Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω νιωθω ευτυχία που κοιμηθηκα 4 ωρες σήμερα το βράδυ!!! Μου ξυπνησε στο 3ωρο για φαγητό!! Θαύμα!! Βεβαια θα θελα να κοιμηθω κι αλλο αλλά εχω σίδερο ενόψει φθινόπωρινων διακοπων!! Πάμε στο χωριο του συζύγου!!! 

4 ωρες τι ωραία...!!!! Εμένα ξύπνησε 1 κ ξανά κοιμήθηκε στ 3 κ μετά ξύπνησε 5 κ κατάφερα να την αφήσω στς 8 έχω να κοιμηθώ πολλά βραδιά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

19 ώρες πρίν, bella32 είπε:

έτσι ακριβώς ασια μου.  βέβαια εγώ επινα νουτζολ πάρα πολύ καιρό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..Ίσως γι'αυτό δεν ήθελε να μου δώσει παλι.   με πολλές φυτικές ίνες κ φρούτα έστρωσα το έντερο ανα 2 μέρες.  Ελαττωσα κ το σίδηρο εφόσον δεν έχω άλλο αίμα γτ μου προκαλούσε τρελή δυσκοιλιότητα. 

καλά εμείς για δεύτερο δεν το συζητάμε καν! πέρα του ότι θέλουμε να χαρούμε τις στιγμές με το πρώτο.. είχα τόσο δύσκολη εγκυμοσύνη που με τα βίας τα κατάφερα χωρίς να έχω ένα μωρό να κυνηγάω!!δεν ξέρω πώς θα νιώθω  σε 4 χρόνια από τώρα αλλά στη παρούσα φάση δεν υπάρχει ούτε σαν σκέψη!!

κορίτσια, μια άλλη ερώτηση θέλω να σας κάνω: από τριχόπτωση πως πάτε;;; από χτες έχω παρατηρήσει ότι πέφτουν μαλλιά!! θυμάμαι πρόπερσι που είχα την αποβολή,  έχανα τούφες τούφες,  κ ο δερματολόγος που είχα δει τότε είχε πει ήταν από ορμόνες κ υπερβολική στεναχώρια.  λέτε και πάλι να με έπιασαν οι ορμόνες;

Καλημέρα! έχω ακούσει πως μια κουταλιά λάδι την ημέρα κάνει θαύματα στην δυσκοιλιότητα. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.εμένα ο γιατρός μου έδωσε σίδηρο επειδή θηλάζω λέει.στην εγκυμοσύνη έπαιρνα άλλο σκεύασμα. αυτό που μου έδωσε τώρα μου προκαλεί λίγη δυσκοιλιότητα, αν δω ότι με ενοχλεί θα το αλλάξω μόνη μου κ θα πάρω αυτό που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη κ δεν με πείραζε καθόλου. Μήπως να αλλάξεις κι εσύ το σίδηρο κ να πάρεις άλλο σκεύασμα? Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με τριχόπτωση, με τριχοφυία έχω, λογικά λόγω ορμονών.

 

19 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Αν την ξεκινήσεις από τώρα σταγονες θα πέρασουν εμένα δεν μου είχε δώσει και ταλαιπωρηθηκαμε. Πρέπει να κάνουμε το καλύτερο για τα μωρά μας και όχι ότι συμφέρει τι παιδίατρο αυτό το κατάλαβα λίγο αργά αφού είχαμε ταλαιπωρηθεί.Να της λες τι γνώμη σου γιατί αυτές θέλουν μόνο να προωθησουν Πράγματα που έχουν συμφέρον δεν ειναι στο σπίτι για να βλέπουν τι περνάνε τα μικρά εγώ από δω και πέρα αυτό κάνω ότι δεν μ αρέσει της το λεω και το αλλάζω. 

Ναι έχεις δίκιο, πολλοί κοιτάζουν το συμφέρον τους φυσικά. όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση τι συμφέρον μπορεί να έχει ο παιδίατρος κ να μην δώσει σταγόνες για τους κολικούς?

14 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Μικρη διαφορα εχουμε, 1025 ή 1100 δεν θυμαμαι ακριβως,οχι παραπανω ομως. Μακαρι να βγουν παραπανω! Θα τα φαω στα μπουζουκια!!! Χαχαχαχα

@Ασία προσεχε με το ξενο αν εχεις πολυ γαλα γιατι αν το εισαγεις αποτομα μπορει να κανεις καμια μαστιτιδα. Αν καταλαβεις πρηξιμο θηλασε αμεσα κ θα το προλαβεις. Τα κοχυλια με λανολινη με ειχαν σωσει στον μεγαλο.

Κοριτσια γενικα να ξερετε πως παιζει κ βρεφικο κατσικισιο. Εγω αυτο εδωσα στον μεγαλο μετα τον θηλασμο γιατι εκανε εμετο το αγελαδινο, ειχε κατι σαν αλλεργια αλλα οχι αλλεργια (μας εχει φυγει πια ευτυχως). Κατσικισιο πινει μεχρι σημερα. Και στο μπεμπη που ηπιε καμια δεκαρια μερες λιγο ξενο παλι κατσικισιο εδωσα.

Ναι, το έχω καταλάβει αυτό... χθες έκανα να θηλάσω 4,5 ώρες κ το δεξί στήθος μου πετρώσε σε ένα σημείο. είναι μπελάς.το είχα ξαναπάθει κ μαλακώσε με μασάζ κ θηλασμό. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά δεν έφυγε εντελώς το πέτρωμα.σκέφτομαι να δίνω δύο φορές τη μέρα ξένο κ τις υπόλοιπες να θηλάζω, θα δω όμως πως θα πάει στην πορεία.

 

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω νιωθω ευτυχία που κοιμηθηκα 4 ωρες σήμερα το βράδυ!!! Μου ξυπνησε στο 3ωρο για φαγητό!! Θαύμα!! Βεβαια θα θελα να κοιμηθω κι αλλο αλλά εχω σίδερο ενόψει φθινόπωρινων διακοπων!! Πάμε στο χωριο του συζύγου!!! 

κοιμήθηκε η μικρή 4 ολόκληρες ώρες ενώ θηλάζετε αποκλειστικά? μωρέ μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα! έχω ακούσει πως μια κουταλιά λάδι την ημέρα κάνει θαύματα στην δυσκοιλιότητα. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.εμένα ο γιατρός μου έδωσε σίδηρο επειδή θηλάζω λέει.στην εγκυμοσύνη έπαιρνα άλλο σκεύασμα. αυτό που μου έδωσε τώρα μου προκαλεί λίγη δυσκοιλιότητα, αν δω ότι με ενοχλεί θα το αλλάξω μόνη μου κ θα πάρω αυτό που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη κ δεν με πείραζε καθόλου. Μήπως να αλλάξεις κι εσύ το σίδηρο κ να πάρεις άλλο σκεύασμα? Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με τριχόπτωση, με τριχοφυία έχω, λογικά λόγω ορμονών.

 

Ναι έχεις δίκιο, πολλοί κοιτάζουν το συμφέρον τους φυσικά. όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση τι συμφέρον μπορεί να έχει ο παιδίατρος κ να μην δώσει σταγόνες για τους κολικούς?

Ναι, το έχω καταλάβει αυτό... χθες έκανα να θηλάσω 4,5 ώρες κ το δεξί στήθος μου πετρώσε σε ένα σημείο. είναι μπελάς.το είχα ξαναπάθει κ μαλακώσε με μασάζ κ θηλασμό. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά δεν έφυγε εντελώς το πέτρωμα.σκέφτομαι να δίνω δύο φορές τη μέρα ξένο κ τις υπόλοιπες να θηλάζω, θα δω όμως πως θα πάει στην πορεία.

 

κοιμήθηκε η μικρή 4 ολόκληρες ώρες ενώ θηλάζετε αποκλειστικά? μωρέ μπράβο!!!

Συμφέρον δεν ξέρω αν είχε από της σταγόνες παντως αντί για σταγόνες μου σύστησε γάλα να πάρω για κολικούς το πήρα και τίποτα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα! έχω ακούσει πως μια κουταλιά λάδι την ημέρα κάνει θαύματα στην δυσκοιλιότητα. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.εμένα ο γιατρός μου έδωσε σίδηρο επειδή θηλάζω λέει.στην εγκυμοσύνη έπαιρνα άλλο σκεύασμα. αυτό που μου έδωσε τώρα μου προκαλεί λίγη δυσκοιλιότητα, αν δω ότι με ενοχλεί θα το αλλάξω μόνη μου κ θα πάρω αυτό που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη κ δεν με πείραζε καθόλου. Μήπως να αλλάξεις κι εσύ το σίδηρο κ να πάρεις άλλο σκεύασμα? Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με τριχόπτωση, με τριχοφυία έχω, λογικά λόγω ορμονών.

 

Ναι έχεις δίκιο, πολλοί κοιτάζουν το συμφέρον τους φυσικά. όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση τι συμφέρον μπορεί να έχει ο παιδίατρος κ να μην δώσει σταγόνες για τους κολικούς?

Ναι, το έχω καταλάβει αυτό... χθες έκανα να θηλάσω 4,5 ώρες κ το δεξί στήθος μου πετρώσε σε ένα σημείο. είναι μπελάς.το είχα ξαναπάθει κ μαλακώσε με μασάζ κ θηλασμό. Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα αλλά δεν έφυγε εντελώς το πέτρωμα.σκέφτομαι να δίνω δύο φορές τη μέρα ξένο κ τις υπόλοιπες να θηλάζω, θα δω όμως πως θα πάει στην πορεία.

 

κοιμήθηκε η μικρή 4 ολόκληρες ώρες ενώ θηλάζετε αποκλειστικά? μωρέ μπράβο!!!

Ξερεις λοιπον τι να κανεις. Κουραγιο! Θα το βρειτε! 

@anemoni1989 καλα να περασετε! Ειθε ο καθαρος αερας να κανει το μπεμπακι σου να κοιμηθει τουλαχιστον πεντε ωρες!

@Marimarv ποσες φορες με εχει παρει ο υπνος πανω απο το μωρο, δε λεγεται! Αντε λιγοι μηνες εμειναν ακομα, θα στρωσει κι ο γκρινιαρης μου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Συμφέρον δεν ξέρω αν είχε από της σταγόνες παντως αντί για σταγόνες μου σύστησε γάλα να πάρω για κολικούς το πήρα και τίποτα. 

σου σύστησε γάλα ενώ θηλάζες η έδινες αλλά γάλα σε σκόνη? εκεί προφανώς κ είχε συμφέρον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

σου σύστησε γάλα ενώ θηλάζες η έδινες αλλά γάλα σε σκόνη? εκεί προφανώς κ είχε συμφέρον.

Θήλαζα και έδινα και ένα γεύμα ξενο και μου λέει δώσε περισσότερα ξενο που είναι για κολικούς για να περάσουν. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Θήλαζα και έδινα και ένα γεύμα ξενο και μου λέει δώσε περισσότερα ξενο που είναι για κολικούς για να περάσουν. 

ααα δεν σου έλεγε καθόλου καλά... κυκλοφορούν πολλοί παιδίατροι που δηλώνουν υπέρ του θηλασμού αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι κ με διάφορες προφάσεις προτείνουν ξένο γάλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

ααα δεν σου έλεγε καθόλου καλά... κυκλοφορούν πολλοί παιδίατροι που δηλώνουν υπέρ του θηλασμού αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι κ με διάφορες προφάσεις προτείνουν ξένο γάλα.

Κατι τέτοιο είναι και αυτή τα ίδια κάνει υπέρ του θηλασμού αλλά πάρε ξενο.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κατι τέτοιο είναι και αυτή τα ίδια κάνει υπέρ του θηλασμού αλλά πάρε ξενο.

φαντάζομαι έχετε αλλάξει παιδίατρο. έχεις δύο παιδάκια αν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

φαντάζομαι έχετε αλλάξει παιδίατρο. έχεις δύο παιδάκια αν κατάλαβα καλά?

Ένα παιδάκι είχα γράψει και για την ανηψια μου μάλλον εκεί σε μπέρδεψα. ακόμα δεν έχω αλλάξει αν μου κάνει πάλι τα ίδια τον άλλον μήνα θα την αλλάξω  αλλά ντρέπομαι γιατί είναι γνωστη. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια οταν λεω κοιμηθηκα 4 ωρες, εννοώ  σπαστα 2 και 2!!που τέτοια τυχη να κοιμηθω 4ωρο σερί??? Αχαχχαχαχαχα 

Εμεις παντως οσον αφορά τους κολικους, εχω την εντύπωση πως ειμαστε λιιιγο καλύτερα... Ελάχιστα μεν, αλλά καλύτερα δε! Για να δουμε! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα σήμερα όλη μέρα είναι υπερβολικά ανήσυχη ξυπνάει ανά μισή ώρα το περισσότερο της σήμερα είναι 45 λεπτά.. Τα έχω παίξει γτ κάθε φορά την βάζω στήθος μόνο έτσι ηρεμεί.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Ξερεις λοιπον τι να κανεις. Κουραγιο! Θα το βρειτε! 

@anemoni1989 καλα να περασετε! Ειθε ο καθαρος αερας να κανει το μπεμπακι σου να κοιμηθει τουλαχιστον πεντε ωρες!

@Marimarv ποσες φορες με εχει παρει ο υπνος πανω απο το μωρο, δε λεγεται! Αντε λιγοι μηνες εμειναν ακομα, θα στρωσει κι ο γκρινιαρης μου

Κ εγώωωωω πάρα πολλές φορές.. Άσε και πως με αγχώνει αυτό.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Κορίτσια εμένα σήμερα όλη μέρα είναι υπερβολικά ανήσυχη ξυπνάει ανά μισή ώρα το περισσότερο της σήμερα είναι 45 λεπτά.. Τα έχω παίξει γτ κάθε φορά την βάζω στήθος μόνο έτσι ηρεμεί.. 

πωπω σε καταλαβαίνω.. κμεις έτσι είμαστε από χτες.. κ σφίγγεται πολύ κ κοκκινίζει ολόκληρος κ μου δαγκώνει το στήθος πολύ!! νυστάζω... και πονάνε οι θηλές μου..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...