Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμεις ξεκινησανε κρεμα και σαπούνι της aveeno και ειδα βελτιωση ευτυχως... Αλλα στο σβερκο και σ λαιμουδακο επιμένουν πιο πολυ... Πανε κι έρχονται... Στο πρόσωπο σχεδόν εξαφανιστηκαν ολα

2 φορες τη μερα βαζεις κρεμα;;; και εμας εχουν μικρη βελτίωση... αλλα ακομα ειναι χαλια... 

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έχουμε και εμείς σπυράκια στο μετοπο και είναι ακμή βγάζουν πολλά μωράκια εγώ της βάζω κρεμουλα ειδική που είναι χωρίς φάρμακο μέσα πρωί και βράδυ και πάνε καλύτερα.. Όσο αφορά την πιπίλα είναι σωτηρία!!! Εγώ την Παρασκευή που κλείσαμε 40 μέρες της έκοψα το βραδινό γάλα δηλαδή εκεί που τρώει 10 το βράδυ και ξυπναγε 2 πάρα και έτρωγε της βάζω πιπίλα και ξανά κοιμάτε και της δίνω γάλα κατα τις 6 πάρα!!! 

Κορίτσια και άλλο που θέλω να σας πω.. Λοιπόν εγώ με το που ήρθαμε σπίτι από το νοσοκομείο την έχω όλη μέρα στο πορτ μπεμπέ αλλά το βράδυ την βάζω κούνια για ύπνο στην αρχή την πρώτη εβδομάδα είχε γκρίνια δεν ήθελε τώρα όμως περιμένει πως και πως να πάει κούνια το βράδυ ξέρει ότι κλείνουμε φως και κάνουμε νάνι... Το Σάββατο που λέτε έλειπε ο άντρας μου και είμασταν μόνες σπίτι οπότε εγώ φοβόμουν και κοιμήθηκα καναπέ και το μωρό στο πορτ μπεμπέ με το φως ανοιχτό έλα όμως που η μικρή όλο το βράδυ δεν κοιμόταν όλο ξυπναγε και την άλλη μέρα που την έβαλα κούνια κυρία κοιμόταν πάλι.. Πως γίνετε τόσο μικρό να θέλει την κούνια της?? 

Ξενο δίνεις;;;;; γτ της έκοψες το ενδιάμεσο γευμα;;; νομιζω πως ειναι πολυ μικρο ακομα για να ξυπνάει θα πεινάει! Εγω παλι εκοψα τη πιπιλα γτ μου εκοψε γευματα! Το αντίθετο εκανα εγω! Χαχαχαχα!!! 

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αχ θα το δοκιμάσω! ελπίζω να πιάσει,  γτ με τη κλασική στάση ( στον ώμο) μου ρευεται 1 στις 4 μόνο! δεν του έχω δώσει ξένο.  είπα για 40 μέρες να πίνει από μένα μιας και έχω παραγωγή,  αλλά έχω αρχίσει και τα παίζω... ειδικά τα βράδια..με 3 ώρες ύπνο και αυτές σπαστες,  δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμη..

θα μπω κγω να δω βιντεάκια, μπας κ βρω κάτι πιο βολικό! μωρέ δεν έχουμε πιει ακόμη ξενο γάλα.. γι'αυτό που προκαλεί εντύπωση, γτ λενε ότι το μητρικό ειναι ευπεπτο.. 

Τα μωρα που πινουν μητρικό δε ρευονταο παντα....!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 32 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ εμένα κορίτσια μου μια από τα ίδια.. Μόνο στήθος την ηρεμώ... Αφού κ αυτή μόνη της μόλις αρχίσει να πονάει βλέπω ότι το ψάχνει κ μόλις την βάλω αμέσως ηρεμεί κάπως. 

Καταλαβα.. Η άδεια του ΙΚΑ μετράει από την μέρα γέννησης όχι από την ΠΗΤ...? 

Κ εμένα δεν μου ρευεται καθόλου εύκολα.. 

Απο την ημερομηνια γεννησης αλλα σου προσθετουν μερες αν γεννησες πιο νωρις για να φτασει την ΠΗΤ. Βασικα λεει στο χαρτι που σου εδωσαν απο το ΙΚΑ ποτε τελειωνει, δες το αναλυτικα λεει ημερομηνιες

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι αυτές μου έδωσε.. Δεν τς έβαλα βέβαια γτ είδα ότι έφευγε σιγά σιγά μόνο με το καθάρισμα που της έκανα με τον φυσιολογικό όρο... Όταν ξανά δω την παιδίατρο θα της πω να μου το δείξει αυτό που λες γτ είναι η δεύτερη φορά που γίνεται αυτό με το ματάκι της.. 

Εμένα ειχε τσιμπλες κ κάποιες ήταν κ πράσινες, κ του καθάριζα(εξωτερικά) το μάτι με μια γάζα και χαμομήλι.. πέρασε σε δύο μερες.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Tυχερη,εγω αυτο με την πιπιλα,δεν το καταφερα.μου κλαιει με την πιπιλα στο στομα.απο γαλα οχι οτι πινει ποσοτητα αλλα θελει λιγο ετσι να βρεξει το στομα του.στην καλυτερη που θα τον παρει ο υπνος με πιπιλα,θα του πεσει μετα.Και θα κλαιει παλι..

στην κουνια σου κοιμαται καλυτερα λογω στρωματος ...

ασε κ εγω δινω πιπιλα  αλλα αν τυχον του πεσει παει , την βαψαμε.. κλαει τοσο πολυ που μεχρι να σταματησει εχει ξυπνησει κιολας

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

2 φορες τη μερα βαζεις κρεμα;;; και εμας εχουν μικρη βελτίωση... αλλα ακομα ειναι χαλια... 

Ξενο δίνεις;;;;; γτ της έκοψες το ενδιάμεσο γευμα;;; νομιζω πως ειναι πολυ μικρο ακομα για να ξυπνάει θα πεινάει! Εγω παλι εκοψα τη πιπιλα γτ μου εκοψε γευματα! Το αντίθετο εκανα εγω! Χαχαχαχα!!! 

Τα μωρα που πινουν μητρικό δε ρευονταο παντα....!

εμενα με θηλασμο μου ρευεται παντα. αλλιως αν τον βαλω χωρις να ρευτει , ξυπανει στο 5λεπτο κ κλαιει πολυ. 

κ εμενα το προσωπακι του ειναι αγριο απο συρακιαπου δεν φαινονται με το ματι ,( δενειναι κοκκινα) , πρεπει να τα πιασεις. εχει στα μαγουλα κ στο μετωπο.  εσας ετσι ειναι ? τι κρεμα βαζεις? αυριο εχω παιδιατρο κ θα την ρωτησω. 

 

6 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια ποτέ πρέπει να κάνουμε την αίτηση για το 6μηνο του οαεδ?? Κ ξέρετε μήπως εάν χρειάζεται χαρτί από τον εργοδότη..?? Είμαι αγχωμένη για το πως θα το πάρει ο εργοδότης μου που δεν θα γυρίσω τώρα... 

καλησπερα , για το 6μηνο θα κανεις αιτηση μολς τελειωσει η αδεια λοχιας που εχεις. δηλαδη 63 μερες μετα τον τοκετο. εχω τα δικαιολογητικα . θες να στα γραψω? θελει κ μια αιτηση που συμπληρωνει ο εργοδοτης. δν μπορει να κανει τιποτα νομιζω , δν εισαι αναγκασμενη να γυρισεις. εξαλλου δεν μπορει να σε απολυσει 

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εμένα κράτησαν οι κολικοι μέχρι τον πέμπτο. Τους πρώτους 2 μισή μήνες 40 λεπτά μετά 30 και τώρα στον 6 κάνα 20λεπτο αλλά τώρα τρώμε και θηλαζω μόνο πρωί και βράδυ. Εγώ έδινα και ξένο γιατί άλλες φορές νευριάζε στο στήθος άλλες δεν είχα πολύ γιατί αδιάθετησα 40ημερων. Εμένα στην αρχή επερνε 800 γρ τους 3 τελευταίους μήνες πήρε το μήνα 320 δεν επερνε με το γάλα τώρα τρώμε αντε να δούμε, γιατί είμαστε αδυνατουλες. Εμένα όταν ρουφαγε έτσι με μανία δεν έτρωγε απλώς ανακουφίζουν από τον πόνο. Σταγονες περνετε; 

αχ ρε συ ακριβως ετσι κανει κ οπ δικος μου . το βραδυ τον βαζω στο στηθος μετα το μπανιο , αρχιζει κ κλαιει κ, χτυπιεται απο κ εκει , μου τραβαει το στηθος πολυ  μεχρι που του δινω ξενο, το πινει κ ηρεμει . κ δεν ξερω αν πειναει η εχει κολικους.. μιλαμε το στηθος μου το τραβαει με μανια κ κλαιει ..

 

5 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια, 

Λοιπον χαρτια καταθετεις απο την επομενη μερα που τελειωνει η αδεια του ΙΚΑ. Δλδ εμενα τελειωνει 19/12 στις 20 θα καταθεσω. Καλο θα ηταν να ενημερωσεις ομως αμεσα τον εργοδοτη. Ας το παρει οπως θελει, δεν μπορει να σου κανει κατι, προστατευεσαι απο το νομο. Ναι, δυστυχως χρειαζεται χαρτι απο εργοδοτη.

εκανες για τις συμπληρ. την αιτηση? εγω την εκανα online κ μου βγηκε 375. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εμένα κράτησαν οι κολικοι μέχρι τον πέμπτο. Τους πρώτους 2 μισή μήνες 40 λεπτά μετά 30 και τώρα στον 6 κάνα 20λεπτο αλλά τώρα τρώμε και θηλαζω μόνο πρωί και βράδυ. Εγώ έδινα και ξένο γιατί άλλες φορές νευριάζε στο στήθος άλλες δεν είχα πολύ γιατί αδιάθετησα 40ημερων. Εμένα στην αρχή επερνε 800 γρ τους 3 τελευταίους μήνες πήρε το μήνα 320 δεν επερνε με το γάλα τώρα τρώμε αντε να δούμε, γιατί είμαστε αδυνατουλες. Εμένα όταν ρουφαγε έτσι με μανία δεν έτρωγε απλώς ανακουφίζουν από τον πόνο. Σταγονες περνετε; 

αδιαθετησες τόσο σύντομα; εμείς είμαστε 24 ημερών, κ σήμερα ήταν η πρώτη  μέρα που είδα καθαρό σερβιετακι από λοχεια!! επιτέλους!κ μας η γιατρός αδύνατους μας είπε,  αλλά οταν της είπα να δωσω ξένο για να βαλει δεν μ άφησε. θα μας δει στις 27 τώρα. αν δεν έχει πάρει το βάρος που πρέπει θα δω πως θα κινηθώ..

από σταγονες μας είπαν από νοσοκομείο d3  εμπλουτισμένες με DHA. αυτές εννοείς;  


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , bella32 είπε:

αδιαθετησες τόσο σύντομα; εμείς είμαστε 24 ημερών, κ σήμερα ήταν η πρώτη  μέρα που είδα καθαρό σερβιετακι από λοχεια!! επιτέλους!κ μας η γιατρός αδύνατους μας είπε,  αλλά οταν της είπα να δωσω ξένο για να βαλει δεν μ άφησε. θα μας δει στις 27 τώρα. αν δεν έχει πάρει το βάρος που πρέπει θα δω πως θα κινηθώ..

από σταγονες μας είπαν από νοσοκομείο d3  εμπλουτισμένες με DHA. αυτές εννοείς;  

 Ναι άστα πολύ γρήγορα ακριβώς στις 40.ετσι και εγώ και μετά από δέκα μέρες αδιάθετησα. Βλέπεις το βάρος και βλεπεις μετά. Οχι για τους κολικούς σταγόνες αν σου έδωσαν; 

1 hour ago, ada32 είπε:

ασε κ εγω δινω πιπιλα  αλλα αν τυχον του πεσει παει , την βαψαμε.. κλαει τοσο πολυ που μεχρι να σταματησει εχει ξυπνησει κιολας

εμενα με θηλασμο μου ρευεται παντα. αλλιως αν τον βαλω χωρις να ρευτει , ξυπανει στο 5λεπτο κ κλαιει πολυ. 

κ εμενα το προσωπακι του ειναι αγριο απο συρακιαπου δεν φαινονται με το ματι ,( δενειναι κοκκινα) , πρεπει να τα πιασεις. εχει στα μαγουλα κ στο μετωπο.  εσας ετσι ειναι ? τι κρεμα βαζεις? αυριο εχω παιδιατρο κ θα την ρωτησω. 

 

καλησπερα , για το 6μηνο θα κανεις αιτηση μολς τελειωσει η αδεια λοχιας που εχεις. δηλαδη 63 μερες μετα τον τοκετο. εχω τα δικαιολογητικα . θες να στα γραψω? θελει κ μια αιτηση που συμπληρωνει ο εργοδοτης. δν μπορει να κανει τιποτα νομιζω , δν εισαι αναγκασμενη να γυρισεις. εξαλλου δεν μπορει να σε απολυσει 

αχ ρε συ ακριβως ετσι κανει κ οπ δικος μου . το βραδυ τον βαζω στο στηθος μετα το μπανιο , αρχιζει κ κλαιει κ, χτυπιεται απο κ εκει , μου τραβαει το στηθος πολυ  μεχρι που του δινω ξενο, το πινει κ ηρεμει . κ δεν ξερω αν πειναει η εχει κολικους.. μιλαμε το στηθος μου το τραβαει με μανια κ κλαιει ..

 

εκανες για τις συμπληρ. την αιτηση? εγω την εκανα online κ μου βγηκε 375. 

Μπορει να έρχετε με πίεση το γάλα είναι πρησμενο το στήθος σου;τι γάλα πίνετε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

ασε κ εγω δινω πιπιλα  αλλα αν τυχον του πεσει παει , την βαψαμε.. κλαει τοσο πολυ που μεχρι να σταματησει εχει ξυπνησει κιολας

εμενα με θηλασμο μου ρευεται παντα. αλλιως αν τον βαλω χωρις να ρευτει , ξυπανει στο 5λεπτο κ κλαιει πολυ. 

κ εμενα το προσωπακι του ειναι αγριο απο συρακιαπου δεν φαινονται με το ματι ,( δενειναι κοκκινα) , πρεπει να τα πιασεις. εχει στα μαγουλα κ στο μετωπο.  εσας ετσι ειναι ? τι κρεμα βαζεις? αυριο εχω παιδιατρο κ θα την ρωτησω. 

 

καλησπερα , για το 6μηνο θα κανεις αιτηση μολς τελειωσει η αδεια λοχιας που εχεις. δηλαδη 63 μερες μετα τον τοκετο. εχω τα δικαιολογητικα . θες να στα γραψω? θελει κ μια αιτηση που συμπληρωνει ο εργοδοτης. δν μπορει να κανει τιποτα νομιζω , δν εισαι αναγκασμενη να γυρισεις. εξαλλου δεν μπορει να σε απολυσει 

αχ ρε συ ακριβως ετσι κανει κ οπ δικος μου . το βραδυ τον βαζω στο στηθος μετα το μπανιο , αρχιζει κ κλαιει κ, χτυπιεται απο κ εκει , μου τραβαει το στηθος πολυ  μεχρι που του δινω ξενο, το πινει κ ηρεμει . κ δεν ξερω αν πειναει η εχει κολικους.. μιλαμε το στηθος μου το τραβαει με μανια κ κλαιει ..

 

εκανες για τις συμπληρ. την αιτηση? εγω την εκανα online κ μου βγηκε 375. 

Αχ βρε κορίτσι μου ναι αν μπορείς πες μου τι χρειάζεται για το οαεδ.. Και εμένα ακριβώς έτσι κάνει.. Εμένα επίσης βογγαει το βράδυ στον ύπνο της.. Στο κάνει εσένα? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

ασε κ εγω δινω πιπιλα  αλλα αν τυχον του πεσει παει , την βαψαμε.. κλαει τοσο πολυ που μεχρι να σταματησει εχει ξυπνησει κιολας

εμενα με θηλασμο μου ρευεται παντα. αλλιως αν τον βαλω χωρις να ρευτει , ξυπανει στο 5λεπτο κ κλαιει πολυ. 

κ εμενα το προσωπακι του ειναι αγριο απο συρακιαπου δεν φαινονται με το ματι ,( δενειναι κοκκινα) , πρεπει να τα πιασεις. εχει στα μαγουλα κ στο μετωπο.  εσας ετσι ειναι ? τι κρεμα βαζεις? αυριο εχω παιδιατρο κ θα την ρωτησω. 

 

καλησπερα , για το 6μηνο θα κανεις αιτηση μολς τελειωσει η αδεια λοχιας που εχεις. δηλαδη 63 μερες μετα τον τοκετο. εχω τα δικαιολογητικα . θες να στα γραψω? θελει κ μια αιτηση που συμπληρωνει ο εργοδοτης. δν μπορει να κανει τιποτα νομιζω , δν εισαι αναγκασμενη να γυρισεις. εξαλλου δεν μπορει να σε απολυσει 

αχ ρε συ ακριβως ετσι κανει κ οπ δικος μου . το βραδυ τον βαζω στο στηθος μετα το μπανιο , αρχιζει κ κλαιει κ, χτυπιεται απο κ εκει , μου τραβαει το στηθος πολυ  μεχρι που του δινω ξενο, το πινει κ ηρεμει . κ δεν ξερω αν πειναει η εχει κολικους.. μιλαμε το στηθος μου το τραβαει με μανια κ κλαιει ..

 

εκανες για τις συμπληρ. την αιτηση? εγω την εκανα online κ μου βγηκε 375. 

Ναι εστειλα τον αντρα σημερα. Δε ρωτησε το χαζουλι. Λενε πανω τα χαρτια; Αν ναι θα σου πω το βραδυ που θα γυρισει ο αντρας ( εχει μαζι του τα του ΟΑΕΔ). Λιγα σου βγηκαν παντως, εγω υπολογιζω κανα 500αρι. Για να δουμε...

Πιπιλα δινω κοριτσια αλλα οχι φανατικα γιατι δεν τη θελει ακομα. Αλλα ειμαι πολυ υπερ γιατι αλλιως κανει εμενα πιπιλα. 

Παντως εμενα τον πιανουν κατι ξεσπααματα την ημερα ειδικα οταν ξυπναει απο τη φασαρια (συχνα δλδ), που δεν ηρεμει με τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alekk είπε:

Ναι εστειλα τον αντρα σημερα. Δε ρωτησε το χαζουλι. Λενε πανω τα χαρτια; Αν ναι θα σου πω το βραδυ που θα γυρισει ο αντρας ( εχει μαζι του τα του ΟΑΕΔ). Λιγα σου βγηκαν παντως, εγω υπολογιζω κανα 500αρι. Για να δουμε...

Πάνε τόσα πολλά οι αποδοχές του οαεδ ε? Εγώ νιμαζα θα είναι μικρό ποσό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Alex. Arap είπε:

 Ναι άστα πολύ γρήγορα ακριβώς στις 40.ετσι και εγώ και μετά από δέκα μέρες αδιάθετησα. Βλέπεις το βάρος και βλεπεις μετά. Οχι για τους κολικούς σταγόνες αν σου έδωσαν; 

Μπορει να έρχετε με πίεση το γάλα είναι πρησμενο το στήθος σου;τι γάλα πίνετε; 

Εν τω μεταξύ, έχω κάτι περίεργα πονακια που κ που! για να δούμε πότε θα έρθει σε μένα.  Όχι τπτ άλλο,  να ξεκουραστώ από σερβιετα κ κακο! φτάνει!! 

δε μου έδωσε κάτι για κολικούς γτ τώρα τελευταία άρχισε να μου σφιγγεται.  έχει κ αέρια κ μου είπε ότι εκτός από κολικούς μπορεί να τον πειράζει κάτι που τρώω κ να δοκιμάζω να κόβω τροφές για να δω τι είναι! έκοψα τα εσπεριδοειδή σήμερα... άντε να δούμε 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , bella32 είπε:

Εν τω μεταξύ, έχω κάτι περίεργα πονακια που κ που! για να δούμε πότε θα έρθει σε μένα.  Όχι τπτ άλλο,  να ξεκουραστώ από σερβιετα κ κακο! φτάνει!! 

δε μου έδωσε κάτι για κολικούς γτ τώρα τελευταία άρχισε να μου σφιγγεται.  έχει κ αέρια κ μου είπε ότι εκτός από κολικούς μπορεί να τον πειράζει κάτι που τρώω κ να δοκιμάζω να κόβω τροφές για να δω τι είναι! έκοψα τα εσπεριδοειδή σήμερα... άντε να δούμε 

Και εγω της συχαθηκα άσε που έβγαλα και σπυράκια το καλό είναι όταν αδιάθετω τώρα δεν Καταλαβενω τίποτα ενώ πριν πεθενα από τιο πόνο. Εμενα μου είχε δώσει τις biogaia δεν έκαναν τίποτα και μετά πήρα από μόνη μου της infacolic με αυτές κάτι έγινε αλλά της πήρα πολύ αργά είχα περάσει της πιο πολλές στιριδες. Εμένα την πειράζουν τα αγελαδινα γαλακτοκομικα σοκολάτα κοκκίνιστα δεν μπορούσα να φάω τίποτα πρεπει να περάσουν 2 εβδομάδες από τότε που τα κοβεις για να δεις διαφορά αν την πείραζαν η οχι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

ασε κ εγω δινω πιπιλα  αλλα αν τυχον του πεσει παει , την βαψαμε.. κλαει τοσο πολυ που μεχρι να σταματησει εχει ξυπνησει κιολας

εμενα με θηλασμο μου ρευεται παντα. αλλιως αν τον βαλω χωρις να ρευτει , ξυπανει στο 5λεπτο κ κλαιει πολυ. 

κ εμενα το προσωπακι του ειναι αγριο απο συρακιαπου δεν φαινονται με το ματι ,( δενειναι κοκκινα) , πρεπει να τα πιασεις. εχει στα μαγουλα κ στο μετωπο.  εσας ετσι ειναι ? τι κρεμα βαζεις? αυριο εχω παιδιατρο κ θα την ρωτησω. 

 

καλησπερα , για το 6μηνο θα κανεις αιτηση μολς τελειωσει η αδεια λοχιας που εχεις. δηλαδη 63 μερες μετα τον τοκετο. εχω τα δικαιολογητικα . θες να στα γραψω? θελει κ μια αιτηση που συμπληρωνει ο εργοδοτης. δν μπορει να κανει τιποτα νομιζω , δν εισαι αναγκασμενη να γυρισεις. εξαλλου δεν μπορει να σε απολυσει 

αχ ρε συ ακριβως ετσι κανει κ οπ δικος μου . το βραδυ τον βαζω στο στηθος μετα το μπανιο , αρχιζει κ κλαιει κ, χτυπιεται απο κ εκει , μου τραβαει το στηθος πολυ  μεχρι που του δινω ξενο, το πινει κ ηρεμει . κ δεν ξερω αν πειναει η εχει κολικους.. μιλαμε το στηθος μου το τραβαει με μανια κ κλαιει ..

 

εκανες για τις συμπληρ. την αιτηση? εγω την εκανα online κ μου βγηκε 375. 

Εμενα φαίνονται πολυ ειναι κατα κοκκινο το προσωπακι του αλλα οχι ολες τις ωρες.. Μέχρι τωρα εβαζα σαμπουάν και κρεμες  frezyderm τωρα ξεκίνησα top velvet extra mild σαμπουάν και κρεμα σώματος και για το πρόσωπο anene για ατοπική δερματίτιδα...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμενα φαίνονται πολυ ειναι κατα κοκκινο το προσωπακι του αλλα οχι ολες τις ωρες.. Μέχρι τωρα εβαζα σαμπουάν και κρεμες  frezyderm τωρα ξεκίνησα top velvet extra mild σαμπουάν και κρεμα σώματος και για το πρόσωπο anene για ατοπική δερματίτιδα...

Δυο φορες τη μερα μ ειπε πρωι βραδυ, αφου πλυνω το πρόσωπό της με το ειδικό σαπούνι... Αλλα καμια φορα βαζω κρεμουλα και ενδιαμεσα, αφου της καθαρισω τ πρόσωπο με ορο


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Tυχερη,εγω αυτο με την πιπιλα,δεν το καταφερα.μου κλαιει με την πιπιλα στο στομα.απο γαλα οχι οτι πινει ποσοτητα αλλα θελει λιγο ετσι να βρεξει το στομα του.στην καλυτερη που θα τον παρει ο υπνος με πιπιλα,θα του πεσει μετα.Και θα κλαιει παλι..

στην κουνια σου κοιμαται καλυτερα λογω στρωματος ...

Εμεις χωρίς πιπίλα δεν μπορούμε και το βράδυ θέλουμε κούνια!! 

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

2 φορες τη μερα βαζεις κρεμα;;; και εμας εχουν μικρη βελτίωση... αλλα ακομα ειναι χαλια... 

Ξενο δίνεις;;;;; γτ της έκοψες το ενδιάμεσο γευμα;;; νομιζω πως ειναι πολυ μικρο ακομα για να ξυπνάει θα πεινάει! Εγω παλι εκοψα τη πιπιλα γτ μου εκοψε γευματα! Το αντίθετο εκανα εγω! Χαχαχαχα!!! 

Τα μωρα που πινουν μητρικό δε ρευονταο παντα....!

Ναι ξένο δίνω.. Η παιδίατρος μου είπε ότι πλέων δεν μας νοιάζει αν χάνει κάποιο γεύμα γιατί είμαστε 4500 κιλά οπότε μπορούσα άνετα να κόψω το βραδινό. 

Link to comment
Share on other sites

Πιπιλα βαζω και εγω πλεον κορίτσια!! Θαυματουργη!! 

Να σας ρωτήσω, τους κανετε ρουτίνα?? Πχ συγκεκριμένη ώρα για υπνο κλπ?! Εχω την αίσθηση πως είναι πολύ νωρίς για κατι τετοιο γτ δεν καταλαβαίνει.. Ουσιαστικά κοιμαται ολη μέρα με μικρά διαλείμματα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...