Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

ZiliHer              3/10        αγοράκι

citty                  5/10

irinikavala        6/10

Nightwish        7/10        κοριτσάκι

melina92          8/10

kater1n@          9/10

Alekk                16/10

ada32                18/10

Μάντη               21/10

anemoni1989   23/10

depyfr                26/10

Ασία                   28/10

Rozita1510        4/11

Μαρία1430

Gwgoulini26  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Μαντη μου τι ωραια.. το ειδες τι υπεροχο ειναι;; απιστευτο να βλεπεις το θαυματακι σου τοσο κινητικο με χερακια κ ποδαρακια;; αυχενικη εκλεισες;;

Εγω ρε κοριτσια ειδα ενα χαλια ονειρο κ ξυπνησα μεσα στον υπνο μ κ με πονουσε η κοιλια. Οχι εντονα.σαν τσιμπηματα κατω απο τον αφαλο.αλλα κρατησε κανενα λεπτακι. Κ μετα απο ωρα ξανα. Τωρα ειμαι καλα.. ελπιζω απλως να μεγαλωνει στο μπεμπακι μ κ να μην ειναι τπτ κακο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, irinikavala είπε:

Μαντη μου τι ωραια.. το ειδες τι υπεροχο ειναι;; απιστευτο να βλεπεις το θαυματακι σου τοσο κινητικο με χερακια κ ποδαρακια;; αυχενικη εκλεισες;;

Εγω ρε κοριτσια ειδα ενα χαλια ονειρο κ ξυπνησα μεσα στον υπνο μ κ με πονουσε η κοιλια. Οχι εντονα.σαν τσιμπηματα κατω απο τον αφαλο.αλλα κρατησε κανενα λεπτακι. Κ μετα απο ωρα ξανα. Τωρα ειμαι καλα.. ελπιζω απλως να μεγαλωνει στο μπεμπακι μ κ να μην ειναι τπτ κακο

Καλημερα!!! Οντως απίστευτο!! Μου εστειλε και ενα βιντεακι η γυναικολογος και καθομαι και το χαζεύω!!! Εκλεισα για 12 Απριλίου αυχενική! Μην αγχώνεσαι και εγω στην αρχη ειδικά εβλεπα πολλα ασχημα όνειρα... τα πονακια σε μικρο βαθμο ειναι φυσιολογικά απ οτι ξερω μεγαλώνει η μήτρα... αν συνεχίσουν παρε το γιατρο σ ισως σου δώσει μαγνήσιο!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!!ειδα και εγω το νινακι μου χτες.κουναγε και μενα ποδαρακια και χερακια.πιο πολυ τα χερακια του εβλεπα!!!τελειο συναισθημα και ας τα εχω ξαναπερασει ολα αυτα.εμενα μου εκλεισε αυχενικη στις 16/4.μακαρι να πανε ολα καλα.το νινακι μου ειναι ακριβως οσο ειμαι 9+5.και σχεδον 3 ολοκληρα εκατοστα:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

Μαντη μου τι ωραια.. το ειδες τι υπεροχο ειναι;; απιστευτο να βλεπεις το θαυματακι σου τοσο κινητικο με χερακια κ ποδαρακια;; αυχενικη εκλεισες;;

Εγω ρε κοριτσια ειδα ενα χαλια ονειρο κ ξυπνησα μεσα στον υπνο μ κ με πονουσε η κοιλια. Οχι εντονα.σαν τσιμπηματα κατω απο τον αφαλο.αλλα κρατησε κανενα λεπτακι. Κ μετα απο ωρα ξανα. Τωρα ειμαι καλα.. ελπιζω απλως να μεγαλωνει στο μπεμπακι μ κ να μην ειναι τπτ κακο

Μια μανα που ταλαιπωρειται... Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου ολες εχουμε πονακια. ξεκουρασου οσο μπορεις να ανπληρωσεις το χαμενο υπνο

πρίν από 38 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα!!! Οντως απίστευτο!! Μου εστειλε και ενα βιντεακι η γυναικολογος και καθομαι και το χαζεύω!!! Εκλεισα για 12 Απριλίου αυχενική! Μην αγχώνεσαι και εγω στην αρχη ειδικά εβλεπα πολλα ασχημα όνειρα... τα πονακια σε μικρο βαθμο ειναι φυσιολογικά απ οτι ξερω μεγαλώνει η μήτρα... αν συνεχίσουν παρε το γιατρο σ ισως σου δώσει μαγνήσιο!

Ααααααα δεν παιζω εγω δεν εχω βιντεακι να το βλεπω... Χαζευω τον υπερηχο συνεχεια... Εσυ ποσο εισαι σημερα? 12/04 θα ειμαστε πολλες που θα κανουμε αυχενικη απο οτι φαινεται

πρίν από 8 λεπτά , depyfr είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!ειδα και εγω το νινακι μου χτες.κουναγε και μενα ποδαρακια και χερακια.πιο πολυ τα χερακια του εβλεπα!!!τελειο συναισθημα και ας τα εχω ξαναπερασει ολα αυτα.εμενα μου εκλεισε αυχενικη στις 16/4.μακαρι να πανε ολα καλα.το νινακι μου ειναι ακριβως οσο ειμαι 9+5.και σχεδον 3 ολοκληρα εκατοστα:)

Τελειο συναισθημα εεε? Και σε μεγεθος ισα ημαστε. Για να δουμε ποσο θα βγουνε τα μικρακια μας

 

Καλημεραααααα σε ολες!!! Ξεχασα να πω.. Με συνεπηραν τα νεα. Εγω κοριτσια εκει που ειχα σχετικα ηρεμησει με ξαναεπιασε το στομαχι μου


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου λιγο εμεινε.. αντε καμια βδομαδα ακομα κ ολα καλα.. πανε κ οι αναγουλες.. ας μεγαλωσουν τα μωρακια μας..

Ααα κ γω καταζηλεψα.. εμεις γιατι δεν εχουμε βιντεακι;; δεν παιζω . Εμεις την βγαζουμε με τον υπερηχο..

Μπραβο σε ολα τα κοριτσια που ειδατε τα θαυματακια σας.. παντα τετοιες χαρες!♥

Εγω αυριο εχω αυχενικη.. θα σας εχω νεα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Μια μανα που ταλαιπωρειται... Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου ολες εχουμε πονακια. ξεκουρασου οσο μπορεις να ανπληρωσεις το χαμενο υπνο

Ααααααα δεν παιζω εγω δεν εχω βιντεακι να το βλεπω... Χαζευω τον υπερηχο συνεχεια... Εσυ ποσο εισαι σημερα? 12/04 θα ειμαστε πολλες που θα κανουμε αυχενικη απο οτι φαινεται

Τελειο συναισθημα εεε? Και σε μεγεθος ισα ημαστε. Για να δουμε ποσο θα βγουνε τα μικρακια μας

 

Καλημεραααααα σε ολες!!! Ξεχασα να πω.. Με συνεπηραν τα νεα. Εγω κοριτσια εκει που ειχα σχετικα ηρεμησει με ξαναεπιασε το στομαχι μου

Καλημερα Μαράκι!!! Τα βιντεακια μου τα εστειλε στο mail μου η γυναικολογος και εγω επαθα πλακα!!!! Σημερα ειμαι 9+6 ... εμενα το σπορακι μου ειναι 3.34 εκατοστά!! Και εχει 180 παλμούς!

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

ZiliHer              3/10        αγοράκι

citty                  5/10

irinikavala        6/10

Nightwish        7/10        κοριτσάκι

melina92          8/10

kater1n@          9/10

Alekk                16/10

ada32                18/10

Μάντη               21/10

anemoni1989   23/10

depyfr                26/10

Ασία                   28/10

Rozita1510        4/11

Μαρία1430

Gwgoulini26  

Ασια μου νομιζω ειμαι στις 25/10 αλλα χθες ο υπέρηχος εβγαλε και ενα 21/10 γτ;;;

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα όλες! Πολύ χαίρομαι! Χεράκια και ποδαράκια να κουνιούνται και μπεμπάκια να χορεύουν. Να δείτε πώς θα φανεί και ο χαρακτήρας τους σιγά σιγά. Εμένα που η κόρη μου είναι ζωηρή και τσαούσα μας το χε δείξει από την εγκυμοσύνη. Ποτέ δεν καθόταν να την δούμε καλά στον υπέρηχο και μερικές φορές μας γύριζε και πλάτη (βλ. αυχενική) και έκανε τη ζωή του γιατρού δύσκολη. Να σκεφτείτε ότι τους τελευταίους 2 μήνες της 1ης εγκυμοσύνης είχε μονίμως γυρισμένη την πλάτη και ενώ κανονικά θα μπορούσαμε να δούμε λίγο το πρόσωπό της να πάρουμε μια ιδέα, ποτέ δεν το καταφέραμε. Μόνο όταν τελικα γεννήθηκε. :-D

Τα άσχημα όνειρα μην τα παίρνετε τις μετρητοίς. Είναι χαρακτηριστικό της εγκυμοσύνης.

Πολλές αυχενικές μετά το Πάσχα! Με το καλό σε όλες σας!

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα Μαράκι!!! Τα βιντεακια μου τα εστειλε στο mail μου η γυναικολογος και εγω επαθα πλακα!!!! Σημερα ειμαι 9+6 ... εμενα το σπορακι μου ειναι 3.34 εκατοστά!! Και εχει 180 παλμούς!

Ασια μου νομιζω ειμαι στις 25/10 αλλα χθες ο υπέρηχος εβγαλε και ενα 21/10 γτ;;;

Τότε 21/10 έχεις ΠΗΤ.στην αρχή ο γιατρός την υπολογίζει μετρώντας από την τελευταία περίοδο αλλά μετά συνήθως αλλάζει και προσδιορίζεται από την ανάπτυξη που δείχνει ο υπέρηχος. Άρα φαίνεται πως είχες πολύ νωρίς ωορρηξία τον Γενάρη. Υπολόγιζες 30/1 αλλά μάλλον 26/1 έγινε η σύλληψη.Ο υπέρηχος σε δείχνει 10+3 σήμερα εφόσον έγραφε ΠΗΤ 21/10.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια! Μόνο τέτοια ωραία νέα να χουμε!!!! :D
Θέλω κι εγώ βιντεάκι....!!!
Αλήθεια @ZiliHer μας δείχνουν τον χαρακτήρα τους από τώρα? Οπότε και η δικιά μου θα είναι ζωηρή αφού δεν στεκόταν στην αυχενική???

Με πήρε ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική και μου είπε ότι οι αιματολογικές ήταν καλές και πως αν ήταν πάνω από 1/1500 δεν θα έκανε κατα τη γνώμη του αμνιο. Εγώ λέει έχω 1/1600! Θα ήταν παραπάνω αν ήμουν μικρότερης ηλικίας οπότε μένει να πάρω σήμερα τις απαντήσεις στα χέρια μου και να τις πάω στον γυναικολόγο. Αυτός θα κρίνει τελικά τι πρέπει να κάνω...

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

Τότε 21/10 έχεις ΠΗΤ.στην αρχή ο γιατρός την υπολογίζει μετρώντας από την τελευταία περίοδο αλλά μετά συνήθως αλλάζει και προσδιορίζεται από την ανάπτυξη που δείχνει ο υπέρηχος. Άρα φαίνεται πως είχες πολύ νωρίς ωορρηξία τον Γενάρη. Υπολόγιζες 30/1 αλλά μάλλον 26/1 έγινε η σύλληψη.Ο υπέρηχος σε δείχνει 10+3 σήμερα εφόσον έγραφε ΠΗΤ 21/10.

Απο 28 Ιανουαρίου μεχρι 31 ειχα επαφές! Οπότε μάλλον 28 έγινε νωριτερα δεν ειχαμε ολοκληρωμένες επαφές!!!  Καταλαβα αλλάζεις πητ αναλογα με τον υπέρηχο!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Μπραβο, πολύ ωραια τα νεα σας!!!!

Αντε να παιρνουμε σειρα και οι επομενες με ευχαριστα νεακια και ζωηρα εμβρυάκια!!!!

@Μάντη μου τι σου ειπε για τα καφε που εχεις? Φανταζομαι δεν είναι κατι το ανησυχητικό.... Οσον αφορα την ΠΗΤ είναι όπως τα λέει η Ασια!!! Και η τελικη ημ/ναι νομιζω βγαινει αρχικα από την αυχενικη και τελικα από τη β επιπεδου!!!! Γιατι αυτοι υπολογιζουν στο περιπου βασει τελευταιας περιοδου...Αλλά δεν εχουμε όλες κυκλο 28 ημερών... Ασε που άλλες κανουμε ωορρηξία νωρίτερα και κάποιες άλλες αργότερα! Σημασία έχει να αναπτύσσεται καλά το μπεμπάκι!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Μπραβο, πολύ ωραια τα νεα σας!!!!

Αντε να παιρνουμε σειρα και οι επομενες με ευχαριστα νεακια και ζωηρα εμβρυάκια!!!!

@Μάντη μου τι σου ειπε για τα καφε που εχεις? Φανταζομαι δεν είναι κατι το ανησυχητικό.... Οσον αφορα την ΠΗΤ είναι όπως τα λέει η Ασια!!! Και η τελικη ημ/ναι νομιζω βγαινει αρχικα από την αυχενικη και τελικα από τη β επιπεδου!!!! Γιατι αυτοι υπολογιζουν στο περιπου βασει τελευταιας περιοδου...Αλλά δεν εχουμε όλες κυκλο 28 ημερών... Ασε που άλλες κανουμε ωορρηξία νωρίτερα και κάποιες άλλες αργότερα! Σημασία έχει να αναπτύσσεται καλά το μπεμπάκι!!!

Οτι δεν ειναι τιποτα να μην ανησυχώ ισως ειναι και απο την αλλαγη του μηνα ειπε... ολα καλα αφου μεγαλώνει! Ναι τωρα καταλαβα οτι αλλάζει η πητ βάση υπερηχου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ασία είπε:

Τότε 21/10 έχεις ΠΗΤ.στην αρχή ο γιατρός την υπολογίζει μετρώντας από την τελευταία περίοδο αλλά μετά συνήθως αλλάζει και προσδιορίζεται από την ανάπτυξη που δείχνει ο υπέρηχος. Άρα φαίνεται πως είχες πολύ νωρίς ωορρηξία τον Γενάρη. Υπολόγιζες 30/1 αλλά μάλλον 26/1 έγινε η σύλληψη.Ο υπέρηχος σε δείχνει 10+3 σήμερα εφόσον έγραφε ΠΗΤ 21/10.

αυτο με την αλλαγη ΠΗΤ αναλογα με την ηλικια του εμβρυου ειναι πολυ ενδιαφερον, δλδ εμενα που μου ειπε 15 νοεβριου υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξει ? να μου πει 8 νοεβριου πχ ? επισης μπορω να πω με βεβαιοτητα την μερα της συλληψης γιατι ειχα κανει τεστακι ωορρηξιας και η επαφη ητανε πολυ συγκεκριμενη, δεν ητανε δλδ αρκετες για 4-5 μερες συνεχομενα. παιζει ρολο αυτο ή παλι παρ ολ αυτα μπορει να ειναι νωριτερα λογω συγκεκριμενης αναπτυξης ? μπερδευτηκα ας με διαφωτισει καποια... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elise είπε:

αυτο με την αλλαγη ΠΗΤ αναλογα με την ηλικια του εμβρυου ειναι πολυ ενδιαφερον, δλδ εμενα που μου ειπε 15 νοεβριου υπαρχει πιθανοτητα να αλλαξει ? να μου πει 8 νοεβριου πχ ? επισης μπορω να πω με βεβαιοτητα την μερα της συλληψης γιατι ειχα κανει τεστακι ωορρηξιας και η επαφη ητανε πολυ συγκεκριμενη, δεν ητανε δλδ αρκετες για 4-5 μερες συνεχομενα. παιζει ρολο αυτο ή παλι παρ ολ αυτα μπορει να ειναι νωριτερα λογω συγκεκριμενης αναπτυξης ? μπερδευτηκα ας με διαφωτισει καποια... 

Εσύ αφού ξέρεις ποια μέρα είχες ωορρηξία και υπήρχε μόνο μια επαφή τότε σημαίνει πως σίγουρα την ημέρα της ωορρηξίας σου ή άντε το πολύ την επόμενη μέρα έγινε η σύλληψη. Χωρίς να είμαι σίγουρη πιστεύω πως αν πχ  το έμβρυο αναπτύσσεται γρήγορα μπορεί η ΠΗΤ σου να είναι πιο νωρίς ή αντίστοιχα αν αναπτύσσεται πιο αργά θα είναι λίγο πιο μετά.Δεν είμαι σίγουρη όμως ότι ισχύει αυτό που είπα για την γρήγορη ανάπτυξη ή την αργή.ας με διορθώσει κάποια που ξέρει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...