Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τα καφε σταματησαν??? Ακομα ξαπλα τη βγαζεις??? 

Εγω εχω να δω αιμα απο την Πέμπτη και καφε απο το Σάββατο αλλα γενικα προσεχω παρα πολυ.. Δεν κανω τιποτα και κυρίως τη βγαζω ξαπλα.. Μονο για εμετο και τουαλέτα σηκωνομαι... 

Καλημερα ! δνε εισαι ακομα καλα και εσυ? εγω πλεον κανω μονο το πρωι εμετους 2 ,αλλα γινομαι χαλια μετα. ευτυχως που ερχομαι λιγο στην δουλεια κ συνερχομαι .. 

γτ σπιτι ειμαι κ εγω μονο ξαπλακ αρχισε να με ποναει η μεση μου.. εντωμεταξυ πολυ νυστα προχθες κοιμηθηκα απο τις 8!!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Καλημερα ! δνε εισαι ακομα καλα και εσυ? εγω πλεον κανω μονο το πρωι εμετους 2 ,αλλα γινομαι χαλια μετα. ευτυχως που ερχομαι λιγο στην δουλεια κ συνερχομαι .. 

γτ σπιτι ειμαι κ εγω μονο ξαπλακ αρχισε να με ποναει η μεση μου.. εντωμεταξυ πολυ νυστα προχθες κοιμηθηκα απο τις 8!!!!

Εγω ειμαι σ αθλια πλεον κατασταση.. Την Τριτη που εχω ραντεβού θα ζητήσω να μ βαλει φορτιση με ορο γιατι δεν θα αντέξω για πολυ ακομα.. Εχω να φαω κανονικά πανω απο μηνα και οτι τρωω αν οχι ολο,  το μισό το κανω εμετο.. 

Ξάπλα είμαι γτ ειχα αποκολληση και αιμα και φοβηθηκα παρα πολυ


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Εγω ειμαι σ αθλια πλεον κατασταση.. Την Τριτη που εχω ραντεβού θα ζητήσω να μ βαλει φορτιση με ορο γιατι δεν θα αντέξω για πολυ ακομα.. Εχω να φαω κανονικά πανω απο μηνα και οτι τρωω αν οχι ολο,  το μισό το κανω εμετο.. 

Ξάπλα είμαι γτ ειχα αποκολληση και αιμα και φοβηθηκα παρα πολυ

ναι οπωσδηποτε να βαλεις ορο για ενυδατωση . παρε κανενα αντιεμετικο σιροπι η χαπι γτ απο το να αποφυγεις τα φαρμακα ,χειροτερευεις πολυ.

εγω αν δεν επαιρνα χαπι δεν θα την εβγζα την μερα. χωρις αυτο ξερνουσα συνεχεια κ μετα κοιμομουν γτ δεν αντεχα.. ποσο εισαι τωρα?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Χαχα ετοιμάζεται η αγορομανα να μας πάρει τις κοράκλες μας.. χαχα.. Πολλά κορίτσια μου φαίνεται θα έχουμε. Χθες στη γιατρό όλες οι αυχενικες κορίτσια ήταν.

Νομιζω ziliher Εσύ το έλεγες ότι όταν  μαθαίνεις φύλο είναι πιο ωραία αίσθηση. 

Βγήκα χθες βράδυ και αιματολογικές μου και ηταν ολα καλά αρα ησυχάζουμε για λίγες μέρες. Χαχα

Βασικά εγώ έλεγα ότι χαλαρώνεις στην εγκυμοσύνη μόλις βγαίνουν οι βασικές εξετάσεις καλές. πχ με τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και την ανάλυση dna ξέρεις 100% ότι το μωράκι είναι υγιές. Για το φύλο βολεύει να το ξέρεις νωρίς ειδικά αν θες να ψωνίσεις, αλλά και πάλι είναι σχετικά όλα.

Btw ψώνισα το πρώτο φορμάκι του γαμπρού! :)

Πάντως και στο γκρουπ Νοεμβρίου/Δεκεμβρίου 2016 που ήμουν για την κόρη μου ήταν λίγα τα αγοράκια.

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω ειμαι σ αθλια πλεον κατασταση.. Την Τριτη που εχω ραντεβού θα ζητήσω να μ βαλει φορτιση με ορο γιατι δεν θα αντέξω για πολυ ακομα.. Εχω να φαω κανονικά πανω απο μηνα και οτι τρωω αν οχι ολο,  το μισό το κανω εμετο.. 

Ξάπλα είμαι γτ ειχα αποκολληση και αιμα και φοβηθηκα παρα πολυ

Υπερέμεση νομίζω λέγεται αυτό που έχεις. Καλή ιδέα για τον ορό, μήπως όμως να τον έπαιρνες τηλ για νωρίτερα; Μου φαίνεται πολύς καιρός μέχρι την Τρίτη.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εγω ειμαι σ αθλια πλεον κατασταση.. Την Τριτη που εχω ραντεβού θα ζητήσω να μ βαλει φορτιση με ορο γιατι δεν θα αντέξω για πολυ ακομα.. Εχω να φαω κανονικά πανω απο μηνα και οτι τρωω αν οχι ολο,  το μισό το κανω εμετο.. 

Ξάπλα είμαι γτ ειχα αποκολληση και αιμα και φοβηθηκα παρα πολυ

Ανεμωνη μου τοσο χαλια; εχεις υπερεμεση ή ελεγχετε; πρόσεχε κι αν δεις ότι αφυδατωνεσαι να πας στο νοσοκομείο.. .


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ανεμωνη μου τοσο χαλια; εχεις υπερεμεση ή ελεγχετε; πρόσεχε κι αν δεις ότι αφυδατωνεσαι να πας στο νοσοκομείο.. .

 

1 hour ago, ZiliHer είπε:

Βασικά εγώ έλεγα ότι χαλαρώνεις στην εγκυμοσύνη μόλις βγαίνουν οι βασικές εξετάσεις καλές. πχ με τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης και την ανάλυση dna ξέρεις 100% ότι το μωράκι είναι υγιές. Για το φύλο βολεύει να το ξέρεις νωρίς ειδικά αν θες να ψωνίσεις, αλλά και πάλι είναι σχετικά όλα.

Btw ψώνισα το πρώτο φορμάκι του γαμπρού! :)

Πάντως και στο γκρουπ Νοεμβρίου/Δεκεμβρίου 2016 που ήμουν για την κόρη μου ήταν λίγα τα αγοράκια.

Υπερέμεση νομίζω λέγεται αυτό που έχεις. Καλή ιδέα για τον ορό, μήπως όμως να τον έπαιρνες τηλ για νωρίτερα; Μου φαίνεται πολύς καιρός μέχρι την Τρίτη.

 

1 hour ago, ada32 είπε:

ναι οπωσδηποτε να βαλεις ορο για ενυδατωση . παρε κανενα αντιεμετικο σιροπι η χαπι γτ απο το να αποφυγεις τα φαρμακα ,χειροτερευεις πολυ.

εγω αν δεν επαιρνα χαπι δεν θα την εβγζα την μερα. χωρις αυτο ξερνουσα συνεχεια κ μετα κοιμομουν γτ δεν αντεχα.. ποσο εισαι τωρα?

Κοιτα λόγω επαγγελματος το ελεγχω.. Αφυδατωση δεν εχω παθει ακομα γτ εφαρμοζω κλασικά κολπακια που ξερω.. Η εξάντληση με προβληματιζει.. Επισης,  επειδή σκέφτομαι να αλλαξω γιατρο δεν θέλω πολλά πολλά μαζι του.. Την Τριτη θα παω αναγκαστικά για να δω το μωρο και μετα μάλλον θα συνεχίσω αλλου.. 

Υπερεμεση νομίζω λέγεται η κατάσταση μου.. Απλα ευτυχως καποιες μερες ειμαι καλυτερα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

 

 

Κοιτα λόγω επαγγελματος το ελεγχω.. Αφυδατωση δεν εχω παθει ακομα γτ εφαρμοζω κλασικά κολπακια που ξερω.. Η εξάντληση με προβληματιζει.. Επισης,  επειδή σκέφτομαι να αλλαξω γιατρο δεν θέλω πολλά πολλά μαζι του.. Την Τριτη θα παω αναγκαστικά για να δω το μωρο και μετα μάλλον θα συνεχίσω αλλου.. 

Υπερεμεση νομίζω λέγεται η κατάσταση μου.. Απλα ευτυχως καποιες μερες ειμαι καλυτερα 

ναι υπερεμεση επαθες αλλα θελει προσοχη . αν το αντεχεις  εσυ , τοτε ειναι στο χερι σου. εγω αυριο θα κανω γενικη ουρων για να δει ο γιατρος αν χρειαζομαι ενυδατωση κ να μου βαλει ορο . ( κατι για κετονες μου ανεφερε). σημερα ξεκινησα κ κατι βιταμινες εγω κ ελππιζω να ειμαι καλυτερα..

φαε βραστη πατατα


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

 

 

Κοιτα λόγω επαγγελματος το ελεγχω.. Αφυδατωση δεν εχω παθει ακομα γτ εφαρμοζω κλασικά κολπακια που ξερω.. Η εξάντληση με προβληματιζει.. Επισης,  επειδή σκέφτομαι να αλλαξω γιατρο δεν θέλω πολλά πολλά μαζι του.. Την Τριτη θα παω αναγκαστικά για να δω το μωρο και μετα μάλλον θα συνεχίσω αλλου.. 

Υπερεμεση νομίζω λέγεται η κατάσταση μου.. Απλα ευτυχως καποιες μερες ειμαι καλυτερα 

Οκ εσύ ξέρεις Ανεμώνη μου! Εγώ για να σε παρηγορησω θα σου πω ότι θα είσαι έγκυος με κορμάρα! Χαχαχα όχι δλδ λίγο το'χεις;

Εγώ που υποφέρω από γοπ είμαι σχεδόν 8μηνων και έχω πάρει 6κιλα εσύ τόσα θα τα έχεις χάσει ήδη!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

ναι υπερεμεση επαθες αλλα θελει προσοχη . αν το αντεχεις  εσυ , τοτε ειναι στο χερι σου. εγω αυριο θα κανω γενικη ουρων για να δει ο γιατρος αν χρειαζομαι ενυδατωση κ να μου βαλει ορο . ( κατι για κετονες μου ανεφερε). σημερα ξεκινησα κ κατι βιταμινες εγω κ ελππιζω να ειμαι καλυτερα..

φαε βραστη πατατα

Αυτός είναι ενας από τους λόγους που θελω να αλλαξω γυναικολογο.. Βιταμίνες εγω του ζήτησα επειδή δεν τρωω ενω για εξετασεις ουτε λογος..! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

ναι υπερεμεση επαθες αλλα θελει προσοχη . αν το αντεχεις  εσυ , τοτε ειναι στο χερι σου. εγω αυριο θα κανω γενικη ουρων για να δει ο γιατρος αν χρειαζομαι ενυδατωση κ να μου βαλει ορο . ( κατι για κετονες μου ανεφερε). σημερα ξεκινησα κ κατι βιταμινες εγω κ ελππιζω να ειμαι καλυτερα..

φαε βραστη πατατα

Κι εσύ ακόμα χαλια;; κι εσύ έγκυος και κορμάρα οπότε 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Οκ εσύ ξέρεις Ανεμώνη μου! Εγώ για να σε παρηγορησω θα σου πω ότι θα είσαι έγκυος με κορμάρα! Χαχαχα όχι δλδ λίγο το'χεις;

Εγώ που υποφέρω από γοπ είμαι σχεδόν 8μηνων και έχω πάρει 6κιλα εσύ τόσα θα τα έχεις χάσει ήδη!!

Εχω χασει ηδη 8!!!! Αχαχχαχαχαχαχα

Μπαινω σε παντελονια που δεν εμπαινα!!! Ασε δραμα!!! Αχαχχαχαχαχαχα

Ας ειναι ολα καλα ομως και χαλαλι!! Σήμερα ευτυχως κατι εχω καταφέρει να κρατησω στο στομαχι μου!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αυτός είναι ενας από τους λόγους που θελω να αλλαξω γυναικολογο.. Βιταμίνες εγω του ζήτησα επειδή δεν τρωω ενω για εξετασεις ουτε λογος..! 

κοιταξε για βιταμινες κ εμενα δεν ηταν πολυ θετικος αλλα οταν του ειπα οτι δεν τρωω τιποτα της προκοπης ,μου ειπε παρε . οσο για εξετασεις να κανεις οπωσδηποτε . εγω δεν ηξερα οτι απο τα ουρα φαινεται η αφυδατωση... να αλλαξεις κ να βρεις εναν που σου ταιριαζει κ αθ νοιαστει . στο κατω κατω λεφτα παιρνουν

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Κι εσύ ακόμα χαλια;; κι εσύ έγκυος και κορμάρα οπότε 

χαχαχαχα κ εγω συνεχιζω ακαθεκτα!!!! αλλα λιγο καλυτερα καποιες μερες.. μπορει να ειμαι 2 μερες χαλια κ 5 μετρια... προσπαθω να την παλεψω,καμια φορα κλαιω αλλα συνερχομαι !!!! εσυ πως εισαι ? αντε κοντευεις να παρεις αγκαλια το μικρουλι σου!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εχω χασει ηδη 8!!!! Αχαχχαχαχαχαχα

Μπαινω σε παντελονια που δεν εμπαινα!!! Ασε δραμα!!! Αχαχχαχαχαχαχα

Ας ειναι ολα καλα ομως και χαλαλι!! Σήμερα ευτυχως κατι εχω καταφέρει να κρατησω στο στομαχι μου!!! 

Σκέψου μόνο ότι σε λίγο έρχονται τα σορτσάκια και τα φορέματα και θα τα φοράς άνετα!! (Παρηγοριά στον "άρρωστο ")

εγώ στη θέση σου θα έμπαινα για όρο πάντως.  

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

 

χαχαχαχα κ εγω συνεχιζω ακαθεκτα!!!! αλλα λιγο καλυτερα καποιες μερες.. μπορει να ειμαι 2 μερες χαλια κ 5 μετρια... προσπαθω να την παλεψω,καμια φορα κλαιω αλλα συνερχομαι !!!! εσυ πως εισαι ? αντε κοντευεις να παρεις αγκαλια το μικρουλι σου!

Πόσο είσαι τώρα;; λογικά τελειώνουν τα βάσανα σε σένα! Ότι κιλό έχασες,  έχασες! Αχαχα 

Σε δύο μήνες γενναω! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σκέψου μόνο ότι σε λίγο έρχονται τα σορτσάκια και τα φορέματα και θα τα φοράς άνετα!! (Παρηγοριά στον "άρρωστο ")

εγώ στη θέση σου θα έμπαινα για όρο πάντως.  

Οταν παω θα το απαιτησω!!! Απλα ακομα ειμαι καλα για αυτο και δεν αγχωνομαι... Την Τριτη ομως την ενυδατωση μου θα την  κανω!!! Αμα δω οτι χειροτερευουν τα πράγματα εννοείται θα παω νωρίτερα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σκέψου μόνο ότι σε λίγο έρχονται τα σορτσάκια και τα φορέματα και θα τα φοράς άνετα!! (Παρηγοριά στον "άρρωστο ")

εγώ στη θέση σου θα έμπαινα για όρο πάντως.  

Πόσο είσαι τώρα;; λογικά τελειώνουν τα βάσανα σε σένα! Ότι κιλό έχασες,  έχασες! Αχαχα 

Σε δύο μήνες γενναω! 

ειμαι 11+ 1 αλλα με βαση το μωρο απο τον υπερηχο δειχνει να ειμαι 11+6 . ε πιστευω οτι θα βαλω κιλα αλλα δεν με πειραζει .. απλα να σταματησω αυτο που εχω το πρωι .που μολις ανοιγω τα ματια παιρνω την λεκανη αγκαλια.. κ ν απιω νερο πια , διψαωωωωω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...