Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα αυτο με τα κιλα σε νιωθω κι εγω... Κι εγω στην ενηλικη ζωη μου 65-70 κιλα. Σε καθε προσπαθεια για μωρακι ομως επαιρνα μια πενταρα κιλα. Τα 5 κιλα απο την εξωσωματικη του Σεπτεμβρη δεν προλαβα να τα χασω αφου ξεμπερδεψα οκτωβρη και Δεκεμβρη ξαναμπηκα σε νεο κυκλο. Ε μετα λιγο οι γιορτες λιγο ο χειμωνας παλι δεν τα εχασα με αποτελεσμα.. Ξεκινησα με 80 κιλα αυτη την εγκυμοσυνη. Το μοο θετικο ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν εχω παρει κανενα κιλακι. Δεν με νοιαζει καθολου ομως. Αρκει αυτη τη φορα να πανε ολα καλα. Οποτε εμεις θα μιλαμε σε αλλο επιπεδο για τα κιλακια ;)

 

Δόξα τω Θεώ! χαχαχα

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μ παλι καφε υγρα ειδα....

Είχαν σταματήσει καθόλου; 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ZiliHer είπε:

Δόξα τω Θεώ! χαχαχα

Είχαν σταματήσει καθόλου; 

Ναι δεν ειχα εδω και μερες τιποτα... παρατήρησα οτι μολις βγω απ το σπιτι και περπατησω εστω και λιγο τσουπ εμφανίζεται... ανέβηκα και μια σκαλα εχθες και σκέφτομαι μηπως τελικα πρεπει να μείνω ξαπλα μέχρι να κλειστώ το 3ο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Ναι δεν ειχα εδω και μερες τιποτα... παρατήρησα οτι μολις βγω απ το σπιτι και περπατησω εστω και λιγο τσουπ εμφανίζεται... ανέβηκα και μια σκαλα εχθες και σκέφτομαι μηπως τελικα πρεπει να μείνω ξαπλα μέχρι να κλειστώ το 3ο...

Καλησπερα. Συγγνωμη που μπαινω σφηνα αλλα μηπως βαζεις κολπικα ουτροτζεσταν?

Ρωταω γιατι και γω ειχα μονιμα 4 μηνες οσο δηλαδη τα εβαζα κολπικα...μολις περπατουσα λιγο κατεβαινε οτι ειχε μεινει απο το χαπι σε συνδιασμο με κολπικα υγρα και εβλεπα ολο καφε...

Συγγνωμη για την περιγραφη :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Καλησπερα. Συγγνωμη που μπαινω σφηνα αλλα μηπως βαζεις κολπικα ουτροτζεσταν?

Ρωταω γιατι και γω ειχα μονιμα 4 μηνες οσο δηλαδη τα εβαζα κολπικα...μολις περπατουσα λιγο κατεβαινε οτι ειχε μεινει απο το χαπι σε συνδιασμο με κολπικα υγρα και εβλεπα ολο καφε...

Συγγνωμη για την περιγραφη :?

Οχι δεν θελει ο γιατρος μ να παρω ουτρατζεσταν....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Οχι δεν θελει ο γιατρος μ να παρω ουτρατζεσταν....

Τοοοοτε δεν ξεεεερω. Νομιζα επειδη εχεις καιρο καφε θα επαιρνες καποιο φαρμακο. 

Καλα κανει και δεν θελει. Αν εχεις οκ προγεστερονη. Εγω πηρα επειδη ειχα μια αποβολη και μετα απο μετρηση ειχα χαμηλη προγεστερονη. 

Ελπιζω να καθαρισεις συντομα. Μεχρι τοτε καλη ταβανοθεραπεια...

Να ξερεις δεν εισαι μονη. Ειμαστε πολλες.

Με το καλο!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τοοοοτε δεν ξεεεερω. Νομιζα επειδη εχεις καιρο καφε θα επαιρνες καποιο φαρμακο. 

Καλα κανει και δεν θελει. Αν εχεις οκ προγεστερονη. Εγω πηρα επειδη ειχα μια αποβολη και μετα απο μετρηση ειχα χαμηλη προγεστερονη. 

Ελπιζω να καθαρισεις συντομα. Μεχρι τοτε καλη ταβανοθεραπεια...

Να ξερεις δεν εισαι μονη. Ειμαστε πολλες.

Με το καλο!!!

Δεν ειχα για πολυ καιρο τη πρωτη μερα ειχα ροζ και μετα για 2 μερες καφέ... και ειχε σταματήσει ελπιζω οτι δεν ειναι κατι εχω υπέρηχο σημερα οποτε θα δουμε τι θα μου πει... Ευχαριστώ πολύ για τα καθησυχαστικά σου λογια!!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, irinikavala said:

Tι ωραία νέα...!! αρχίσαν και τα ευχάριστα νέα των αυχενικων.!τέλεια.. μακάρι κ οι αιματολογικές να είναι τέλειες κ να μην χρειαστείς τπτ παραπάνω.. απο δω κ πέρα ηρεμία κ απόλαυση το υπόλοιπο της κύησης.. είδατε κ φύλο? πόση ώρα κράτησε η εξέταση?? ααα... κ αυτο με το φαγητό δε το ηξερα.. εμένα μου είπε να φάω κανονικά πρωινο, έχω 12μιση εξέταση..

Μακάρι δε λες τίποτα... :) Για φύλο μας είπε 70% κορίτσι αλλά επειδή είναι νωρίς υπάρχει και η πιθανότητα να αλλάξει!

Η εξέταση κράτησε κοντά 1 1/2 ώρα γιατί ήθελε να δει τα πάντα! Αφού κάποια στιγμή κουράστικα και σκεφτόμουνα δε θα τελειώσει ποτε? Ε κουνιότανε και το ζουζούνι και καταλαβαίνεις... μέχρι να το πετύχει εκεί που το ήθελε πέρναγε η ώρα! :-D

Με το φαγητό κανονικά δεν ισχύει... τρως κανονικά και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις σε στέλνουν έξω να φας κι όλας (και ειδικά γλυκό) για να κουνηθεί. Σε μένα είπε να μη φάω για να μη σκουρύνει το αίμα αλλά για κανέναν άλλο λόγο... (δεν κατάλαβα γιατί αλλά εντάξει).

Με το καλό και σενα η δική σου αυχενική! Εύχομαι να είναι όλα τέλεια!

 

@Μάντη πάρε καλύτερα το γιατρό σου να τον ρωτήσεις, και μήπως για λίγες ημέρες να είσαι πιο χαλαρή για να δεις αν σταματάει. Πάντως ο γιατρός μου είχε πει ότι μόνο με το κανονικό αίμα να τον πάρω - τα άλλα δεν είναι τίποτα...

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν ειχα για πολυ καιρο τη πρωτη μερα ειχα ροζ και μετα για 2 μερες καφέ... και ειχε σταματήσει ελπιζω οτι δεν ειναι κατι εχω υπέρηχο σημερα οποτε θα δουμε τι θα μου πει... Ευχαριστώ πολύ για τα καθησυχαστικά σου λογια!!!!!

Εύχομαι να μην είναι τπτ αυτα τα παλιοκαφε και το βράδυ να χαρείς το μωράκι σου. Περιμένουμε νεα σου


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nightwish είπε:

Μακάρι δε λες τίποτα... :) Για φύλο μας είπε 70% κορίτσι αλλά επειδή είναι νωρίς υπάρχει και η πιθανότητα να αλλάξει!

Η εξέταση κράτησε κοντά 1 1/2 ώρα γιατί ήθελε να δει τα πάντα! Αφού κάποια στιγμή κουράστικα και σκεφτόμουνα δε θα τελειώσει ποτε? Ε κουνιότανε και το ζουζούνι και καταλαβαίνεις... μέχρι να το πετύχει εκεί που το ήθελε πέρναγε η ώρα! :-D

Με το φαγητό κανονικά δεν ισχύει... τρως κανονικά και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις σε στέλνουν έξω να φας κι όλας (και ειδικά γλυκό) για να κουνηθεί. Σε μένα είπε να μη φάω για να μη σκουρύνει το αίμα αλλά για κανέναν άλλο λόγο... (δεν κατάλαβα γιατί αλλά εντάξει).

Με το καλό και σενα η δική σου αυχενική! Εύχομαι να είναι όλα τέλεια!

 

@Μάντη πάρε καλύτερα το γιατρό σου να τον ρωτήσεις, και μήπως για λίγες ημέρες να είσαι πιο χαλαρή για να δεις αν σταματάει. Πάντως ο γιατρός μου είχε πει ότι μόνο με το κανονικό αίμα να τον πάρω - τα άλλα δεν είναι τίποτα...

Μου ειπε οτι δεν ειναι κατι το καφε... χαλαρή ειμαι δεν δουλευω και ειμαι ξαπλα την ποιο πολυ μέρα... 

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Εύχομαι να μην είναι τπτ αυτα τα παλιοκαφε και το βράδυ να χαρείς το μωράκι σου. Περιμένουμε νεα σου

Και εγω αυτο ευχομαι... θα σας πω τα νεα μ το βραδάκι!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Και εγω νομιζα οτι ειμαι η μόνη με τα κιλακια !!! Ευχαριστώ! 7 η ωρα εχω ραντεβού σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι!!! Σου εκανε κοιλιακό υπέρηχο;;; λογικα ναι θα δω σχηματισμενο μωράκι! Την προηγούμενη εβδομάδα ηταν 2.08 εκατοστά!!! Αλλα ο υπέρηχος ηταν παλιος γτ πηγα στο νοσοκομείο και δεν ειδα σχεδόν τίποτα!!!

Με το καλό να δεις το μωράκι σου, Ναι θα είναι σχηματισμένο σίγουρα. Εμένα την τελευταία φορά ήταν μόνο 1,7 εκ και είχε πάρει την μορφή μωρού δεν ήταν δηλαδή μια κουκίδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...