Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Πάνε τόσα πολλά οι αποδοχές του οαεδ ε? Εγώ νιμαζα θα είναι μικρό ποσό 

Κοιτα δε ξερω σιγουρα, εικασιες κανω γιατι οι συμπληρωματικες ειναι η διαφορα του μισθου μας απ´αυτα που δινει το ικα ως επιδομα. Ειδωμεν λοιπον

 

πρίν από 22 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Πιπιλα βαζω και εγω πλεον κορίτσια!! Θαυματουργη!! 

Να σας ρωτήσω, τους κανετε ρουτίνα?? Πχ συγκεκριμένη ώρα για υπνο κλπ?! Εχω την αίσθηση πως είναι πολύ νωρίς για κατι τετοιο γτ δεν καταλαβαίνει.. Ουσιαστικά κοιμαται ολη μέρα με μικρά διαλείμματα 

Απο την πρωτη μερα στο σπιτι ρουτινα! Και στον μεγαλο το ιδιο. Κοιμουνται πιο ευκολα και πιο πολυ ετσι. Μεγαλωνοντας μαλιστα θα σε βοηθησει παρα πολυ. Γενικα εμεις κανουμε μπανιο, κλεινουμε φωτα, τρωμε καλα και απο τα δυο στηθη και κοιμομαστε 4ωρο σερι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 49 λεπτά , Alekk είπε:

Κοιτα δε ξερω σιγουρα, εικασιες κανω γιατι οι συμπληρωματικες ειναι η διαφορα του μισθου μας απ´αυτα που δινει το ικα ως επιδομα. Ειδωμεν λοιπον

 

Απο την πρωτη μερα στο σπιτι ρουτινα! Και στον μεγαλο το ιδιο. Κοιμουνται πιο ευκολα και πιο πολυ ετσι. Μεγαλωνοντας μαλιστα θα σε βοηθησει παρα πολυ. Γενικα εμεις κανουμε μπανιο, κλεινουμε φωτα, τρωμε καλα και απο τα δυο στηθη και κοιμομαστε 4ωρο σερι.

Εμενα τ βραδυ ουρλιαζει... Πως να κρατησω ρουτίνα??? Θα σωριαστω εγω στα σκοταδια... Πφφφφ

Ελπιζω να μην τα κανω θάλασσα... Εγω την κραταω σ σαλόνι με την tv μονο αναμενη γ χαμηλο φωτισμό και μετα παμε σ δωματιο μας μόλις κοιμηθει... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εμενα τ βραδυ ουρλιαζει... Πως να κρατησω ρουτίνα??? Θα σωριαστω εγω στα σκοταδια... Πφφφφ

Ελπιζω να μην τα κανω θάλασσα... Εγω την κραταω σ σαλόνι με την tv μονο αναμενη γ χαμηλο φωτισμό και μετα παμε σ δωματιο μας μόλις κοιμηθει... 

ουτε εγω κρατησα ρουτινα την βρηκε μονος του μην ανχωνεσε ακολουθα οτι θελει το μικρο κ καποια στιγμη μαγικα το βρισκουν μονα τους. εμενα ενω ειχε κανει την νυχτα μερα για ενα διαστημα κ κοιμοταν κατα τις 3 τα ξημερωματα ξαφνικα αρχισε να κοιματε το βραδυ απο τις 9:30 μεχρι τις 4:30 χωρις να κανω τιποτα. τωρα κοιματε απο τις 11 μεχρι τις 6:30 μονος του. ολα ρυθμιζονται εκει γυρω στους δυομιση μηνες. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

 Ναι άστα πολύ γρήγορα ακριβώς στις 40.ετσι και εγώ και μετά από δέκα μέρες αδιάθετησα. Βλέπεις το βάρος και βλεπεις μετά. Οχι για τους κολικούς σταγόνες αν σου έδωσαν; 

Μπορει να έρχετε με πίεση το γάλα είναι πρησμενο το στήθος σου;τι γάλα πίνετε; 

Ναι έχω γάλα  γτ τρέχει συνέχεια Αλλά εκείνη την ώρα το βράδυ νιώθω ότι δεν έχει πολύ κ νευριάζει μάλλον. Αν δεν πιει σε 2 ώρες έινσι πρησμενο αρκετά.. Εγώ δίνω το nan 1 ,120 ml το βράδυ 1  γευμα που τον ηρεμεί κ κοιμάται. Για αυτό έχω μπερδευτει αν έχει κολικούς κ Απλα πεινάει πολυ η συνήθησε το μπουκαλι έκεινη την ώρα κ το περιμένει.

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου ναι αν μπορείς πες μου τι χρειάζεται για το οαεδ.. Και εμένα ακριβώς έτσι κάνει.. Εμένα επίσης βογγαει το βράδυ στον ύπνο της.. Στο κάνει εσένα? 

Όχι απλά τυγχάνει να κλαίει για δεύτε ρ κ μετά να κοιμάται ξανά..δεν ξέρω τι είναι..

@AlekkΕίμαι δηλωμένη με 586 μεικτά! Εσυ τι μισθό εχεις δηλωμένο; Εγώ δεν έχω χαρτια στα χέρια μονο online  τα βλέπω. Αν τα κατέθεσε σήμερα δεν ξέρω αν του είπαν πόσο.Αλλά πες μου για να  συγκρίνω..αν κ θα πάρω να ρωτήσω Πως το υπολόγισαν.

@Μάντη Ευχαριστώ . έμας δεν είναι κόκκινο,μπορει να βγάζει σε κάνα 2 σημεία κοκκινα Αλλά φεύγουν.

@Marimarv είναι ανάλογα με τον μισθό σου. Εμένα μου βγήκε 375 με 586 μεικτά.τα έκανες Εσύ;

@anemoni1989Ναι εγώ προσπαθώ .το μπάνιο το κάνουμε το βράδυ 8-8.30 μόλις ξύπνησε ι ,μετά θήλαζουμε πίνει ξενο κ μετά υπνος. Ενώ την νύχτα τον θηλάζω χωρίς να του μιλω 1 φορα που ξυπναει κ τον αλλάζω. Την μέρα άστα να πανε... Για να κοιμηθεί  δίνουμε μάχη

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα τ βραδυ ουρλιαζει... Πως να κρατησω ρουτίνα??? Θα σωριαστω εγω στα σκοταδια... Πφφφφ

Ελπιζω να μην τα κανω θάλασσα... Εγω την κραταω σ σαλόνι με την tv μονο αναμενη γ χαμηλο φωτισμό και μετα παμε σ δωματιο μας μόλις κοιμηθει... 

Ενα ειδος ρουτινας ειναι κι αυτο, μην ανησυχεις. Κι εμενα ρε συ τσιριζει τα βραδια! Μετα τις 9 ισως και πιο νωρις ξεκινα χαλασμος! Βεβαια ειναι και ο μεγαλος εκεινη την ωρα που κανει παρτι εκεινη την ωρα κι ο μικρος δεν μπορει την φασαρια... 

@ada32 755 μικτα. Δε λεει τιποτα το χαρτι που του εδωσαν. Θα σου πω σε ενα μηνα!

Βλεπω ολες εχουμε κανει τη νυχτα μερα! Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Δυο φορες τη μερα μ ειπε πρωι βραδυ, αφου πλυνω το πρόσωπό της με το ειδικό σαπούνι... Αλλα καμια φορα βαζω κρεμουλα και ενδιαμεσα, αφου της καθαρισω τ πρόσωπο με ορο

Ορο κ βαμβακι ε;;; δεν εχω δοκιμάσει να πλύνω με σαπουνι μονο το προσωπάκι του .. το εκανα μονο με νερο... κάθετε να βάλεις κρεμα στο πρόσωπο;;; ο δικος μ κανει επανάσταση μαλλον τον ενοχλεί...

9 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εμεις χωρίς πιπίλα δεν μπορούμε και το βράδυ θέλουμε κούνια!! 

Ναι ξένο δίνω.. Η παιδίατρος μου είπε ότι πλέων δεν μας νοιάζει αν χάνει κάποιο γεύμα γιατί είμαστε 4500 κιλά οπότε μπορούσα άνετα να κόψω το βραδινό. 

Ποσο πίνει στο βραδυνό! Και εμας ετσι μας ειπε οτι τωρα έχουμε καλο βάρος και να μην το ξυπνάω... αλλα ξυπνάει μονος τ καθε 3 με 4 ωρες τωρα και αν δεν δωσω γαλα τσιρίζει... δοκίμασα ξανα και τη πιπιλα το βράδυ τιποτα τσιριδα για φαει...

8 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Πιπιλα βαζω και εγω πλεον κορίτσια!! Θαυματουργη!! 

Να σας ρωτήσω, τους κανετε ρουτίνα?? Πχ συγκεκριμένη ώρα για υπνο κλπ?! Εχω την αίσθηση πως είναι πολύ νωρίς για κατι τετοιο γτ δεν καταλαβαίνει.. Ουσιαστικά κοιμαται ολη μέρα με μικρά διαλείμματα 

Εγώ ναι! Κανουμε μπανιο κατα τις 7:30 με 8 :00 αναλογα τι ωρα εχει φαει και μετα γαλα και κούνια αλλα σκέψου οτι το βράδυ πινει το γαλα του μια ωρα και παραπάνω ξεκινάμε 8 και τελειώνουμε 10 μαζι με το ρεψιμο!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Ναι έχω γάλα  γτ τρέχει συνέχεια Αλλά εκείνη την ώρα το βράδυ νιώθω ότι δεν έχει πολύ κ νευριάζει μάλλον. Αν δεν πιει σε 2 ώρες έινσι πρησμενο αρκετά.. Εγώ δίνω το nan 1 ,120 ml το βράδυ 1  γευμα που τον ηρεμεί κ κοιμάται. Για αυτό έχω μπερδευτει αν έχει κολικούς κ Απλα πεινάει πολυ η συνήθησε το μπουκαλι έκεινη την ώρα κ το περιμένει.

Όχι απλά τυγχάνει να κλαίει για δεύτε ρ κ μετά να κοιμάται ξανά..δεν ξέρω τι είναι..

@AlekkΕίμαι δηλωμένη με 586 μεικτά! Εσυ τι μισθό εχεις δηλωμένο; Εγώ δεν έχω χαρτια στα χέρια μονο online  τα βλέπω. Αν τα κατέθεσε σήμερα δεν ξέρω αν του είπαν πόσο.Αλλά πες μου για να  συγκρίνω..αν κ θα πάρω να ρωτήσω Πως το υπολόγισαν.

@Μάντη Ευχαριστώ . έμας δεν είναι κόκκινο,μπορει να βγάζει σε κάνα 2 σημεία κοκκινα Αλλά φεύγουν.

@Marimarv είναι ανάλογα με τον μισθό σου. Εμένα μου βγήκε 375 με 586 μεικτά.τα έκανες Εσύ;

@anemoni1989Ναι εγώ προσπαθώ .το μπάνιο το κάνουμε το βράδυ 8-8.30 μόλις ξύπνησε ι ,μετά θήλαζουμε πίνει ξενο κ μετά υπνος. Ενώ την νύχτα τον θηλάζω χωρίς να του μιλω 1 φορα που ξυπναει κ τον αλλάζω. Την μέρα άστα να πανε... Για να κοιμηθεί  δίνουμε μάχη

Καλημέρα Εμενα έκανε κολικούς πιο πολύ μεσημέρι απόγευμα το βράδυ κοιμόταν.το βράδυ δεν είχε σχεδόν καθόλου γάλα έπρεπε 3 ώρες να κάτσουμε να φαΐ και στο τέλος ούρλιαζε και της έδινα ξενο. Πεινάνε και δεν βρίσκουν και φωνάζουν εγώ έτσι νομίζω. Με τους κολικούς θα κοκκινίζει θα σφίγγεται θα κοπαναει πόδια δεν θα θέλει τίποτα δεν θα μπορείς να το σταματήσεις. Άποψη μου είναι καλύτερα να πίνει και ξένο και να ηρεμεί πάρα να νευριάζει το μωρό και εσύ μαζί. εγώ σε καταλαβαίνω γιατί τα πέρασα δεν τρώνε αμέσως όπως αλλά μωρά που στο 20λεπτο έχεις τελειώσει. Έτσι κάνουν το βράδυ τρώνε τα περνει ο ύπνος ξυπνάνε ουρλιάζουν και μετά κοιμουνται μην ανήσυχης έτσι κάνουν. Όλη μέρα πίνει από εσένα και χορταίνει και κοιμάτε η κλαίει πάλι; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μάντη είπε:

Ορο κ βαμβακι ε;;; δεν εχω δοκιμάσει να πλύνω με σαπουνι μονο το προσωπάκι του .. το εκανα μονο με νερο... κάθετε να βάλεις κρεμα στο πρόσωπο;;; ο δικος μ κανει επανάσταση μαλλον τον ενοχλεί...

Ποσο πίνει στο βραδυνό! Και εμας ετσι μας ειπε οτι τωρα έχουμε καλο βάρος και να μην το ξυπνάω... αλλα ξυπνάει μονος τ καθε 3 με 4 ωρες τωρα και αν δεν δωσω γαλα τσιρίζει... δοκίμασα ξανα και τη πιπιλα το βράδυ τιποτα τσιριδα για φαει...

Εγώ ναι! Κανουμε μπανιο κατα τις 7:30 με 8 :00 αναλογα τι ωρα εχει φαει και μετα γαλα και κούνια αλλα σκέψου οτι το βράδυ πινει το γαλα του μια ωρα και παραπάνω ξεκινάμε 8 και τελειώνουμε 10 μαζι με το ρεψιμο!!!

Καλημέρα σήμερα δεν μου ξύπνησε το βράδυ κατά τις 5 άρχισε να κουνιέται κουνιέται και λέω πάω να της φτιάξω γάλα αλλά την τάιζα και κοιμόταν με το που τελείωσε έκανε το ρεψιμο της και ακόμα κοιμάται η μπέμπα μου. Λοιπόν βάζω 170 νερό και με το γάλα φτάνει 200 κοντά. Ειναι φαγανη πολύ αφού να σκεφτείς μέσα στη μέρα στις 2 ώρες αρχίζει και τρώει χέρια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Ορο κ βαμβακι ε;;; δεν εχω δοκιμάσει να πλύνω με σαπουνι μονο το προσωπάκι του .. το εκανα μονο με νερο... κάθετε να βάλεις κρεμα στο πρόσωπο;;; ο δικος μ κανει επανάσταση μαλλον τον ενοχλεί...

Ποσο πίνει στο βραδυνό! Και εμας ετσι μας ειπε οτι τωρα έχουμε καλο βάρος και να μην το ξυπνάω... αλλα ξυπνάει μονος τ καθε 3 με 4 ωρες τωρα και αν δεν δωσω γαλα τσιρίζει... δοκίμασα ξανα και τη πιπιλα το βράδυ τιποτα τσιριδα για φαει...

Εγώ ναι! Κανουμε μπανιο κατα τις 7:30 με 8 :00 αναλογα τι ωρα εχει φαει και μετα γαλα και κούνια αλλα σκέψου οτι το βράδυ πινει το γαλα του μια ωρα και παραπάνω ξεκινάμε 8 και τελειώνουμε 10 μαζι με το ρεψιμο!!!

Δεν καθεται μονη της.. Ουρλιαζει, κλαιει, τσιριζει, αλλα νικαω εγω που ειμαι η μαμα της!! Χοχοχο (δημοκρατικες διαδικασιες)!!! 

Το μπάνιο το έχουμε και εμεις ρουτινα, αλλά τον υπνο πολυ δυσκολα... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εγω δεν κραταω συγκεκριμενο προγραμμα/ρουτινα οπως λετε.δεν ξερω αν κανω καλα.το χει περιπου βρει μονος.ουτε μπανιο ουτε γευματα κοιταζω,ταϊζω οποτε πειναει.απλα βραδυ φροντιζω γυρω στις 10-11 να τον εχω τιγκαρει στο φαγητο μπας και κοιμηθει καμια ωρα παραπανω.

χτες βραδυ εφαγε 10,30 70ml και ξυπνησε 5.30.μακαρι να μου το κραταγε αυτο..ξεκουραστηκα κι εγω...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!σας διαβάζω κ χαίρομαι που όλες έχετε βρει τους ρυθμούς σας με τα μπεμπακια σας, μην κοιτάτε που δεν γράφω,τρέχω όλη μέρα, προσπαθώ να προσαρμοστώ στην νέα κατάσταση με το μωρό στο σπίτι.κι εμένα το μωράκι μου ξεκίνησε κολικούς κ δεν ξέρω τι να κάνω όταν κλαίει το καημένο.το βάζω συνέχεια στο στήθος για να ηρεμεί αν κ μου έχει πληγώσει τις θηλές κ στην αρχή που πιάνει το στήθος πονάω πολύ, ύστερα το συνηθίζω.ήθελα να ήξερα έχετε αναρρώσει όλες από τη γέννα?? γιατί βλέπω πως δεν σχολιάζετε τίποτα γι αυτό το θέμα και μου κάνει εντύπωση. Είμαι η μόνη δηλαδή που πονάω από κάτω κ ακόμη δεν μπορώ να καθίσω άνετα?Δεν μου έχουν πέσει τα ράμματα κ έχω κ μπόλικα. εσείς σε ρε κορίτσια, όσες γέννησε φυσιολογικά, πότε σταματήσατε να πονάτε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!σας διαβάζω κ χαίρομαι που όλες έχετε βρει τους ρυθμούς σας με τα μπεμπακια σας, μην κοιτάτε που δεν γράφω,τρέχω όλη μέρα, προσπαθώ να προσαρμοστώ στην νέα κατάσταση με το μωρό στο σπίτι.κι εμένα το μωράκι μου ξεκίνησε κολικούς κ δεν ξέρω τι να κάνω όταν κλαίει το καημένο.το βάζω συνέχεια στο στήθος για να ηρεμεί αν κ μου έχει πληγώσει τις θηλές κ στην αρχή που πιάνει το στήθος πονάω πολύ, ύστερα το συνηθίζω.ήθελα να ήξερα έχετε αναρρώσει όλες από τη γέννα?? γιατί βλέπω πως δεν σχολιάζετε τίποτα γι αυτό το θέμα και μου κάνει εντύπωση. Είμαι η μόνη δηλαδή που πονάω από κάτω κ ακόμη δεν μπορώ να καθίσω άνετα?Δεν μου έχουν πέσει τα ράμματα κ έχω κ μπόλικα. εσείς σε ρε κορίτσια, όσες γέννησε φυσιολογικά, πότε σταματήσατε να πονάτε?

καλησπέρα κορίτσι μου! όλες στο τρέξιμο κ μέσα στην αϋπνία είμαστε! για τις θηλές σου δοκίμασες να βάλεις λανολινη; είναι θαυματουργή! εγώ σώθηκα!! κ ο δικός μου όλη μέρα και νύχτα θέλει στήθος!

μην αγχώνεσαι για τα ράμματα.. που θα πάει.. θα πέσουν.. εγώ γέννησα πριν από 25 μέρες και σταμάτησα να βλέπω αίμα μόλις χτες προχτές. για 15 με 17 μέρες με τραβούσαν τα ράμματα,  δεν καθόμουν καλά.. είχα πρηστει κ εκεί κάτω.. αλλά επανήλθαν όλα! λίγη υπομονή!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@bella32 βάζω λανολινη τρεις μέρες τώρα κ έχω δει βελτίωση αλλά ακόμη πονάω. Σήμερα θα βάλω κ κοχύλια ώστε να παίρνει αέρα το στήθος όσο έχω τη λανολινη, γιατί ως τώρα έβαζα την αλοιφή κ μετά από λίγο αναγκαστικά φορούσα μπλούζα οπότε δεν έμενε πολλή ώρα στις θηλές. μακάρι να μου περάσουν γρήγορα τα τραβήγματα στα ράμματα, έχω κ πολλά.

περισσότερο με απασχολεί μια ενόχληση που έχω στην ουρήθρα- κλειτορίδα, κάπου εκεί μπροστά. ενόχληση που είναι σαν βάρος η κάψιμο ώρες ώρες. αυτό πιστεύω είναι από τον καθετήρα που μου έβαλαν γιατί δεν έχει σχέση με τα ράμματα.Δεν με έπιασε από την αρχή αλλά λίγες μέρες μετά τη γέννα. διάβασα στο ίντερνετ πως μπορεί να κρατήσει κανένα μήνα, ίσως κ δύο.όταν είμαι όρθια με δυσκολεύει πολύ.το έχει καμία άλλη?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα σήμερα δεν μου ξύπνησε το βράδυ κατά τις 5 άρχισε να κουνιέται κουνιέται και λέω πάω να της φτιάξω γάλα αλλά την τάιζα και κοιμόταν με το που τελείωσε έκανε το ρεψιμο της και ακόμα κοιμάται η μπέμπα μου. Λοιπόν βάζω 170 νερό και με το γάλα φτάνει 200 κοντά. Ειναι φαγανη πολύ αφού να σκεφτείς μέσα στη μέρα στις 2 ώρες αρχίζει και τρώει χέρια. 

Ααα εμενα ειναι θαυμα να πιεί 120... ισως γι αυτο μου ξυπναει αν 3 ωρες... τη μερα τρωει περιπου αν 3 ωρο 60 με 90... το 24 ωρο ποσο σου πινει περίπου;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ασία είπε:

@bella32 βάζω λανολινη τρεις μέρες τώρα κ έχω δει βελτίωση αλλά ακόμη πονάω. Σήμερα θα βάλω κ κοχύλια ώστε να παίρνει αέρα το στήθος όσο έχω τη λανολινη, γιατί ως τώρα έβαζα την αλοιφή κ μετά από λίγο αναγκαστικά φορούσα μπλούζα οπότε δεν έμενε πολλή ώρα στις θηλές. μακάρι να μου περάσουν γρήγορα τα τραβήγματα στα ράμματα, έχω κ πολλά.

περισσότερο με απασχολεί μια ενόχληση που έχω στην ουρήθρα- κλειτορίδα, κάπου εκεί μπροστά. ενόχληση που είναι σαν βάρος η κάψιμο ώρες ώρες. αυτό πιστεύω είναι από τον καθετήρα που μου έβαλαν γιατί δεν έχει σχέση με τα ράμματα.Δεν με έπιασε από την αρχή αλλά λίγες μέρες μετά τη γέννα. διάβασα στο ίντερνετ πως μπορεί να κρατήσει κανένα μήνα, ίσως κ δύο.όταν είμαι όρθια με δυσκολεύει πολύ.το έχει καμία άλλη?

Ναι το είχα κ γω κ νόμιζα ότι είναι ουρολοιμωξη και πανικοβληθηκα.. αλλά όπως το είπες ήταν από τον καθετήρα κ με έπιασε κ μένα πιο μετά. να φανταστείς περπατούσα σαν συγκαμενη κάπως...για να αεριζεται η περιοχη.  κ έκανα συνέχεια ντουζακια! έχω ακόμη μια μικρή ενόχληση αλλά καμία σχέση ! ελπίζω  να μη κρατήσει μήνες!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...