Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μόλις σας βρήκα!! Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι, αγοράκι και είμαι 37+1. Κανονικά έχω ΠΗΤ 16/10 αλλά θα μπω με πρόκληση στις 6 Οκτωβρίου λόγω αντιπικτικων. Είχα δύο αποβολές πρώτου τριμήνου και ενώ περιμένω πως πως τον μπεμπακο έχω φοβηθεί πολύ με τον τοκετό, δε με τρομάζει ο πόνος ίσα ίσα φοβάμαι όμως μην πάθω κάτι πάνω στη γέννα. Τα σκέφτεται καμία άλλη η μόνο εγώ έχω τρελαθεί;;Με το καλό όλα τα μωράκια!!!

Καλησπερα και με το καλο το μπεμπακι σου... Να σε ρωτησω, για τις αντιπηκτικες σου εδωσαν οδηγιες τοκετου και λοχειας? ή απλα κανεις μια ενεση την ημερα? επισης ποιες ενεσεις κανεις?

Κι εγω αγχωθηκα μηπως σας χασω απο παρεα με το θεμα που ειχε το site σημερα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Αχ κορίτσια αμα σας πω τ επαθα σημερα!!! Νομιζα θα γενναγα!!! Με επιασε ενας συνεχόμενος πονος περιοδου... Αναγκαστικά να ξαπλωσω για να μου περασει... Πηρα τα ρολόγια μου, χρονομετρησα κιολας.. Ευτυχως ομως ολα καλα! Ουφ! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα τις κόψω 2 μέρες πριν το ραντεβού. Τις κάνω λόγω των αποβολών και ο αιματολογος δε θέλει να τις σταματήσω και θα τις συνεχίσω και 20 μέρες μετά.. Μάλλον φταίνε και οι ορμόνες για όλα αυτά που σκεφτόμαστε!!:)

Μαρια1430 Κάνω innohep 6000χιλιαδων τώρα. Στην αρχή και μέχρι τον έβδομο έκανα πιο μικρή δόση..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ κορίτσια αμα σας πω τ επαθα σημερα!!! Νομιζα θα γενναγα!!! Με επιασε ενας συνεχόμενος πονος περιοδου... Αναγκαστικά να ξαπλωσω για να μου περασει... Πηρα τα ρολόγια μου, χρονομετρησα κιολας.. Ευτυχως ομως ολα καλα! Ουφ! 

κουράστηκες μήπως περισσότερο σήμερα; πωπω όσο πλησιάζει ο καιρός νομίζω θα είμαστε σε έξαλλη κατάσταση!! εμένα που θέλει ο συζυγος να κατέβει Κρήτη για γάμο και να λείψει 4 μέρες;;; έχω φρικάρει! προσπαθώ να τον μεταπεισω! άκουσε χτες τον γυναικολόγο ότι αντέχω 10 μέρες σίγουρα ακόμη και πήρε θάρρος.. αλλά θα νιώθω τρομερή ανασφάλεια...

@Marimarv τελικά χτες έφαγα πουρακια!!! παρτυ ο μικρός! και εξέταση εν τέλη δε μου εκανε οπότε θα χρειαστεί να ξαναφαω!!!! μέτρησα σάκχαρο από περιέργεια μετά το βραδινό γεύμα και ήταν μόλις 103!!!! δεν το πίστευα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , stella92 είπε:

Θα τις κόψω 2 μέρες πριν το ραντεβού. Τις κάνω λόγω των αποβολών και ο αιματολογος δε θέλει να τις σταματήσω και θα τις συνεχίσω και 20 μέρες μετά.. Μάλλον φταίνε και οι ορμόνες για όλα αυτά που σκεφτόμαστε!!:)

Μαρια1430 Κάνω innohep 6000χιλιαδων τώρα. Στην αρχή και μέχρι τον έβδομο έκανα πιο μικρή δόση..

Εγω αυριο θα παω για οδηγιες στην αιματολογο. Απλα εχω προβληματιστει οπως ξαναειπα που θελει να μου τις αλλαξει σε 2 για τον τελευταιο μηνα. επισης στο παρελθον μου ειχε πει οτι θα τις κανω και 2 μηνες μετα. για να δουμε αυριο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

κουράστηκες μήπως περισσότερο σήμερα; πωπω όσο πλησιάζει ο καιρός νομίζω θα είμαστε σε έξαλλη κατάσταση!! εμένα που θέλει ο συζυγος να κατέβει Κρήτη για γάμο και να λείψει 4 μέρες;;; έχω φρικάρει! προσπαθώ να τον μεταπεισω! άκουσε χτες τον γυναικολόγο ότι αντέχω 10 μέρες σίγουρα ακόμη και πήρε θάρρος.. αλλά θα νιώθω τρομερή ανασφάλεια...

@Marimarv τελικά χτες έφαγα πουρακια!!! παρτυ ο μικρός! και εξέταση εν τέλη δε μου εκανε οπότε θα χρειαστεί να ξαναφαω!!!! μέτρησα σάκχαρο από περιέργεια μετά το βραδινό γεύμα και ήταν μόλις 103!!!! δεν το πίστευα!

Να του εξηγήσεις πως αισθάνεσαι ανασφαλεια... Δεν προεχει ο γαμος τωρα!!! Ποσο μαλλον στην Κρήτη!!!! Δηλ αμα γίνει κάτι ξαφνικο, θα ψάχνει να βρει πτήση? 

Όσον αφορά την γεννα, εγω ειμαι πολυ φρικαρισμενη!!! Φοβαμαι και δεν το κρυβω!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Να του εξηγήσεις πως αισθάνεσαι ανασφαλεια... Δεν προεχει ο γαμος τωρα!!! Ποσο μαλλον στην Κρήτη!!!! Δηλ αμα γίνει κάτι ξαφνικο, θα ψάχνει να βρει πτήση? 

Όσον αφορά την γεννα, εγω ειμαι πολυ φρικαρισμενη!!! Φοβαμαι και δεν το κρυβω!!! 

κγω αυτό σκέφτομαι..άσε που με τόσα μποφορ μπορεί να βγει και κανένα απαγορευτικό στα πλοία ,γτ με πλοίο λέει θα κατέβει.. κγω φοβάμαι εννοείται,  βέβαια έχω μια εικόνα λόγω του ιστορικό μου, αλλά προσπαθω να το κοντρολαρω!! λες να σταματήσω τον αυτοέλεγχο να του φύγουν οι ιδέες για ταξίδια;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια1430 για καλό σου είπε να κάνεις δύο.(Στην ουσία κόβει τη δόση στα δύο) Λογικά θα σου πει να έχουν απόσταση μεταξύ τους έτσι ώστε αν σου σπάσουν τα νερά ή σε πιάσουν πόνοι να είναι πιο εύκολο γι'αυτους η επισκληριδιος. Εγώ πάντως τον ενημέρωσα ότι θα κάνω επισκληριδιο μόνο όταν φτάσω στα όρια μου και δεν αντέχω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bella32 είπε:

κουράστηκες μήπως περισσότερο σήμερα; πωπω όσο πλησιάζει ο καιρός νομίζω θα είμαστε σε έξαλλη κατάσταση!! εμένα που θέλει ο συζυγος να κατέβει Κρήτη για γάμο και να λείψει 4 μέρες;;; έχω φρικάρει! προσπαθώ να τον μεταπεισω! άκουσε χτες τον γυναικολόγο ότι αντέχω 10 μέρες σίγουρα ακόμη και πήρε θάρρος.. αλλά θα νιώθω τρομερή ανασφάλεια...

@Marimarv τελικά χτες έφαγα πουρακια!!! παρτυ ο μικρός! και εξέταση εν τέλη δε μου εκανε οπότε θα χρειαστεί να ξαναφαω!!!! μέτρησα σάκχαρο από περιέργεια μετά το βραδινό γεύμα και ήταν μόλις 103!!!! δεν το πίστευα!

Ααααα τυχαιρουλαααα θα φας πάλι γλυκό δλδ.. Ρε συ να σου πω κάτι κ εγώ όταν είχα φάει αμύγδαλοτο ήταν πολύ χαμηλά 98 και σε ένα γάμο που είχα φάει γλυκό 110.. Τι γίνεται τελικά δεν ξέρω.. Ααα και τώρα που βγήκα από το νοσοκομείο το ζάχαρο πάλι μια χαρά στα νορμάλ επίπεδα.. 

Τι καλά που έφτιαξε το σαιτ γτ μια τρομαρα την πήρα το πρωί νόμιζα ότι δεν θα ξανά καταφέρω να μπω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , stella92 είπε:

Μαρια1430 για καλό σου είπε να κάνεις δύο.(Στην ουσία κόβει τη δόση στα δύο) Λογικά θα σου πει να έχουν απόσταση μεταξύ τους έτσι ώστε αν σου σπάσουν τα νερά ή σε πιάσουν πόνοι να είναι πιο εύκολο γι'αυτους η επισκληριδιος. Εγώ πάντως τον ενημέρωσα ότι θα κάνω επισκληριδιο μόνο όταν φτάσω στα όρια μου και δεν αντέχω.

Καλως ορισες κοριτσι στην παρέα μας!!!  Και εγω χωρίς επισκληριδιο θα παω!!!! Και βοήθεια μας!!!! :) Γραψε μας πληροφοριες για να σε βάλουμε στο πινακακι!!! Την ηλικια σου, ΠΗΤ, που θα γεννησεις και φυλο μωρου! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , stella92 είπε:

Μαρια1430 για καλό σου είπε να κάνεις δύο.(Στην ουσία κόβει τη δόση στα δύο) Λογικά θα σου πει να έχουν απόσταση μεταξύ τους έτσι ώστε αν σου σπάσουν τα νερά ή σε πιάσουν πόνοι να είναι πιο εύκολο γι'αυτους η επισκληριδιος. Εγώ πάντως τον ενημέρωσα ότι θα κάνω επισκληριδιο μόνο όταν φτάσω στα όρια μου και δεν αντέχω.

Η μαια μου ειπε οτι όταν κάνουμε δυο ενέσεις πρέπει να περάσει τουλάχιστον ενα 24ωρο για επισκληριδιο ενω όταν κάνουμε μια 12ωρο


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! ανεμωνη ευτυχως δν ηταν τιποτα!  

κ εγω φοβαμαι την γεννα , πολυ ομως γτ παω για φυσιολ. τοκετο κ δεν ξερω αν θα βρω αναισθησιολογο για επισκληρηδιο εκει στο νοσοκομειο..

οσο για το καρδιοτογραφημα για να μην αισθανεστε ασχημα , γυριστε λιγο στο πλαι . εμενα ετσι με εβαλε η μαια με μαξιλαρι.

βλεπω και εφιαλτες συνεχεια..

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! ανεμωνη ευτυχως δν ηταν τιποτα!  

κ εγω φοβαμαι την γεννα , πολυ ομως γτ παω για φυσιολ. τοκετο κ δεν ξερω αν θα βρω αναισθησιολογο για επισκληρηδιο εκει στο νοσοκομειο..

οσο για το καρδιοτογραφημα για να μην αισθανεστε ασχημα , γυριστε λιγο στο πλαι . εμενα ετσι με εβαλε η μαια με μαξιλαρι.

βλεπω και εφιαλτες συνεχεια..

 

Ασε μέχρι να γεννησω θα σκασω! Σήμερα έκανα πάλι μεγάλη συσπαση το μεσημέρι... Πφφφφ

Απο εφιάλτες άλλο τίποτα!!! Και αστατο υπνο! Πολύ αστατο υπνο...!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλως ορισες κοριτσι στην παρέα μας!!!  Και εγω χωρίς επισκληριδιο θα παω!!!! Και βοήθεια μας!!!! :) Γραψε μας πληροφοριες για να σε βάλουμε στο πινακακι!!! Την ηλικια σου, ΠΗΤ, που θα γεννησεις και φυλο μωρου! :)

Θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο να πάμε έτσι και αν δεν αντέξουμε βρε παιδί μου τότε ναι να κάνουμε!! Είμαι 26 ετών,ΠΗΤ έχω 16/10 αλλά θα μπω με ραντεβού 06/10, γεννάω στο Ιασώ και έχω μπεμπακο!! Άντε με το καλό σε όλες μας κορίτσια!!!

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Η μαια μου ειπε οτι όταν κάνουμε δυο ενέσεις πρέπει να περάσει τουλάχιστον ενα 24ωρο για επισκληριδιο ενω όταν κάνουμε μια 12ωρο

Εγώ που κάνω μια μεγάλη ο αιματολογος μου είπε κανονικά ένα 24 αλλά καλύτερα να τη σταματήσω 48 ώρες πριν. Μπορεί να παίζει ρόλο και ποια ένεση ακριβώς είναι ή για ποιο λόγο την κάνουμε..:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...