζε τον τρόπο γέννας?

Κοριτσάκι μου δεν είναι τίποτα και εγώ έχω χαμηλά τραβήγματα και ώρες κρατάω τήν κοιλιά μου για νά περπατήσω ... μεγαλώνουν μωρέ τά κουτσουνια μας!!

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα ! εχω 2 εβδομαδες που εχω αυτη την φαγουρα στα ποδια ..θα κανω αυριο εξετασεις αιματος για τρανσαμινασες για το συκωτι κ αναλογως τα αποτελεσματα ,θα δουμε τι θα κανουμε για φαρμ. αγωγη. το μονο που με ανακουφιζει ειναι να βαζω παγακια στα ποδια , πλυσιμο με κρυο νερο και οτιδηποτε κρυο . κ λιγο ξυσιμο!!!! 

επισης μου ειπε ο γιατρος να βαζω ενυδατικη κρεμα γτ μπροει να εχω φαγουρα επειδη ανοιγει το δερμα απο το πρηξιμο.εβαζα αλλα δεν ειδα διαφορα να σου πω.κανω υπομονη κ ευελπιστω να περασει γτ δεν αντεχεται την νυχτα..εσυ εχεις βαλει καμια κρεμα? με το καλο το μωρακι σας!!

Σέ καταλαβαίνω με πιάνε πολλές φορές παλιά πρίν μείνω έγκυος  φαγούρα έντονη ειδικά τό βράδυ σε σημείο να μήν αντέχω με νερό και ξύδι τήν έβγαζα... αλλά δεν τό ψαξα ποτέ περνούσε μόνο του... άντε λίγο μας έμεινε νά πάρουμε αγκαλίτσα τά μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Μάντη said:

Καλημέρα! Δοξα το Θεό ολα καλα λιγα καφε εχω μονο και λιγα πονακια μαλλον μυϊκά....  μαγνήσιο παίρνεις;

όχι δεν μου έχει πει να πάρω

 

Αχ κορίτσια ξέχασα να σας πω... σήμερα το ξημέρωμα είναι η πρώτη φορά που έπιασα την μπουνίτσα της μικρής! Τεντωνότανε μάλλον και το είδα και πρόλαβα να το πιάσω! Απίστευτο συναίσθημα! Ακόμα χαμογελάω όταν το σκέφτομαι!!!

  • Μου αρέσει 4

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

όχι δεν μου έχει πει να πάρω

 

Αχ κορίτσια ξέχασα να σας πω... σήμερα το ξημέρωμα είναι η πρώτη φορά που έπιασα την μπουνίτσα της μικρής! Τεντωνότανε μάλλον και το είδα και πρόλαβα να το πιάσω! Απίστευτο συναίσθημα! Ακόμα χαμογελάω όταν το σκέφτομαι!!!

Μαγνησίο πρέπει να σού δώσει... εγώ πίνω δύο μπουκάλια τήν μέρα....αχ τί όμορφο αυτό που ένιωσες....

εγώ κλοτσιά δεν έχω φάει μόνο γυρνάει σβούρες...!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...