Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα ! εχω 2 εβδομαδες που εχω αυτη την φαγουρα στα ποδια ..θα κανω αυριο εξετασεις αιματος για τρανσαμινασες για το συκωτι κ αναλογως τα αποτελεσματα ,θα δουμε τι θα κανουμε για φαρμ. αγωγη. το μονο που με ανακουφιζει ειναι να βαζω παγακια στα ποδια , πλυσιμο με κρυο νερο και οτιδηποτε κρυο . κ λιγο ξυσιμο!!!! 

επισης μου ειπε ο γιατρος να βαζω ενυδατικη κρεμα γτ μπροει να εχω φαγουρα επειδη ανοιγει το δερμα απο το πρηξιμο.εβαζα αλλα δεν ειδα διαφορα να σου πω.κανω υπομονη κ ευελπιστω να περασει γτ δεν αντεχεται την νυχτα..εσυ εχεις βαλει καμια κρεμα? με το καλο το μωρακι σας!!

Καλή σου μέρα!! Βάζω ενυδατική κι εγώ...στην αρχή της κύησης είχα πάθει νευροδερματιτιδα και χρησιμοποιώ από τότε και υποαλλεργικο αφρόλουτρο. Τώρα που πήγα πάλι δερματολόγο μου είπε ότι είναι πάλι το ίδιο και μου πρόσθεσε ιαματικο νερό και σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο μου και μια κρέμα με κορτιζόνη, την οποία σκέφτομαι να ξεκινήσω αφού κάνω κι εγώ αυτή την εξέταση για το συκώτι που λες. Γιατί αν είναι κάτι  με το συκώτι μου τελικά άδικα θα πάρω κορτιζόνη.. Πάντως έχω κι εγώ απίστευτη φαγουρα ειδικά την νύχτα! Εσύ όταν λες πόδια εννοείς και πατούσες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε?

Μάντη όλα καλά?

Εμείς χθες είδαμε τη μπουμπού και αισίως έφτασε το 1300! Η ανάπτυξή της συμβαδίζει ακριβώς με την ημερομηνία που έχω με βάση την περίοδο! Όλα μια χαρά αλλά εγώ έχω κάποια θεματάκια τώρα που προχωράει η εγκυμοσύνη...

Με έχει πιάσει έντονος πόνος στις κλειδώσεις πίσω από τα γόνατα σαν κράμπα ένα πράμα και είναι λογικά από τη μέση.
Επίσης νιώθω έντονο βάρος χαμηλά (ο γιατρός είπε ότι συμβαίνει αυτό γιατί πιέζει το κεφάλι της) και πολύ πόνο κάτω κάτω - τόσο που ώρες ώρες δεν μπορώ να περπατήσω!
Ο doc λέει ότι είναι μυικό - είμαι σφιγμένη και πρέπει να χαλαρώσω... Αλλά βρε κορίτσια πως χαλαρώνουν εκεί???? Γενικά πως ελεγχουμε εκεί κάτω τι γίνεται? Το έχει πάθει καμιά σας?

Ο άτιμος εντωμεταξύ έβαλε τόσο άγαρμπα τα δάχτυλά του για να μου δείξει ότι είναι μυικό που τινάχτηκα από την καρέκλα και μετά ο πόνος έγινε ακόμα πιο οξύς σαν να κραμπάρισε κι άλλο! Όλη νύχτα την έβγαλα βογκώντας... ούτε να αλλάξω πλευρό δεν μπορούσα...

 

Γιατί έκανες κολποσκόπιση και τεστ παπ? Αυτό θα καθόριζε τον τρόπο γέννας?

τελεια η μπεμπα σου! εκανα κολποσκοπηση γτ εχω τον ιο HPv  κ παλαιοτερα ειχα εμφανισει κονδυλωματα κ αλλοιωσεις στον τραχηλο . αν εχω παλι κονδυλωματα οι αλλοιωσεις , θα παμε για καισαρικη για να μην κολλησει το μωρο  .. απο την κολποσκοπηση φανηκε οτι δεν υπηρχαν πλεον αλλοιωσεις , να δουμε τωρα απο το Τεστ ΠΑΠ . αν ειναι κ αυτο καθαρο θα παω για φυσιολ. τοκετο αν ολα πανε καλα. 

2 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Καλή σου μέρα!! Βάζω ενυδατική κι εγώ...στην αρχή της κύησης είχα πάθει νευροδερματιτιδα και χρησιμοποιώ από τότε και υποαλλεργικο αφρόλουτρο. Τώρα που πήγα πάλι δερματολόγο μου είπε ότι είναι πάλι το ίδιο και μου πρόσθεσε ιαματικο νερό και σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο μου και μια κρέμα με κορτιζόνη, την οποία σκέφτομαι να ξεκινήσω αφού κάνω κι εγώ αυτή την εξέταση για το συκώτι που λες. Γιατί αν είναι κάτι  με το συκώτι μου τελικά άδικα θα πάρω κορτιζόνη.. Πάντως έχω κι εγώ απίστευτη φαγουρα ειδικά την νύχτα! Εσύ όταν λες πόδια εννοείς και πατούσες; 

αρα περιμενουμε τα αποτελεσματα κ μετα βλεπουμε τι θα κανουμε. εγω εχω φαγουρα πανω στα δαχτυλα των ποδιων . κ λιγο στο πλαι απο την πατουσα . οχι στην πατουσα . αλλα το βραδυ με φαγουριζουν απιστευτα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε και εσείς πολλά υγρά?? Εγω το πρωί που σηκώνομαι απο το κρεβατι νιώθω ροή σαν νερό να φεύγει απο κάτω. Όχι μεγάλη ποσότητα αλλά το νιωθω. Και όλη τη διάρκεια της ημερας εχω παχυρευστα υγρά. Χθες που πηγα στον γιατρό το ανεφερα και του ειπα πως φοβάμαι για διαρροή αμνιακού υγρού και μου ειπε είναι φυσιολογικό το υγρό που έχει μέσα ο σακος και να μην ανησυχώ. Εγώ φυσικά  σαν πρωτάρα που ειμαι μια ανησυχία την εχω.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 

αρα περιμενουμε τα αποτελεσματα κ μετα βλεπουμε τι θα κανουμε. εγω εχω φαγουρα πανω στα δαχτυλα των ποδιων . κ λιγο στο πλαι απο την πατουσα . οχι στην πατουσα . αλλα το βραδυ με φαγουριζουν απιστευτα.

Τυχερή είσαι αν έχεις μόνο αυτά τα σημεία! Εμένα είναι εξαπλωμενο... Τι να πω, ας δούμε και τις εξετάσεις! Εύχομαι να μας αφήσει γρήγορα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

@ada32 ελπίζω να πάνε όλα καλά και να κάνεις φυσιολογικό τοκετό!

Μακαρι ! αν κ να σου πω ειχα συνηθησει κ λιγο την ιδεα της καισαρικης! :P 

14 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Τυχερή είσαι αν έχεις μόνο αυτά τα σημεία! Εμένα είναι εξαπλωμενο... Τι να πω, ας δούμε και τις εξετάσεις! Εύχομαι να μας αφήσει γρήγορα!! 

Καλημερα ,ναι μονο εκει εχω .μολις εκανα τις εξετασεις . το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα. δεν ξερω μηπως κολλησα μυκητες στα ποδια .. γτ με φαγουριζουν μονο τα δαχτυλα αλλα δν εχω καμια αλλοιωση η ξεφλουδισμα για να το δικαιολογησω.. τι να πω.. χθες εβαλα λαδι καρυδας κ σαν να με ηρεμησε λιγακι. υπομονη κ βλεπουμε .. κ εννοειται βαζω ξυδι !! 

16 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια έχετε και εσείς πολλά υγρά?? Εγω το πρωί που σηκώνομαι απο το κρεβατι νιώθω ροή σαν νερό να φεύγει απο κάτω. Όχι μεγάλη ποσότητα αλλά το νιωθω. Και όλη τη διάρκεια της ημερας εχω παχυρευστα υγρά. Χθες που πηγα στον γιατρό το ανεφερα και του ειπα πως φοβάμαι για διαρροή αμνιακού υγρού και μου ειπε είναι φυσιολογικό το υγρό που έχει μέσα ο σακος και να μην ανησυχώ. Εγώ φυσικά  σαν πρωτάρα που ειμαι μια ανησυχία την εχω.

καλημερα ! εγω εχω ασπρα υγρα αλλα καμια φορα το μεσημερι οταν σηκωνομαι απο την καρεκλα νιωθω μουσκεμα στην κυριολεξια. βεβαια προχθες που ειδε το αμνιακο υγρο , ειπε ολα καλα ο γιατρος . λογικο  ειναι να εχουμε υγρα πιστευω.

Κοριτσια που ειστε? @Ασία  @zina7777  @Μάντη @eamo @Μαρία1430 κ οι υπολοιπες? 

τι κανετε?

@Alekk τελικα μπορεσα κ μιλησα με ΕΔΟΕΑΠ!!! πηγα να γραψω εξετασεις κ μου εμφανιστηκαν κ οι 2 ασφαλειες ... κ μου ειπε ο υπαλληλος του εδοεαπ , αν θελω να παρω το 6μηνο του οαεδ να μην ενεργοποιησω του εδοεαπ . εμενα μου πεφτει να κανω τα χαρτια 17/12/18 για να βγω στο 6 μηνο αν γεννησω στην ΠΗΤ. ευτυχως απο το ικα εχουμε ασφαλεια εως 28/2/19 οποτε πιστευω να ειμαστε καλυμενες. αυτα !! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ada32 είπε:

Μακαρι ! αν κ να σου πω ειχα συνηθησει κ λιγο την ιδεα της καισαρικης! :P 

Καλημερα ,ναι μονο εκει εχω .μολις εκανα τις εξετασεις . το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα. δεν ξερω μηπως κολλησα μυκητες στα ποδια .. γτ με φαγουριζουν μονο τα δαχτυλα αλλα δν εχω καμια αλλοιωση η ξεφλουδισμα για να το δικαιολογησω.. τι να πω.. χθες εβαλα λαδι καρυδας κ σαν να με ηρεμησε λιγακι. υπομονη κ βλεπουμε .. κ εννοειται βαζω ξυδι !! 

καλημερα ! εγω εχω ασπρα υγρα αλλα καμια φορα το μεσημερι οταν σηκωνομαι απο την καρεκλα νιωθω μουσκεμα στην κυριολεξια. βεβαια προχθες που ειδε το αμνιακο υγρο , ειπε ολα καλα ο γιατρος . λογικο  ειναι να εχουμε υγρα πιστευω.

Κοριτσια που ειστε? @Ασία  @zina7777  @Μάντη @eamo @Μαρία1430 κ οι υπολοιπες? 

τι κανετε?

@Alekk τελικα μπορεσα κ μιλησα με ΕΔΟΕΑΠ!!! πηγα να γραψω εξετασεις κ μου εμφανιστηκαν κ οι 2 ασφαλειες ... κ μου ειπε ο υπαλληλος του εδοεαπ , αν θελω να παρω το 6μηνο του οαεδ να μην ενεργοποιησω του εδοεαπ . εμενα μου πεφτει να κανω τα χαρτια 17/12/18 για να βγω στο 6 μηνο αν γεννησω στην ΠΗΤ. ευτυχως απο το ικα εχουμε ασφαλεια εως 28/2/19 οποτε πιστευω να ειμαστε καλυμενες. αυτα !! 

Καλημέρα!!!! Δοξα το Θεό ειμαι καλύτερα άρχισαν να σταματαν και τα καφε υγρα... βεβαια επειδή φοβαμαι πολυ σκεφτομαι να μεινω στο κρεβάτι μεχρι να κλείσω και τον 7ο βεβαια δεν ξερω αν θα αντεξω εχω βαρεθεί σπίτι...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε, εδώ είμαι κ εγώ, σας διαβάζω κάθε μέρα:) όλες μας όσο περνάει ο καιρός κ βαραίνουμε έχουμε κ πιο έντονα συμπτώματα απ ότι βλέπω.εμένα μόλις χθες το βράδυ @ada32 με έπιασε μια φαγούρα στο ένα πόδι. Όταν πήγα να ξαπλώσω. Δεν ξέρω βέβαια μπορεί να μην με ξαναπιάσει κ να ήταν τυχαίο.

έκανα την καμπύλη σακχάρου κ μου είπε νηστείας 89 και μετά από μια ώρα 113.καλές δεν είναι οι τιμές??????

Ένα παράξενο που έχω προσέξει κ είχα διαβάσει πως κ κάποια άλλη το είχε είναι το εξής: Όταν πηγαίνω τουαλέτα νιώθω ένα περίεργο πράγματα εκεί χαμηλά, σαν να πρηστει ο κόλπος μου, σα να πάει να ανοίξει ένα πράγμα, δεν ξέρω πως να το περιγράψω κ συγνώμης κιόλας κορίτσια αν οι περιγραφές μου είναι άσχημες στο άκουσμα!!είναι νορμάλ αυτό που νιώθω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε, εδώ είμαι κ εγώ, σας διαβάζω κάθε μέρα:) όλες μας όσο περνάει ο καιρός κ βαραίνουμε έχουμε κ πιο έντονα συμπτώματα απ ότι βλέπω.εμένα μόλις χθες το βράδυ @ada32 με έπιασε μια φαγούρα στο ένα πόδι. Όταν πήγα να ξαπλώσω. Δεν ξέρω βέβαια μπορεί να μην με ξαναπιάσει κ να ήταν τυχαίο.

έκανα την καμπύλη σακχάρου κ μου είπε νηστείας 89 και μετά από μια ώρα 113.καλές δεν είναι οι τιμές??????

Ένα παράξενο που έχω προσέξει κ είχα διαβάσει πως κ κάποια άλλη το είχε είναι το εξής: Όταν πηγαίνω τουαλέτα νιώθω ένα περίεργο πράγματα εκεί χαμηλά, σαν να πρηστει ο κόλπος μου, σα να πάει να ανοίξει ένα πράγμα, δεν ξέρω πως να το περιγράψω κ συγνώμης κιόλας κορίτσια αν οι περιγραφές μου είναι άσχημες στο άκουσμα!!είναι νορμάλ αυτό που νιώθω?

Καλησπέρα! Μια χαρά η καμπύλη σου δευτερη ωρα δεν εκανες;;; αυτο το πρήξιμο το εχω και εγω!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα!!!! Δοξα το Θεό ειμαι καλύτερα άρχισαν να σταματαν και τα καφε υγρα... βεβαια επειδή φοβαμαι πολυ σκεφτομαι να μεινω στο κρεβάτι μεχρι να κλείσω και τον 7ο βεβαια δεν ξερω αν θα αντεξω εχω βαρεθεί σπίτι...

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα! αν μπορέσεις να αντεξεις οσο περισσοτερο , τοσο το καλυτερο . βεβαια ρωτα κ τον γιατρο σου . 

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε, εδώ είμαι κ εγώ, σας διαβάζω κάθε μέρα:) όλες μας όσο περνάει ο καιρός κ βαραίνουμε έχουμε κ πιο έντονα συμπτώματα απ ότι βλέπω.εμένα μόλις χθες το βράδυ @ada32 με έπιασε μια φαγούρα στο ένα πόδι. Όταν πήγα να ξαπλώσω. Δεν ξέρω βέβαια μπορεί να μην με ξαναπιάσει κ να ήταν τυχαίο.

έκανα την καμπύλη σακχάρου κ μου είπε νηστείας 89 και μετά από μια ώρα 113.καλές δεν είναι οι τιμές??????

Ένα παράξενο που έχω προσέξει κ είχα διαβάσει πως κ κάποια άλλη το είχε είναι το εξής: Όταν πηγαίνω τουαλέτα νιώθω ένα περίεργο πράγματα εκεί χαμηλά, σαν να πρηστει ο κόλπος μου, σα να πάει να ανοίξει ένα πράγμα, δεν ξέρω πως να το περιγράψω κ συγνώμης κιόλας κορίτσια αν οι περιγραφές μου είναι άσχημες στο άκουσμα!!είναι νορμάλ αυτό που νιώθω?

Μακαρι να μην σε πιασει φαγουρα .. η καμπυλη σαγχαρου ειναι μια χαρα . ναι βλεπω οτι πλεον βγαινουν αλλα συμπτωματα.. υπομονη δεν μας εμεινε πολυ!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μακαρι ! αν κ να σου πω ειχα συνηθησει κ λιγο την ιδεα της καισαρικης! :P 

Καλημερα ,ναι μονο εκει εχω .μολις εκανα τις εξετασεις . το απογευμα θα εχω τα αποτελεσματα. δεν ξερω μηπως κολλησα μυκητες στα ποδια .. γτ με φαγουριζουν μονο τα δαχτυλα αλλα δν εχω καμια αλλοιωση η ξεφλουδισμα για να το δικαιολογησω.. τι να πω.. χθες εβαλα λαδι καρυδας κ σαν να με ηρεμησε λιγακι. υπομονη κ βλεπουμε .. κ εννοειται βαζω ξυδι !! 

καλημερα ! εγω εχω ασπρα υγρα αλλα καμια φορα το μεσημερι οταν σηκωνομαι απο την καρεκλα νιωθω μουσκεμα στην κυριολεξια. βεβαια προχθες που ειδε το αμνιακο υγρο , ειπε ολα καλα ο γιατρος . λογικο  ειναι να εχουμε υγρα πιστευω.

Κοριτσια που ειστε? @Ασία  @zina7777  @Μάντη @eamo @Μαρία1430 κ οι υπολοιπες? 

τι κανετε?

@Alekk τελικα μπορεσα κ μιλησα με ΕΔΟΕΑΠ!!! πηγα να γραψω εξετασεις κ μου εμφανιστηκαν κ οι 2 ασφαλειες ... κ μου ειπε ο υπαλληλος του εδοεαπ , αν θελω να παρω το 6μηνο του οαεδ να μην ενεργοποιησω του εδοεαπ . εμενα μου πεφτει να κανω τα χαρτια 17/12/18 για να βγω στο 6 μηνο αν γεννησω στην ΠΗΤ. ευτυχως απο το ικα εχουμε ασφαλεια εως 28/2/19 οποτε πιστευω να ειμαστε καλυμενες. αυτα !! 

Γεια σου Ada! Να’σαι καλα που με θυμηθηκες, τι καλα, αρα επιβεβαιωνεται αυτο που λεγαμε! Ουφ, μου εφυγε ενα αγχος. Κι εγω υστερα απο ερευνα ειχα καταληξει οτι θα εξαρτηθει απο τη βεβαιωση που θα μας δωσουν τον Δεκεμβρη απο ΕΟΠΥΥ για να παμε οαεδ για το 6μηνο. Αρα ουτε εγω θα το ενεργοποιησω. Τωρα θα παω τον Φλεβαρη στον Εδοεαπ να δω αν μπορω να μπω χωρις να μου το κοψουν στη μεση το εξαμηνο διαφορετικα τα μικρα θα μεινουν χωρις ασφαλιση για λιγους μηνες... Για να δουμε... Σ´ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Μια χαρά η καμπύλη σου δευτερη ωρα δεν εκανες;;; αυτο το πρήξιμο το εχω και εγω!

καλησπέρα μάντη μου κ υπομονή με τα καφέ υγρά!!σύντομα θα εξαφανιστούν εντελώς κ θα κάνεις να τα δεις πολύ καιρό, όταν πια θα κρατάς αγκαλιά τον μικρουλη σου !!

δεύτερη ώρα δεν μου έκανε ο μικροβιολόγος γιατί με είδε λέει λεπτή(αν είναι δυνατόν,10 κιλά έχω πάρει ως τώρα χαχαχα) κ δεν πίστευε ότι έχω θέμα. αν έβγαιναν οι εξετάσεις άσχημες η έστω οριακές τότε μου είπε θα κάναμε και για 120 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

καλησπέρα μάντη μου κ υπομονή με τα καφέ υγρά!!σύντομα θα εξαφανιστούν εντελώς κ θα κάνεις να τα δεις πολύ καιρό, όταν πια θα κρατάς αγκαλιά τον μικρουλη σου !!

δεύτερη ώρα δεν μου έκανε ο μικροβιολόγος γιατί με είδε λέει λεπτή(αν είναι δυνατόν,10 κιλά έχω πάρει ως τώρα χαχαχα) κ δεν πίστευε ότι έχω θέμα. αν έβγαιναν οι εξετάσεις άσχημες η έστω οριακές τότε μου είπε θα κάναμε και για 120 λεπτά.

καλα σου ειπε ο γιατρος για 2 ωρη καμπυλη κ πηρε πρωτοβουλια ο μικροβιολογος να κανει οτι θελει? παντως εμενα η δευτερη ωρα εδειξε οτι αντι να πεφτει ανεβαινει. κ εγω ειμαι αδυνατη.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ασία είπε:

καλησπέρα μάντη μου κ υπομονή με τα καφέ υγρά!!σύντομα θα εξαφανιστούν εντελώς κ θα κάνεις να τα δεις πολύ καιρό, όταν πια θα κρατάς αγκαλιά τον μικρουλη σου !!

δεύτερη ώρα δεν μου έκανε ο μικροβιολόγος γιατί με είδε λέει λεπτή(αν είναι δυνατόν,10 κιλά έχω πάρει ως τώρα χαχαχα) κ δεν πίστευε ότι έχω θέμα. αν έβγαιναν οι εξετάσεις άσχημες η έστω οριακές τότε μου είπε θα κάναμε και για 120 λεπτά.

Μακαρι να μην ξανα δω αιμα... 

Δεν εχει να κανει αν εισαι λεπτη η οχι... νομιζω οτι μια καμπυλη μπορει να ειναι παθολογική τη 2η ωρα ανεξάρτητα απο τη 1η ωρα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε για 2ωρη κ η μαία μου έγραψε την μικρή.η μαία συνεννοηθηκε με τον μικροβιολόγο κ πήγα κ μου έκανε την μικρή. κι εγώ νόμιζα πως θα μου έκανε την μεγάλη, αλλά μου εξήγησε πως θα κάνουμε την μεγάλη μόνο αν η μικρή δείξει πρόβλημα η έστω βγει οριακή.Μου είπε όμως πως δεν θα βγει προβληματική επειδή δεν έχω προδιάθεση. 

τι τιμές είχες εσύ?Μήπως είχες προδιάθεση κ έκανες κ την μικρή κ αργότερα κ την δίωρη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...